Strah od hakiranja google accounta

poruka: 14
|
čitano: 3.981
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Strah od hakiranja google accounta

Moj problem je sljedeci, vec nekoliko dana razmisljam o njemu, i sad pisem ovdje ako me tko moze utjesiti... Prije cca 6-7 godina sam imao instaliran lighshot softver za izradu screenshot-a . I u ono vrijeme vjerujem kao i dosta drugih korisnika nisam znao da URL od upload-anih skrinova je bilo lako pogodit, npr https://prnt.sc/2sdfe3 , i sad me brine eto nakon toliko godina što sam možda sve upload-ao, jesam li slucajno stavio korisnicke podatke od gmail-a? stavio sam jaku sifru i 2FA, ali me uvijek me kopka što ako..... vidim da je dosta skrinova izbrisano sa servera, i da su podigli kompleksnost URL na https://prnt.sc/DSV8HkW8l7RZ ...... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Strah od hakiranja google accounta

I što te na kraju kopka? Da ti netko sa podacima starim 6-7 godina ne upadne u račun? Ne razumijem.

9 godina
offline
Re: Strah od hakiranja google accounta

Ma paranoja ekstremna, vise psihicki problem, lijecim se... 

9 mjeseci
odjavljen
offline
Re: Strah od hakiranja google accounta
Fly598 kaže...

Ma paranoja ekstremna, vise psihicki problem, lijecim se... 

 Strahovi su konjukturni, od njih se dobro živi.

Zabavi se doma ovih blagdanskih dana između hrane.

 

Migriraj na drugi mail servis.

Nešto slično kao gmail, outlook.com

Aktiviraj Microsoft Authentificator za 2fa.

Na svim servisima unesi taj novi mail.

 

Ako želiš za siću imati mail koji nudi privatnost, uzmi Proton mail plus.

Migriraj sve servise na taj mail.

 

Upoznaj se sa Bitwardenom ili Proton Pass-om.

Authy za 2FA i sl.

 

Lijepa prilika da se zabaviš uz PC ovih blagdanskih dana.

Ako te nešto od svega navedenog bude zanimati, mogu ti pomoći.

 

13 godina
offline
Strah od hakiranja google accounta

Najbolji security savjet vezano takvih stvari je automatski generirati i zabiberiti lozinke 

Napravi si nove automatski generirane lozinke za sve, njih spremaj na google ili icloud, ili nekakav softver po tvom odabiru, također osmisli si dobru main lozinku koja koristi velika i mala slova, znakove i brojeve, za pristup drugima, ta će ti ujedno biti i za google npr

Osmisli si "biber", to mogu preporučiti kombinaciju slova, znaka i broja, te taj "biber" koristi da dopuniš svaku drugu lozinku koju imaš i spremljena je, na taj način ako itko ikada i dođe do tvojih lozinki, neće sa njima ništa moći bez bibera, koji nigdje ne spremaš i ne pišeš, njega pamtiš kao i main lozinku

Npr. lozinka ti je 123bughr, a biber A@1, i 123bughr je spremljena, a pamtiš biber, te ga dodaš ručno nakon unošenja spremljene lozinke-123bughrA@1

To je najsecure način

Također, provjeriti si na svemu bitnome je li ti broj telefona i svi podaci ažuran, i 2FA upaljen ako postoji

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 mjeseci
odjavljen
offline
Strah od hakiranja google accounta

Malo je u počecima neobično, no kada se naviknete, alati poput Bitwardena i slični, postaju nešto nezamjenjivo.

- pamte sve

- generiraju lozinke po želji

- autoispuna u browserima

- sigurnosne bilješke (ja recimo u njima držim seed od kripta)

- kreditne kartice..jednim klikom popunjene sve forme pri plaćanju

- podržane sve platforme.. na mobitelu sve radi isto kao na PC-u

- na kraju u browseru nemate nikakav podatak ni lozinku

 

Čuvate backup ključ na skrivenom papiriću.

 

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Strah od hakiranja google accounta

koristim Lightshot već godinama i nikad nikakvih problema, a kamoli paranoja zbog njega nisam imao, doduše rijetko koristim upload opciju (pogotovo unazad par godina), više za označavanje i\ili kopiranje dijela ekrana u  i.e. mail ili na neki chat\fb... 

uključen 2FA i dodatni google kodovi na gmail-u, ublock itd... samo chill

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Strah od hakiranja google accounta

Hvala na utješnim odgovorima, te destruktivne misli o web privatnosti me već godinama kopkaju... radim kao sys admin u jednoj tvrtci koja je pod čestim cyber napadima pa to nikako ne ide u prilog mojoj psihi... Na svim acc koristim lozinku od 16 znakova, kombinacija velikih i malih slova, brojeva, znakova itd... već godinama, također i 2fa. Lozinke su mi spremljene u google password manager, a šifru od google acc-a imam spremljeno na papiru :). Nemam povezane bankovne kartice ili slično s acc-om tako da se toga ne bojim. Kao dijete sam imao one phishing mailove od nigerijskih prinčeva itd. i od tad mi je ostala fobija... Zapravo sam poprilično uvjeren da nikad lighshot nisam koristio za upload-anje bitnijih stvari, ali eto, nije 100%.... Toliko sam otišao u dubinu da sam pregledavao sve chatove kada sam napravio zadnji upload i to je 2017. :) ... Nakon toga sam izgleda shvatio da nije pametno išta dijeliti na takav način jer im url smješno jednostavan, i uz data scraping alat praktički mogu skiniti cijelu bazu i eto pronaći moj screen između5 milijardi ostalih skrinova sa email-om i passwordom (za koji sam uvjeren da nikad nisam skrinao).... Od 2017. sam koristio dva različita mail-a na kojima sam često mjenjao lozinke tako da se za njih ne bojim... Ono što je problem je sve prije 2017. Kao glupavi tinejđer imao sam svakakve gluposti pod FB, mailu, od 2015. je uveden i google photos tako da je možda i neko vrijeme bilo syncano sa mojim mob-om pa eto možda su i fotografije kompromitirane, ne znam koji sam google acc tada koristio, možda ovaj prošli, koji sam izbrisao..... Milion je kombinacija...  Ajmo realno, koje su šanse, da postoji google account koji nisam koristio od 2017. godine,i na kojem su moji podatci, neki zagubljeni dick pic ili što već, i da sam baš od tog acc-a uplaodao korisničke podatke, i da netko od tad me nije blackmail-ao da mi je hakiran mail... nego eto, da će se to desiti u budućnosti.... Mislim da sam slučaj za ludnicu. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 23:53 (Fly598).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
odjavljen
offline
Strah od hakiranja google accounta

To su unutarnje borbe. Teško se nositi s tim.

Ja isto nakon zaključavanja, 4-5 puta nanovo hvatam ključanicu, bez obzira što u sebi ponavljam "ostavi, zaključano je".

Neće ti ovdje nitko udijeliti koristan savjet, niti će umanjiti tvoju fobiju.

 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Strah od hakiranja google accounta

Stvarno borba... Pronašao sam na gitu https://github.com/avineshwar/shotlooter , alat koji scrapa skrinove i uz pomoć OCR, pronalazi povjerljive podatke... Tako da ako sam i napravio glupost, valjda bi do sad najebao. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 21:56 (Fly598).
15 godina
offline
Re: Strah od hakiranja google accounta

Razvij stav - boli me k. Boli me k ako netko i nađe (kako ti kažeš) "dick pic". Tako se postavi. Bitno je biti opušten. To si ti sebi "složio" nekakve misli i sada te to muči. Proći će i to, samo opušteno.

14 godina
neaktivan
offline
Strah od hakiranja google accounta

Ako ti imaš fobiju, što bih ja trebao imati? Pa moju privatnu e-mail adresu non stop pokušavaju probit, ali pored broja mobitela, 2FA, sigurnosnog pitanja (s lažnim odgovorom, naravno) nemaju šanse ući u moj račun. Moram priznat da me ovo malo i zabavlja. Na toj primarnoj e-mail adresi imam i 5-6 pseudonima koje non stop mijenjam za prijavu, pa nek probaju pogoditi pravu e-mail adresu za prijavu. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 23:39 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Strah od hakiranja google accounta

Slažem se, ni meni nije jasno. To sam vidio samo kod Blockchain Walleta—nigdje drugdje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Strah od hakiranja google accounta
Maskeron kaže...

To su unutarnje borbe. Teško se nositi s tim.

Ja isto nakon zaključavanja, 4-5 puta nanovo hvatam ključanicu, bez obzira što u sebi ponavljam "ostavi, zaključano je".

Neće ti ovdje nitko udijeliti koristan savjet, niti će umanjiti tvoju fobiju.

Nisi jedini.

Ali zapravo je to jedini ispravan način.

Već sam više puta uhvatio moj mozak u pokušaju da me prevari, ovak mu smanjim mogućnost.

Pogotovo kaj se zaključavanja ključanica tiče.

I obavezno uključiti čim više osjetila u provjeru, manja je vjerovatnost.

 

P.S. a i dobar mi je trening kao priprema za Alzheimera kojeg ću 90% dobiti - po babi s mamine strane, brat i sestrići vrhunski pamte a ja ne, tak da je očito mene već dohvatilo.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 12:08 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice