Preseljenje SMF foruma

poruka: 25
|
čitano: 3.355
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Preseljenje SMF foruma

Želim prebacit forum na drugu web adresu, hosting ostaje isti. 

Radio sam po ovoj uputi - https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=116661.0 .

No međutim očito postoji neki problem jer mi se forum uopće ne pojavljuje na novoj adresi, već errori i neke greške.

 

Postoji još neki način za preseljenje ili sam ja negdje zeznuo u provođenju prebacivanja?

 

Možda mi netko može pomoći?

Pozdrav!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma

Meni kristalna kugla kaže da ti sve radi i da nema nikakvih grešaka.

16 godina
offline
Preseljenje SMF foruma

Meni se ne pojavljuju ni errori ni neke greške! 

***** Maxxy *****
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 8:37 (Maxxy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
Maxxy kaže...

Meni se ne pojavljuju ni errori ni neke greške! 

 

Gdje bi onda kos mene mogao biti problem?

Pozdrav!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Preseljenje SMF foruma

U nekim greškama, očito

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma

I kod mene sve OK.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 11:08 (syncmaster245b).
11 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
syncmaster245b kaže...

I kod mene sve OK.

 

Možeš mi napisati kako si ti napravio preseljenje?

Pozdrav!
11 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
Marko :D kaže...

Meni kristalna kugla kaže da ti sve radi i da nema nikakvih grešaka.

 

Ehhh, bilo bi dobro da nema grešaka. 

Pozdrav!
15 godina
odjavljen
offline
Preseljenje SMF foruma

S obzirom na činjenicu da očito ne kužiš suptilna podjebavanja, biti ću party breaker.

 

Te neke greške i errori su informacija što je pošlo po zlu. Nitko ti ne može pomoći ako ne navedeš koje ti greške javlja.

 

Također, možeš pokušati neki drugi tutorial, ali ako nemaš backup od prije pokušaja migracije, radije nemoj - bez čistog sustava samo možeš stvari dodatno pogoršati.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
MrBlc kaže...

S obzirom na činjenicu da očito ne kužiš suptilna podjebavanja, biti ću party breaker.

 

Te neke greške i errori su informacija što je pošlo po zlu. Nitko ti ne može pomoći ako ne navedeš koje ti greške javlja.

 

Također, možeš pokušati neki drugi tutorial, ali ako nemaš backup od prije pokušaja migracije, radije nemoj - bez čistog sustava samo možeš stvari dodatno pogoršati.

 

Evo i slikovito.

 

Obzirom da sam forumašima na "starom" forumu najavio preseljenje foruma, forum sam stavio u "barikadu", a sad kad sam prebacio na novu adresu se samo to pojavi, a nakon što u repair_settingsu maknem "barikadu!, onda dobijem error kao što piše. 

 

Prebacio sam sve, rutu sam također editirao i sad dalje ne kužim gdje je problem? 

Pozdrav!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 13:04 (Tonxy Xy).
13 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma

Probaj postaviti Maintenance mode na Enabled, spremi postavke, pa ponovno vrati na Off. Nakon toga, obriši kolačiće i cache u pregledniku, pa vidi da li je problem ponovno prisutan. Također, probaj otvoriti forum u drugom pregledniku.

16 godina
offline
Preseljenje SMF foruma

Daj URL tog foruma da i mi vidimo što se dešava!

***** Maxxy *****
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
Marko :D kaže...

Probaj postaviti Maintenance mode na Enabled, spremi postavke, pa ponovno vrati na Off. Nakon toga, obriši kolačiće i cache u pregledniku, pa vidi da li je problem ponovno prisutan. Također, probaj otvoriti forum u drugom pregledniku.

 

Pokušao sam, 0 bodova.

 

Maxxy kaže...

Daj URL tog foruma da i mi vidimo što se dešava!

 

https://www.cro-transport.com.hr/index.php

Pozdrav!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 13:17 (Tonxy Xy).
14 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
Tonxy Xy kaže...
Marko :D kaže...

Probaj postaviti Maintenance mode na Enabled, spremi postavke, pa ponovno vrati na Off. Nakon toga, obriši kolačiće i cache u pregledniku, pa vidi da li je problem ponovno prisutan. Također, probaj otvoriti forum u drugom pregledniku.

 

Pokušao sam, 0 bodova.

 

Maxxy kaže...

Daj URL tog foruma da i mi vidimo što se dešava!

 

https://www.cro-transport.com.hr/index.php

 

Moraš preseliti bazu i u settings.php upisati iime baze, korisnika baze i password. Te naravno promijeniti podatke na točnu domenu. Ako se prijašnja zvala https://www.cro-transport.hr u https://www.cro-transport.com.hr

 

I tada bi trebao forum proraditi.

11 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
spiderhr kaže...

Moraš preseliti bazu ....

 
Selio sam i bazu, no moguće je i tu problem. 

Kako je najbolje uploadat bazu?

Pozdrav!
14 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
Tonxy Xy kaže...
spiderhr kaže...

Moraš preseliti bazu ....

 
Selio sam i bazu, no moguće je i tu problem. 

Kako je najbolje uploadat bazu?

  Odeš u cpanel i u phpmyadmin, izabereš bazu pa export na starom hostu te import na novom, prije toga kreiraš bazu, usera i lozinku za istu...

13 godina
offline
Preseljenje SMF foruma

Jesi probao u settings.php ugasiti Maintenance mode?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
spiderhr kaže...
Tonxy Xy kaže...
spiderhr kaže...

Moraš preseliti bazu ....

 
Selio sam i bazu, no moguće je i tu problem. 

Kako je najbolje uploadat bazu?

  Odeš u cpanel i u phpmyadmin, izabereš bazu pa export na starom hostu te import na novom, prije toga kreiraš bazu, usera i lozinku za istu...

 

Jesam, opet 0 bodova. 

 

Marko :D kaže...

Jesi probao u settings.php ugasiti Maintenance mode?

 

Probao sam i tako...

Pozdrav!
11 godina
offline
Preseljenje SMF foruma

Iz errora zaključujem da je problem u bazi...

Some settings are not being shown because the database connection information is incorrect.
Check your database login details, table prefix and that the database actually contains your SMF tables.

 

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Kako to ispravit?

Pozdrav!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
Tonxy Xy kaže...

Iz errora zaključujem da je problem u bazi...

Some settings are not being shown because the database connection information is incorrect.
Check your database login details, table prefix and that the database actually contains your SMF tables.

 

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Kako to ispravit?

Ukratko: vrati backup i sve će biti u redu.

 

Opširnije: Oštetio si bazu podataka bez ikakvog razloga. Štoviše, za promjenu adrese foruma ne treba izvoziti forumske datoteke i dirati bazu podataka. Ono što si trebao napraviti je ući u administracijski panel foruma i tamo promijeniti adresu istog, adresu kolačića i te sitnice.

 

Nadalje, ove upute do kojih si postavio poveznicu u prvu poruku su za promijenu web hostinga. Kada mijenjaš web hosting, sve datoteke foruma (uključujući i baze podataka), seliš na novi hosting. Za promijenu domene nije potrebno dirati baze podataka jer sve radi forum sam nakon promjene u administracijskom panelu.

 

Vrati backup ako ga imaš. Ako nemaš, kreni ispočetka s forumom jer nekako sumnjam da ćeš uspjeti popraviti forumsku instalaciju. 

 

I ne, Maintenance mode nema nikakve veze s bazom podataka. To je postavka koja se bilježi isključivo u datoteci settings.php, a ne u bazi podataka (tako se bar piše po SMF forumu).

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 17:13 (Marko :D).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Preseljenje SMF foruma

Ako nisi sam napravio backup, prvo provjeri da li možeš preuzeti s hostinga i to napravi što prije. Neki automatski rade backup i čuvaju samo zadnji i tu se trebaš nadati da je napravljen prije nego si krenuo čačkati, a ne nakon. Neki čuvaju i tjedni, ali toga ostavi za zadnju opciju ako sve drugo propade jer ćeš izgubiti postove u zadnjih nekoliko dana (ovisno kad je napravljen).

 

Ako imaš vlastiti backup ili automatski od sinoć, prvo skini kompletan backup trenutnog stanja sa imaš za svaki slučaj, pa vrati taj.

 

Ako nemaš, onda će ti ipak trebati nešto više znanja i bilo bi dobro ako se možeš obratiti nekom kome možeš povjeriti podatke. Potrebno je prvo provjeriti da li je baza uredno importirana, da li su korisnički podaci za bazu ispravni, te da li je taj korisnik dodan na bazu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
Marko :D kaže...
Tonxy Xy kaže...

Iz errora zaključujem da je problem u bazi...

Some settings are not being shown because the database connection information is incorrect.
Check your database login details, table prefix and that the database actually contains your SMF tables.

 

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Kako to ispravit?

Ukratko: vrati backup i sve će biti u redu.

 

Opširnije: Oštetio si bazu podataka bez ikakvog razloga. Štoviše, za promjenu adrese foruma ne treba izvoziti forumske datoteke i dirati bazu podataka. Ono što si trebao napraviti je ući u administracijski panel foruma i tamo promijeniti adresu istog, adresu kolačića i te sitnice.

 

Nadalje, ove upute do kojih si postavio poveznicu u prvu poruku su za promijenu web hostinga. Kada mijenjaš web hosting, sve datoteke foruma (uključujući i baze podataka), seliš na novi hosting. Za promijenu domene nije potrebno dirati baze podataka jer sve radi forum sam nakon promjene u administracijskom panelu.

 

Vrati backup ako ga imaš. Ako nemaš, kreni ispočetka s forumom jer nekako sumnjam da ćeš uspjeti popraviti forumsku instalaciju. 

 

I ne, Maintenance mode nema nikakve veze s bazom podataka. To je postavka koja se bilježi isključivo u datoteci settings.php, a ne u bazi podataka (tako se bar piše po SMF forumu).

 

 

Imam backup od foruma. 

Pozdrav!
13 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma

Onda vrati backup. Kada ga vratiš, promijeni adresu foruma u postavkama SMF-a.

11 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma
Marko :D kaže...

Onda vrati backup. Kada ga vratiš, promijeni adresu foruma u postavkama SMF-a.

 

Jesam, a rezultat je ovo (screen u prilogu)...

 

 

 

Pozdrav!
13 godina
offline
Re: Preseljenje SMF foruma

Pojavljuje se jer nisi počistio cache. Kod svake promjene na stranici, potrebno je počistiti cache. Najjednostavniji način je CTRL+F5, ili stranicu otvoriš u anonimnoj kartici.

 

Kod mene se pojavljuje sljedeće; popravi .htaccess datoteku...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 21:37 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice