PC zamrzne, monitor se diskonektuje

poruka: 11
|
čitano: 2.254
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PC zamrzne, monitor se diskonektuje

Pozdrav. Dešava mi se totalno random da monitor izgubi veziu sa PCem, a PC zamrzne. Jedino što pomaže je hard restart. Uradio sam test GPU I CPU, nije pokazao error.

 

Komponente su nove:

Ryzen 5 2600

gIGABYTE b450M DS3H

MSI RX 570 armor 8gb 

16GB 3000MHZ Balistix

toshiba 240 gb ssd

riotoro 600w builder edition  

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
PC zamrzne, monitor se diskonektuje

To napajanje je bazirano na Sifra/Sirtec dizajnu, i nije se bas nesto proslavilo po stabilnosti.

 

S obzirom da ti je PC relativno nov, to bi prvo provjerio.

 

Naravno, ako si vec nadogradio BIOS na ploci, provjerio kompatibilnost memorije sa plocom itd.

 

Primjerice, do 400kn, koliko si platio to napajanje, mozes kupiti Enermax NAXN 500W,

koje je svakako bolji, kvalitetniji i stabilniji ispravljac napona.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC zamrzne, monitor se diskonektuje

Hm, da li napajanje isto ima uticaja na zamrzavanje PCa? On se meni ne ugasi, samo zamrzne. Ja sam mislio da je problem grafika. Sve je staro nekoliko dana tako da mogu odnijeti da provjere napajanje. Da li mogu koristiti neki program za provjeru?

7 godina
protjeran
offline
PC zamrzne, monitor se diskonektuje

Cuj, uz lose napajanje koje ne radi stabilno, sve je moguce. Desavaju se gluposti

kakve ne ocekujes. A i ostale komponente pate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: PC zamrzne, monitor se diskonektuje
Blazebum kaže...

Hm, da li napajanje isto ima uticaja na zamrzavanje PCa? On se meni ne ugasi, samo zamrzne. Ja sam mislio da je problem grafika. Sve je staro nekoliko dana tako da mogu odnijeti da provjere napajanje. Da li mogu koristiti neki program za provjeru?

 Nikad ne znaš, ali lako može bit. Ako napajanje "lošu" struju pošalje u grafiku, grafika se zblesira, zamrzne i to smrzne ostatak sustava. Ne znam za programe za provjeru napajanja, samo memorija, gpu i cpu.

 

Moja preporuka je neko poznato pouzdano napajanje, za ovo nikad čuo, jel ovo neki kinez? Napajanje je jedina komponenta u kompu koja ti ne ubrzava rad, ne daje vise FPS-a, ali je iznimno bitno imati malo kvalitetnije, što znači i skuplje napajanje. Bez stabilne struje, ništa drugo ne može bit stabilno.

 

Probaj pronaći neku radnju na kojoj će se uvijek smrznit, tako da ga možeš odnijeti na garanciju, ali da im možeš odmah objasnit kad se i što se događa. Ako ga odneseš, pa treba satima radit da bi se slučajno zamrznuo PC, onda možda oni na servisu budu radili kraće i shvatili da je sve u redu, pa ti samo vrate računalo, bez da su išta napravili.

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
PC zamrzne, monitor se diskonektuje

Da li može  biti do matične? Nadam se da su male šanse za to :/

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PC zamrzne, monitor se diskonektuje

Za mene je ovo usrano no-name napajanje za koje sam prvi put cuo od tebe. Po meni ti se najvise isplatit uzet LC Power office od 600w za 50e evo ja ga vec 6 mjeseci koristim na ryzen 5 2600x i strix rx 570 od 8gb dosta je tiho i lagano rijesava posao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC zamrzne, monitor se diskonektuje

Riješio sam problem. Naime, RAM je na 3000mhz- Bios je očitavao nekih 2400mhz. Imao sam opciju da uradim load već podešenog profila XML ili tako nešto što sam i uradio na početku da bi mogao čitati brzinu rama. Kada sam to vratio na default PC radi normalno.

 

Ali sada se poteže pitanje na koji način da iskoristim puno brzinu RAM memorije? Da li trebam podesiti i voltažu kada podesim na 3000mhz ili?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
PC zamrzne, monitor se diskonektuje

Pricekaj malo da vidis jel' uopce do toga. Greske sa RAMom obicno resetiraju komp, a ne da ga zamrznu. Najbolje da to sada ostavis na miru da vidis jel' bilo do toga.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC zamrzne, monitor se diskonektuje
Blazebum kaže...

na koji način da iskoristim puno brzinu RAM memorije? Da li trebam podesiti i voltažu kada podesim na 3000mhz ili?

Postoji Ryzen tema, pitaj tamo, bude ti netko pomogao već.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
offline
Re: PC zamrzne, monitor se diskonektuje
Blazebum kaže...

Riješio sam problem. Naime, RAM je na 3000mhz- Bios je očitavao nekih 2400mhz. Imao sam opciju da uradim load već podešenog profila XML ili tako nešto što sam i uradio na početku da bi mogao čitati brzinu rama. Kada sam to vratio na default PC radi normalno.

 

Ali sada se poteže pitanje na koji način da iskoristim puno brzinu RAM memorije? Da li trebam podesiti i voltažu kada podesim na 3000mhz ili?

 Ma bez obzira na problem, bio on sada rješen ili ne, svejedno promijeni napajanje. Ako želiš da ti komponente duže traju i da sve skupa bude stabilnije, uzmi jedno pravo, kvalitetno i skuplje napajanje. Ako imaš pravu stvar, jednog dana kad mijenjaš cijeli PC, napajanje ne trebaš mijenjat. Ja preferiram Antec, ali Seasonic su po svim testovima najcijenjeniji i najbolji. 

 

Uzeo sam Antec TruePowerTrio od 550W (prije oko 10 godina) i prošao je 3 konfiguracije. Još bi ga koristio da ga nisam poklonio prijatelju, a sebi sam sad uzeo Antec HCG 750W, ima 10 godina garancije i sigurno će preživit ovu, sljedeću i vjerojatno i još koju konfiguraciju iza. Jer stvarno nema nikakvog razloga da ga mijenjam dok ne crkne. (još sam imao i Antec EarthWats 450W, radilo isto desetak godina dok nije crklo konačno, pod opterećenjem novijih i jačih grafika)

 

Prije mislim da ti je napajanje radilo problem smrzavanja, a da se taj problem možda sad ispolirao s promjenom frekvencije RAMa. Prati ponašanje PC-a i planiraj kvalitetniju struju unutar kučišta.

Live long and prosper.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice