BSOD - što, zašto i kako izdvojena tema

poruka: 3.547
|
čitano: 978.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

pozdrav ljudi

uglavnom odlucio sam ubacit novu grafu u pc (hd 4830) i kad sam je ubacio i pokreno skyrim na high detaljima kreno sam slinit od srece, ali nakon 20ak sekundi BSOD

e sad, mislim da je to zbog napojne koja je prilicno slaba (350W) FELL III 350atx

evo BSOD report

060615-28844-01.dmp6.6.2015. 19:12:29 0x00000116fffffa80`041ba4e0fffff880`02d02f9400000000`0000000000000000`00000002

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav!

Nedavno mi se počeo pojavljivati BSOD, prvo je bio PFN_LIST_CORRUPT, 

onda MEMORY_MANAGEMENT, sad BAD_POOL_HEADER. 

Dali mi moze netko pomoć u tome? Nikad prije mi se to nije pojavilo i nisam

baš upućen u BSOD pa ako ima neko voljan pomoć bio bih zahvalan. 

josip
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Melph kaže...

pozdrav ljudi

uglavnom odlucio sam ubacit novu grafu u pc (hd 4830) i kad sam je ubacio i pokreno skyrim na high detaljima kreno sam slinit od srece, ali nakon 20ak sekundi BSOD

e sad, mislim da je to zbog napojne koja je prilicno slaba (350W) FELL III 350atx

evo BSOD report

060615-28844-01.dmp6.6.2015. 19:12:29 0x00000116fffffa80`041ba4e0fffff880`02d02f9400000000`0000000000000000`00000002

 

 Koji driveri od grafe? Temperature prilikom igranja? Napajanje? Je li grafa ispravna?

 

ŽajoZlo kaže...

Pozdrav!

Nedavno mi se počeo pojavljivati BSOD, prvo je bio PFN_LIST_CORRUPT, 

onda MEMORY_MANAGEMENT, sad BAD_POOL_HEADER. 

Dali mi moze netko pomoć u tome? Nikad prije mi se to nije pojavilo i nisam

baš upućen u BSOD pa ako ima neko voljan pomoć bio bih zahvalan. 

 Za početak testiraj memoriju Memtestom86+ 8 passova. Testiraj jedan po jedan keks rama ako ih imaš više. Postavi dump file na file sharing servis.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
14 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Već dulje vremena imam problema sa BSOD. U početku je bilo samo ponekad, i uvijek su bili isti tipovi BSOD koje bi uz malo googlanja relativno brzo riješio. Međutim, u zadnje vrijeme mi se počelo događati da mi se stalno pojavljuju različiti errori. 

Nekad je to "DRIVER-IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL" sa svojim različitim verzijama errora (0x0000000A, 0x0000000B, 0x000000E1, etc.), nekad BSOD ali javlja "Hardware Malfunction", nekad nešto treće.

 

U prilogu ću staviti dump file od prije 15 dana, jer mi se iz nekog razloga ovi noviji nisu zapisali u C:Windows/Minidump. Zna netko razlog zašto se nisu zapisali? Trebam li omogućiti u opcijama dumpa "complete memory dump"?

 

Problemi su postali toliko različiti i toliko se brzo mijenjaju da ja jednostavno polako gubim volju za uopće popraviti sve to, stoga mi je potrebna vaša pomoć. Prije cca. 2mj sam promijenio grafičku karticu, misleći da je to problem međutim ispostavilo se da ona nije problem, jer su problemi i nakon toga nastavili dolaziti.

 

Errori se događaju kad:

- igram igrice (ovdje ponekad dođe i do zamrzavanja kompa, iako i dalje puno više prevladava BSOD)

- gledanje Youtube videa (isključivo BSOD)

- gledanje nekog streama na Twitchu (isto samo BSOD)

- ponekad (doduše rijetko), zna mi se pojaviti i BSOD čim upalim komp i otvorim browser i odem na neki portal, ili fejs (stoga je po meni neko pregrijavanje definitivno isključeno, jer nemoguće da se komp pregrije u 3min rada)

 

Naknadno sam provjeravao i temperature procesora i grafičke. Tijekom igranja i najvećeg "opterećenja" su na 50-55 stupnjeva što mislim da nije prevruće?

 

Nadam se da ćete mi moći nekako pomoći sa ovim problemima koje imam.

 

Lijepi pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2015 8:43 (Pčelica).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav,poceli su mi se pojavljivati BSOD problemi na laptopu i to svaki put kad je ukljucen Google Chrome  a kako ga koristim na poslu nekad u pola posla mi prekine sve pa ako netko moze pregledat ove Dump fileove da mi konkretnije objasnite.

 

http://speedy.sh/bv69E/BSOD.rar

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav, Kod bratića na kompu već duže vrijeme izbacuje BSOD ali ne uvijek, znači povremeno, tipa sve radi mjesec dana i onda u 2-3 dana izbaci 2 puta , ali sada je u zadnje vrijeme to postalo nešto učestalije. Prije toga na toj istoj ploči mu se to dešavalo nekad. Sada smo promjenili procesor , grafičku i rame sa 2GB , povečali na 2x2 Gb , od starih komponenti su ostale matična i napajanje. Moram reći da je matična ploča izgleda dosta loša sa ramima, uvijek je bilo nekih problema s njom, i skužili smo da nerade 2 utora za rame na toj ploči. Evo slika bsoda, pomagajte.

 

Konfiguracije je:

CPU : AMD Phenom X4 9500

GPU : AMD 5770

Rami : 2x2 gb

Napjanje: MS 550 wata

MBO: Asus M4A785D-M PRO

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2015 11:26 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Danas na mi se je pokazao bsod i nakon toga se pc restarao

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

pozdrav trebam pomoc, evo vec neko vrijeme mi se laptop sam o sebe restarta i pojavi se taj blue screen, malo sam gledao po netu i otkrio da mi taj problem stvara driver ntoskrnl.exe.
Na laptopu imam windows 7 home premium 64 bit, imam 1 tb hard disk, 2x4 gb ram, (u my computer postavkama mi pise 7.85 usable). Molio bih ako tko od vas zna kako da rijesim ovaj problem da mi pomogne, bio bi zahvalan:)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
pqweasdyxc kaže...

Danas na mi se je pokazao bsod i nakon toga se pc restarao

 kernel.zna se dogodit nekad zbog illegalne operacije proca,vjerovatno se sam kernel srusio i pojavio ti bsod,javi ako bude opet mada su kernel crashovi rijetki (bar kod mene)

Jos jedan tech freak,gosp.Znanje za vas :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

pozz kod mene ista stvar ali neznam kako rijesiti moze pomoc hvala

9 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

evo nakon sta sam instalira ovi novi AMD catalyst driver pocinje mi se desavati BSOD svakodnevno jeli jos ima ko slican problem

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Makni ga DDU-om i stavi drugu verziju.
Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Evo ljudi ja sam u FUTURA.com kupio konfiguraciju oni su sve slozili, izaslo me 6500kn a windowse sam kupio original, sedmica 64bit. Povremeno izbacuje blue screen ili crni ekran pa neke brojeve ucitava faza 1 faza 2 faza 3....ugl ja sam kontaktirao futuru i rekli su da reinstaliram windowse da vidimo jeli softver ili hardwer...ja reinstalirao medutim i dalje isti problem...i sad im kazem da bi trebao im poslat iz splita komp u zg da oni provjere di je problem a oni su odg: ''Imate li mogućnost da na računalu isprobate drugu memoriju pa da vidite da li će se problemi i dalje pojavljivati. Ovako što ste napisali se čini kao da je problem sa memorijom, pa da na taj način probamo eliminirati problem, te da nam samo pošaljete memoriju.'' Sad mene zanima sta misli pod ''memoriju'' ja inace nisan expert za kompjutere niti sam Sam reinstalira windose vec su to profesionalci napravili ali bez uspjeha...ako iko moze da mi kaze kako izgleda ta memorija ili kako da je zamijenim jer stvarno vise nzn sta da radim...platio sam sveukupno 7500kn i sad me zeza.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Nađi memtest86+ i testiraj memoriju sa njime. Alat je krajnje jednostavan.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Bruno555 kaže...

Kako izgleda ta konfiguracija koju si kupio? Daj popuni !Moj PC! rubriku profila.

Možeš i skinuti bočnu stranicu kućišta računala, uzeti mobitel ili fotoaparat i poslikati to iznutra, pazi da slike ne budu mutne.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
8 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav!
Prije par dana kupio sam komponente za novo računalo i prvi put sam sastavio. Računalo se ispravno upali i radi.  Problem se javlja kada instaliram drivere za grafičku karticu, trazi da restatiram komp i kod Windows loga prilikom paljenja se pojavi bsod. 0x0000007e, .... Nakon toga opet se reboota i odvede me na startup repair gdje se sistem restora na točku prije nego što sam instalirao nvidine drivere. Koristio sam najnovije drivere za grafičku karticu. Inače driveri za matičnu rade ispravno. Zanima me kako riješiti problem i jeli moguće da sam pogriješio nešto prilikom spajanja komponenti.

CPU: Intel i5 4460
GPU: ASUS geforce gtx 970 strix
PSU: Fortron Raider Silver 650w
MB: Asrock b85 pro4
HDD: Samsung hd103 si (od starog kompa)
OS: Windows 7 64-bit professional

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav,

znači zadnjih par dana imam te crasheve/blue screenove, događale bi se kad bi pokrenuo GTA V igro neko vrijeme te onda samo se zamrzne ekran malo zazuji, i restarta se, ali to se se tek nedavno počelo dogadati dosad sam imao jedno 40-50 sati igranja bez ikakvih problema, tj malo sam povećao neke in game postavke na max ali sumnjam da bi zbog toga se crashalo. Ako je moguće neki savjet ili čak i rješenje problema bio bih mnogo zahvalan.

Konfiguracije je:

CPU : AMD FX-6300 ,6 core ( vrti na 3,8 limitirao sam ga inace moze do 4.1Ghz)

GPU : Nvida Ge Force Gtx 650 TI 2GB

Rami : 2x4 GB

Napjanje: MS PRO 550 wata

MBO:  MSI 760GM-P23

 

Ovo je poruka koju sam dobio kada se ponovo pokrenuo.

 

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1050

Additional information about the problem:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA800737D748
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

 

 

Te vezano uz drugi problem iako nije toliko važan, znači u system performance imam neke erore ,warnine ,critical i tako nisam siguran što je to znači ovo je Event Id od njih,

 

Event ID 100,101,106,107,108,109,110

        200,201,203,300,302,307,500,

  evo to su svi ID-ovi koje imam ima ih preko 2000 stalno se ponavljaju.

Cijenio bih odgovor da saznam što je to i kako da ih popravim.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 19:21 (Micko123321).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Micko123321 kaže...

Pozdrav,

znači zadnjih par dana imam te crasheve/blue screenove, događale bi se kad bi pokrenuo GTA V igro neko vrijeme te onda samo se zamrzne ekran malo zazuji, i restarta se, ali to se se tek nedavno počelo dogadati dosad sam imao jedno 40-50 sati igranja bez ikakvih problema, tj malo sam povećao neke in game postavke na max ali sumnjam da bi zbog toga se crashalo. Ako je moguće neki savjet ili čak i rješenje problema bio bih mnogo zahvalan.

Konfiguracije je:

CPU : AMD FX-6300 ,6 core ( vrti na 3,8 limitirao sam ga inace moze do 4.1Ghz)

GPU : Nvida Ge Force Gtx 650 TI 2GB

Rami : 2x4 GB

Napjanje: MS PRO 550 wata

MBO:  MSI 760GM-P23

 

Ovo je poruka koju sam dobio kada se ponovo pokrenuo.

 

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1050

Additional information about the problem:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA800737D748
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

 

 

Te vezano uz drugi problem iako nije toliko važan, znači u system performance imam neke erore ,warnine ,critical i tako nisam siguran što je to znači ovo je Event Id od njih,

 

Event ID 100,101,106,107,108,109,110

        200,201,203,300,302,307,500,

  evo to su svi ID-ovi koje imam ima ih preko 2000 stalno se ponavljaju.

Cijenio bih odgovor da saznam što je to i kako da ih popravim.

Hvala

 Molim minidump datoteke.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
8 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Išao sam u folder Windos>Minidump ali prazan je folder, imam CCleaner i BitDefender total security 2015 koji automatski brišu stare podatke i nekorištene da li je moguće da ih je izbrisao ?

 

Ako ništa čekat cu da se dogodi drugi Crash pa cu odmah staviti ovdje.

 

Te vezano uz drugi problem iako nije toliko važan, znači u system performance imam neke erore ,warnine ,critical i tako nisam siguran što je to znači ovo je Event Id od njih,

 

Event ID 100,101,106,107,108,109,110

        200,201,203,300,302,307,500,

  evo to su svi ID-ovi koje imam ima ih preko 2000 stalno se ponavljaju.

Cijenio bih odgovor da saznam što je to i kako da ih popravim.

 

Da li znaš nešto u vezi ovog ili i za to treba minidump ili nešto drugo ?

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 11:10 (Micko123321).
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Dump je najsigurniji. Pogledaj je li podešeno da ga windowsi kreiraju. Provjeri temperature tijekom igre. Sad je ljeto. Lako moguće da ti se neka komponenta pregrijava...

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Ajoj sad sam se sjetio išao sam Dick Cleanup (neznam zasto točno) pa je vjerojatno izbrisalo te datoteke , podešeno je da ga kreiraju, te imam extra ventilator unutra pa se temeprature rijetko dizu iznad 50C. Znači sad sam se na neki način sam sabotirao jer sam izbrisao to :/

14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Kad se troubleshoota nije preporučljivo koristiti CCleaner, Glary i ine programe, kao niti raditi disk cleanup.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav ljudi,

Imam problem sa laptopom. Laptop je nešto stariji i koristim windows xp sp2.
Prilikom bootanja windowsa (dok se prikaže windows logo i puni se onaj bar) izbaci mi blue screen i laptop se restarta, blue screen se pojavi na kratko tako da ne mogu ni pročitati što piše. Pokušao sam reinstall windowse ali kada odabirem hdd na koji želim staviti windowse izbaci mi poruku da nema hdd-a na koji bi instalirao windowse. U biosu mi prikaze hdd. Mislio sam da je problem u hdd-u pa sam kupio novi, međutim opet ista situacija (u biosu ga vidim, kod instaliranja windowsa ga nema).
Molio bih pomoć sa ovim problemom.

LP.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Imam problem izbaci mi bsod ali nema nista u minidump folderu, probo sam sa bluescreenwievom vidit ali nista nema.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 23:13 (Fr0st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Ako netko zna imam problem s bsod zbog kojeg nisam mogo upalit tj. resetirt računalo jer se svaki put pojavi plavi ekrn pa sam morao izvadit mreznu karticu  da bi mogo normlno upalit evo podaci o  bsodu https://www.flickr.com/photos/135737634@N08/20914631201/in/dateposted/ . Također mi mrezna kartica nakon nekog vremena se sama od sebe zmrzne i nakon toga ne mogu ni upalit ni resetirat pomocu gumba start. Unaprijed zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 22:56 (markan678).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Day dreaming kaže...

Pozdrav ljudi,

Imam problem sa laptopom. Laptop je nešto stariji i koristim windows xp sp2.
Prilikom bootanja windowsa (dok se prikaže windows logo i puni se onaj bar) izbaci mi blue screen i laptop se restarta, blue screen se pojavi na kratko tako da ne mogu ni pročitati što piše. Pokušao sam reinstall windowse ali kada odabirem hdd na koji želim staviti windowse izbaci mi poruku da nema hdd-a na koji bi instalirao windowse. U biosu mi prikaze hdd. Mislio sam da je problem u hdd-u pa sam kupio novi, međutim opet ista situacija (u biosu ga vidim, kod instaliranja windowsa ga nema).
Molio bih pomoć sa ovim problemom.

LP.

 Napravi hardverske testove, znači HDD diag, Memtest86+ i stavi SP3.

markan678 kaže...

Ako netko zna imam problem s bsod zbog kojeg nisam mogo upalit tj. resetirt računalo jer se svaki put pojavi plavi ekrn pa sam morao izvadit mreznu karticu  da bi mogo normlno upalit evo podaci o  bsodu https://www.flickr.com/photos/135737634@N08/20914631201/in/dateposted/ . Također mi mrezna kartica nakon nekog vremena se sama od sebe zmrzne i nakon toga ne mogu ni upalit ni resetirat pomocu gumba start. Unaprijed zahvaljujem.

 Da, problem je u Atherosovom driveru. Možda je nepodržan ili je stara verzija.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

ovaj ja imam tp linkov mrezni adapter usb tl-wn722n a ne atherosov. A i gledo sam na internetu nem novih drajvera za ovu mreznu karticu . Tko da ne znam sto da radim ,ali hvala ti na odgovoru.

14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
markan678 kaže...

ovaj ja imam tp linkov mrezni adapter usb tl-wn722n a ne atherosov. A i gledo sam na internetu nem novih drajvera za ovu mreznu karticu . Tko da ne znam sto da radim ,ali hvala ti na odgovoru.

 Daj mi minidump file. Koji winsi su u pitanju. Svi sustavi ga podržavaju i za sve ima driver osim za 10,  ali njega će izdati u kratkom roku.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

082615-13743-01.dmp evo fajl , dakle riječ je o windowsu 7 ultimate x64.

14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Stavi ga na neki servis za dijeljenje datoteka, a neovako. Imam samo file name.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice