Rasprava o 3D printanju

poruka: 616
|
čitano: 279.981
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 15:51 (morski21).
12 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Zna li netko zašto se događa ovo? Kao da na mjestima izbaci više filamenta. Podloga je očišćena alkoholom i zanimljivo je da se ti hrapavi dijelovi ne događaju uvijek na istim mjestima. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
morski21 kaže...

 Hvala ti uspio sam ga uploadat iako nije firmware baš za moj printer (sličan je)al ću ga pokušat uštelat.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

neznam imam i ja taj printer ali vjerojatno ima nekih razlika u firmweru možda ovo pomogne 

na CTC forumu našao i ovaj firmware 

https://files.fm/u/vkz5gz457#sign_up

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 22:54 (morski21).
15 godina
neaktivan
offline
Rasprava o 3D printanju

ma ne valja ni ovaj firmware.nakon prvog sloja z motori se ne pomaknu uopce a kad krene treći sloj pomaknu se za četvrtinu kruga to je možda 0.002. isto extruder previše materijala šiba van.

već 3 dana se je... s tim i nikako složit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

evo malo sam na nekom CTC forumu pregledavao i dali su ovaj firmware gore ti je link u predhodnom postu

15 godina
neaktivan
offline
Rasprava o 3D printanju

idem probat odmah

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rasprava o 3D printanju

još ga nisam uploadao nekakve su mi čudne dimenzije printera

 to je firmware za ovu škatulu

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 23:21 (dr Phill).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju


nešto mi ovdje na forumu neda postavljat linkove !!!!

7 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

pošalji mi tvoj mail pa ti pošaljem link foruma i navodni original za taj CTC printer

15 godina
neaktivan
offline
Rasprava o 3D printanju

copkillerx@gmail.com

 

hvala na trudu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rasprava o 3D printanju

pokušavam taj configuration.h kaj si mi poslao na mail zaljepi na marlin 1.1.9 i na 2.0 i stalno mi neku grešku javlja u visual studiu.

 

idem spat jer šljakam sutra pa cu bit sjeb... al sjeb... sam tak i tak.

 

puno hvala na trudu i pomoći

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

ma sve ok nema na čemu možda bi bilo lakse preko ARDUINO softwera  vidjet ću i ja sutra pa ti javim

16 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Pretpostavljam da je problem u koracima po milimetru za Z os. Nažalost se ne sjećam što sam imao na Geetech-u prije 3-4 godine koji je isto imao vijke, tj. "threaded rod", a ne "lead screw".

 

Sve što nalazim kao primjere, i za A8 i za taj Geetech imaju 400 za step-ove, kod tebe vidim da je 800. To može biti problem jer ako je stvarno 400 ispravna vrijednost to će ga natjerati da pokuša vrtiti duplo brže i onda se zabloka jer su vijci daleko zeznutiji od ovih drugih, tj. grublji pa brzina nije vrlina.

 

Pogledaj npr. tu

 

http://www.3d-printeri.hr/download.aspx

 

imaju neki custom firmware za A8 pa probaj za steps/feed rate upotrijebiti te vrijednosti. Sa vijcima je uvijek što sporije to bolje da ne zašteka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
Bumbilek kaže...

Zna li netko zašto se događa ovo? Kao da na mjestima izbaci više filamenta. Podloga je očišćena alkoholom i zanimljivo je da se ti hrapavi dijelovi ne događaju uvijek na istim mjestima. 


Ja podlogu, tj. staklo, čistim sa vlažnim papirnatim ubrusom, sa alkoholom (i/ili acetonom) nisam imao baš dobra iskustva. Površina je ostajala nekako kao nauljena, bude čisto, ali kao da ima neki dodatak koji ostane na staklu. Dok sa vlažnim papirom istrljam i na kraju počne i škripiti dok ga vučem po staklu. Kada dođe do te faze nema problema sa hvatanjem plastike.

 

A može biti da ti i izbaci više filamenta. Ako ti se slučajno pomakla PTFE cijev, tako da više ne leži na glavi nego ima malo lufta između glave i cijevi tamo se skuplja plastika koja ometa "promet". Pa nije nemoguće da radi, radi, a kada se tamo skupi kritična masa to bude progurano pa pljune više nego je bilo proračunato. Da li si probao neki test retrakcija isprintati? Tamo će najviše doći do izražaja ako je ovaj problem prisutan.

11 godina
online
Rasprava o 3D printanju

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rasprava o 3D printanju

instalirao sam friški Marlin 2.0 i stavio unutra prije configuration.h od Anet A8  ze 0s sam spustio na 400 ali extruder cijelo vrijeme pljuje previše filamenta

i brim radi pregusto po 2-3 puta ide po istom mjestu što znači da ni x i y ne valjaju. postavke su (100,100,400,95) boga pitaj i koji je feed rate i acceleration

kinez je to poštelo u orginalnom firmweru i sad cu prije nać sveti gral ili kamen mudraca nego skužit prave postavke.nije mi jasno zakaj ne štima x i y oni nemaju veze s brojem koraka na navojinim šipkama.

Matična je atmega 1284p a mžda su postavke od Aneta A8 za Atmega 2560 matičnu pa me to zajebava.

meni je na orginalnom printeru dok sam ga palio pisalo CTC A8 i treba mi valjda točno taj firmware za ctc a ne Anet.bem ti kineze jesu ga iskopirali u 100 varijanti

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
Solo761 kaže...
Bumbilek kaže...

Zna li netko zašto se događa ovo? Kao da na mjestima izbaci više filamenta. Podloga je očišćena alkoholom i zanimljivo je da se ti hrapavi dijelovi ne događaju uvijek na istim mjestima. 


Ja podlogu, tj. staklo, čistim sa vlažnim papirnatim ubrusom, sa alkoholom (i/ili acetonom) nisam imao baš dobra iskustva. Površina je ostajala nekako kao nauljena, bude čisto, ali kao da ima neki dodatak koji ostane na staklu. Dok sa vlažnim papirom istrljam i na kraju počne i škripiti dok ga vučem po staklu. Kada dođe do te faze nema problema sa hvatanjem plastike.

 

A može biti da ti i izbaci više filamenta. Ako ti se slučajno pomakla PTFE cijev, tako da više ne leži na glavi nego ima malo lufta između glave i cijevi tamo se skuplja plastika koja ometa "promet". Pa nije nemoguće da radi, radi, a kada se tamo skupi kritična masa to bude progurano pa pljune više nego je bilo proračunato. Da li si probao neki test retrakcija isprintati? Tamo će najviše doći do izražaja ako je ovaj problem prisutan.

Ako misliš na ovaj, preko nekoliko njih.

U početku sam mislio da je flow, pa sam ga mjerio na način kako je prikazano na YouTubeu i smanjio na 82%, ali nije se baš popravilo (što je vidljivo iz primjera koji sam poslao).

 

Ako zanemarim taj "problem" printer radi uredno. Jedino sa donje strane printa, linije ponekad nisu ravnomjerne.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
Bumbilek kaže...
Solo761 kaže...
Bumbilek kaže...

Zna li netko zašto se događa ovo? Kao da na mjestima izbaci više filamenta. Podloga je očišćena alkoholom i zanimljivo je da se ti hrapavi dijelovi ne događaju uvijek na istim mjestima. 


Ja podlogu, tj. staklo, čistim sa vlažnim papirnatim ubrusom, sa alkoholom (i/ili acetonom) nisam imao baš dobra iskustva. Površina je ostajala nekako kao nauljena, bude čisto, ali kao da ima neki dodatak koji ostane na staklu. Dok sa vlažnim papirom istrljam i na kraju počne i škripiti dok ga vučem po staklu. Kada dođe do te faze nema problema sa hvatanjem plastike.

 

A može biti da ti i izbaci više filamenta. Ako ti se slučajno pomakla PTFE cijev, tako da više ne leži na glavi nego ima malo lufta između glave i cijevi tamo se skuplja plastika koja ometa "promet". Pa nije nemoguće da radi, radi, a kada se tamo skupi kritična masa to bude progurano pa pljune više nego je bilo proračunato. Da li si probao neki test retrakcija isprintati? Tamo će najviše doći do izražaja ako je ovaj problem prisutan.

Ako misliš na ovaj, preko nekoliko njih.

U početku sam mislio da je flow, pa sam ga mjerio na način kako je prikazano na YouTubeu i smanjio na 82%, ali nije se baš popravilo (što je vidljivo iz primjera koji sam poslao).

 

Ako zanemarim taj "problem" printer radi uredno. Jedino sa donje strane printa, linije ponekad nisu ravnomjerne.

 

 jel ti se to pojavi u sliceru na preview ili samo na printu

 

12 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
dr Phill kaže...
Bumbilek kaže...
Solo761 kaže...
Bumbilek kaže...

Zna li netko zašto se događa ovo? Kao da na mjestima izbaci više filamenta. Podloga je očišćena alkoholom i zanimljivo je da se ti hrapavi dijelovi ne događaju uvijek na istim mjestima. 


Ja podlogu, tj. staklo, čistim sa vlažnim papirnatim ubrusom, sa alkoholom (i/ili acetonom) nisam imao baš dobra iskustva. Površina je ostajala nekako kao nauljena, bude čisto, ali kao da ima neki dodatak koji ostane na staklu. Dok sa vlažnim papirom istrljam i na kraju počne i škripiti dok ga vučem po staklu. Kada dođe do te faze nema problema sa hvatanjem plastike.

 

A može biti da ti i izbaci više filamenta. Ako ti se slučajno pomakla PTFE cijev, tako da više ne leži na glavi nego ima malo lufta između glave i cijevi tamo se skuplja plastika koja ometa "promet". Pa nije nemoguće da radi, radi, a kada se tamo skupi kritična masa to bude progurano pa pljune više nego je bilo proračunato. Da li si probao neki test retrakcija isprintati? Tamo će najviše doći do izražaja ako je ovaj problem prisutan.

Ako misliš na ovaj, preko nekoliko njih.

U početku sam mislio da je flow, pa sam ga mjerio na način kako je prikazano na YouTubeu i smanjio na 82%, ali nije se baš popravilo (što je vidljivo iz primjera koji sam poslao).

 

Ako zanemarim taj "problem" printer radi uredno. Jedino sa donje strane printa, linije ponekad nisu ravnomjerne.

 

 jel ti se to pojavi u sliceru na preview ili samo na printu

 

 U simulaciji u sliceru sve je normalno

15 godina
neaktivan
offline
Rasprava o 3D printanju

sad sam instalirao orginal firmware za ANETV1.0 Board sa Atmega 1284p čipom i opet mi radi iste greške

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Rasprava o 3D printanju

dr Phill da li si nakon update firmware resetirao EEPROM ?

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
Jel itko napravio DIY SLA printer s projektorom/projektorima?
Šta - kako? Odakle krenut? Koliko sve na kraju košta, okvirno?
Pararera
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

neznam dali si naletio na ovaj link tu opisuje konfiguraciju za CTC I3 što bi trebao biti ovaj tvoj printer

https://www.reddit.com/r/3Dprinting/comments/7pwrvu/ctc_i3_gt2560_firmware_update/

 

ima i tu nešto

https://www.thingiverse.com/thing:2284225

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 22:23 (morski21).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju
ICT kaže...

dr Phill da li si nakon update firmware resetirao EEPROM ?

 naravno svaki put

15 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

probao sam već prije sve te postavke na 2560 z se hoće razletit kak brzo vrti.mislim da je tu negdje oko 400.ali mi nije jasno kaj x i y sad zajebavaju.

 

mislim da ću se morat poigrat sa šublerom i digitronom i nekim dobrim tutorijalom,očito da moj stroj treba ručno uštelat i da nema gotovog firmwera za skinut.

to su kinezi uštelali i postavke ponjeli u grob.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

ti si napisao da su ti  postavke (100,100,400,95)

 

ovdje su sasvim druge postavke

 https://gist.github.com/SukkoPera/2ff2b2bad960cc712f3507223ec49aa7

 

 na liniji 628 :#defineDEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT { 80, 80, 2560, 93 }

sad sam vidio da si probao i sa tim postavkama što si zapravo ti mjenjao kod svog printera 

 

evo njihovog foruma  geeetech 3D printers

 

https://www.geeetech.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=17046

 

 

ko zna možda nešto nađeš

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 23:47 (morski21).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

Moram proučit ovaj post na geeetech forumu možda tu nađem baš ono kaj treba

15 godina
neaktivan
offline
Rasprava o 3D printanju

ne mogu ništa nać,na onom dojč forumu je totalna zbrka di god kliknem samo me vrti u krug,onaj drugi forum su firmweri uglavnom za geeetech.

već 5 dana surfam spavao sam malo zakuho sam na rubu moždanog..idem krepat

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Rasprava o 3D printanju

Koja je ver. ploče 1.7 ili 2.0 ?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice