Problem s internetom(no internet access)

poruka: 6
|
čitano: 2.720
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem s internetom(no internet access)

Dakle,stvarno ne znam odakle bih poceo ali probat cu skratit pricu sto manje,

 

Internet na racunalu mi se gasi nakon par minuta neaktivnosti,odnosno kad ne radim nista sto iziskuje koristenje interneta.Dok igram igrice i vrtim gluposti po Chromu internet radi,a cim odem s kompjutera ili radim nesto na njemu sto nema veze s internetom,on se jednostavno ugasi.

Spojem sam mreznim kabelom,a koristim A1 internet s kojim dosad nisam imao nikakvih problema.Wifi radi uvijek normalno sto znaci da mi se samo na kompjuteru pojavljuje taj problem.

  • Probao sam sve moguce,resetiram modem-zuti trokut se opet pojavi;iskopcam kabel i ponovno ga ustekam,bude ista stvar,cak sam i novi kabel kupio ali ne pomaze.Probao sam na modemu u drugi ulaz ukljuciti ali nista.
  • Na internetu sam nasao dosta solucija ali nista nije pomoglo,poput opcije Allow the computer to turn off this device to save power ,resetirao sam IPv4,probao update drivera.
  • Troubleshoot mi nije uspio pronaci problem ispocetka,ali kasnije mi je poceo izbacivati The default gateway is not available,(slika2) sto ukazuje na problem s modemom koliko sam skuzio.
  • Jel imao itko takav problem,bio bih mu jako zahvalan na pomoci jer mi sad vec stvarno ide na zivce.Cim se maknem na par minuta s racunala moram ga resetirat jer nema druge pomoci.  Hvala unaprijed
Slika1 Slika1
Slika2 Slika2
Slika3 Slika3
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s internetom(no internet access)

-po opisu, pogrešan powerplan.. tj gašenje uređaja (mrežne kartice).. ili driver (koji je 99% ok ali ne 100%.. pa loše to odradi).

-podesi.

-tj po opisu nije greška modem/router i ne trebaš tako čitati te poruke, jer računalo to ne zna.. 'generička poruka' koja je čak točna, tj jednako bi bilo da npr odspojiš kabel. Da bi mreža radila, mora raditi sve u lancu, a prva stvar je mrežna kartica, koja se (pogrešnim postavkama) isključi..

-ali, može biti i bilo što drugo, loš kabel-kontakt, loš port, pa i modem ili malware, soft-utils neki optimizator-hyper-trubo-ultra.. no tad bi imao probleme i za vrijeme rada-gaming/surfanje pa je pogrešan power managment logičan uzrok-odgovor. + može biti u biosu ili u driveru opcija. + pokušaj inače takve poruke razumjeti.. na način kako to vidi win-os-pc i što znači poruka, gdje je moguć uzrok, jer ovako ćeš tražiti na pogrešnom mjestu npr reklamirati modem operateru (a može i to biti uzrok..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s internetom(no internet access)

Pronasao sam opciju network reset,gdje on vrati sve u prvobitno stanje ali ni to ne pomaze.

I jos dodatno,sad kad sam upalio racunalo mi je bio onaj crveni X i kad asm otisao na troubleshooter pisalo je ethernet adapter is disabled.

5 godina
offline
Re: Problem s internetom(no internet access)
pajeska94 kaže...

Pronasao sam opciju network reset,gdje on vrati sve u prvobitno stanje ali ni to ne pomaze.

I jos dodatno,sad kad sam upalio racunalo mi je bio onaj crveni X i kad asm otisao na troubleshooter pisalo je ethernet adapter is disabled.

 Imas li u biosu mozda neki power saver za mreznu kartu. Mozda ti je mrezna crkla. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Problem s internetom(no internet access)
pajeska94 kaže...

Dakle,stvarno ne znam odakle bih poceo ali probat cu skratit pricu sto manje,

 

Internet na racunalu mi se gasi nakon par minuta neaktivnosti,odnosno kad ne radim nista sto iziskuje koristenje interneta.Dok igram igrice i vrtim gluposti po Chromu internet radi,a cim odem s kompjutera ili radim nesto na njemu sto nema veze s internetom,on se jednostavno ugasi.

Spojem sam mreznim kabelom,a koristim A1 internet s kojim dosad nisam imao nikakvih problema.Wifi radi uvijek normalno sto znaci da mi se samo na kompjuteru pojavljuje taj problem.

  • Probao sam sve moguce,resetiram modem-zuti trokut se opet pojavi;iskopcam kabel i ponovno ga ustekam,bude ista stvar,cak sam i novi kabel kupio ali ne pomaze.Probao sam na modemu u drugi ulaz ukljuciti ali nista.
  • Na internetu sam nasao dosta solucija ali nista nije pomoglo,poput opcije Allow the computer to turn off this device to save power ,resetirao sam IPv4,probao update drivera.
  • Troubleshoot mi nije uspio pronaci problem ispocetka,ali kasnije mi je poceo izbacivati The default gateway is not available,(slika2) sto ukazuje na problem s modemom koliko sam skuzio.
  • Jel imao itko takav problem,bio bih mu jako zahvalan na pomoci jer mi sad vec stvarno ide na zivce.Cim se maknem na par minuta s racunala moram ga resetirat jer nema druge pomoci.  Hvala unaprijed

 Spoji se dial up vezom.. Udji u ruter, podesavanja, WAN tu trebas naci podesavanja za konekciju ppoe i svoj username od interneta tu stoji i sifra skrivena. Potrebno je da znas svoju sifru koju ti je provajder namjestio kada si prikljucivao prvi put internet. Ako ne znas zovi ih neka ti promene u 123456(nekad i ta sifra cesto zna da bude) i onda ruter tu prebacis u bridge mod, posle odes winodws settings/network dial up i tu kreiras konekciju kucas username i pw i cekas da uspostavi vezu. I tako provjeris da li se gasi, jedan od nacina. Ako se ne gasi, onda nije do modema kvar, nego do racunara.. Ako se gasi i dalje, onda moze biti i ruter(manje verovatno jer bi gasio i dok radis) ili windows.. Windows ili Bios je 99%

 

Reinstaliraj drajvere desni klik na my computer/device manager/network adapters/odaberes svoj adapter i unistall ili roll back (ako je dostupna opcija) pa ces viditi da li je do drajvera ako je windows automatski instalirao novije drajvere ili si ti.. To ce da vrati stare drajvere

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 4:06 (antifriz13).
11 godina
offline
Problem s internetom(no internet access)

Pozdrav.

 

Ja i sam imam problema s tim zadnje vrijeme, s tim da je to odjednom počelo prije nekih mjesec dana (nisam siguran). PC je do tada normalno radio, trebam naglasiti da na PC-u već dugo prije toga nisam ništa mijenjao u postavkama niti instaliravao, te je samo odjednom počelo dropanje veze. Kod mene 99% vremena kod bootanja u windowse nemam konekciju, a svaki puta pomaže "disconnect" i odmah "connect" - radi se o WI-FI konekciji na A1 4G router.

Štoviše, moj troubleshooter također pokazuje identičnu grešku - gateway. Znači i kas s troubleshooterom riješavam fix je isti - samo disconnect i connect wifi konekcije.

Mislim da je to do Windowsa i njegovih updatea. Ja sam ovih dana napravio clean install windowsa, skinuo sve dostupne updateove i opet isto se događa. Prošao sam hrpu savjeta preko interneta od ekipe s istim ili sličnim problemom no nije pomoglo.

Većini je pomoglo downgrade s 1909 ili 1903 builda na 1809, no ja sam na 1809 i svejedno imam isti problem.

Sve u svemu,meni je pun kufer takvih updateova koji stalno nešto pokvare, te sam fino prešao na dual boot sa Linux Mint 19.3 i radi ko beba (Linux).

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice