Računalo se pali samo od sebe

poruka: 151
|
čitano: 47.409
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe

Nije on troll stvarno ima problema sa racunalom...

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
16 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
GeForce kaže...

 {#}{#} Ovo nisam nikad vidio.

14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Odlucio sam ne slati na servis dok ne otkrijem u cemu je problem ...

1. MEMTEST - pise da nema nikakvih errora

2. HDTUNE - hard disk je uredu, nema errora

 

Sad trenutno sam na Win7 x32 i driveri za grafu su stariji (s gigabytove stranice)...

Ako ja sad stavim najnovije drivere s nvidine stranice dobivat cu BSOD ... ali zanimljivo je da sam svoju grafu (gtx460 gigabyte) nosio kod frenda (ima isto asrock maticnu, gtx460(msi) 4gb rama, phenom x4) i grafa s najnovijim driverima radi normalno ...nema restartanja...

Zamolit cu ga da on donese svoju GTX460 (MSI) i ako se ne bude restartalo sto mogu zakljuciti? i obrnutno (ako se bude restartalo) ?

 

Napajanje mogu testirati s onim OCCT PSU test (je li to preporucljivo) ?

 

Molim vas pomozite mi...

Ovo je tuzno sto imam ovakve probleme jer sam stvarno birao ''kvalitetnije'' dijelove ... i ni u najgorem snu se nisam nadao da cu imati takve probleme...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 15:06 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
rebelsy kaže...

Odlucio sam ne slati na servis dok ne otkrijem u cemu je problem ...

1. MEMTEST - pise da nema nikakvih errora

2. HDTUNE - hard disk je uredu, nema errora

 

Sad trenutno sam na Win7 x32 i driveri za grafu su stariji (s gigabytove stranice)...

Ako ja sad stavim najnovije drivere s nvidine stranice dobivat cu BSOD ... ali zanimljivo je da sam svoju grafu (gtx460 gigabyte) nosio kod frenda (ima isto asrock maticnu, gtx460(msi) 4gb rama, phenom x4) i grafa s najnovijim driverima radi normalno ...nema restartanja...

Zamolit cu ga da on donese svoju GTX460 (MSI) i ako se ne bude restartalo sto mogu zakljuciti? i obrnutno (ako se bude restartalo) ?

ako je sve isto ploca...

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

ploca njegova je asrock ali nije isti model ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe

Ma ja mislim da je tvoj ploca neispravna...

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
CroVandal kaže...

Ma ja mislim da je tvoj ploca neispravna...

Ja nezz vise sta da mislim ...


Sljedeci korak mi je instaliranje Win7 x32 i stavljanje najnovijih drivera (da vidim hoce li se zamrzavati i restartati)

Drugi korak donosenje frendove graficke kod mene ... ako se i njegova bude freezala i restartala onda je do maticne ili nezz ni ja do cega... a ako se njegova ne bude freezala i restartala onda je do moje graficke (ali to ne objasnjava zasto u njegovom pcu radi) 

 

Jesam li u pravu?

 

 


ZASTOOOOOOOOOO se ovo meni desava? ZASTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!?!?

 

3.800 kn sam ja dao, bio sam sretan sto cu opet dobiti novi pc i onda NE RADI KAK SPADA .... 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 15:20 (rebelsy).
14 godina
offline
Računalo se pali samo od sebe

Vjerojatno ti je kontakt na matičnoj u banani, tj može bit i konektor sa kučišta.

Probaj odspojit kabel sa kučišta za paljenje, te onda puši i vidi pali li se, ako nije onda ti je do konektora sa kučišta i kučište je neispravno, a ako se opet upali onda je do matične.


Virujen da se negdi događa kratki spoj, zbog toga kad ti puhneš komp se upali, tj spojiš 2 žice. Ne virujen da je ovo softverski problem.

Do what you want cause a pirate is free.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
Riker kaže...

Luc, i am your father...{#}

LuKE ;)

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Evo instalirao sam nove windowse7 x64 -> zatim instaliram drivere za maticnu -> zatim najnovije drivere s nvidine stranice = nakon 10 sec u furmarku se freeza i restarta....

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
Ajd probaj drugu karticu pa javi kako je proslo...
Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
rebelsy kaže...

Evo instalirao sam nove windowse7 x64 -> zatim instaliram drivere za maticnu -> zatim najnovije drivere s nvidine stranice = nakon 10 sec u furmarku se freeza i restarta....

Jesi li pročitao što sam napisao? Reci mi kad pališ jel se odmah restarta ili stalno sam pali i gasi?

Nenad, sam svoj majstor za sve vrste računala. :)
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Sa najnovijim driverima se restarta kad upalim furmark ili neku igru .. odmah .. znaci nakon 10 sec...

Sa starijim driverima se ne restarta tako cesto ... mozda 1 u 2-3 dana

 

Sad sam zvao servis .. rekli su da posaljem pc (znaci dodatni trosak, nemam kompa .. njima je to ko dobar dan) ... da ce sve detaljno testirati ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 16:16 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
rebelsy kaže...

Sa najnovijim driverima se restarta kad upalim furmark ili neku igru .. odmah .. znaci nakon 10 sec...

Sa starijim driverima se ne restarta tako cesto ... mozda 1 u 2-3 dana

 

Sad sam zvao servis .. rekli su da posaljem pc (znaci dodatni trosak, nemam kompa .. njima je to ko dobar dan) ... da ce sve detaljno testirati ...

Moj savjet da vadiš matičnu i staviš na stol i sve pospajaš i tako testiraš da vidiš jel se restarta ili ne. Ako se ne restart ni sam gasi znači da je sve OK.  Mislim da ti je jedina greška u sklopki na prednjem kučište.

Nenad, sam svoj majstor za sve vrste računala. :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
Nello kaže...

Moj savjet da vadiš matičnu i staviš na stol i sve pospajaš i tako testiraš da vidiš jel se restarta ili ne. Ako se ne restart ni sam gasi znači da je sve OK.  Mislim da ti je jedina greška u sklopki na prednjem kučište.

  Da, ali to nikako ne objasnjava rad grafe..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
brane47 kaže...
Nello kaže...

Moj savjet da vadiš matičnu i staviš na stol i sve pospajaš i tako testiraš da vidiš jel se restarta ili ne. Ako se ne restart ni sam gasi znači da je sve OK.  Mislim da ti je jedina greška u sklopki na prednjem kučište.

  Da, ali to nikako ne objasnjava rad grafe..

Upravo to...

Ide komp na servis .. molit cu ih da zamjene grafu ako nevalja sa 6870 radeonkom ...

Sad sam stavio nove windowse i ostavit cu preko noci ugasen PC da vidim hoce li se upaliti...

 

Ako prilikom paljenja racunala dobijem artifacte odmah (crte isarane po ekranu, mora se restartati komp da radi opet normalno) ...jel to definitvno znak da s grafom nesto nije uredu?

 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 21:21 (rebelsy).
13 godina
offline
Računalo se pali samo od sebe

E brko , ja citam i nevjerujem ! Pa ti stvarno nemas srece sa time nikako :S

Kupis staru kramu ko moju i deri :D Ako nesto rikne bar se nemoras zderat zbog toga :D

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
glazZ kaže...

E brko , ja citam i nevjerujem ! Pa ti stvarno nemas srece sa time nikako :S

Kupis staru kramu ko moju i deri :D Ako nesto rikne bar se nemoras zderat zbog toga :D

rekli su da ce sve rjesiti u servisu ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

SOLVED: reinstalirao windowse, komp se nije ni jednom sam upalio

 

ali i dalje me muce problemi s grafom (tj. nije grafa kriva)... nesto u kombinaciji mojih komponenti ne ide zajedno...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe

nekuzim kako reinstalacija windowsa moze pomoci da se komp pali sam od sebe? posto je to nevezano jedno sa drugim...

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Ne znam ni ja.. ali jucer sam stavio nove winse.. preko noci je komp bio upaljen i ujutro je zacudo bio ugasen kako sam ga i ostavio ...

To ni nije bio neki problem ALI me izivcirao pored ovog svega sto imam ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Računalo se pali samo od sebe

Daj ljudi prestanite ga zezat jer je stvarno moguce da se PC sam pali

jer i meni vec 2 dana tokom noci se upali.Ovako,oko 22h ugasim PC

sve je na default tako da jednostavno je nemoguce da sam ga u Hybernate ili u sleep mode stavio.

SHOUT DOWN kliknem i ugasi se.Eh sada problem je da li se on nakon sat vremena ili nakon 2 sata,automatski

upali.Kod mene jedino to sto ne puse nista prema grafi ili bilo sto se tice takve situacije {#}.Ili pomognite ili

jednostavno nemojte komentirati.Hvala

born to be gamer
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
rebelsy kaže...

Racunalo se pali samo od sebe.

Nije virus, bios opcije su na default ... tako da to odma mozete eliminirati ...

Prvo je pocelo tako da sam navecer ugasio komp i ujutro se probudim a komp upaljen ... pomislio sam da sam lud ali i preko dana se isto desavalo.. komp ugasen i upali se sam od sebe...

Ovo je malen korak za covjeka ali velik za covjecanstvo ... jer ja priznati znanstvenik rebelsy.. otkrio da se moje racunalo pali samostalno na ''vjetric'', povjetarac .. kako god hocete... (preciznije kad pusem prema grafickoj/tu negdje okolo)

Snimit cu vam i video kasnije ako hocete...

Znaci, ugasim racunalo, udahnem i pusem prema grafickoj i racunalo se samo upali .. nevjerovatno...

 

Da ga posaljem na servis uz takvo objasnjenje vjerovatno ga ne bi vise dobio natrag ...

 

Komp je vec bio na servisu, zamjenili su hard.

No to nisu jedini problemi...

Ne mogu instalirati najnovije drivere za grafu s nvidine stranice jer dobivam bsod u furmarku, igrama .. vec moram instalirati stare drivere s gigabytove stranice da bi radilo normalno... (ni na win7 x32 ni na x64 dok na xp moze)

 

 

EDIT: Sad ce video.

 

 

Također, imam istu matičnu i procesor kao i ti i isti problem tj. samo se pali(bez puhanja),nekad usred noci, nekad po danu...

 

14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

hehe, imamo isti proc, iste rame, istu maticnu ... moj problem je nestao reinstaliranjem windowsa (to za paljenje)

 

ali ovo s bsodom kad instaliram najnovije drivere nisam rjesio .. :S

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
rebelsy kaže...

hehe, imamo isti proc, iste rame, istu maticnu ... moj problem je nestao reinstaliranjem windowsa (to za paljenje)

 

ali ovo s bsodom kad instaliram najnovije drivere nisam rjesio .. :S

Dali ti je prethodni driver uredno radio i bez problema?

Ako nije, nije ni trebalo stavit novije drivere pa sam vidiš da ima probleme kad baca BSOD to znači da novije driver zato nije kompatibilna za  tvoju grafičku karticu.

Deinstaliraj novi driver i stavi zadnji koji je uredno radila i tako riješiš problem.

 

Ako ti je komp sam pali, dali je tvoj ruter preko noć upaljen? Ako da moguče da vam zeza putem daljinsko upravljanje računala (preko interneta) i moguće da je podešen da se pali samo noću i to putem daljinskom upravljanjem računala na internetu.

 

Ak budeš išao spavat isključi ruter i tako saznaš da li se sam upali.

 

Ako ni to ne riješi, možda u kući imaš problem zbog ispadanja napona koji varira pad i rast napona u mreže kao mogući poremećaji.

Nenad, sam svoj majstor za sve vrste računala. :)
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Ali nemoguce da svima koji imaju GTX460 rade grafe na najnovijim driverima a meni ne ... nema logike...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Najnovije niti s gygabite-ove stranice niti s nVidijine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se pali samo od sebe
Sto se tice drivera, skini program DriverMax, registriraj se, i kad ti detektira da nemas najnoviji driver samo ga downloaduj i provjeri jel radi!
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

evo na desktopu mi je driver s nvidine stranice 266.58 win vista, windows7 x64 -> kad njega instaliram dobivam odma BSOD u igri ili furmarku (nakon 5-10sec)

zato moram instalirati s gigabytove stranice 260 neke drivere sta ti ja znam prastare... imam losije performanse... 

 

ja mislim da to nije normalno

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 22:52 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Salji samo nju i objasni da s zadnjim driverima dobijes bsod..i to je to..da, vidim, imaju na gigabyte stranici 260 drivere

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice