PC se ne moze bootat

poruka: 12
|
čitano: 1.636
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PC se ne moze bootat

Pozdrav, do jucer sam se normalno koristio racunalom a danas nece da se upali uopce.

Stisnem tipku, ventilatori se upale, svijetlo na kucistu zasvijetli i to je to... nista drugo se ne desi.  

Bez graficke znam da se moze upaliti pc, mislim da bi i bez rama barem do biosa dosao. Nikad u zivotu se nisam susreo sa neispravnim procesorom i maticnom.. pa mi to pada na pamet, da nije nesto od toga?

 

Pokusao sam se kablove ponovno spojit, izvadit rame i ponovno vratit.. bez srece za sad.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: PC se ne moze bootat
To mi se dogodilo kad sam imao neispavan RAM. Radi, a ne radi.
Može i grafička biti problem. Jesi probao integriranu?
Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: PC se ne moze bootat
sippy kaže...

Pozdrav, do jucer sam se normalno koristio racunalom a danas nece da se upali uopce.

Stisnem tipku, ventilatori se upale, svijetlo na kucistu zasvijetli i to je to... nista drugo se ne desi.  

Bez graficke znam da se moze upaliti pc, mislim da bi i bez rama barem do biosa dosao. Nikad u zivotu se nisam susreo sa neispravnim procesorom i maticnom.. pa mi to pada na pamet, da nije nesto od toga?

 

Pokusao sam se kablove ponovno spojit, izvadit rame i ponovno vratit.. bez srece za sad.

 Treba jedno po jedno testirat i provjeravat, nemože se znat što je bez testiranja svega.

 

Za početak SVE povadi što ti ne treba. Ostavi CPU, jednu pločicu RAMA i tastaturu i miš. Diskovi ti ne trebaju za provjerit ispravnost, grafika ti ne treba, ako imaš integriranu. Ako nemaš, onda treba i grafika ostat za testiranje.

 

Pa javi da li se pali tako ogoljen PC. Onda probaj mijenjat pločice RAMa, u slučaju da ih imaš više komada. Probaj s jednom, pa je zamijeni sa drugom, a isprobaj i više različitih utora za RAM. Provjeri sve kontakte, očisti malo s gumicom za brisanje olovke...

Live long and prosper.
3 godine
protjeran
offline
Re: PC se ne moze bootat
Kontakti se čiste izopropanolom. Ništa mehaničko.
Može i rakijca, ako mu nije teško odvojiti od usta
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 14:38 (Caustic).
5 godina
offline
Re: PC se ne moze bootat
Caustic kaže...
Kontakti se čiste izopropanolom. Ništa mehaničko.
Može i rakijca, ako mu nije teško odvojiti od usta

 Ma e? Pa i ovdje se sto puta reklo da se kontakti od memorije i grafika očiste gumicom za brisanje olovke, ne zezam se, to već 20 godina znam i čuo sto puta. Iskreno, nisam radio, jer najčešće nemam gumicu, a i djelovali su mi čisto kontakti uvijek. Naravno, lagano se počisti s gumicom, ne upire se ko sivonja.

 

Izopropil malo ljudi ima.

 

Rakija ne može bit dobra, previše je tu nečistoća, nije za čistit kontakte od elektronike, više je za prozore ili termalnu pastu.

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
PC se ne moze bootat

Nemam integriranu graficku. Probao sam za sada s jednom plocicom rama, pa u drugom utoru, nece. Probat cu jos malo bolje ocistit.

 

Sta se desi ako je nespravan cpu ili maticna? Kako reagira racunalo uopce

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: PC se ne moze bootat
Pih, piješ brlju xD
Ništa mehanički po kontaktima nije dobro. Koliko god glumica bila mekana, ostavit će tragove u gold fingerima
Life is meant to die. Accept your fates.
10 godina
offline
Re: PC se ne moze bootat

Da li PC nakon starta i kako kažeš zavrti ventilatore ostane vrtiti ili se za 3-4 sec. ugasi ?

12 godina
neaktivan
offline
PC se ne moze bootat

Ostane se vrtiti, reklo bi se da radi... no medjutim na monitoru nikakav signal, kao da nije spojen... a jeste, i ispravan je

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC se ne moze bootat
Filox kaže...
Caustic kaže...
Kontakti se čiste izopropanolom. Ništa mehaničko.
Može i rakijca, ako mu nije teško odvojiti od usta

 Ma e? Pa i ovdje se sto puta reklo da se kontakti od memorije i grafika očiste gumicom za brisanje olovke, ne zezam se, to već 20 godina znam i čuo sto puta. Iskreno, nisam radio, jer najčešće nemam gumicu, a i djelovali su mi čisto kontakti uvijek. Naravno, lagano se počisti s gumicom, ne upire se ko sivonja.

 

Izopropil malo ljudi ima.

 

Rakija ne može bit dobra, previše je tu nečistoća, nije za čistit kontakte od elektronike, više je za prozore ili termalnu pastu.

 osobno sam to napravio u osnovnoj skoli prije jedno 10 godina, na moje iznenađenje proradilo je nakon toga.

9 godina
offline
Re: PC se ne moze bootat
sippy kaže...

Ostane se vrtiti, reklo bi se da radi... no medjutim na monitoru nikakav signal, kao da nije spojen... a jeste, i ispravan je

 Meni je tako bilo kad mi grafička najavljivala skori kraj. Probaj izvadit pa vratiti grafičku... meni je to pomagalo jedno vrijeme.

10 godina
offline
Re: PC se ne moze bootat

Ako je na MBO spojen biper zvučnik davao bi "bip kod"  npr. za Grafu ili RAM pa i na početku za BIOS.

Ako ne daje nikakav zvuk provjeri napajanje sa nekim drugim PS a i konektore koji sa PS idu na MBO , nailazio sam na slučajeve da bi neki od pinova na 24 pinskom konektoru odgorili pa ih dobro pogledaj kad izvučeš konektor. Normalno ovo sa kablovima radiš samo kad je PC odspojen od strujnog kabla .

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice