Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

poruka: 121
|
čitano: 126.232
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

E jbg sad{#} 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav

Koje navojno vreteno, matica/klizač, linearni lageri, cijena?

 

13 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Eto prvi puta u funkciji

 

Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Odlično radi, svaka pohvala za trud i izradu. Šteta što je cijena tolika kolika je za pruge i ostalo, no kad se nešto hoće ništa nije problem.

HTPC: G530, ECS H67H-I, 2x4Gb Mushkin, Seasonic 430W, Fractal Node 304, Panasonic TX-P42X20E
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav
ARazer kaže...

Eto prvi puta u funkciji

 

Kolko te je sve skupa kostalo?

13 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Cca 10000kn do sad

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Bok svima,

 

evo da se ukljucim sa nekoliko pitanja.

Ove stvari koje ste narucivali preko neta koliko je ispala carina za to?

Koliko sam cuo carina moze biti i do 30% cijene proizvoda... a ako se pojedinacno narucuje

opet se za svaki predmet placa shiping pa se time opet dize ukupna cijena...

Sto je po vama povoljnije... bolje... itd

 

Da li netko ima nacrte za cnc koje bi bio spreman podjeliti?

Ako imate nacrte po kojim ste radili stroj spreman sam i platiti same planove... moze na PP ponude...

Iskreno nisam bas vjest sa crtanjem nacrta a radi samih troskova izrade bojim se

napravit nacrt i dat to rezat pa da ispadne da sam nekaj zeznuo i onda opet sve ispocetka...

 

Gdje se mogu dati rezati zeljezni profili za sam stroj... znaci donesem planove i dam ih rezati

i da je cijena prihvatljiva (to je nazalost glavni faktor).

 

Imam jos hrpu pitanja, surfam, citam, skupljam znanje i nadam se da cu uskoro moc i ja nekom pomoc a do onda eto molim vas za pomoc!!!!

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Carina i pdv ide na ukupnu cjenu onoga što kupuješ znači primjer klik motor i drajver košta 730$ a poštarina onih 345$ za svaki sljedeči set je manje pa ti je jeftinije uzeti sve + jedan set rezerve jer ide zajedno u drvenoj kutiji.

To je samo skupi primjer, e  sada ako bi išao na dosta jeftinije i uspiješ to smuljati kao hobi pa neplatiš carinu ili kako se kome digne samo si u plusu.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav

a jesi gledao mozda kod nas cijene? Vidim da ima i kod nas vec dosta firmi koje prodaju i motore i vodilice... sve dijelove...

13 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Carina ne izađe ništa. Barem mene i kolegu logica. Naručimo u sloveniju i samo otiđemo 15 min autom preko i to je to..na granici nitko niš ne pita. Cijene kod nas su sigurno veće a da ti budem iskren ne znam niti dali ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav

A kaj ti slovenci ne racunaju onaj njihov ddv? Ili ste narucivali djelove iz EU? Koliko ja znam slovenci otvore paket pa ti zaracunaju taj ddv usrani.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav

Sve je naruceno iz engleske il njemacke u sloveniju tako da nije bilo carine i sl... sad od 1.7. nece bit carine ni kod nas

Sta god narucujem iz kine il sl pazim da ne prelazi cca 200kn

Rijetko sam na ovom forumu pa zato i rijetko odgovaram :)

13 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Imam pitanje u vezi elektronike.Narucio bih nema 23 step motore i ovu elektroniku

5 Axis Cnc Breakout Board Interface Adapter Fr Stepper Motor Driver + Db25 Cable

Dali to valja ili imate bolji prijedlog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

ta tvoja elektronika je samo napredni paralelni razdjelnik koji ti ni netreba u biti za sada u ovoj fazi eksperimentiranja samo ti trebaju izvodi za pinove od paralelnog kabla to i sam napraviš a ako te bude držalo onda kasnije kupiš nešto zanimljivije kao ovo klik,

nego gdje su drajveri za te motoriće

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Pozdrav svima...

 

Evo naletih na ovu teme pa da se ukljucim u raspravu...

 

Imam par pitanja...

 

Ja krecem u izradu cnc radne povrsine 2000x1500x500 nacrt cijelog cnc je gotov...

E sad koji motori bi bili dobri za tu radnu povrsinu i naravno driveri za iste??

I koliko koram vretena da uzmem...1605,1605,2005,2010,2505,2510,3205,3210..???

 

 

[IMG]http://www.paintball-zadar.hr/slike/bf3cro.jpg[/IMG]
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Ja sam napravio mehanički pantograf u 3 osi. Laik sam za step motore i elektroniku, pa me zanima ima li netko u Splitu ili okolici da je sam napravio CNC u samogradnji, da mi pomogne kod kupovine elektroničkih dijelova i puštanja ovog sustava u pogon? Ps. sve bih normalno i platio, to se podrazumijeva.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2014 12:44 (Bobeto).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

kakove su to linearne vodilice? meni bi trebale neke najobicnije, gledao sam tu: http://www.hennlich.hr/proizvodi/sustavi-za-linearna-kretanja-linearne-vodilice-26.html ali ima toliko vrsta da niti neznam koja je razlika

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.5.2014 15:28 (TeemoT).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav

Pozdrav svima koji prate ovu temu, mada je jako stara

 

Nadam se da če mi netko dati savjet oko izrade routera za rezanje plazmom.

Za pocetak bih htio testirati  driwer  i motor koji imam prije nego nabavim još jedan

molim vas mišljenje o njima : motor STÖGRA SM 87.4.18M6

                        driwer   ftp://ftp.phytron.de/manuals/power_stages/spmini-gb.pdf

hvala svima

10 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav

 Pozdrav!čitajući vaš post iako je već stariji zaintrigiralo me da pitam je li stroj napravljen,u funkciji ili je još u razvoju.Bitna je volja, malo znanja iz elektronike,puno strpljenja i novca za veličinu koja ti treba.Ako se još mučiš mogu pomoći u svemu savjetima i slikama mog stroja 5osi 2,1mx1,3m vlastita izrada.

Juka
8 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav

Pozdrav

ako je prethodni post upucen meni evo odgovora

stroj je još u razvoju tj u glavi,smjernice su sljedece imam navedeni driwer i motor, još jedan takav driwer mogu dobiti besplatno (zato i trazim da netko prouci malo papire od njega da ne gnjavim covjeka ako to nije to)

trenutno čekam breakboard sa ebaya da testiram bar taj jedan(mada driwer ima na ulazu optocuplere ne spaja mi se direktno na lpt-nije elegantno)

največa nepoznanica su dimenzije stola posto mi dužina i tip vodilica direktno utječu na cijenu(pitanje za iskusne, koliko mogu biti duzine okrugle vodilice fi25mm bez potpore, a da ne vibriraju posto za njih imam kuglicne ležajeve)

i treče pogon: najjeftinija mi je solucija po x osi beskonačni zupčasti remen , y i z moze biti vreteno(i odmah pitanje: koliko moze stvarati problem prijenosni omjer 1:4 do 1:10 sa motora na zupčasti remen tako da dobijem pomak od recimo 5mm po okretaju)

evo to su trenutno osnovni problemi 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav

kolega pozdrav

 moze pomoc oko mach3?

 

naime radi se o sljedecem u mach3 mill mogu fino podesiti pinove za motore , izlaze i ulaze i to lijepo radi, no kad isto to planiram podesiti u mach3 plasma pinovi se glupiraju odnosno nedaju se podesiti.

 

pošto sam u fazi testiranja elektronike a plan je izraditi stol za plazmu ovaj problem me baš koči.

može kakav savjet oko toga.

14 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

kopiraj si Mach3Mill.xml koji ti radi i rename u Plasma.xml otvori sa txt editorom brže si gotov kad si več posložio korake i smjerove za stepere pinove i td.  Na početku hrpe teksta imaš    Profile>Mach3Mill</Profile><Layout>1024.set    ovo obilježeno preimenuj u Profile>Plasma</Profile><Plasma.set to spremi, zatim ugasi referentne pinove u konfiguraciji  i obavezno uključiti THC jer iz nekog razloga inače ne radi i na ekranu ga postavi na 0.000, pa probaj ponovo i pogledaj si ovaj 

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav

Spojka hvala na savjetu,to sad radi ok.testiranje stepera je proslo u redu fino radi u microstep modu,motor je stogra SM87.4 to je za os x

Za os y planiram dc servo , cekam sa ebaya dijelove za servo controler...

Ma najveci problem je kaj imam hrpu komponenti koje nisu uparene,dc servo motori nemaju controlere,servo driver nema mi motor,ac servo motor nema controler itd...

I vjecno pitanje: za plazma ruter ne treba nesto super čvrsto,da li iči sa jacom konstrukcjom pa da se kasnije moze okačiti gore jači alat tipa glodalice?

14 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

ako si u mogučnosti i to samo ako, idi na što teže i jače, primjer ti je da se taj ruter ne popikiva kada radi u aluminiju i sl. pucaju glodala. Usporedbe radi da ti bude vizuelno što jasnije zamisli da vučeš lopatu iza sebe, sve je super zar ne a sad je guraj ispred sebe okrenutu na oštricu, to ti je doslovno opis vibracija kada je konstrukcija slaba i glava za glodanje udaljena od centra težišta.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Kanim napraviti CNC za drvo,plexiglas i eventualno aluminij, plafon mi je do oko 10000 novaca hrvatskih, pa me zanima jel kaj vrede oni kitovi sa ebay-a, konkretno OVAJ

 

Svaki savjet je dobrodošao.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabav

i jesi sto poceo ?

da li valja taj kit za tako nesto ?

 

12 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Pozdrav svima

 

molim pomoc u vezi elektronike za cnc

zanima me gdje mogu nabaviti u HR-  ESS (Ethernet SmoothStepper),  MB2 Breakout Board, drajver i step motor, induktivne senzore itd znaci dijelove za cnc

tvrtka mora imati racun u hr 

cijene me zanimaju

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Šteta što je tema umrla.. i što doktori poput spojka nisu više aktivni. 

Planiram graditi CNC za 3D sječenje spužve, pa svaki savjet i pomoć je dobro došla. Radni prostor će biti 2000x1200x1200. 

Od poznavanja rada kompletnog CNCa za sad sam samo na faksu radio izradu 3D printer kao završni rad. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Izrada CNC stroja homemade(upute,djelovi,nabava)

Ideš na DIY ili tražiš nešto gotovo.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice