Ryzen 5 3400G fps

poruka: 9
|
čitano: 1.830
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ryzen 5 3400G fps

Pozdrav.

 

Gledajuci YouTube vidim da navedeni CPU sa iGPU ima sasvim okej frejmrejt u igrama (nezahtjevnim), te da je ova Vega 11 negdje sa GT1030 DDR5, PUBG Lite, ima negdje 60-70 frejma nekad padne i manje.

 

Ryzen 5 3400G + 2x16GB DDR4 @2933MHz Patriot Viper, ja sa i3 9100F i GTX650 izvucem osjetno veci frejmrejt, pa mi nije jasno do cega je, sve zivo do sad sto sam imo na umu sam probao ali nema koristi.

 

Sav hardware ispravan, napajanje ne znam, novo je (LC600-H12), temperature okej... (kapak 71c), ima li rješenja ili je ovo normalno za ovakav PC i retardiranu igru , na yt deru po 120-150 frejma... 

 

edit: Ne znam u koji podforum da ovo metnem tak, da..

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 22:45 (micr0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ryzen 5 3400G fps

Vrtio sam PUBG Lite na Intel pc iz potpisa sa i7 3770 i HD6670 i mogu reci da se vrtilo ok doduse na 1366x768 rezoluciji a ne na FHD.Probaj samnjit rezu inace sumnjam da ce ti ista pomoc da se povecaju performanse.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ryzen 5 3400G fps

-realnost.. tj po teh.spec (teoretski) je r-11 vega cca 1030 .. nešto slabije od 650/jačih.. + dodatna razlika jer nema jednaku propustnost i ostale prednosti, tj radeonka nije nvidia npr cuda..

-naravno da dobiješ bolji rezultat na 9100+650 a kad bi se mogla usporediti cijena tad bi to bilo jeftinije (tj ako početnu gaming gpu gledaš u klasi 100-200€ tad je to cca slična cijena amd-vega ili i3+gpu te klase ili jači. Neisplativo tj pogrešna ideja u startu ako je za gaming, tj tek zadovoljavajuće (radi) ali ne za neke performanse tj različiti juzeri će različito biti zadovoljni, oni kojima je dovoljno i oni koji žele više-jače.. zasebna gpu je u prednosti ne samo propustnost nego i izbor-kombinacija po klasi-cijeni tj samo za lowend grafiku (kad stvarno ne trebaš/ne želiš jače) je integruša ok. .. naravno, kako se sve pojačava-ubrzava tako su i nove ili buduće integruše jače, dovoljne.. tj ovisi o igri-requirementsima ili želji-očekivanju, ali to što neka intel-iris i sl sad može vrtiti usporedivo s lowendom već sutra neće biti dovoljno jer npr želiš s hd na 4k rezoluciju ili igra traži novi fičer.. zasepbnu gpu zamijeniš-pojačaš, cpu ne možeš tj skuplje + često nova mbo i ostatak + problem os-driver-reinstall itd..

 

-npr banalno, da je neka 1060 (obična ili s.. gddr5-6..) integrirana u cpu već zbog samog rama tj ddr3-4 propustnosti bi bila slabija-transfer-propustnost.. i time slabiji rezultat mada je chip recimo isti, kao i pci-ex 3.0 ili 4.0 itd itd..

-gpu zasebne u toj klasi 100€ su slične-bolje, s 200€ ih popišaju, neusporedivo, ali je to skuplje od integruše (amd-200€..) pa ih po cijeni možeš uspoređivati samo s jeftinijim-lowendom koje su i tad u prednosti jer nisu samo specifikacije ono što da rezultat. Realno, gejmer ne računa s integrirkom, mada će se i dalje razvijati i doći jače.. tad će gejmer opet tražiti jače tj igre-appsi.. ili višu rez. i opet integruša neće moći konkurirati diskretnoj s decidiranim gddramom npr 4-8gb.. itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Ryzen 5 3400G fps
ihush kaže...

-realnost.. tj po teh.spec (teoretski) je r-11 vega cca 1030 .. nešto slabije od 650/jačih.. + dodatna razlika jer nema jednaku propustnost i ostale prednosti, tj radeonka nije nvidia npr cuda..

-naravno da dobiješ bolji rezultat na 9100+650 a kad bi se mogla usporediti cijena tad bi to bilo jeftinije (tj ako početnu gaming gpu gledaš u klasi 100-200€ tad je to cca slična cijena amd-vega ili i3+gpu te klase ili jači. Neisplativo tj pogrešna ideja u startu ako je za gaming, tj tek zadovoljavajuće (radi) ali ne za neke performanse tj različiti juzeri će različito biti zadovoljni, oni kojima je dovoljno i oni koji žele više-jače.. zasebna gpu je u prednosti ne samo propustnost nego i izbor-kombinacija po klasi-cijeni tj samo za lowend grafiku (kad stvarno ne trebaš/ne želiš jače) je integruša ok. .. naravno, kako se sve pojačava-ubrzava tako su i nove ili buduće integruše jače, dovoljne.. tj ovisi o igri-requirementsima ili želji-očekivanju, ali to što neka intel-iris i sl sad može vrtiti usporedivo s lowendom već sutra neće biti dovoljno jer npr želiš s hd na 4k rezoluciju ili igra traži novi fičer.. zasepbnu gpu zamijeniš-pojačaš, cpu ne možeš tj skuplje + često nova mbo i ostatak + problem os-driver-reinstall itd..

 

-npr banalno, da je neka 1060 (obična ili s.. gddr5-6..) integrirana u cpu već zbog samog rama tj ddr3-4 propustnosti bi bila slabija-transfer-propustnost.. i time slabiji rezultat mada je chip recimo isti, kao i pci-ex 3.0 ili 4.0 itd itd..

-gpu zasebne u toj klasi 100€ su slične-bolje, s 200€ ih popišaju, neusporedivo, ali je to skuplje od integruše (amd-200€..) pa ih po cijeni možeš uspoređivati samo s jeftinijim-lowendom koje su i tad u prednosti jer nisu samo specifikacije ono što da rezultat. Realno, gejmer ne računa s integrirkom, mada će se i dalje razvijati i doći jače.. tad će gejmer opet tražiti jače tj igre-appsi.. ili višu rez. i opet integruša neće moći konkurirati diskretnoj s decidiranim gddramom npr 4-8gb.. itd itd..

 A PC se prvenstveno koristi za video editing, trebalo je nesto jeftinije sklepati, i ovo je bilo tada najbolja opcija, poslije je vlasnik dodao jos 2x8GB (total: 4x8GB RAM).

Prijatelj je prije imao Ryzen 3 2200G + 1x8GB DDR4 2666MHz, ista igrica je radila bolje... jos ovo Single channel...

 

Uglavnom hvala, ako je tako nek ganja normalan GPU... 

5 godina
offline
Re: Ryzen 5 3400G fps

Jesi stavio drivere?

12 godina
offline
Re: Ryzen 5 3400G fps

Naravno

5 godina
offline
Re: Ryzen 5 3400G fps

Koja je ploča?

4 godine
neaktivan
offline
Ryzen 5 3400G fps

vjerovali ili ne 3200g sa tomahawk max se mnogo bolje ponasa nego 3400g b450m aorus u svim igricama, npr pes 2021 na 3200g mogu hladno na 2k sve na max a na 3400g se pati sa 1080p na medium high, isti ram potpuno, oba su na zadnjim drajverima ali eto ocigledno ploca mnogo bolje radi posao, ne znam kako i zasto ali tako je

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Ryzen 5 3400G fps
StonedAssassin kaže...

Koja je ploča?

 MSI B450M PRO-VDH MAX

 

Ovo nije moj PC, pa koliko smo skontali vjerovatno je nekim cudom ploca sama vratila ram na default, tako da je iGPU radio na pola snage...

Evo sada 4x8GB @2933MHz, radi sve, fps debelo debelo iznad, 120+....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice