Molim vas uđite i pomozite mi

poruka: 22
|
čitano: 2.392
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Molim vas uđite i pomozite mi

Znam da nije mjesto da ovdje pisem ali hocu da sto vise vas ovo vidi i da mi pomogne. Znaci od kako sam prije 3 dana reinstalirao windows 10 pro nikako ne mogu instalirati origin. Javlja mi se greska 0xc000007b. Skidao sam najnoviji directx, net. framework 4.8 i visual c++ 2015-2019 ali i dalji mi nista ne pomaze. Neznam stvarno sta bi mogo biti problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Molim vas uđite i pomozite mi

.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi

Ne brini sve sam pogledao.

 

12 godina
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi

Što sve imaš gore? Ako još ništa, onda ponovni reinstal Windowsa :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi

Reinstal windowsa sam radio 2 puta i opet isto.

14 godina
offline
Molim vas uđite i pomozite mi

Pa jel imaš 64bitne Windowse?

IT me iznevjeri
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi

Imam

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi

Cini mi se da bi problem mogli biti oni dll fajlovi ali ne zelim puno drkat po njima da nebi srusio sistem

14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Molim vas uđite i pomozite mi

Čovjek preporuča instalirati sve x86 i x64 C++ 2005-20013 pakete, jednog po jednog. Odnosno, onaj koji ti fali. https://answers.ea.com/t5/EA-General-Questions/origin-error-0xc000007b-on-Windows-10/td-p/5015686

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi

Probat cu ovo napravit

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi

Nije mi pomoglo sve sam skinuo od 2005 do 2019 x64 i x86 i restarto sam komp i nista

6 godina
neaktivan
offline
0xc000007b, msvcp120.dll i runtime140.dll

Evo mozda ce vam ovo pomoc. Prije greske 0xc000007b prikazivala mi se greska msvcp 120.dll i runtime140.dll to sam ubacio u syswow64 i od tada mi se prikazuje ova greška. Moze li ikakva pomoc. WINDOWS JE 64BIT

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 10:28 (BRKO1KROZ0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: 0xc000007b, msvcp120.dll i runtime140.dll
BRKO1KROZ0 kaže...

Evo mozda ce vam ovo pomoc. Prije greske 0xc000007b prikazivala mi se greska msvcp 120.dll i runtime140.dll to sam ubacio u syswow64 i od tada mi se prikazuje ova greška. Moze li ikakva pomoc. WINDOWS JE 64BIT

 Ma ako instaliraš normalnu, čistu, dobru verziju windowsa, nakon formatiranog diska, onda pokreneš windows update i sve ostaviš na miru dok se ne završi i ništa ne instaliravaš u međuvremenu, mora ti sve radit bez errora.

 

Neki korak radiš krivo u startu. Ili ti je windows instalacija nešto zeznuta ili nemam pojma. Kažeš da si nešto ubacio u syswow64? Misliš kopirao si neki dll fajl s interneta u taj folder? To se tako ne radi. Sad fino formatiraj cijeli disk, ponovno pokreni instalaciju windowsa, NIŠTA ne diraj nakon toga i ostavi updateove da odrade svoje. 

 

Greška 0xc000007b ti se javlja jer si ti ručno ubacio 2 dll fajla u folder, ali program NIJE instaliran kako treba. Ruši to sve.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Molim vas uđite i pomozite mi

 Ne trebaš ubacivati dllove, zato imaš instalaciju za runtime.

Napravi clean install i dok god ti "fali dll" nisi instalirao dobar runtime.

IT me iznevjeri
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi

Aj da krenem ispocetka. Do prije neki dan sam cijeli sistem srusio  namjerno jer je bio previse spor. Obrisao sam cijeli windows file otisao sam kod frenda uzo CD sa windows 10 home i krenuo instalaciju. Instaliram ja windows, aktiviram ga, udjem nije bilo nicega. Morao sam skidat drivere za graficku i sve i spocetka. I kad sam trebao instalirat origin puff. missing vcruntime140.dll i msvcp140.dll update ja windows na 1909 verziju i jedino sto sam napravio sve sjebo. Nakon toga mi nije radio CSGO. Aj ja miislio problem do cs-a ja reinstalirao CS opet isto. Bio mi je pun kurac odem ja na tatin komp ubacim svoj HDD u njega instaliram tamo windows 7 posto na svom kompu imam r5 2600x i kad bi pokrenuo setup za win7 sve bi mi zamrzlo. E dobro da nastavim instalram ja w7 ultimate x64 i odma preko media creation toola instaliram windows 10 pro 64bit. I opet sve je bilo gotovo drivere sve instalirao, sve aplikacije i to i opet isto sranje ocu origin skinut nece. missing vcruntime 140.dll i msvcp140.dll. Windows je odmah dosao update-an imao je najnoviji microsoft visual c++ 2015-2019, i net.framework 4.8. I odem ja na yt da vidim gdje treba ubacit te filove ja ubacio u syswow64 i onda greska 0xc000007b. Vise iskreno ne znam sta da radim cijeli dan trazim pogledao cijeli youtube, isao sam po forumima i nista. Vise iskreno nemam zivaca 2 puta sam rusio sistem. 

9 godina
online
Re: Molim vas uđite i pomozite mi
BRKO1KROZ0 kaže...

Aj da krenem ispocetka. Do prije neki dan sam cijeli sistem srusio  namjerno jer je bio previse spor. Obrisao sam cijeli windows file otisao sam kod frenda uzo CD sa windows 10 home i krenuo instalaciju. Instaliram ja windows, aktiviram ga, udjem nije bilo nicega. Morao sam skidat drivere za graficku i sve i spocetka. I kad sam trebao instalirat origin puff. missing vcruntime140.dll i msvcp140.dll update ja windows na 1909 verziju i jedino sto sam napravio sve sjebo. Nakon toga mi nije radio CSGO. Aj ja miislio problem do cs-a ja reinstalirao CS opet isto. Bio mi je pun kurac odem ja na tatin komp ubacim svoj HDD u njega instaliram tamo windows 7 posto na svom kompu imam r5 2600x i kad bi pokrenuo setup za win7 sve bi mi zamrzlo. E dobro da nastavim instalram ja w7 ultimate x64 i odma preko media creation toola instaliram windows 10 pro 64bit. I opet sve je bilo gotovo drivere sve instalirao, sve aplikacije i to i opet isto sranje ocu origin skinut nece. missing vcruntime 140.dll i msvcp140.dll. Windows je odmah dosao update-an imao je najnoviji microsoft visual c++ 2015-2019, i net.framework 4.8. I odem ja na yt da vidim gdje treba ubacit te filove ja ubacio u syswow64 i onda greska 0xc000007b. Vise iskreno ne znam sta da radim cijeli dan trazim pogledao cijeli youtube, isao sam po forumima i nista. Vise iskreno nemam zivaca 2 puta sam rusio sistem. 

Kakvo crno ručno ubacivanje? Msm ne koristim win10 al mi nevjerojatno da to tako funkcionira.

EDIT: skini si win sa MS stranice i amen... nezz čemu kompliciraš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 11:09 (miki_the_pirat).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi

Evo jedan update. Izbrisao sam ta 2 dll file iz syswow64 deinstalirao sve visualc++ i opet ih sve skinuo od 2005 do 2019 x64 i x86 i sad mi ne pokazuje nikakvu gresku nego se samo zavrti onaj plavi kruzic pored strjelice misa i ne ulazi u setup. Vec sam poceo gubit zivce. Sad sam pokrenuo u cmd sfc/scannow pa cu vidjet sta ce bit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 11:12 (BRKO1KROZ0).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi (RIJESENO)

Problem je rijesen. Hvala svima sto ste izdvojili vrijeme da procitate ovo i barem mi pokusali pomoci. Jednostavno sam izbrisao ta 2 fajla iz syswow64 deinstalirao sve visuale ponovo ih instalirao x64 x86 resetirao komp. Otisao na origin stranicu i preuzeo najnoviji setup. Hvala!

5 godina
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi (RIJESENO)
BRKO1KROZ0 kaže...

Problem je rijesen. Hvala svima sto ste izdvojili vrijeme da procitate ovo i barem mi pokusali pomoci. Jednostavno sam izbrisao ta 2 fajla iz syswow64 deinstalirao sve visuale ponovo ih instalirao x64 x86 resetirao komp. Otisao na origin stranicu i preuzeo najnoviji setup. Hvala!

 Pa e! 

 

Sad pročitaj što smo ti pisali. Tako se ne reinstaliravaju windowsi, svi problemi su ti počeli, jer si grešku napravio na početku. NE instalirava se vražji Origin prije nego si updateao windowse, sve drivere, sve runtimeove, directx i sve ostalo. Ništa se ne radi dok ne završiš instalaciju. Tek onda se ide na stranicu Origina i skida se zadnja verzija. Stara verzija ti možda (kao u ovom slučaju) neće radit s najnovijom verzijom windowsa, što je trenutno 1909.

 

Samo tako će ti radit sve normalno, bez 3 reinstalacije. Ima redosljed, smireno i po redu radi, ne brzaj.

 

NIKAD NIŠTA ne ubaciju tako ručno. NIKAD ne skidaj pojedinačne dll fajlove s interneta.

 

P.S.

 

Ne znam što si mislio kad si napisao da si izbrisao Windows s diska. Ne brisat, nego FORMATIRAT disk. Prije instalacije se formatira disk. Naravno, pazi na backup podataka, spremi sve s te particije, jer formatiranjem gubiš sve podatke koji su na toj particiji.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 11:31 (Filox).
12 godina
offline
Re: Molim vas uđite i pomozite mi (RIJESENO)
BRKO1KROZ0 kaže...

Problem je rijesen. Hvala svima sto ste izdvojili vrijeme da procitate ovo i barem mi pokusali pomoci. Jednostavno sam izbrisao ta 2 fajla iz syswow64 deinstalirao sve visuale ponovo ih instalirao x64 x86 resetirao komp. Otisao na origin stranicu i preuzeo najnoviji setup. Hvala!

 Odlično :)

 

 

Btw, postoji mogućnost da ti je instalacija s greškom. Ako ćeš negdje ponovi snimati Windowse, ponovo skini instalacijski paket s Microsoftovih stranica.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Molim vas uđite i pomozite mi

eo, ušao sam ali prekasno. no slažem se s Filoxovom poslanicom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice