Sony Ericsson Live with Walkman

poruka: 1.283
|
čitano: 272.988
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Live with Walkman".
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Moguće i da ti je to bilo do operatera, ali ako se događalo često, onda nema veze sa signalom, tj pokrivenosti. Nego, kontam, sa softverom. Jer update-om na ICS si to i rješio izgleda

15 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Danas mi prestala raditi memorijska kartica (kartica sandisk 16gb, stara 1mjesec, kupljena u dućanu)-jel ima neki način da se spasi to što je gore (ono bitno mi je na dropboxu već) ili da je formatiram?

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Pozdrav...

 

Pred par dana sam se prebacio na SELWW nakon 2+ godine sa Moto Defy pa me zanima jedna sitnica.

 

Nisam do sada imao prilike raditi sa half-press shutter tipkom, pa me zanima je li normalno da se istu (kako za slikanje, tako i za pokretanje camera appa) treba 'muski' stisnut ili je u pitanju neka 'mana' uređaja. Npr. volume rocker tipke su relativno lagane, s izrazenim 'clickom' kad ih se pritisne, dok isto nije slučaj sa shutter tipkom.

 

Isprike na malo noobovskom pitanju i hvala unaprijed : ).

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
Mallie kaže...

Pozdrav...

 

Pred par dana sam se prebacio na SELWW nakon 2+ godine sa Moto Defy pa me zanima jedna sitnica.

 

Nisam do sada imao prilike raditi sa half-press shutter tipkom, pa me zanima je li normalno da se istu (kako za slikanje, tako i za pokretanje camera appa) treba 'muski' stisnut ili je u pitanju neka 'mana' uređaja. Npr. volume rocker tipke su relativno lagane, s izrazenim 'clickom' kad ih se pritisne, dok isto nije slučaj sa shutter tipkom.

 

Isprike na malo noobovskom pitanju i hvala unaprijed : ).

 

Koristiš mobitel sa TPU case-om ili bez? Jer ja sam ga koristio sa TPU i morao sam ga stisnuti sto ti kazes muski.. Iako po sjećanju (nemam više taj mobitel), bih rekao da nisam bez TPU-a morao muški stisnuti tipku. Malo teže je istina, ne ide baš glatko, ali navikneš se.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Bez casea. Ok, nije da moram leći svom težinom na njega, ali je dosta velika razlika od ostalih keyeva na uređaju. Još kad u to ukombiniraš da ga moras drzat koju sekundu dok opali sliku...

 

Uglavnom, nije mi nista prebitno, posebno jer zbilja, zbilja malo koristim uređaj kao fotoaparat, samo me zanimalo jesam li dobio uređaj s felerom out of the box.

 

Hvala na brzom odgovoru :).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
Mallie kaže...

Pozdrav...

 

Pred par dana sam se prebacio na SELWW nakon 2+ godine sa Moto Defy pa me zanima jedna sitnica.

 

Nisam do sada imao prilike raditi sa half-press shutter tipkom, pa me zanima je li normalno da se istu (kako za slikanje, tako i za pokretanje camera appa) treba 'muski' stisnut ili je u pitanju neka 'mana' uređaja. Npr. volume rocker tipke su relativno lagane, s izrazenim 'clickom' kad ih se pritisne, dok isto nije slučaj sa shutter tipkom.

 

Isprike na malo noobovskom pitanju i hvala unaprijed : ).

Meni je isto tipka za kameru puno "mekša" nego ostale pa se mora (dosta) jače pritisnuti da se okine fotka,al ajd,nije to toliko bitno...

15 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

pa stavite si da slikate s pritiskom na ekran

 

meni isto treba malo jače stisnuti, pa onda dok stiščem, mob malo zadrhti pa usere sliku.

 

zato mi je puno lakše samo dodir na ekran i vozi

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Ako stiskam tipku na ekranu nemogu fokusirat i slikat kad ja hoću,nego tek dok sam fokusira pa onda

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Ja neznam zašto mene Wifi zeza kod tih Xperia

Stalno piše "Nabava IP adrese" i tako vrti u krug, a nekad kad mu dođe se uspije spojit, al to je svake prestupne godine!

Prvo je to bilo sa X8, pa sam stavio nAa kernel i novi rom pa se popravilo, sad opet na ovom Live-u ista stvar, a rom je Zelly Cream v3.0, kernel mi je original pošto je bootloader zaključan i neda se otključat (bar ja mislim da se neda)

Ima ko kakav savjet?

 

P.S. Ruter sam promijenio, ali ista stvar...

Maurer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
David87 kaže...

Ja neznam zašto mene Wifi zeza kod tih Xperia

Stalno piše "Nabava IP adrese" i tako vrti u krug, a nekad kad mu dođe se uspije spojit, al to je svake prestupne godine!

Prvo je to bilo sa X8, pa sam stavio nAa kernel i novi rom pa se popravilo, sad opet na ovom Live-u ista stvar, a rom je Zelly Cream v3.0, kernel mi je original pošto je bootloader zaključan i neda se otključat (bar ja mislim da se neda)

Ima ko kakav savjet?

 

P.S. Ruter sam promijenio, ali ista stvar...

Probaj ovo staviti kroz cwm

https://www.dropbox.com/s/w4p20aycs0k5u69/new_wifi_modules.zip

13 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

tnx, budem probao sutra! {#}

Maurer
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

0 bodova, ista stvar {#}

Maurer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
David87 kaže...

0 bodova, ista stvar {#}

Probaj onda staviti neki drugi kernel baziran na stock ICS-u..ja koristim KrSH Kernel v3 LWW.

Evo ti i za njega link:

https://www.dropbox.com/s/ib26q55pdjh6q99/KrSH%20Kernel%20v3%20LWW.zip

13 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

pa el mogu kernel stavljat ako mi je bootloader zaključan?

Gledao sam na mobu za otključavanje ali mislim da je nemoguće

Maurer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
David87 kaže...

pa el mogu kernel stavljat ako mi je bootloader zaključan?

Gledao sam na mobu za otključavanje ali mislim da je nemoguće

Pa piše da može..nisam siguran..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37063506

11 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

kupio sam s.e.live i došla mi je verzija softvera 4.04, ali međutim baterija mi traje otprilike dan uz neko optimalno korištenje, baterija je kupljena nova, par poziva par poruka, pola sata korištenja neta preko wi-fi-a i to je to.. negdje sam pročitao da je 4.04 gutač baterije, pa me zanima šta mogu uraditi da bi produžio vijek trajanja baterije??? hvala.. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
djuzepee kaže...

kupio sam s.e.live i došla mi je verzija softvera 4.04, ali međutim baterija mi traje otprilike dan uz neko optimalno korištenje, baterija je kupljena nova, par poziva par poruka, pola sata korištenja neta preko wi-fi-a i to je to.. negdje sam pročitao da je 4.04 gutač baterije, pa me zanima šta mogu uraditi da bi produžio vijek trajanja baterije??? hvala.. 

Svim androidima i općenito smartphoneima baterija traje samo 1 dan,koristiš ga cijeli dan,a puniš ga noću ili kupiš drugu bateriju pa ih samo zamijeniš.. 

11 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

kolega ima isti telefon, samo je neka starija verzija softvera, i bude mu po 2 dana baterija pa me to buni malo.. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2013 11:55 (djuzepee).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
Na 4.0 i na 2.3 je približno jednako trajanje baterije. Npr. kad ne koristiš wifi ili data lijepo ugasi ih, svjetlost drži na 25% ili koliko misliš da ti treba, ali nemoj da to baš 100% svjetlosti treba, smanjis takt procesora itd
11 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

okej, pokušaću.. hvala na pomoći.. mislio sam da ima neki fazon u vezi softvera, tj. da ova verzija više crpi pa zbog toga.. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
Ma troši, ali se ne isplati jer nije osjetna razlika. Meni pola dana traje baterija, a stalno je ili wifi ili data upaljen i stalno visim na njemu jedina je razlika što sam ja na miui
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
djuzepee kaže...

kupio sam s.e.live i došla mi je verzija softvera 4.04, ali međutim baterija mi traje otprilike dan uz neko optimalno korištenje, baterija je kupljena nova, par poziva par poruka, pola sata korištenja neta preko wi-fi-a i to je to.. negdje sam pročitao da je 4.04 gutač baterije, pa me zanima šta mogu uraditi da bi produžio vijek trajanja baterije??? hvala.. 

 

Ako si ga kupio novog, pričekaj otprilike 3-4 tjedna, nakon nekoliko ciklusa punjenja baterija će ti bit bolja što se kapaciteta tiče, mislim.. Ali svejedno ti neće trajati dulje od jednog dana uz prosječno korištenje mobitela.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
djuzepee kaže...

kupio sam s.e.live i došla mi je verzija softvera 4.04, ali međutim baterija mi traje otprilike dan uz neko optimalno korištenje, baterija je kupljena nova, par poziva par poruka, pola sata korištenja neta preko wi-fi-a i to je to.. negdje sam pročitao da je 4.04 gutač baterije, pa me zanima šta mogu uraditi da bi produžio vijek trajanja baterije??? hvala.. 

Obavezno isključi WDCMA+GSM mreže, tj. koristi samo jednu od njih, meni traje oko 3 dana baterija ali ja ne čačkam puno

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
kishobran kaže...

Obavezno isključi WDCMA+GSM mreže, tj. koristi samo jednu od njih, meni traje oko 3 dana baterija ali ja ne čačkam puno

 Ti onda uopće ne diraš ništa po tom mobu (extra malo)

neću reći da pretjeruješ kad kažeš da ti toliko izdrži baterija ali ja sam imao taj mobitel godinu dana i bilo je perioda kada sam ga jako malo koristio ali baterija mi nije nikada 3 dana izdrzala.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
NeoOS kaže...
kishobran kaže...

Obavezno isključi WDCMA+GSM mreže, tj. koristi samo jednu od njih, meni traje oko 3 dana baterija ali ja ne čačkam puno

 Ti onda uopće ne diraš ništa po tom mobu (extra malo)

neću reći da pretjeruješ kad kažeš da ti toliko izdrži baterija ali ja sam imao taj mobitel godinu dana i bilo je perioda kada sam ga jako malo koristio ali baterija mi nije nikada 3 dana izdrzala.

evo 2000 riječi...

3 dana će izdržat garant, možda i 4 ali s baterijom na rezervi

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2013 11:17 (kishobran).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
kishobran kaže...
NeoOS kaže...
kishobran kaže...

Obavezno isključi WDCMA+GSM mreže, tj. koristi samo jednu od njih, meni traje oko 3 dana baterija ali ja ne čačkam puno

 Ti onda uopće ne diraš ništa po tom mobu (extra malo)

neću reći da pretjeruješ kad kažeš da ti toliko izdrži baterija ali ja sam imao taj mobitel godinu dana i bilo je perioda kada sam ga jako malo koristio ali baterija mi nije nikada 3 dana izdrzala.

evo 2000 riječi...

3 dana će izdržat garant, možda i 4 ali s baterijom na rezervi

sve 5 ! rekao sam, vjerujem ti.. 

 

ja sam svoj barem duplo koristio (ako kazem malo koristenja), zato sam se cudio.. i meni bi onda izdrzala baterija po 2 dana bez problema (isto malo narezervi).. 

 

uglavnom..

14 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Ima li još igdje za kupiti ovaj mobitel...novi?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
TiMi79 kaže...

Ima li još igdje za kupiti ovaj mobitel...novi?

 

Slabo ga imaš za kupit baš novoga.. evo što sam našao. LINK

 

Savjetujem ti njuškalo, mob s garancijom. Iako ih u zadnjih mjesec dva ima jako malo na njuškalu. Ja kada sam svog prodavao bilo ih je bez pretjerivanja 10 puta toliko koliko ih ima sada.

 

Također jer ova cijena u trgovini je abnormalna. U bon bonu kada su ga prodavali sa zaliha bio je mislim 750kn (novo).

 

Svog sam sa garancijom od još godinu dana i očuvanog, nikad rootanog sa svom opremom prodao za 600kn. To ti je i sada realna cijena. Možda prođeš i za 500 kn.

14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Mobitel se usporio. Dali je to mozda jer ga se dugo koristi, pa sa napunio sa svacime? 

Dal bi factory reset pomogao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Povuci paralelu s PC-em. Kada ga kupiš, na njemu sve leti. S vremenom softver postane sve gladniji hardvera i PC reagira sporije.

Tako je i s ovim mobitelom. Vrijeme ga polako nagriza, softver je sve pohlepniji za resursima.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice