Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

poruka: 66
|
čitano: 40.469
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?
Evo zanima me moje programe instalirati nakon instalacije windows znaci da mogu koristit sve aplikacije na netu,koji web browser,koji antivirus jer ja instaliram sve sebi normalno i onda mi nekad oce pokrenut neke aplikacije nekad nece,pa evo recite vi svoje misljenje...
Softwer
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
Zavisi sto te zanima..ugl web browser nek ti bude google chrome jer je najbolji i najbrzi.
Programe po zelji instaliraj(neznam kaakvi te programi zanimaju..)
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
MilkMan kaže...
Zavisi sto te zanima..ugl web browser nek ti bude google chrome jer je najbolji i najbrzi.
Programe po zelji instaliraj(neznam kaakvi te programi zanimaju..)

Osnovni programi office,adobe programi,antivirus i slicno...

Softwer
16 godina
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

MS Office (ili Libre office ako hoces besplatno), Adobe Photoshop (ili Paint .NET ako hoces besplatno), acrobat reader, Microsoft Security Essentials (antivirus), neki video player/codec pack...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
Od antivirusa si skini windows security essentials.
Office programe(word excel...)trebas dobit sa windowsima.
Skini si najnoviju Javu i najnoviji Adobe reader, a ostalo si po zelji skidaj.
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
SupremeCommander kaže...

MS Office (ili Libre office ako hoces besplatno), Adobe Photoshop (ili Paint .NET ako hoces besplatno), acrobat reader, Microsoft Security Essentials (antivirus), neki video player/codec pack...

 

Jeli dobar taj Windows Security Essentials i jeli dostupan na hrvatskom jeziku?...

Softwer
16 godina
neaktivan
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

Uglavnom programi ovise o potrebama, ali zagovornik sam clean kompjutera, pa to izgleda ovako:

Win XP ili Win 7 (original)

Svi sigurnosni update-i za Win

IE8/IE9 + Microsoft Security Essentials + Windows Media Player 11

Ponovo update

Office 2010 Pro (original)

Ponovo update

Firefox + AdblockPlus

Flash + Java + Silverlight

7Zip + FoxitReader + IrfanView

To je koliko se sicam nekakva osnova, a dalje se prosiruje programima vec prema specificnim potrebama.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
Softwer kaže...

Jeli dobar taj Windows Microsoft Security Essentials i jeli dostupan na hrvatskom jeziku?...

 Dobar je, za hrvatski neznam, ali jedina opcija koju ces koristiti (i to ako) je "scan now" i mozda "clean"), tako da ne vjerujem da je neki problem ako i nema na hrvatskom...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 21:20 (SupremeCommander).
11 godina
neaktivan
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

Minimalizam. Što manje instalacija. Portable aplikacije koje ne dotiču registry windowsa. Pogledaj ih...more, i same windowse si u startu poštedio. Kreiraš shotcute na desktop i sve radi,a nije instalirano. Neku zaštitu koja dobro radi,a da ne davi siste.  Eh,zaboravih najbitnije...čim postavim windows i drivere,tako dok je ko suza..ide backup image cijele particije.  Kasnije sa dva klika imam identičan sistem, a ne opet sve instalirat.

Koristim EaseUS Todo backup, premda imaš još odličnih rješenja.  Sve u svemu, ovo prakticiram i kod poznanika...prođu i dvije godine, ljudima pc radi punim plućima...a ne udavit windowse odmah nakon instalacije. Sve može bit spartansko,a lagano i učinkovito. Uzmi za primjer video player...MPC-HC.. skineš ga..ima i službeni portable. Svi kodeci unutra,a ne ljudi instaliraju 50mb kodeka...i tako sve redom.  Ponovno pročitaj podcrtano i boldano ;)

Čak i Steam servis za igre je pametnije rješenje,nego kad se igra instalira sa svim i svačim.

 

Savjet2:  izbjegavati "slonove"kao adobe reader...imaš Sumatra PDF, 7zip ,em je free,em radi što i ostali...i tako,ima krasnih alternativa koje moramo koristiti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Siskin
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 21:22 (Siskin).
 
6 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?
Hvala vam svima na odgovorima idem instalirati windows pa se cujemo pozdrav...
Softwer
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

svaki gejmer koji drži do sebe instalirat će si Everest, FullMark, Fraps..

 

vidim nitko ne spominje Nero...Format Factory...CC cleaner...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 21:51 (smirnoff).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
smirnoff kaže...

vidim nitko ne spominje Nero...

Meni mozak eksplodira pri samoj pomisli na Nerona, ne želim ni misliti što se događa jadnom računalu koje ga actually mora izvršavati. Što fali CDBurnerXP-u?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
online
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
Softwer kaže...
Hvala vam svima na odgovorima idem instalirati windows pa se cujemo pozdrav...

Kad su več spomenuti Portabilni programi, dole na prvom linku imaš paketič takvih programa pa si to skineš i nema frke.Svi programi u ovom paketu imaju upute na Hrvatskom jeziku, tako da sve najbitnije opcije u svakom programu možeš što bolje iskoristit u praksi.{#}

 

 

https://www.box.com/s/djipifkln80a31z7krg7

 

 

Za gledanje bilo kojeg videa imaš PotPlayer, opet Portabilno u dvije verzije normalno a u paketu su i upute na hrvatskom za sve bitne opcije u tom programu.Za čitanje PDF-a najbolji izbor je PDF-XChange Viewer, izaberi desno Exe Installer pa onda skidaj te instaliraj kaj drugo.Meminfo svakak treba ubacit na Windowse, program je majušan i vrlo korisan a sve ostalo piše na četvrtom linku ispod.{#}

 

 

https://www.box.com/s/6s6x1eb10qxxxqr4v31q

 

https://www.box.com/s/nedtdrnp3qcpoqij0hgd

 

 

http://www.tracker-software.com/product/pdf-xchange-viewer/

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/zasto-imam-sve-manje-slobodne-radne-memorije/66570.aspx?page=0&jumpto=1226231&sort=asc&view=flat

 

 

System Explorer več imaš u Portabilnom paketu, a moš ga i normalno instalirat ak hočeš a sve ostalo vezano za njega imaš na zadnjem linku i to je to.{#}

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/microsoft-o-task-manageru/120707.aspx?page=0&jumpto=2359766&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.8.2012 0:19 (rambox).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
rustweaver kaže...

Meni mozak eksplodira pri samoj pomisli na Nerona, ne želim ni misliti što se događa jadnom računalu koje ga actually mora izvršavati. Što fali CDBurnerXP-u?

{#} Na koliko je sada došao instalacijski paket Nera?  400mb?

Tema bi mogla biti korisna i krenuti redosljedom, "od čega bježati kao vrag od tamjana" {#}.

Tako je , i CDBurner ima službeni portable...ne vidim razlog da se takve blagodati ne koriste.

 

Mali Tip...izbjegavajte blogove gdje anonimusi "ko fol"naprave portable aplikaciju...to nije mačiji kašalj i zahtjevan je posao, stoga koristiti službene.

btw neka čovjek sluša mjuzu preko rusa koji isto na pokretanju instalacijskog paketa,nudi portable folder ;)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Siskin
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
rambox kaže...
...

Zadnja slika, pored ProcessHackera ti ne treba TCPView

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
online
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
rustweaver kaže...
rambox kaže...
...

Zadnja slika, pored ProcessHackera ti ne treba TCPView

Treba zakaj ne kome smeta nikome,{#} samo nek stoji taj vrlo poznati starkelja zato sam ga i ostavil reda radi a mjesta ne manjka to sigurno.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
MilkMan kaže...

Office programe(word excel...)trebas dobit sa windowsima.

Od kada to?

13 godina
neaktivan
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

Ja si instaliram sljedece:

Avast!

TotalCMD

Opera

VLC/Gom

WinAmp

Nero

Deamon tools lite

Drivere

HWMonitor

Steam

MBAM

Office/Open office

Pozutio sam ti sto je vise manje obavezno

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 22:45 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

Kao prvo, nemora potrošiti vrijeme di je taj program a ima sve na jednom stranicu i to vrlo koristan. http://ninite.com/, tamo možete odznačiti što vam trebate i nakon što će skine i sam instalira, dok čekat da se završi instaliranje uzmite slobodnog vremena i popijte kavu, sokića. Čim završi sve je tu. Voilaaaa

Nenad
Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

Evo ga novi windows,microsoftov antivirus,sve sam uptade instalirao,sad krecemo s programčićima..{#}

Softwer
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
Softwer kaže...
Evo zanima me moje programe instalirati nakon instalacije windows znaci da mogu koristit sve aplikacije na netu,koji web browser,koji antivirus jer ja instaliram sve sebi normalno i onda mi nekad oce pokrenut neke aplikacije nekad nece,pa evo recite vi svoje misljenje...

Moja osobna preporuka je.

 

Avast Free Antivirus

CCleaner

Google Chrome

Adobe PDF reader

Winamp (za muziku)

Media Player Classic

K-Lite Codec Pack

Windows Office Word, Powerpoint, Excel

 

I to je to. Sad ja imam i dodatnih programa koje ja koristim ali ove obavezno instaliram pri svakoj re-instalaciji windowsa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 23:11 (iAvenger).
12 godina
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

Jedan korisni site za nabavit sve najpotrebnije programe na jednom mjestu nakon instalacije windowsa. (instalira sve programe koje odabereš samo jednim klikom miša i automatski odbaci sve one toolbare i šta ti ja znam što se nudi prilikom instalacije) Većina programa je free, a ima i trial.

 

www.ninite.com

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
iAvenger kaže...
Adobe PDF reader

Winamp (za muziku)

K-Lite Codec Pack

Prihvaćaš li kritiku,ako kažem da ovo treba izbjeći?  Stvarno u dobroj namjeri savjetujem. Makar probajte alternativu.  Gore je već linkano....a isto tako znam da se teško odreći starih navika.  Winamp i slični programi su postali sve i guraju nos u sve i svašta...nepotrebno.  Trebaš moćan audio player?  Samo player,a ne da se audio player nudi da će vrtit video i pržit cd-e..probajte aimp3.  A Foobar?   Nemam riječi za adobe pdf reader :(    Probajte nešto od gore navedenog.  Nemora biti ono što ja preporučam,ima i sličnih..moja je preporuka Sumatra PDF.  Munjevita brzina i lakoća...i čita ono što treba čitat.  Milina je vidjet kako radi u browseru.  Klite mu ne treba uz MPC!

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Siskin
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
Siskin kaže...
Savjet2:  izbjegavati "slonove"kao adobe reader...imaš Sumatra PDF,

Sad gledam kod sebe i Adobe Reader ima 122mb???

Stavio Sumatru i dojam je da brže otvara pdf-ove a i teška je samo 8mb:)

Također bih savjetovao Ashampoo Burning Studio 6 free umjesto skoro gigu teškog Nere.

Kao video player preporučam Media player Classic - Home Cinema.

World Championships: 7, GP started: 298, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,546
16 godina
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
Soapy kaže...

Jedan korisni site za nabavit sve najpotrebnije programe na jednom mjestu nakon instalacije windowsa. (instalira sve programe koje odabereš samo jednim klikom miša i automatski odbaci sve one toolbare i šta ti ja znam što se nudi prilikom instalacije) Većina programa je free, a ima i trial.

 

www.ninite.com

Već napisano malo gore

Ontopic
FreeCommander
Ashampoo Burning Studio 6 Free (starija verzija, radi svoj posao kako treba, ne zahtjeva unos e-mail adrese niti išta slično, samo instaliraj i vozi, nakon instalacije nema ni 30 MB)

Search Everything (ako ti je ponekad potrebno brzo pretraživanje, jako koristan alat)

RevoUninstaller

PicPick (za lako uzimanje i sređivanje screenshotova)

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 23:21 (denix).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
Siskin kaže...
iAvenger kaže...
Adobe PDF reader

Winamp (za muziku)

K-Lite Codec Pack

Prihvaćaš li kritiku,ako kažem da ovo treba izbjeći?  Stvarno u dobroj namjeri savjetujem. Makar probajte alternativu.  Gore je već linkano....a isto tako znam da se teško odreći starih navika.  Winamp i slični programi su postali sve i guraju nos u sve i svašta...nepotrebno.  Trebaš moćan audio player?  Samo player,a ne da se audio player nudi da će vrtit video i pržit cd-e..probajte aimp3.  A Foobar?   Nemam riječi za adobe pdf reader :(    Probajte nešto od gore navedenog.  Nemora biti ono što ja preporučam,ima i sličnih..moja je preporuka Sumatra PDF.  Munjevita brzina i lakoća...i čita ono što treba čitat.  Milina je vidjet kako radi u browseru.  Klite mu ne treba uz MPC!

Naravno da prihvaćam kritike :). Winamp koristim zbog navike, ne znam za bolje. Sad za Adobe PDF reader...inače znam da su od Adobe programi monstruozno veliki pa mi je i drago da si mi predložio nešto bolje. Hvala za savjet.

11 godina
neaktivan
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

Moraš istalirati programe za određene (neophodne) radnje na računaru:

 

Drivers si naravno istaliro i sve update sa OS.

 

- Prvo što istaliram je anti virus

- Office paket (Word, Excel, Power Point itd.)

- Program za snimanje diskova (Nero, CDburnerXP (free))

- Alat za kompresiju (WinRAR, WinZip, 7zip)

- Internet preglednik (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera... - ja istaliram ova tri)

- Torrent (uTorrent, BitTorrent ili neki drugi P2P program)

- Program za gledanje filmova (ja koristim BS player, mada ima ih dosta boljih nego BS, ali nemam kad testirat i zezat se s njima)

- Program za skušanje muzike (mega popularni Winamp (ja koristim ga), mada imaš i AIMP2 itd.)

- Program za održavanje računara (sad ovo zavisi od razine znanja, posvećenosti računaru itd. ja koristim CCleaner, mal, jednostavan i odradi svoj pos'o)

- PDF Creator (virtualni printer)

- Photoshop CS

- KeePass (bez ovog ne bi mogo zamislit kako pomamtit sve lozinke)

- ...i još dosta toga al' sve zavisi šta ti voliš, za šta ti treba i sl.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koje programe instalirati nakon instalacije Wi
iAvenger kaže...

Naravno da prihvaćam kritike :). Winamp koristim zbog navike, ne znam za bolje. Sad za Adobe PDF reader...inače znam da su od Adobe programi monstruozno veliki pa mi je i drago da si mi predložio nešto bolje. Hvala za savjet.

Za slušanje mjuze isprobaj Jaangle, nakon toga Winamp če završit u penziji to sigurno nema mu više povratka fučkaj ga.{#}

 

http://www.jaangle.com/

 

http://min.us/mbd5dqRScL/1

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

Ovo sa portable programima me tako obradovalo. Pa vec nekoliko godina trazim nesto takvo (a znao sam za portable, cak sam i koristio, ali nisam znao za gore pomenutu stranicu). Tako mrzim kad moram instalirati neki program jer osecam da svakim instaliranjem gubim na brzini (komp mi je inace kanta). Ovo je jednostavno predobro. Hvala puno.

 

Elem, nakon instalacije drivera instaliram samo Chrome, MSN i video player (MPC). Za moj rad meni je to dovoljno. Nego, vidim puno vas ima neki .pdf reader instalirano, zasto ne citate u pretrazivacu (oni koji imaju Chrome)?

Nije zlo...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koje programe instalirati nakon instalacije Winsa?

Pošto sam sada na pc-u koji ima na sebi PortableApp Suite (ovo je namjenjeno za stickove,ali lijepo ga smjestiš na pc) , pokazat ću vam kako to izgleda.  Dakle instalirate u jedan folder ovaj prvi "ćelavi" od 3MB i onda dodajete aplikacije po svom ukusu.

Da vas ne bune slike, moja alatna traka je lijevo vertikalno na desktopu :)

 

Ikonica

 

 

I kad kliknete ikonicu, tu su programčići koje ste odabrali.

 

 

Jednostavno i nema veze sa instalacijom u windowse...dapače, kasnije kopirate duplikat i sve na stick te nosite sa sobom :)

 

Eh sad kada sam ga ugledao...  Ljudi,ako niste profesionalci..čemu photoshop?  Sve živo odradim u besplatnom i famoznom Gimpu. 

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Siskin
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 23:50 (Siskin).
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice