Computer se podiže tek nakon restarta

poruka: 9
|
čitano: 2.337
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Computer se podiže tek nakon restarta

Molio bih pomoć za problem koji imam duže vremena (3-4 mjeseci)
svako jutro pri pokretanju computera, on se pokrene ali nakon dve-tri sekunde, ekran se zacrni i ne daje mi više sliku i ne čujem karakterističan zvuk da se windowsi podignu.

Nakon šta ga fizički ugasim i opet upalim, on proradi bez greške i tako svaki put. Ako ga u toku dana isklučim i uključim, on se podigne normalno


Jučer sam zamjenio i stavio drugu grafičku karticu ali jutros mi bilo isto stanje, morao sam ga restartati da proradi
Dao sam ga par dana prijatelju koji se bavi popravcima i rekao je RAM i procesor prošao bez greške sve testove i da nije ništa pronašao
Molio bih savjet ako je netko imao sličnih problema

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Computer se podiže tek nakon restarta

Da li si probao drugo napajanje????

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Computer se podiže tek nakon restarta

-provjeri podatke u bios-u, npr točno vrijeme-datum, moguće da je baterija slaba. Kad se upali os on ispravi vrijeme-datum, to provjeravaš u prvom paljenju, ne čekaj da stane nego odmah kod paljenja idi u bios (del ili esc tipke..). Ako je baterija-bios, bit će defaultne postavke i datum-vrijeme recimo 0:00 sati.. Ako je to točno, tad nije baterija uzrok.

-sve se kvari, kontakti, napon.. probaj odspojiti-spojiti struju, sve žice, možda pomogne. Problem starenja može biti ovakav pa dok se računalo 'zagrije' kad se jednom upali, tad lakše radi, kao stari auto.. ponekad pomogne čišćenje kontakata npr ram-modul gumicom za olovke i sve dobro utisnuti-čvrsto. Ponekad nemaš pomoći dok nešto konkretno ne crkne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Computer se podiže tek nakon restarta

Daj i malo vizualno na matičnoj pregledaj kondenzatore ...

 

Izgleda ko da su pri kraju,pa zato zeza, kako ihush veli, kad se zagriju i napune,onda radi bez problema ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 6:52 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Computer se podiže tek nakon restarta

1. Zbog čega nešto takvo trpjeti mjesecima umjesto da se odmah potraži rješenje?

 

2. Nemamo apsolutno nikakve podatke o računalu. Možeš napisati što točno imaš?

 

3. Ovakvi problemi su često povezani s neispravnim napajanjem, kondenzatorima (bilo u napajanju ili na matičnoj ploči), neispravnom memorijom i sličnim. Bez adekvatnih informacija, ne možemo ništa znati.

 

4. Kada je računalo zadnji put očišćeno?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
13 godina
online
Computer se podiže tek nakon restarta

Meni se to redovito dogadja , a problem je firmware od TV-a. Ako iskljucim HDR boota normalno ,u suprotnom zapne kod prikaza stisnite DEL za bios i samo vrti u mjestu do sutra.

Jako puno hardwarea, pogotovo skupog, nema idealne drivere , smijesno al istinito..

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Computer se podiže tek nakon restarta

computer je star oko dve-tri godine

 

Intel(R) Core(TM) i7-8700K CPU @ 3.70GHz 3.70 GHz
ram 32,0 GB
NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
CORSAIR 400W, VX Series 
Micro-Star Z370 PC PRO (MS-7B49)

 

očišćen je zadnji puta prije nekoliko dana

15 godina
offline
Re: Computer se podiže tek nakon restarta
Meni se cini da je napajanje na knap...
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Computer se podiže tek nakon restarta
boxer kaže...
Meni se cini da je napajanje na knap...

 Šta na knap, ne samo da je na knap nego je dobrano ispod napajnja koje bi bilo na knap.

 

Prvo, kvalitetnije napajanje dovoljne snage. Onda idemo dalje.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice