Problem sa paljenjem racunara

poruka: 37
|
čitano: 12.842
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem racunara

koja ti je ploca ,koji bios imas dali si ga flesovao ,koji antivirus koristis

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem racunara

Sumnjam da ti je napajanje problem....

 

Probaj iskljucit sve opticke uredaje i floppy ako imas, resetiraj BIOS na ploci i onda upali komp....(ta greska sa atapi.sys se obicno odnosi na ove uredaje)

 

Pogledaj jesu ti kondezatori na ploci napuhani, ako jesu znaci da su neispravni i moras ih zamjenuti ako nemas love za novu plocu :)

15 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem racunara

gigabajtova ploča GA45-DS3L

 

bios sam flashao sa F8 na F10 (zadnju) verziju..

 

probao sam vec ranije iskljuciti sve osim hard diska,ali nista

 

pokusao sam instalirati i linux ubuntu pa nije htjelo (nest DRDY ERR)

na tom linux cdu ima i neki memtest e pa tu stane kod test2# na 60-ak posto

GA-EP45-DS3L, Q9400, Corsair 450 W HX, Corsair XMS 2x2gb 1066 MHz, ATI 4670 512mb, WD 500gb, ANTEC 300
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem racunara

Vrlo vjerojatno da ti je onda problem sa memorijom jednom ili drugom, a ni ti slotovi mi se po tvojoj prici ne cine uredu bar taj 1 i 3.... memory test ce ti reci jel do memorija.... probaj sa Hirens CDom (download sa ThePiratebay), bootaj sa njega i odaberi memory test, ako ti pocme izbacivat crvene greske neispravna je memorija (testiraj jedan po jedan modul tako da znas koji je neispravan) ili jednostavno ako imas zamjenske memorije zamjeni ih....

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem racunara

ok, hvala!

 

danas cu nabaviti 2 polovna modula pa cu ih isprobati..iako..vec mi je pun kufer svega..

 

računalo kao da ima rak il tak neku progresivnu bolest, sve je gore i gore..

 

1. jucer mi je radio jedno 2,5 sata bez ikakvih problema (i skontao sam da radi samo sa jednim modulom, s bilo kojim pa sam mislio da su obje memorije ispravne) - temperatura matične 26, grafičke 40ak, procesora 38-9

 

2. jutros, opet sam stavio sam jedan modul, izmijenjao sva mjesta, pa probao s drugim - ista prica samo se restarta , nekad zaglavi na LOGO nekad ucita windows i ja radim 15ak sekundi i onda bum-restart

 

dok je normalno radio instalirao sam everest i napravio full izvještaj, jel bi pomogloo ak bi to ovdje okačio (mislim, jel se da što pametno zaključit)

 

 

p.s. koja je fora dual biosa?mislim, jel bi mu pomoglo da ga flasham nazad na F8 koja je originalno dosla uz njega (iako, nju sam i flashao zato što se čudno palio tj restartao 2-3 puta prije dizanja biosa)

 

pp.s koja je fora s ovim garancijama - na svakom paketiću je pisalo kao da gubim jamstvo ak ga ne ugrađuje ovlaštena osoba? wtf? ak imate iskustva s tim molim za savjet (prvi put sam naručivao dijelove, a bome vjerojatno i zadnji put..mislim, kakva je to politika gubi jamstvo..ccc..)

 

 

 

GA-EP45-DS3L, Q9400, Corsair 450 W HX, Corsair XMS 2x2gb 1066 MHz, ATI 4670 512mb, WD 500gb, ANTEC 300
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2009 10:19 (Triton).
15 godina
offline
RE: Problem sa paljenjem racunara
Triton kaže...

gigabajtova ploča GA45-DS3L

 

bios sam flashao sa F8 na F10 (zadnju) verziju..

 

probao sam vec ranije iskljuciti sve osim hard diska,ali nista

 

pokusao sam instalirati i linux ubuntu pa nije htjelo (nest DRDY ERR)

na tom linux cdu ima i neki memtest e pa tu stane kod test2# na 60-ak posto

 -isti test je ne Hiren's-u.. možda samo druga verzija, pa ako je problem u ramu nema potrebe skidati s neta.
-koji RAM? 800MZh? -podesi fsb:ram i povećaj latencije, ploča i proc su za više brzine pa OCaju memu automatski.
-dok testiraš isključi sve (pa i HDD) ako test prolazi cca pola sata onda vraćaš dio po dio...

edit:
-za garanciju samo kažeš (ako baš pitaju) 'ugradila je ovlaštena-stručna ososba' i moraju je uvažiti. :)
-dual bios (provjeri dali je virtual-dual bios...) -ima dva chipa -rezerva, pa automatski pali ako je prvi neispravan.. (moguće da je prvi neispravan) ili imaš stariju generaciju VGA, neke 1.0 se neslažu s pločom 2.0 (PCIex).
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2009 15:07 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem racunara

2x2 Gb CORSAIR XMS 1066 ,

 

sad sam ubacio staru memoriju 2x 500mb KINGMAX 800 Mhz i sve radi savršeno!

 

ploča ima dual bios, i on radi sasvim ok..

 

 

nadam se da ću uspjeti zamijeniti memoriju, iako mi se sad ogadio Corsair ;)

GA-EP45-DS3L, Q9400, Corsair 450 W HX, Corsair XMS 2x2gb 1066 MHz, ATI 4670 512mb, WD 500gb, ANTEC 300
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice