Problem kod upgradea gpu-a

poruka: 11
|
čitano: 1.891
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem kod upgradea gpu-a

Pozdrav, na računalo marke medion pokušavam ugradit grafičku karticu. Probao sam i 290x 4gb i 6950 2gb. Prilikom paljenja čuje se 5 beepova kratkih no računalo se upali potpuno normalno (čujem zvuk windows welcome screena). Samo nema prikaza slike. Na raunalu je ovaj model ploče https://merkandi.com/products/pc-mainboard-msi-h110h4-em/361149 procesor je i5 ram ddr4 8gb . Dakle trebalo bi raditi. Napajanje je uredu crosair VS 550. Ima li tko kakvu ideju probao sam i s postavkama biosa ali ne uviđam ništa što bi moglo promjenit stanje. Napravio sam i reset BIOS-a. Međutim tvornički je dolazio sa gtx 750ti i ona je uredno radila. Sad pišem s tog računala uredno radi na integriranoj grafici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem kod upgradea gpu-a

Jesi pospajao sve power kablove?

6950 ima 2x6pin a R9 290 ima 1x6+1x8pin.

 

 

12 godina
offline
Re: Problem kod upgradea gpu-a
Hole kaže...

Jesi pospajao sve power kablove?

6950 ima 2x6pin a R9 290 ima 1x6+1x8pin.

 

 

 Naravno.

15 godina
offline
Re: Problem kod upgradea gpu-a
Over(C)lock kaže...

Pozdrav, na računalo marke medion pokušavam ugradit grafičku karticu. Probao sam i 290x 4gb i 6950 2gb. Prilikom paljenja čuje se 5 beepova kratkih no računalo se upali potpuno normalno (čujem zvuk windows welcome screena). Samo nema prikaza slike. Na raunalu je ovaj model ploče https://merkandi.com/products/pc-mainboard-msi-h110h4-em/361149 procesor je i5 ram ddr4 8gb . Dakle trebalo bi raditi. Napajanje je uredu crosair VS 550. Ima li tko kakvu ideju probao sam i s postavkama biosa ali ne uviđam ništa što bi moglo promjenit stanje. Napravio sam i reset BIOS-a. Međutim tvornički je dolazio sa gtx 750ti i ona je uredno radila. Sad pišem s tog računala uredno radi na integriranoj grafici.

- problem je ili HW ili SW..

- pod hw, kvar, bilo čega, vga, napajanje.. primjer, to što kažeš da je napajanje u redu je samo izjava, ne činjenica.. 'možda', možda je napajanje ok, možda nije. Starija vga ne traži toliko struje kao novija i tad jednostavno ne možeš računati da je napajanje ok.. samo 'možda' ili potvrda-eliminacija drugim napajanjem ili na drugom računalu.

- pravila, ovisno o generaciji staro-novo, mbo (chipset, dijelovi-kontroleri, sabirnica.. i opcije koje nudi bios) neke podržavaju recimo gen2-3-4.. neke ne, ponekad je potreban-dovoljan novi bios, ponekad ga nema.. a ponekad je samo opcjia u biosu, pciex recimo gen 2-3 izbor..

-takvi brandovi su samo tržišni brand-marka, pošto su ograničeni serije-ponuda često nema noviji bios i adekvatan support tj oni ne rade ništa (kao npr telekom za modem i sl.).

-nagađanje, možda je problem vga, možda napajanje, možda mbo-bios.. nešto treće ne bi trebalo biti ali nije isključeno, npr neki loš usb kontroler i pad napona ili banalni kratki spoj i sl. tj uvjek može biti i više od jednog problema-uzroka-kvara mada ne moraju imati veze s ovom posljedicom. Sve se kvari + kod prespajanja stara plastika puca, kontakti su oksidirani itd.. i već to samo nije isto kao kad je sve novo i složiš-radi.. pa čak da sve ponovo rastaviš-sastaviš postoji šansa (1%) da radi..

-podešavanje biosa? ne postoji neko pravilo, tj ništa ne znači resetirati ili default, tj to je ok samo kad je default ono što treba, kad je različito tad ne pomaže tj moraš točno znati-podesiti kao npr gen2-3.. ako se nudi opcija.

-po svemu je najvjerojatniji problem vga ili kompatibilnost pciex generacije chipset-napon i nove vga-gpu koja traži nešto novo-drugačije.. dok bi identično mogao imati ako ne spojiš vga-power kablove napajanja 6+8pin.. što će reći možda nije dobar kontatk, možda nije dobvoljno snage, .. a to što je napajanje nominalno ok ne znači ništa, tj te gpu traže i preko 300w dok sve pa i napajanje starenjem gubi efikasnost, tj isporučuje manje od nominalne snage, .. možda bi umjesto recimo 290x recimo radila slabija 270 jer traži nešto manje struje.. a tad je problem napajanje ili mbo-generacija pci chipset koji ne isporučuje dovoljno za zahtijevnije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Problem kod upgradea gpu-a

Nije psu problem je u nekoj limitaciji te ploče ako r7 460 2gb radi, ako radi gtx 750ti. Ne radi stare hd 5450 4550, napajanje je dobro nije do njega nemogu svih 5 kartica odjednom biti neispravne jednostavno.. probat ću naći nešto u biosu ali sumljam po defaultu to mora radit. To su i te godine proizvodnje negdje i karte i ploca. I taman da nisu nema veze moralo bi ih pogonit.

9 godina
offline
Problem kod upgradea gpu-a

Možeš u bios kad staviš gpu koja ne radi? Ako možeš onda je do windowsa pogotovo ako imaš windows 8.1 ili stariji. Oni ne vole zamjenu gpu, ne voli ni win 10 ali su veće šanse da boota.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem kod upgradea gpu-a
pqweasdyxc kaže...

Možeš u bios kad staviš gpu koja ne radi? Ako možeš onda je do windowsa pogotovo ako imaš windows 8.1 ili stariji. Oni ne vole zamjenu gpu, ne voli ni win 10 ali su veće šanse da boota.

 Ne mogu nema slike niti na integriranoj niti na pci. Čim maknem karticu mogu koristit grafiku procesora.

9 godina
offline
Problem kod upgradea gpu-a

Znači rade ti samo grafičke koje ne koriste kablove od napajanja za grafičku. Mislim da je problem napajanje. Probaj s drugim ako možeš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2021 19:23 (pqweasdyxc).
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Problem kod upgradea gpu-a

Kada si napravio reset biosa, da li si vratio grafiku na pci-e ??? ili ti je ostala na onboard ???

 

Makar mislim da je nekaj do grafe, testirati grafu na drugom kompu ako je moguće ...

 

Napajanje bi trebalo biti dostatno za to kaj imaš, makar možda malo iznad granice ... ali moralo bi to fercerat ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem kod upgradea gpu-a

5 kratkih beep znaci greska s CPU.

 

Prvo sam mislio da to nema smisla, no ima smisla ako MB pokusa prusmjeriti izlaz na graficku no to ne uspjeva pa javi da ima problem s CPU/integiranom...

Ako si probao opciju u BIOS (npr. koji je default video izlaz ili tako neku opciju) ili resetirao BIOS onda zvuci da je problem do PCI porta ili napajanja/konektora (buduci da bi napajanje trebalo biti dovoljno).

 

SW vjerojatno nije problem, ako uopce ne vidis POST.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem kod upgradea gpu-a

Problem rješen stavljanjem jačeg napajanja TX 650 sa zasebnim pce kablovima dakle očito jedan kabel koji se djeli na 2x8 pce nije dostatan za npr r9 290x i onda matična to prepozna i javi sa kratkim beepovima. Da je do cpua nebi se pokrenuo windows gore sam napisao da se pokrenuo. Ostalo objašnjenje nemam.

Moj PC  
3 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice