Selidba u drugu drzavu

poruka: 131
|
čitano: 28.157
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
ZaliazniMacan kaže...

Ima jedna poslovica

Ko to more platit.... 

Nekad nije sve u parama shvatiš to kad se sjebes jer upravo to je programiranje  nervoza živci rokovi sjedenje buljenje a kad mi počne priča o opuštenost u it-iju o radu od kuće koji je gori od rada crnaca u polju pamuka jer poslodavac onda može 24 sata da te tlači uhvati me jeza...  Nekad brate je najbolje biti na prosječnoj placi nego na visokoj placi jer sve kasnije platiš sa zdravljem... 

Opet sve ovisi o pojedincu i tvrtci ali u doba kapitalizma ti si samo ovca koja ima broj i tu si da radiš ne da se zabavljaš... 

Ne znam pricas li ti to iz vlastitog iskustva, u tom slucaju zao mi je sto je takvo, ili iz tvoje osobne percepcije kako danasnji IT funkcionira?

Ja ti mogu osobno rec da u mojih 12 godina karijere sam pod stresom bio sam u prvoj, najmanjoj firmi i sa najmanjom placom. Bio je to splet okolnosti, neznanja, loseg managementa, prirode posla. Ostalih 10 godina - ne mogu se sjetiti jednom da sam bio pod nekim znacajnim stresom. Vjerujem da postoje i pozicije u ITu na kojima se radi pod povecanim stresom.

 

No medjutim moje opcenito iskustvo i iskustvo stotina developera koje sam upoznao - scarcity principle je naklonjen developerima, mozemo uvjetovat firme, i mozemo zahtjevat da ne radimo kao "crnci u polju pamuka". Cak i neke firme koje su na glasu da se overworka cijelo vrijeme nisu bas takve - zavisi od mikroklime u uredu i ambicija zaposlenika. Kad god bi dosao u Googleov ured u Dublinu iza 17 sati bio je prazan.

Sto se tice remote pozicija, evo ovo mi je druga sada u nizu i ne mogu se sjetit kada sam imao vise vremena za sebe na raspolaganju. Efektivno radim do 5,6 sati - opcenito sam uvjerenja da fokusirani posao ne mozes raditi dulje od toga. Poslodavac sretan, ja sretan.

Tvoj generalizirajuci narativ nije tocan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 10:49 (Zhawk).
7 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu

Sanchez , mislim da nitko nema pravo okarakterizirati nešto kao isprazno , dobro, loše.... Tom analogijom bi mogao reći da je isprazno crtati višemjesečno po nekom platnu iako možda baš tada nastaje nova mona lisa... Ubiti, za cjelokupnu umjetnost i kulturu bi mogao reći da je isprazna, no svi znamo da to nije tako. Možda ti u ariji nevidiš nikaj no mnogi vide...

Smisao života zasigurno nije u radu. Tehnologijom ćemo vjerojatno zamijeniti ljudski rad u najvećem dijelu tako da se više možemo posvetiti onome što koga privlači, umjetnosti, sportu, istraživanjima, naučnom radu....

Nije li ispraznije živjeti da bi radio ? Daleko ljudskije mi zvuči raditi da bi živio.... Ja neću reći da je isprazno raditi 10 sati da bi u danu uživao možda vuru ili dve ,, no isto tako nemoj niti ti obezvređivati nečiji izbor da da radi mlao ili nimalo a uživa maximalno ako su mu uvjeti takvi da si to može priuštiti.

Bunker
12 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu

Briši post, nije vrijedno dizanja prašine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 15:22 (MGloc).
15 godina
offline
Selidba u drugu drzavu

U HR je dobro dok imaš para, zdrav si i ništa ti ne triba. Nije ni vani puno bolje, ali se živi "uređenije".

Sretno!

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
Azmo kaže...

Evo nešto što ne želiš čuti. Ti si klinac koji nije odmah dobio ono što želi i što misli da mu pripada. I zbog toga si ljut na sebe, druge, državu, svijet. To je problem mlađe generacije generalno. Svi bi sve odmah. Iz školske klupe u menadžersku/direktorsku fotelju. Tako stvari ne funkcioniraju. Uz planinu se treba popeti. Nisi odmah na vrhu niti si sposoban to biti. i misliš da ćeš to što misliš da ti pripada odmah dobiti negdje drugdje. Nećeš. Nitko ne dobiva. Doživio si nepravdu? Buhu. To je život. Svi od nas su se već trebali bacit s mosta zbog toga. Nigdje ti neće biti bolje nego tamo gdje si napraviš sam. Država ni društvo nije krivo. Ti si. Ako si sposoban i imaš znanje i u Kambođi će ti biti dobro.

 Svi ovdje nešto fini...

 

Evo od mene - NE SERI!

 

To što si ti sebi sredio pozicije i stvari u HR ne znači da drugi imaju isti mentalni sklop kao ti.

 

Čisto, normalno poslovanje bez rada "sa strane" ili uz dodatnu "zaradu na ruke" u HR ne postoji.

joTHEgreen
14 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
Sanchez_1 kaže...

 
da, zato sto odrasle jedinke sa 28 god zive sa roditeljima, i umjesto da se razvijaju kao osobe kroz samostalan i odgovoran zivot, cekaju da se ubrače, pa da onda krenu zivjeti samostalno. Pa dobijes supruznike koji ne znaju ili ne zele participirati u kucnim poslovima, ili djecu koja je frustrirana, jer nema novaca da se makne od roditelja.

 

na zapadu zive kao podstanari jer to zele, jer simogu priustiti, i jer je to poticajno za sazrijevanje

 

sto se tice mediteranskog stila zivota, treba otici van da se upozna vise nacina razmisljanja i stilova zivota. 
recimo, meni je sjedenje na plazi uz višesatne kave isprazno. Signalizira gubitak vremena koje se ne zna popuniti kvalitetno, te siromasno drustvo u kojem je sjedenje na suncu simbol dobrog zivota, ali i nedostatak strukture koja se ocituje na radnom mjestu i radnoj etici (poznato ono, snadji se druže... itd itd)

Neparticipiranje u kućnim poslovima je stvar primitivnog mentaliteta. Većina muškaraca u RH i danas smatra da bi žena trebala kuhat, prat i rađat.

 

Ljudi su se plakali kako će umrijeti kad je cijena benzina probila 8kn, Sanader je pred kamerama srao uz fraze "vlada će učiniti sve", a kao i uvijek ništa nije trebalo napraviti. Svake godine oko Božića Hrvati spale oko 2 milijarde eura na shopping, zatim se ide na skijaču, a u ljeti na more. Manji stan u Zagrebu ćeš teško kupiti jer su svi prodani prije nego prvi bager stigne na gradilište. To ne kupuju stranci, kupuje domaći puk. Statistike pokazuju da je 50% nekretnina kupljeno kešom bez kredita.

Danas je cijena benzina u Hrvatskoj oko 12-13 kuna i svi se normalno voze. Ukratko, život s roditeljima do 40-e je Hrvatski stil života i ništa drugo.

Oni koji nisu imali su otišli van.

 

Želiš reći da je ona gomila ljudi, koja stiže u 7-om i 8-om mjesecu na Hrvatsku obalu isprazna i da nema radne etike? Oni dolaze platit da bi mogli "isprazno" sjediti na plaži. Koji kurac uopće znači "nedostatak strukture"? Ti nisi bolji od tih ljudi.

Jesi svjestan da ti ljudi hrane Hrvatsku koja je vječno gladna novca? Da nije tih ljudi RH bi bila identična Venecueli, Gruziji ili Libanonu. Sve bi bilo nacionalizirano, redukcije struje, štancao bi se novac kao u Jugi i s vremenom bi si počeli kopat oči međusobno.

 

Budi sretan da takvi "isprazni" postoje izvan granica RH. Zbog njih imaš struju za napisat post na forumu.

4 godine
neaktivan
offline
Selidba u drugu drzavu

Upravo si potvrdio moje teze

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Selidba u drugu drzavu

Trend da maldi ostaju sa roditeljam i u svojm tridesetima, i ne žele imati obitelj se širi u sve više zemalja. Kod nas je to možda zbog neimaštine, "vani" je to onda valjda zbog hedonizma.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu

Nisu to vise ona vremena kada se udavalo sa 18 i zenilo cim si iz vojske dosao.Danas vise nije ni obavezan vojni rok totalno drugi svijet.

14 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
MGloc kaže...

Nisu to vise ona vremena kada se udavalo sa 18 i zenilo cim si iz vojske dosao.Danas vise nije ni obavezan vojni rok totalno drugi svijet.

 totalno, prije je bilo sramota ne oženiti se, vidi stari dečko, sigurno je derpe, vidi stara cura, što nije išla u časne :D

8 godina
online
Re: Selidba u drugu drzavu
neutrino kaže...
Budi sretan da takvi "isprazni" postoje izvan granica RH. Zbog njih imaš struju za napisat post na forumu.

 Ovaku idiotariju može napisati netko tko ne razmišlja. Ne plaća meni nitko niti struju niti moje režije i moje potrebe doli ja sam. Prije nego napišeš novu glupost promisli.

 

lp

11 godina
offline
Selidba u drugu drzavu

Hr je odlicna drzava ako imas lovu da ne ovisis o sistemu tamo ili o ljudima koji te okruzuju.

U svim ostalim varijantama ili moras bit dio sistema da bi imao kakav takav zivog ili zivotaris.

Cast izuzetcima ali to su izuzetci.

Nije niti u drugim drzavama med i mljeko ali recimo u De mogu itekako monetizirat svoje znanje i iskustvo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Selidba u drugu drzavu

Mali obrtnici, mastori poput keramičara, vodoinstaletra, elktričara i sl. ne ovise o sistemu i zarađuju odlične novce. Tko želi raditi može i zaraditi. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
forumaš kaže...

Mali obrtnici, mastori poput keramičara, vodoinstaletra, elktričara i sl. ne ovise o sistemu i zarađuju odlične novce. Tko želi raditi može i zaraditi. 

Jesi li ti jedan od tih ili nagadjas?

12 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
forumaš kaže...

Mali obrtnici, mastori poput keramičara, vodoinstaletra, elktričara i sl. ne ovise o sistemu i zarađuju odlične novce. Tko želi raditi može i zaraditi. 

 Slazem se bio mi je Maler prije mjesec dana.

14 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...

Mali obrtnici, mastori poput keramičara, vodoinstaletra, elktričara i sl. ne ovise o sistemu i zarađuju odlične novce. Tko želi raditi može i zaraditi. 

Jesi li ti jedan od tih ili nagadjas?

Plaćao neke od njih dok su mi sređivali kuću, trenutno kćer i zet plaćaju za sređivanje svoje kuće, širi krug poznanika su obrtnoci. Npr. nedavno došao majstor do mame i zamjenio joj vodokotlić u wc-u i ventil za isti, zaradio za pola sata posla 700 kn, jer se meni nije dalo zajebavati sa time.

Zarađuju odlično. Znaš li koja je cijena za postavljanje kvadrata keramike? 20+ eura kvadrat samo za ruke.

11 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
forumaš kaže...
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...

Mali obrtnici, mastori poput keramičara, vodoinstaletra, elktričara i sl. ne ovise o sistemu i zarađuju odlične novce. Tko želi raditi može i zaraditi. 

Jesi li ti jedan od tih ili nagadjas?

Plaćao neke od njih dok su mi sređivali kuću, trenutno kćer i zet plaćaju za sređivanje svoje kuće, širi krug poznanika su obrtnoci. Npr. nedavno došao majstor do mame i zamjenio joj vodokotlić u wc-u i ventil za isti, zaradio za pola sata posla 700 kn, jer se meni nije dalo zajebavati sa time.

Zarađuju odlično. Znaš li koja je cijena za postavljanje kvadrata keramike? 20+ eura kvadrat samo za ruke.

Znaci nisi jedan od njih,zakon ponude i potraznje.

Vecina kvalitetnih majstora je odselila iz Hr zato danas imate takvu situaciju.

Brat renovira svoj stan od rohbau u Zgb,prvog majstora platio pa drugoga da popravlja...

Ja sam rijesio novu stolariju proslo ljeto na kuci,skuplje je u Hr nego u Berlinu sto se tice majstora...jer ih nema.

Edit

Svi oni prvo pokusaju na crno....kad sam rekao da trebam racun za stolariju ekipa me gledala zbunjeno.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2022 11:32 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu

Svi majstori koji su bili su kvalitetni, ni jedan nije bio nekvalitetab, a cijena je takva jer mogu naplatiti. 

To nema veze sa onime što sam pisao, da ako želiš raditi možeš i zaraditi i ne ovisiš o nikavom sistemu. Nema potrebe sad izvrtati.

14 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
I dobro dok je tako. Neka i ti ljudi konačno mogu od svojih ruku živjeti. Sva sreća da su prošla vremena gdje si majstora plaćao 40kn/h.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
forumaš kaže...

Svi majstori koji su bili su kvalitetni, ni jedan nije bio nekvalitetab, a cijena je takva jer mogu naplatiti. 

To nema veze sa onime što sam pisao, da ako želiš raditi možeš i zaraditi i ne ovisiš o nikavom sistemu. Nema potrebe sad izvrtati.

Kao sto rekoh,brat je platio jednog majstora,dobio slike gotovih radova a kad je dosao u Hr morao uzet drugoga da popravlja sto se nije vidjelo na slikama...i sta sad,lovit onog prvog?

 

To sto su tebi bili odlicni je tvoj slucaj,meni su relativno ok postavili stolariju ali sam morao placat dodatnog covjeka da popuni rupe koje su ostale jer to oni kao ne rade.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2022 11:36 (MEGATAMA).
11 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
izzy007 kaže...
I dobro dok je tako. Neka i ti ljudi konačno mogu od svojih ruku živjeti. Sva sreća da su prošla vremena gdje si majstora plaćao 40kn/h.

Istina svakako ali dok je prosjecna mirovina 2000kn tesko ce si vecina stanovnika moc priustit ikakvog majstora.

14 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...

Svi majstori koji su bili su kvalitetni, ni jedan nije bio nekvalitetab, a cijena je takva jer mogu naplatiti. 

To nema veze sa onime što sam pisao, da ako želiš raditi možeš i zaraditi i ne ovisiš o nikavom sistemu. Nema potrebe sad izvrtati.

Kao sto rekoh,brat je platio jednog majstora,dobio slike gotovih radova a kad je dosao u Hr morao uzet drugoga da popravlja sto se nije vidjelo na slikama...i sta sad,lovit onog prvog?

 

To sto su tebi bili odlicni je tvoj slucaj,meni su relativno ok postavili stolariju ali sam morao placat dodatnog covjeka da popuni rupe koje su ostale jer to oni kao ne rade.

 

 I opet, tko želi raditi može i zaraditi, bez da ovisi o sustavu. O tme pričamo.

11 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
forumaš kaže...
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...

Svi majstori koji su bili su kvalitetni, ni jedan nije bio nekvalitetab, a cijena je takva jer mogu naplatiti. 

To nema veze sa onime što sam pisao, da ako želiš raditi možeš i zaraditi i ne ovisiš o nikavom sistemu. Nema potrebe sad izvrtati.

Kao sto rekoh,brat je platio jednog majstora,dobio slike gotovih radova a kad je dosao u Hr morao uzet drugoga da popravlja sto se nije vidjelo na slikama...i sta sad,lovit onog prvog?

 

To sto su tebi bili odlicni je tvoj slucaj,meni su relativno ok postavili stolariju ali sam morao placat dodatnog covjeka da popuni rupe koje su ostale jer to oni kao ne rade.

 

 I opet, tko želi raditi može i zaraditi, bez da ovisi o sustavu. O tme pričamo.

Ne mogu svi bit majstori koje si naveo u tom spektru zarade a i nisu zato ih i placas toliko,ima ih tek sacica danas u Hr.

Sta je sa ostalima koji rade cjeli mjesec za 3500kn po trgovinama,kaficima itd izvan Zgb.

 

14 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
@megatama
Slažem se za mirovine, ali...
Koliko od tih ljudi koji imaju 2k mirovinu je bilo prijavljeno na MINIMALAC?. Jedno je IT gdje nam je to nepojmljivo, ali konobari, bauštelci, prodavači u privatnim trgovinama...
I sad se čude zašto samo 2k kuna.
Zašto ih nisu prijavili inspekciji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2022 11:47 (izzy007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...

Svi majstori koji su bili su kvalitetni, ni jedan nije bio nekvalitetab, a cijena je takva jer mogu naplatiti. 

To nema veze sa onime što sam pisao, da ako želiš raditi možeš i zaraditi i ne ovisiš o nikavom sistemu. Nema potrebe sad izvrtati.

Kao sto rekoh,brat je platio jednog majstora,dobio slike gotovih radova a kad je dosao u Hr morao uzet drugoga da popravlja sto se nije vidjelo na slikama...i sta sad,lovit onog prvog?

 

To sto su tebi bili odlicni je tvoj slucaj,meni su relativno ok postavili stolariju ali sam morao placat dodatnog covjeka da popuni rupe koje su ostale jer to oni kao ne rade.

 

 I opet, tko želi raditi može i zaraditi, bez da ovisi o sustavu. O tme pričamo.

Ne mogu svi bit majstori koje si naveo u tom spektru zarade a i nisu zato ih i placas toliko,ima ih tek sacica danas u Hr.

Sta je sa ostalima koji rade cjeli mjesec za 3500kn po trgovinama,kaficima itd izvan Zgb.

 

 Opet izvrčeš, napisao si da u HR moraš biti dio sustava ili ovisiti o ljudima. Napisao si ti da to nije tako za npr. male obrtnike koji zarađuju odlično. 

Gdje sam ja spominjao trgovce i konobare u malim sredinama? Ali kad smo kod toga ljudi koji drže restaorane po moru od sezone dignu pare da boli glava. Stanovi u Zagrebu se prodaju prije nego se i izgrade za basnoslovne cifre.

Štednja u HR rate blesavo dobro

Građani Hrvatske povećali štednju u bankama za 18 milijardi kuna (lidermedia.hr)

 

Na žalost imamo kaj imamo. Tko zna taj naplati i živi dobro, tko ne zna životari. Truli kapitalizam. Ali ne ovisiš o sustavu, kao što ti predstavljaš. Tko želi, zna i može raditi, ako si majstor možeš i zaraditi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2022 11:50 (forumaš).
11 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
izzy007 kaže...
@megatama
Slažem se za mirovine, ali...
Koliko od tih ljudi koji imaju 2k mirovinu je bilo prijavljeno na MINIMALAC?. Jedno je IT gdje nam je to nepojmljivo, ali konobari, bauštelci, prodavači u privatnim trgovinama...
I sad se čude zašto samo 2k kuna.
Zašto ih nisu prijavili inspekciji?

Zato sto su inspektorati radili po principu podmazivanja,kako su prosle one zvizdacice koje su prijavile velike ribe u Hr i to je bilo po svim medijim pa su naje.ale.Sta mislis kakva je situacija na mikro razini kad na makro nitko ne moze nista sistemu.

Koliko je Bandic bio eksponiran za kriminal pa se maknuo sa mjesta gradonacelnika tek kada je krepo.....

I ti pitas zasto ljudi u ugostiteljstvu nisu prijavljivali taj kriminal kroz sva ta desetljeca 🤣🤣🤣🤣

 

11 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
forumaš kaže...
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...

Svi majstori koji su bili su kvalitetni, ni jedan nije bio nekvalitetab, a cijena je takva jer mogu naplatiti. 

To nema veze sa onime što sam pisao, da ako želiš raditi možeš i zaraditi i ne ovisiš o nikavom sistemu. Nema potrebe sad izvrtati.

Kao sto rekoh,brat je platio jednog majstora,dobio slike gotovih radova a kad je dosao u Hr morao uzet drugoga da popravlja sto se nije vidjelo na slikama...i sta sad,lovit onog prvog?

 

To sto su tebi bili odlicni je tvoj slucaj,meni su relativno ok postavili stolariju ali sam morao placat dodatnog covjeka da popuni rupe koje su ostale jer to oni kao ne rade.

 

 I opet, tko želi raditi može i zaraditi, bez da ovisi o sustavu. O tme pričamo.

Ne mogu svi bit majstori koje si naveo u tom spektru zarade a i nisu zato ih i placas toliko,ima ih tek sacica danas u Hr.

Sta je sa ostalima koji rade cjeli mjesec za 3500kn po trgovinama,kaficima itd izvan Zgb.

 

 Opet izvrčeš, napisao si da u HR moraš biti dio sustava ili ovisiti o ljudima. Napisao si ti da to nije tako za npr. male obrtnike koji zarađuju odlično. 

Gdje sam ja spominjao trgovce i konobare u malim sredinama? Ali kad smo kod toga ljudi koji drže restaorane po moru od sezone dignu pare da boli glava. Stanovi u Zagrebu se prodaju prije nego se i izgrade za basnoslovne cifre.

Štednja u HR rate blesavo dobro

Građani Hrvatske povećali štednju u bankama za 18 milijardi kuna (lidermedia.hr)

 

Na žalost imamo kaj imamo. Tko zna taj naplati i živi dobro, tko ne zna životari. Truli kapitalizam. Ali ne ovisiš o sustavu, kao što ti predstavljaš. Tko želi, zna i može raditi, ako si majstor možeš i zaraditi.

Navedena ekipa zaradjuje dobro tek od trenutka kada su postali trazena roba jer se vecina odselila,znaci zadnjih 5-6 godina.

Da ne fantaziramo....svi znaju kakva je situacija u Hr,kakva je bila i zasto se vecina onih koji zele radit odselila.

Zasto propada i izumire veci dio kontinentalne Hr?

Obala ima turizam,Zgb je glavi grad....znas li kakva je situacija u Bj,Vt i ostalim manjim sredinama?

Raspitaj se tamo za primanja u odnosu na zivotne troskove,btw od kuda si ti i koja ti je profesija?

14 godina
offline
Selidba u drugu drzavu

Također ovaj vrtoglavi rast cijena hrane prilika je i za poljoprivredu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
MEGATAMA kaže...
fbtw od kuda si ti i koja ti je profesija?

 Iz Hrvatske, a profesija mi je radnik (privatni sektor 30 godina rada za sada, nisam uhljeb, znam na kaj ciljaš)

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2022 12:00 (forumaš).
11 godina
offline
Re: Selidba u drugu drzavu
forumaš kaže...
MEGATAMA kaže...
fbtw od kuda si ti i koja ti je profesija?

 Iz Hrvatske, a profesija mi je radnik.

Skrivanje iza internet nadimaka je odlika trolova.

Ja sam iz Bj,zivio u Zgb 10+ godina,vodio svoj biznis,odselio,6 fantasticnih godina u Berlinu,nedavno otvorio svoj biznis ovdje.

Nikad se nisam skrivao iza interneta,kad sam vodio Reboot ekipa je uvjek znala tko sam,cime se bavim itd.

Cega se bojite,stani iza svojih stavova bez straha...nece te nitko ubit.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice