HP CP5225dn tamni ispis

poruka: 7
|
čitano: 1.546
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HP CP5225dn tamni ispis

Pozdrav, 

Imam printer HP CP5225dn te kada ispisuje u boji ili samo crno print ispadne jako tamni, dost tamniji nego što bi trebalo biti. Printer nema nikakve postvake za korekciju svjeline, a sto god sam pokušao u postavka nekakvih programa ili windovsima prije printanja nije pomoglo. Pokušao sam printat i preko drugog računala ista stvar. Printer trenutno ima 22k ispisa. 

Ima li netko ideju što bi mogao pokušat da se to popravi? Dali je mozda neki dio prešao pa pušta previše tinte? 

 

Hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HP CP5225dn tamni ispis

Mozes probati staviti novi firmware ( https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-color-laserjet-professional-cp5225-printer-series/3974355

Jesu li original toneri?, zamjenski na HP-u rade probleme..

Mozes staviti ovdje primjer ispisa. 

 

 

15 godina
offline
Re: HP CP5225dn tamni ispis

... što god bilo sigurno ne pušta previše 'tinte'.. jer je laser-prah/toner :)

-a što može biti? .. postavke, kao foto, promijeniš na eco-fast-draft i to obično ispadne svjetlije, dok svaki u printer u driveru ima opcije svjetlije-tamnije pa tako i taj mora imati, tj ako generički driver nema sve potrebne opcije, instaliraj pravi-full driver koji će usput možda updejtati firmware i sl. .. a može biti problem u samom toneru tj pigmentaciji mada taj problem 'ne postoji' tj ne postoji prezasičena crna, tj to je obično želja za ispisom, dok je uobičajeni problem suprotan, svjetlije od očekivanog-crnog.

 

+ printer te klase ima dva drivera, pcl6 i ps .. postscript je precizniji, kvalitetniji za grafičke stvari (kao ispis filma-negativa itd.) pa probaš i tako, tj instaliraš oba drivera i imaš 'dva' printera..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
HP CP5225dn tamni ispis

- Toneri su orginalni 

- Instalirao sam sve drivere s HP stranice za taj printer i nema nikakve razlike. 

- Koliko vidim firmwere je samo dodatni jezici.

- kada gledam postavke na printeru nigdje nema opcije za promjenu svjetline, nego radi automatski.

- Kada hocu printat  ispis radi samo preko pcl6 ,a kada hocu preko ps-a ne napravi ispis nego ostane u redu za ispis.

-

Hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HP CP5225dn tamni ispis

Možeš probati napraviti za početak kalibraciju printera, u prilogu je slika postupka ulaska u servisni mode, i tamo moraš pronaći za kalibraciju....

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: HP CP5225dn tamni ispis
death1997 kaže...

- Toneri su orginalni 

- Instalirao sam sve drivere s HP stranice za taj printer i nema nikakve razlike. 

- Koliko vidim firmwere je samo dodatni jezici.

- kada gledam postavke na printeru nigdje nema opcije za promjenu svjetline, nego radi automatski.

- Kada hocu printat  ispis radi samo preko pcl6 ,a kada hocu preko ps-a ne napravi ispis nego ostane u redu za ispis.

-

Hvala na pomoci

A koji papir imaš odabran kao default? Ovo je običan 80gr papir kolko vidim.. ne upija dobro ak je postavljen ispis na photo.... probaj napravit ovak: nađi tekst neki sa slovima u bojama ili ga sam napravi u word-u i to pusti na ispis kao tekst i odaberi papir plain paper... Tu pogledaj boje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 15:42 (Han).
9 godina
offline
Re: HP CP5225dn tamni ispis

Nije ovo ink-jet pa da ima papir šta upijati.

Ali probaj u wordu kao što kolega kaže. Nekad davno sam imao OKI 7500 mislim da je bio, a na njemu se mijenjalo sve posebno (bubanj i toner) i znam kad je bubanj (drum) pri kraju da mi je "prljao" cijeli papir (vrlo slično kao kod tebe). Drum je jako osjetljiv na sunčevu svjetlost... da nisu toneri bili raspakirani i van printera neko vrijeme?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 15:53 (miki_the_pirat).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice