Your pc ran into a problem and needs to restart

poruka: 7
|
čitano: 1.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Your pc ran into a problem and needs to restart

Pozdrav, skoro svaki treći četvrti dan dok radim na PCu pojavi se plavi screen sa porukom kao dolje na slici

 

"Your pc ran into a problem and needs to restart we're just collecting some error info..."

 

nakon toga se učitava od 0% do 100% te u tom vremenu zvučnici i slušalice (koji su spojeni na Fiio E17K ALPEN 2 DAC/AMP koji je USBom spojen na pc)

 

počinju glasno pucketati, pucati i proizvoditi glasne i čudne zvukove, mislim da sam jednom na zvučnicima vidio i iskre, bljesnulo je,

 

i dok sam imao slušalice je isto tak pucnulo pa me i zabolilo, te kad se učita i uđe u izbornik za prijavu to prestane.

 

Je li moguće da taj mali DAC spojen USBom na pc izaziva svako malo to crashanje i da zvučnici i slušalice podivljaju?

 

Svaki puta DAC brzo isključim kada se to dogodi da zvučnici i slušalice ne izgore ili nešto.

 

Danas se dogodilo upravo evo treći put i lagano me živcira. Ima li tko kakvu ideju kako da to riješim?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 17:51 (ZABORAVKOO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Your pc ran into a problem and needs to restar
ZABORAVKOO kaže...

Pozdrav, skoro svaki treći četvrti dan dok radim na PCu pojavi se plavi screen sa porukom kao dolje na slici

Probaj koristiti druge zvučnike i bez DACA, moguće je da ti probleme stvaraju ili DAC ili zvučnici.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
offline
Re: Your pc ran into a problem and needs to restar
Pucketanje moze izazvati i maticna ploca koja je na izdisaju. Govorim iz iskustva.
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Your pc ran into a problem and needs to restar

ono najvažnije je najnevidljivije:

system service exception koji može biti od svega i svačega:

 

je li sistem updatean, upgradean na zadnju inačicu desetke?

jesu li instalirani najsvježiji driveri?

pogledati log event viewera sa system service exception pogreškom

kada se prvi puta desila greška?

sjećaš li se što si instalirao/radio s PCjem netom prije prve pogreške?

postoji li možda system restore iz tog vremena?

kakav av koristiš, moguć je i malver/virus

itd.

 

ukoliko ne možeš dijagnosticirati grešku a ipak se i dalje pojavljuje bsod i sumnjaš na DAC probaj bez njega na par dana pa vidi pojavljuje li se BSOD i dalje

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 21:09 (nemrem_stara_mi_sere).
7 godina
offline
Your pc ran into a problem and needs to restart

Evo pogledao sam event viewer i tamo pod events svaki puta kada je bilo lvl critical mi ga je crashalo danas 3 puta i 3 puta pise da je critical bilo, sveukupno do sada 44 critical znaci da je bilo 44 crashova.

 

Pod Source pise Kernel-Power.  Prvi crash je bio 17.5. a ja sam DAC kupio 24.5. tako da izgleda da nije do DACa nego nešto do napajanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Your pc ran into a problem and needs to restar
ZABORAVKOO kaže...

Evo pogledao sam event viewer i tamo pod events svaki puta kada je bilo lvl critical mi ga je crashalo danas 3 puta i 3 puta pise da je critical bilo, sveukupno do sada 44 critical znaci da je bilo 44 crashova.

 

Pod Source pise Kernel-Power.  Prvi crash je bio 17.5. a ja sam DAC kupio 24.5. tako da izgleda da nije do DACa nego nešto do napajanja.

 kernel-power ne govori ništa više od toga da je isključen neregularno, pitanje, pojavi li ti se svaki puta BSOD ili se pc restarta bez BSODa ili čak ugasi sam od sebe (u biosu se može namjestiti da nakon nestanka struje/faličnog napajanja pc restarta ili da ostane ugašen), ukoliko se gasi bez bsoda moguće i vjerojatno da je napajanje a moguće i dio na matičnoj koji regulira struju za proc i slično

 

ukoliko ti se tako često ruši mislim da bi ipak mogao isključiti DAC do prvoga novog rušenja kako bi bio siguran...

 

što je s ostatkom pitanja iz prvog posta, jesi li instsalirao drivere i ostalo?

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 0:44 (nemrem_stara_mi_sere).
5 godina
offline
Re: Your pc ran into a problem and needs to restar
ZABORAVKOO kaže...

Pozdrav, skoro svaki treći četvrti dan dok radim na PCu pojavi se plavi screen sa porukom kao dolje na slici

 

"Your pc ran into a problem and needs to restart we're just collecting some error info..."

 

nakon toga se učitava od 0% do 100% te u tom vremenu zvučnici i slušalice (koji su spojeni na Fiio E17K ALPEN 2 DAC/AMP koji je USBom spojen na pc)

 

počinju glasno pucketati, pucati i proizvoditi glasne i čudne zvukove, mislim da sam jednom na zvučnicima vidio i iskre, bljesnulo je,

 

i dok sam imao slušalice je isto tak pucnulo pa me i zabolilo, te kad se učita i uđe u izbornik za prijavu to prestane.

 

Je li moguće da taj mali DAC spojen USBom na pc izaziva svako malo to crashanje i da zvučnici i slušalice podivljaju?

 

Svaki puta DAC brzo isključim kada se to dogodi da zvučnici i slušalice ne izgore ili nešto.

 

Danas se dogodilo upravo evo treći put i lagano me živcira. Ima li tko kakvu ideju kako da to riješim?

 

Pravilo paljenja audio sustava je da se prvo pali izvor, pa se onda ide prema zvučnicima, odnosno prema pojačalu, upravo da se izbjegnu pucketanja uređaja koji se tek pale. To znači da se prvo pale CD player ili PC, pa onda DAC, pa onda pojačalo ili aktivni zvučnici. Kad upališ PC, pričekaš da se dignu Windowsi, da se pokrenu driveri i sve ostalo, onda tek dalje pališ komponente. 

 

Ovo ti neće rješit tvoj problem rušenja Windowsa, ali će ti zaštitit zvučnike i slušalice.

 

Pucketalo ti je u trenutku rušenja jer se uređaj Fiio DAC palio/gasio i dobivao je krive signale/napone, jer je kompjuter bio u crash modu. To može napravit svakakve probleme, uništit DAC i spalit zvučnike, bez problema.

 

Live long and prosper.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice