Samsung Smart TV spojen na WiFi i Ethernet ali int

poruka: 3
|
čitano: 2.059
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Samsung Smart TV spojen na WiFi i Ethernet ali int

Pozdrav

Imam sljedeći problem

 

Samsung Smart TV (Tizen Os) se ne želi spojiti na internet putem Wifi-a i/ili etherneta.
Kada se odabere opcija wifi i unesu svi podaci za wifi piše da je uređaj spojen.
Ista stvar je i s opcijom putem kabla. Znači odabere se kabal i odmah poslje stoji da je tv spojen.
Kada se u izborniku ode u status mreže piše da je tv spojen na internet.

Međutim kada se pokrene bilo koja aplikacijan a tv (youtube, hbo go, netflixx samo ih učita i dalje ništa).

 

Što sam do sada pokušao

 

1. Kreirati wifi hotspot na dva različita mobitela (ios i android) (zaključujem da TV radi kako treba)
- TV se uredno spoji na oba
- sve aplikacije normalno rade

 

2. Resetirao ruter na tvorničke postavke
- tv se uredno spoji i na wifi i preko kabla no i dalje niti jedna aplikacija ne radi

 

3. Resetirao TV na tvorničke postavke
- isto kao i kod broja 2

 

Ono što je zanimljivo da je prije nekoliko tjedana sve normalno radilo.
Ruter i postavke rutera kada je sve radilo kao i danas su iste (u pravilu defaultne postavke rutera).
Na ruter su preko wifi-a uredno spojeno 7 uređaja koji nemaju problema s internetom.
Isto tako preko ethert kabla sam probao spojti dva uređaja čisto da provjerim da je sve OK.
Zaključujem da ruter radi kako treba.

 

Provjeravao sam na ruteru. Nigdje ništa nije blokirano.
Radi se o ruteru tplink TL-MR6400 (4G LTE u njemu je sim kartica od Tele2 mobilnog interneta)

 

Ništa mi nije jasno. Iz svega napisanog i isprobanom mi se čini da su se tv i ruter prestali slagati.

Imate li neki savjet što da još probam ?

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Smart TV spojen na WiFi i Ethernet ali
Da nadodam na svoju prvu poruku.

Sada sam tek zbunjen. Naime kada koristim browser od TV-a normalno otvara stranice no kada pokušam pokrenuti neki yt video izbaci mi grešku.

Ista stvar je i s aplkacijom od yt-a. Mogu pretraživati listati ali kada pokušam pokrenuti neki video samo ga učitava ....

Ista stvar je i s hbogo aplikacijom.

Navedeno se događa preko rutera.

Kada isto probam preko mobile hotspota sve radi kako sam napisao u prvoj poruci.
12 godina
offline
Re: Samsung Smart TV spojen na WiFi i Ethernet ali

Ako je do nedavno sve uredno radilo, i ti nisi ništa dirao, na pamet mi padaju dvije stvari:

1. stigao je update na TV koji je nešto napravio sa internet konekcijom. U opcijama pogledaj na kojoj si verziji pa potraži na Googleu dal ljudi imaju taj isti problem.

Ponovno sam pročitao problem i mislim da je ovo malo vjerojatno jer preko ostalih načina spajanja sve uredno radi.

 

2. Provider ti je napravio promjene/snimio novi firmware na router/nešto takvo. Kontaktiraj operatera. Možda je bilo kakvih promjena s njihova strane, pa će odmah znati o čemu se radi.

I ak ništa ne uspije, probaj ih nažicat novi router :)

 

EDIT: Interesantno je da imaš probleme samo sa video streaming sadržajem, vjerojatno neka zabrana od strane operatera.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 11:35 (CyberDemonVZ).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice