Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada

poruka: 14
|
čitano: 4.088
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada

Bok,

PC je za rendanje na Threadreaperu 1950 sa SSDovima, star 2 godine. U zadnjih mjesec dana sam skužio da mi otvara Chrome 20tak sekundi (jučer skužio da isto radi i sa friško instaliranim Edgeom). Isto tako kada downloadam file, zna čekat i do minutu kad završi (ili da počne skidati). Sejvam na C, ali ostali stvari na C: rade normalno, uključujući i Windowse.
Antivirusni imam samo Defender, a komp sam već dva puta skenirao u zadnja 2 tjedna Emisoft Emergency Kitom koji nije ništa našao.

 

Ostali "ozbiljni" programi rade normalno.


Je li tko iskusio ovakvo ponašanje kompa?

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 13:48 (Crayox).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada
Crayox kaže...

Za početak probaj provjeriti zdravlje SSDa sa programom Hard Disk Sentinel. Skini portable verziju i pokreni je, pričekaj da prođe par sekundi jer je trial verzija i pogledaj zdravlje svakoga SSDa.

Možeš proskenirati sustav sa programima Malwarebytes freeHitman pro (popuni podatke za trial) te Adwcleaner.

 

EDIT:

 

Isto tako bih preporučio čišćenje sustava sa CCleaner, nikakve opcije nemoj mijenjati osim u odjeljku application za programe Chrome i Edge stavi kvačice na sve osim na lozinke,

možeš odraditi i disk cleanup ugrađen u OS, stavi kvačice na sve osim na folder downloads ukoliko ga imaš na popisu.

Što se tiče ovih razno raznih optimizera, nikako ne bih preporučio korištenje tako nečega jer donosi više štete nego koristi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 9:49 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada
Valentin17 kaže...

Isto tako bih preporučio čišćenje sustava sa CCleaner ...

 

Valentin17 kaže...

možeš odraditi i disk cleanup ugrađen u OS, stavi kvačice na sve osim na folder downloads ukoliko ga imaš na popisu.

Što se tiče ovih razno raznih optimizera, nikako ne bih preporučio korištenje tako nečega jer donosi više štete nego koristi.

 

13 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada
Marko :D kaže...

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 19:31 (Valentin17).
16 godina
offline
Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada

Hvala Valentin. U zadnje vrijeme se nešto ubrzao ali dowload i takve stvari znaju i dalje čudno reagirati. Baš sam probao ovo sve što si mi napisao, virusi nisu nađeni, zdravlje svih hardova je ok i očistio ccleanerom ali opet isto.

Ovo sam više postao misleći da je neki win update zajebao pa će se još ljudi javiti. Onda je očito nešto kod mene samo.

 

 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada
Iskljuci sve addobe u chromeu pa probaj onda....
7 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada
Crayox kaže...

Hvala Valentin. U zadnje vrijeme se nešto ubrzao ali dowload i takve stvari znaju i dalje čudno reagirati. Baš sam probao ovo sve što si mi napisao, virusi nisu nađeni, zdravlje svih hardova je ok i očistio ccleanerom ali opet isto.

Ovo sam više postao misleći da je neki win update zajebao pa će se još ljudi javiti. Onda je očito nešto kod mene samo.

 

Boldano: Marko :D sent you a friend request 

 

((morao sam, Friday nas napustio, preuzimam štafetu, a i kolega Valentin17 isto (Friends meme...) ) triple zagrada inception).

 

 Edit: ihush MIA...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 9:20 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada
Petko nas napustio??!
Što, kako, nisam u tijeku. Nadam se privremeno
5 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada
fer-de-lance kaže...
Crayox kaže...

Hvala Valentin. U zadnje vrijeme se nešto ubrzao ali dowload i takve stvari znaju i dalje čudno reagirati. Baš sam probao ovo sve što si mi napisao, virusi nisu nađeni, zdravlje svih hardova je ok i očistio ccleanerom ali opet isto.

Ovo sam više postao misleći da je neki win update zajebao pa će se još ljudi javiti. Onda je očito nešto kod mene samo.

 

Boldano: Marko :D sent you a friend request 

 

((morao sam, Friday nas napustio, preuzimam štafetu, a i kolega Valentin17 isto (Friends meme...) ) triple zagrada inception).

 

 Edit: ihush MIA...

 

 Marko ccleaner ponovo napada ;)

6 godina
protjeran
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada
picajzla0707 kaže...
Petko nas napustio??!
Što, kako, nisam u tijeku. Nadam se privremeno

 nigdje ne piše da je odjavljen kao što se je prvi put odjavio...

 

https://forum.bug.hr/forum/user/friday/1655.aspx

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
7 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada

To samo znači da mu je forum toliko ubio moral da više nije imao ni volje kliknuti da se odjavi.

Često i meni dođe tak, totalno ga razumijem...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 10:58 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada
Moral je precijenjen
13 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada
Crayox kaže...

Nema problema, ja rado pomognem svakom ako mogu i znam kako. 

Jesi probao instalirati zadnje dostupne čipset drivere za X399 čipset? KLIK.

Jesi možda razmišljao da probaš kompletno obrisati Google Chrome i instalirati ga ispočetka? Backup programa.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 14:40 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Sporo otvaranje Chromea i sejvanje downloada

Išao sam danas tražiti sve po kompu što izgleda čudno i gasiti taskove i našao problem. Nahimic service...od Asusa neka glupost. Ista stvar je kočila cijeli sustav, ali u nekim segmentima. Uglavnom Chromu je trebalo oko 10tak sekundi da se otvori, i search u windows exploreru kada sam kliknuo sam morao isto toliko čekati da počne blinkati kursor i da mogu tražiti. Ugasio taj service i sve počelo letiti opet. Chrome se pali za 1 sek! :) Ne mogu vjerovati da sam našao. Inače na netu baš kažu da je taj software praktički malware. Ako kome pomogne.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice