Računalo se pali samo od sebe

poruka: 151
|
čitano: 47.412
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.

S ovime se prijavi na super talent mi ćemo svi glasati za tebe i navijati{#}

 

A što ako je kućište zatvoreno i onda pušeš jel se onda pali? Ako ne, onda rješen problem{#}

Stoja
Moj PC  
20 0 hvala 1
13 godina
offline
Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.

Skynet called {#}.

 

No dosta zezancije, dali ti se on pali nakon nekog određenog vremena (npr svakih 1min nakon gašenja) ili je totalno slučajno?

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.

mozda gubi kabal kontak na pinovima za paljenje, probaj skinut pa vidi hocel se palit sam

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
rebelsy kaže...
Mirko935 kaže...

A da odeš jednostavno zamijeniti ploču? Btw, jesi probao pronaći noviji BIOS? Vjerujem da jesi, ali svejedno...

 

I hajde nemojte baš toliko spamati. Znam da je smiješno, ali je ipak ozbiljan problem.

1.80 je gore (bios)

hm.. Da probaš stariji onda? Možda su ovu verziju nešto sfušali. Nije uvijek nužno da je noviji bolji, ja sam jednom morao vraćati BIOS (zbog nekog problema s memorijom, nebitno). Iako, ako se ne pali potpuno sam od sebe, nego kad pušeš u njega, lako moguće da je nekakav hardverski problem.

14 godina
neaktivan
offline
Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.

nekad se upali nakon 1-2 min

nekad u noci .. ujutro se probudis vidis komp upaljen .. 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
rebelsy kaže...
CRT kaže...

dont feed the troll

care 16 mjeseci sam tu nemam potrebe za trolanjem...

lol, ok moja greska,

 

ali ako bilo ko, makar imo 70 godina staza na fourumu, kaze da mu se komp pali  puhanjem fana na grafickoj....seriously WTF?

Postoje samo 10 vrste ljudi - oni koji razumiju binarni sustav i oni koji ne razumiju binarni sustav.
15 godina
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
rebelsy kaže...

nekad se upali nakon 1-2 min

nekad u noci .. ujutro se probudis vidis komp upaljen .. 

A dali ti se komp pali ako ga baciš u sleep? Znači ne potpuno gašenje kompa nego bacanje u sleep?

 

Ja sam recimo imao problem da mi se kompjuter pali sam iz sleepa(to što kažeš ujutro se probudiš i komp upaljen) i problem je bio u windowsima i media centru koji je iz nekog razloga u bilo koje vrijeme mogao pristupiti kompjuteru pa tako ga i buditi iz sleepa. Imam feeling da je nešto slično i kod tebe slučaj...{#}

Stoja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
Stavi Suspend to RAM na OFF.
AMD Ax2 6400+ 3.5GHz | 4GB 800MHz | Gainward 8800GT 1024MB | 250GB HDD | ASUS M2N32-SLI Deluxe Wireless | Samsung 203B
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
8ax kaže...
Stavi Suspend to RAM na OFF.

Kakve veze ima Suspend to RAM s ovim?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
Nekad napon u RAMu zna probudit/upalit komp...
AMD Ax2 6400+ 3.5GHz | 4GB 800MHz | Gainward 8800GT 1024MB | 250GB HDD | ASUS M2N32-SLI Deluxe Wireless | Samsung 203B
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
Stoja kaže...
rebelsy kaže...

nekad se upali nakon 1-2 min

nekad u noci .. ujutro se probudis vidis komp upaljen .. 

A dali ti se komp pali ako ga baciš u sleep? Znači ne potpuno gašenje kompa nego bacanje u sleep?

 

Ja sam recimo imao problem da mi se kompjuter pali sam iz sleepa(to što kažeš ujutro se probudiš i komp upaljen) i problem je bio u windowsima i media centru koji je iz nekog razloga u bilo koje vrijeme mogao pristupiti kompjuteru pa tako ga i buditi iz sleepa. Imam feeling da je nešto slično i kod tebe slučaj...{#}

kako ce wmc ili neki drui program upalit komp kad je ovaj ugasen, kad nema struje?

 

btw. ako ne trollas (nisam jos 100% siguran {#}) vjerojatno je neki harverski kvar...

Postoje samo 10 vrste ljudi - oni koji razumiju binarni sustav i oni koji ne razumiju binarni sustav.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
8ax kaže...
Nekad napon u RAMu zna probudit/upalit komp...

Bez obzira na to, Suspend to RAM nema veze kad se ovo događa kad je ugašen komp, a ne kad je u sleepu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
Znam...
AMD Ax2 6400+ 3.5GHz | 4GB 800MHz | Gainward 8800GT 1024MB | 250GB HDD | ASUS M2N32-SLI Deluxe Wireless | Samsung 203B
16 godina
offline
Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.

Meni jedino padaju na pamet problemi sa napajanjem, no možda su i samo kontakti konektora napajanja i matične. Probaj da otkačiš napajanje od ploče, očistiš pinove koliko možeš i vratiš.

Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.

Ma i to bi pretrpio .. neka se pali sam od sebe... iskljucim ga iza na prekidac i ne moze se vise upaliti ... ALI ja ne mogu instalirati najnovije drivere za graficku jer mi se smrzava u igrama i u furmarku.... jel moguce kako traziti npr da mi ovu gigabyte gtx460 (koja trenutno kosta 1650kn) zamjenje sa XFX 6870 (koja trenutno kosta 1600kn)

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
rebelsy kaže...

Ma i to bi pretrpio .. neka se pali sam od sebe... iskljucim ga iza na prekidac i ne moze se vise upaliti ... ALI ja ne mogu instalirati najnovije drivere za graficku jer mi se smrzava u igrama i u furmarku.... jel moguce kako traziti npr da mi ovu gigabyte gtx460 (koja trenutno kosta 1650kn) zamjenje sa XFX 6870 (koja trenutno kosta 1600kn)

I k'o budala ćeš ga svaki put gasit i palit na prekidač iza? Kažeš da je nov komp. Daj ga rađe odnesi na servis i reci im šta se dešava i neka ti zamijene ono do čega je problem.

16 godina
offline
Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.

Ako imaju istu takvu 460-icu, mislim teško. Ako nemaju identičnu, verovatno će ti dati neku drugu 460-icu, mada tada možda možeš da tražiš, pošto nisu u mogućnosti da ti zamene proizvod identičnim, da ti daju 6870 kao cenom blisku.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.

Isto ti savjetujem da odneses komp na servis i objasniš im što se dešava. Komp ti je nov pa ima garanciju, pa čak i ako ti je grafa neispravna možeš dobiti  novu (a dobrim cjenkanjem s zaposlenim u shopu di si ga kupio mozes dobiti i neku drugu {#}).

 

No pitanje je dali te grafa zeza ili je nešto drugo posrijedi.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 0:21 (Granzon).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
Ja bi prije rekao ploca nego grafa...
Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
14 godina
protjeran
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
rebelsy kaže...

Racunalo se pali samo od sebe.

Nije virus, bios opcije su na default ... tako da to odma mozete eliminirati ...

Prvo je pocelo tako da sam navecer ugasio komp i ujutro se probudim a komp upaljen ... pomislio sam da sam lud ali i preko dana se isto desavalo.. komp ugasen i upali se sam od sebe...

Ovo je malen korak za covjeka ali velik za covjecanstvo ... jer ja priznati znanstvenik rebelsy.. otkrio da se moje racunalo pali samostalno na ''vjetric'', povjetarac .. kako god hocete... (preciznije kad pusem prema grafickoj/tu negdje okolo)

Snimit cu vam i video kasnije ako hocete... 

Znaci, ugasim racunalo, udahnem i pusem prema grafickoj i racunalo se samo upali .. nevjerovatno...

nije to ništa ja sam svoj stari pc preko printera palio

I will go on until the end
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 0:34 (SUPER :)).
15 godina
offline
Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.

Vrlo čudno, izgleda da imaš neke "moći" za koje nisi ni sam svjestan, nešto tipa onog malog u Herojima...{#}

 

 

Digni se iz pepela, kao sto put do sada, sad s' mirisom ljiljana, ljubavi moja!!! Zemljo mojih djedova, dok je tvojih sinova, ti ćeš biti prkosna, slobodna i ponosna!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.

crovandal@ za ovo paljenje znam da je napajanje, maticna ili sta vec ...

 

ali to me toliko ne muci koliko cinjenica da ne mogu instalirati najnovije drivere jer dobivam BSOD...

najveci problem je taj sto je ta ista moja grafa bila kod frenda u pcu i kod njega radi sve normalno (najnvoiji driveri gore) ... 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 7:37 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
Imam rjezenje za tebe: Udi u BIOS i stavi RTC Alarm Power na OFF! Sretno i javi ima li kakvih problema. Ivan
15 godina
offline
Računalo se pali samo od sebe

Stvarno čudno. Ja mislim da problem do matične. Ja bi ga svaki puta nakon gašenja ištekao iz struje ili stisnuo onaj prekidač na napajanju. Onda ako bi se upalio mora da je uklet {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 9:55 (Hummer).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

moje staro racunalo se palilo nakon sta sam udrio sakom od stol.... kako je taj komp brujao kao da palis ficu{#}

 

 

izvrsan video....

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
rebelsy kaže...

crovandal@ za ovo paljenje znam da je napajanje, maticna ili sta vec ...

 

ali to me toliko ne muci koliko cinjenica da ne mogu instalirati najnovije drivere jer dobivam BSOD...

najveci problem je taj sto je ta ista moja grafa bila kod frenda u pcu i kod njega radi sve normalno (najnvoiji driveri gore) ... 

Ako se komp sam pali bez razloga, vjerujem da si sve istraživao otkud dolaze greške.

Jedina moguća greška kod sklopkice na prednjem kučiste di pališ e ono nevalja.  Probaj s drugi sklopkice staviš i da vidiš jel sam pali ako ne onda si našao kvar.

Znam je prije 4 dana frend donio da popravim i našao ja kvar na sklopkicama koji se on sam pali i sam gasi. Frend je mislio nabavit matičnu ali srečom  nije jer sam odmah posumljao da kod kučište nešto nije uredu. I pretragom tj eliminacije kvara i našao kvara. Inače imam svoju sklopkicu i testirao i više nije sam palio niti sam gasio pa sam zamjenio neispravnu sklopkicu. Pa mislim da je kod tebe greška sklopkica i da trebaš to promjenit.

Nenad, sam svoj majstor za sve vrste računala. :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 10:06 (Nello).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo neka zaebancija? Pali se sam od sebe.
Ispricavam se na duplom postu ali takodjer probaj posuduti frenda malo slabije napajanje (oko 400W) i probaj sa tim napajanjem pa vidi hoce li se upaliti komp ponovo. Ako hoce, onda ostaje jos samo maticna, posto si provjerio BIOS, ili je doslo do spoja izmedu konektora i maticne, ili je maticna neispravna... E sad probaj nesto od toga, imas i moj prijasnji post! Pozdrav!
16 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

Luc, i am your father...{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

mozda imas duha u sobi...:)

smc
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Računalo se pali samo od sebe

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
5 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice