Htnet e-mail postavke

poruka: 8
|
čitano: 4.978
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Htnet e-mail postavke

Molim pomoć. Razgovara s ht podrskon ali nema pomoći...

 

znači imam htnet mail na kompu koji je uredno radija do ima par dana, tj šalje poruke ali neprima.

trenutne postavke:

dolazni poslužitelj je: pop.ht.hr, automatske postavke

 

odlazni: mail.vip.hr, port 25, tls/ssl uključen

 

Doma je internet od bneta.

 

pa ako ima ko da me spasi... hvala unaprid

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Htnet e-mail postavke

stavi dolazni pop.t-com.hr

15 godina
online
Re: Htnet e-mail postavke
A.C.A.B kaže...

Molim pomoć. Razgovara s ht podrskon ali nema pomoći...

 

znači imam htnet mail na kompu koji je uredno radija do ima par dana, tj šalje poruke ali neprima.

trenutne postavke:

dolazni poslužitelj je: pop.ht.hr, automatske postavke

 

odlazni: mail.vip.hr, port 25, tls/ssl uključen

 

Doma je internet od bneta.

 

pa ako ima ko da me spasi... hvala unaprid

 izlazni (odlazni) server mora biti s linije koju koristiš, operaterov ili moraš podesiti odgovarjuću autentifikaciju tj imaš sve obrnuto pa i problem, tj vjerojatno imaš neki tipfeler-grešku ili pogrešan pass.

bnet je a1.. tj tad je razlika koristiš li mail doma na bnetu ili na tcomovoj liniji.. npr na poslu tj tamo gdje je tcom linija.

 

-no sad nagađam što bi trebao biti problem.. tj vjerojatno si bio tcom korisnik i prešao na a1.. tad više nisi tcom korisnik i gubiš tcomov mail-adresu jer je to svtar koja ide uz liniju-ugovor.. tj samo stari tcom maliovi koji nisu dio ugovorene usluge-linije su trajni, iz doba dailupa registriran na jmbg građana.. taj radi trajno, ostali samo dok si korisnik usluge tcoma i raskidom gubiš.

-ili npr banalno pun inbox i ne radi.. tj ako si tcom korisnik imaš i webmail podatke pa se možeš tako spojiti browserom i vidjeti.. itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Htnet e-mail postavke

to mi je na kompu koji je uvik doma, na a1 smo već 5-6 god, a stim postavkama je normalno radio do zadnjih par dana. Ništa nije minjano. Ht služba za korisnike kaže da je sve u redu kod njih...

Stavio sam pop.t-com.hr i ne radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Htnet e-mail postavke
A.C.A.B kaže...

to mi je na kompu koji je uvik doma, na a1 smo već 5-6 god, a stim postavkama je normalno radio do zadnjih par dana. Ništa nije minjano. Ht služba za korisnike kaže da je sve u redu kod njih...

Stavio sam pop.t-com.hr i ne radi.

- naravno da je kod njih sve u redu, nisi njihov korisnik linije, ostalo su stvar postavki clienta za mail, tj autentifikacija, ulaz-izlaz server, ssl-tsl-port i imaš za sve klijente postavke npr mso2010.. ali treba i odgovarajući os-update, pa npr ako imaš xp tad vjerojatno ne radi itd. Stvari se mijenjaju, nadogradnje-certifikati, kao i sigurnosni protokoli-verzije i moraš biti kompatibilan da možeš nešto koristiti (kao dvbt2-hevc za tv).

+ može biti da ti se raspao mail soft, client, baza, greška.. može biti malware, može biti antivirus, tj ako nije sama linija-postavke tad sve ostalo, os-mail-sve jer sve je potrebno za normalan rad pa i update.

 

edit: ili konkretnije, ne kažeš koji os (win10..) ne kažeš koji mail-client-soft, npr mso-outlook, ne kažeš neki kod greške.. tj navodiš stare postavke i da je do nedavno radilo no s računalima je to 'normalno' tj moraš stalno update-upgradeati sys stvari a jedna od njih je i ssl-tsl-sigurnost i sl. kao što se tv signal promijenio, slično..

-probaj webmail, ako se dobro sjećam comunicator.. tako nešto, no za to moraš biti korisnik tcoma.. odnosno, samo stari korisnici imaju trajno email pa je čudno da ti još radi ako nisi tcom korisnik, tj može i to biti objašnjenje, gašenje itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 16:33 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Htnet e-mail postavke

radi se o mac racunalu i njihovom mail klijentu. Svakakve san kombinacije kombinira i jedino šta uspijen je da mogu poslati email, ali nikako nisan uspija da primi poruke.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Htnet e-mail postavke
A.C.A.B kaže...

radi se o mac racunalu i njihovom mail klijentu. Svakakve san kombinacije kombinira i jedino šta uspijen je da mogu poslati email, ali nikako nisan uspija da primi poruke.

 gle.. ako radi slanje ta bi moralo raditi i primanje.. tj ili si preskočio postavke, ili je banalno inbox-sandućić pun npr imaš li 10mb ili 100mb inbox na tocomu + ako si stari korisnik od prije tcoma tad možeš imati stari-trajni mail, ali je on 10mb.. praktički beskorisno jer ga veća pošta zaštopa i tad odbija primanje (kao objašnjenje što se dešava) ili nisi korsinik tcoma pa nemaš više njihov mail, za slanje nije ni potreban osim autorizacije.. a za primanje je tad rezultat isti kao i pun i sl.

 

tj po čemu zaključuješ da ne možeš primiti mail? jer mail je na serveru dok klijent spajanjem treba pročitati-skinuti mail na računalo.. ako nemaš račun (nisi korisnik) nema što skinuti..

-probaj kroz tcomov webmail, komunikator.. ako to ne radi tad nemaš njihov mail.

-jednako za sve popularne klijente postoje podaci koje treba podesiti kao ssl-port ali za mac je to rijetko tj vidi za outlook možda isti podaci ili prilagodiš npr umjesto 25, 465 ili 587, ili gmail 993.. tj potraži za mail soft koji koristiš + vjerojatno treba update osa za protokole jer to što je računalo ispravno ne znači da promjena izvan nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Htnet e-mail postavke

evo rješeno. Nisan se uopće sitija da bi inbox moga bit pun. Logira se na komunikator i izbrisa stare poruke, sve radi sad.

Hvala na pomoći

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice