Laptop ventilator

poruka: 16
|
čitano: 5.281
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Laptop ventilator

Zna li možda netko kako i na koji način postaviti da ventilator radi stalno. Koristim laptop Acer Aspire 7720z, pregrijava se, pa ga ja očistim, ali to ne traje dulje od mjesec dana,pa se opet počne pregrijavati. Servis mi ne dolazi u obzir. U programu speedfan uopće ne detektira ventilator, a preko biosa nemogu jer je zaključan. Hvala, Lp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop ventilator

I mislio sam da nitko ne zna......

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ventilator

Možda bi pomoglo da promijeniš termalnu  pastu na laptopu.


Ventilator ne možeš kontrolirat,pa tako ni namjestit na 100% jer je zaštićeno.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1878407
16 godina
offline
Laptop ventilator

Kupi podlogu za hladenje i problem sa zagrijavanjem rijesen.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop ventilator

Hvala na savjetima......

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Laptop ventilator

zaključan BIOS..??...To ne smiju raditi.{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ventilator
linuxjuzer kaže...

zaključan BIOS..??...To ne smiju raditi.{#}

kako? vise manje je svim laptopima zakljucan BIOS..

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
protjeran
offline
Re: Laptop ventilator
Mitsuoka kaže...
linuxjuzer kaže...

zaključan BIOS..??...To ne smiju raditi.{#}

kako? vise manje je svim laptopima zakljucan BIOS..

baja moj,za posao imam 20ak lapova HP(zato i lajem toliko za njih),3 Paviliona,2 HP HDX lapa i NIKAD NITI JEDNOM ZALOCKAN BIOS..za druge brandove nemam pojma..

inače u BIOS-u se regulira to što tebe zanima..

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2011 13:29 (linuxjuzer).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ventilator
Sint1 kaže...

Kupi podlogu za hladenje i problem sa zagrijavanjem rijesen.

:)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ventilator
linuxjuzer kaže...

baja moj,za posao imam 20ak lapova HP(zato i lajem toliko za njih),3 Paviliona,2 HP HDX lapa i NIKAD NITI JEDNOM ZALOCKAN BIOS..za druge brandove nemam pojma..

inače u BIOS-u se regulira to što tebe zanima..

1. ti nisan nikakvi baja

2. imao sam i ja HP jednom, doduse prije par godina pa je bia zakljucan BIOS

3. 90% laptopa ima zakljucan BIOS

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Laptop ventilator

Promjenio sam pastu na procu i bridgu, sada je od 45-47 stupnjeva kada ništa ne radim.....pokrenuo Medal of Honor Pacific Assault, nakon nekih pola sata temperatura 54-56 stupnjeva....Što se tiče rasprave o biosu....oni su uvijek tvornički zaključani jer kada bi stalno neko mjenjao stvari unutar njega, ne bi dugo radio.......još mi preostaje promjeniti ventilator jer laptop je star 3-4 godine.....ili uzeti postolje s hladnjakom....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ventilator
MgO2 kaže...

Promjenio sam pastu na procu i bridgu, sada je od 45-47 stupnjeva kada ništa ne radim.....pokrenuo Medal of Honor Pacific Assault, nakon nekih pola sata temperatura 54-56 stupnjeva....Što se tiče rasprave o biosu....oni su uvijek tvornički zaključani jer kada bi stalno neko mjenjao stvari unutar njega, ne bi dugo radio.......još mi preostaje promjeniti ventilator jer laptop je star 3-4 godine.....ili uzeti postolje s hladnjakom....

 

 meni je laptop uredno radio sa preko 90 stupnjeva (cpu temp) u periodu od skoro godinu dana i nikad mu nije bilo ništa niti je pokazival ikakve probleme tako da 54 stupnja su čist ok

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Laptop ventilator

Takodjer preporucujem podlogu za hladjenje ,jer imaju vidljivog efekta,imao sam priliku raditi na laptopu sa najjeftiniom podlogom ,koja je opet davala solidne rezulate ,odnosno pad temperatura ,osim toga samo da laptop dignes u zrak bit ce efekta ,a pogotova sto kvalitetnija podloga ,to ce rezultati biti bolji.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptop ventilator

Jel se moze kako podesiti da ventilator na laptopu ne radi stalno? Uopce ne osjecam da je laptop vruc ali ventilator radi skoro na max

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Laptop ventilator
maxy0 kaže...

Jel se moze kako podesiti da ventilator na laptopu ne radi stalno? Uopce ne osjecam da je laptop vruc ali ventilator radi skoro na max

 A da pročitaš što piše u ovoj temi?   

 

Ne, BIOSi u laptopima su zaključani i ne možeš kontrolirat ventilator. Možda nije tebi kučište vruće, ali CPU unutra je očito dovoljno zagrijan da zahtjeva uključen ventilator. I GPU. I chipset, ovisno što sve cooler pokriva i hladi.

 

Isto tako, očisti ventilator i promijeni pastu, ako je laptop stariji od 2-3 godine.

Live long and prosper.
13 godina
online
Re: Laptop ventilator
maxy0 kaže...

Jel se moze kako podesiti da ventilator na laptopu ne radi stalno? Uopce ne osjecam da je laptop vruc ali ventilator radi skoro na max

 

Filox kaže...
maxy0 kaže...

Jel se moze kako podesiti da ventilator na laptopu ne radi stalno? Uopce ne osjecam da je laptop vruc ali ventilator radi skoro na max

 A da pročitaš što piše u ovoj temi?   

 

Ne, BIOSi u laptopima su zaključani i ne možeš kontrolirat ventilator. Možda nije tebi kučište vruće, ali CPU unutra je očito dovoljno zagrijan da zahtjeva uključen ventilator. I GPU. I chipset, ovisno što sve cooler pokriva i hladi.

 

Isto tako, očisti ventilator i promijeni pastu, ako je laptop stariji od 2-3 godine.

 Ovisi o modelu, npr kod mene HP Envy iz 2012 ima opciju u BIOS-u isključivanja ventilatora 

Evo slika sa neta mog BIOS-a i piše Fan Always On <Disabled>

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice