Može li biti gore (ponuda IT poslova) izdvojena tema

poruka: 1.208
|
čitano: 565.397
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Za sada imaju samo CEO, sve drugo jos traze...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
nic0123 kaže...

Ima li netko iskustva sa praksom u CROZu?

Kako izgleda razgovor i tehnička pitanja?

Dobio sam poziv na intervju i ovo mi je prvi razgovor za praksu, ne znam šta da očekujem.

 Čuo sam za iskustva rada kod njih, i navodno nije nekaj.

 

javi kako je prošao interview

9 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
sandokan111 kaže...

Postam za frenda, tako da me ne kontaktirate preko privatnih poruka vec saljite upite na mail

Strana tvrtka trazi dosta pozicija. Trenutno remote pozicije, kasnije kad se otvori ured (u tijeku) u HR (vjerojatno ZG) ce ovisit o stanju s pandemijom. Prvih 10 pozicija ide na moj-posao od 25.6 jer se one prve traze, ali svakako, ako ima i za druge zaintersiranih neka se jave.

1. Business Analyst
2. Customer Service Representative
3. Mid-level Full Stack Php developer
4. System Architect / Systems Admin
5. Project Manager
6. Sr. Full Stack Php developer
7. Sr. Dev Ops Engineer
8. Product Owner
9. Sr. QA Automation Tester
10. UI/UX Engineer

11. Graphic Designer
12. Sr. Front-end developer
13. HR Manager
14. Office Manager
15. COO
16. Executive Assistant
17. Sr. Staff Accountant
18. Mid-level front end developer


19. Content Reviewer Manager
20. Content Reviewer
21. CSR Manager

Place ovise o iskustvu i znanju ali navodno jako dobre. Engleski je MUST obzirom da ce svi proizvodi biti orijentirani za englesko govorno podrucje te je nadzor tamo. Upite saljite na paragontechdev@gmail.com, tamo je frend koji vodi preliminarnu selekciju i za sva pitanja koja vas dodatno interesiraju.

 Da citiram sam sebe, ovo je krenulo. Mojposao.net top banner, ekskluzivni poslovi tjedna ako koga interesira.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 10:52 (sandokan111).
6 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Frend je bio na razgovoru u CROZ-u rekao da je bilo super, al da neke stvari je prvi put sad radio za zadatak: http, security i još nešta mi je rekao (na ta pitanja nije baš isto znao odgovoriti). Nije dobio praksu jer nije koristio MVC + pitali su ga pitanje kad se neće izvršiti finally blok. Neće se izvršiti ako ti ranije u try ne staviš System.exit() u try ili cath bloku. Sumnjam da je loše iskustvo kod njih, ali jedno je priča za javnost, a drugo stvarno stanje. Za juniora sigurno ne može biti loše iskustvo još u takvoj firmi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 11:15 (Equi).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Dakle, oni za praksu pitaju takve stvari, i covjek otpadne ako ne zna odgovoriti na jedno pitanje?

nije nista izgubio, ako radi toga nije prosao

10 godina
online
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

 

Znam lika iz CROZ koji je dobio posao tako tamo, da je pobijedio na nekom "njinja" natjecanju. BTW, nema faks.

O tada nosi za CROZovce nadimak nindža.

 

Samo srednju.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Sanchez_1 kaže...

Dakle, oni za praksu pitaju takve stvari, i covjek otpadne ako ne zna odgovoriti na jedno pitanje?

nije nista izgubio, ako radi toga nije prosao

 Nije bilo radi jednog pitanja, nisi pročitao moj odgovor. Najveća zamjerka je bila što nije koristio MVC.
Ja sam čuo jako pozitivne stvari za CROZ.

6 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
PzKpfw kaže...

 

Znam lika iz CROZ koji je dobio posao tako tamo, da je pobijedio na nekom "njinja" natjecanju. BTW, nema faks.

O tada nosi za CROZovce nadimak nindža.

 

Samo srednju.

 Šta čekaš PzKpfw  :D

16 godina
odjavljen
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Irsko trziste rada se probudilo. Zadnjih dana mailovi i pozivi od recruitera kao po pokretnoj traci. Ako ima BI ljudi medju vama - ima pozicija za 600 eura dan otvorena. Cini mi se da je neko osiguravajuce drustvo u pitanju

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Koliko godina iskustva je u pitanju. Iz mog iskustva recruiteri spamaju samo seniore.
10 godina
online
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Friday kaže...

Irsko trziste rada se probudilo. Zadnjih dana mailovi i pozivi od recruitera kao po pokretnoj traci. Ako ima BI ljudi medju vama - ima pozicija za 600 eura dan otvorena. Cini mi se da je neko osiguravajuce drustvo u pitanju

 I ne samo u Irskoj, i u ostatku EU-a je počelo. Samo dolaze poruke od recruitera. Pa čak i hrvatskih, ali to zanemarim odmah.

Nadglednik dina
16 godina
odjavljen
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Dojitza kaže...
Koliko godina iskustva je u pitanju. Iz mog iskustva recruiteri spamaju samo seniore.

 

Kod mene? 15-16

 

Entry Point kaže...

 I ne samo u Irskoj, i u ostatku EU-a je počelo. Samo dolaze poruke od recruitera. Pa čak i hrvatskih, ali to zanemarim odmah.

 

Ja sam isto u par navrata dobio ponudu da dodjem raditi u neku HR firmu. Ali realno - ne znam sta bi se moralo dogoditi da ozbiljno razmislim o nekoj ponudi. Eventualno ako bi se radilo o 30+ tisuca kn mjesecno neto onda bih se mozda i dao u razmisljanje. Ali koja je vjerojatnost da bih dobio takvu ponudu?

Freak Show Inc.
10 godina
online
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Iznimno je mala vjerojatnost da bi ti netko ponudio toliku plaću. 20-30 bi se moglo naći, ali ne u ovim hypeanim firmama koje mediji slave. Svi se hvale kako rade sa US EU divovima od firmi, a plaćaju kikiriki za IT sektor. Pravdaju se visokim davanjima na plaću, a davanja u RH su čak nešto manja nego EU prosjek. A klijentima sigurno ne naplaćuju manje nego drugi.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 19:32 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
online
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Evo meni danas preko Xinga došlo, za SysAdmina u Njemačkoj, u Jeni, 55.000 € početna godišnja...

 

ako uzmeš dječji doplatak, uzdržavanu ženu, ne plaćaš crkveni porez, to je oko 3300 € mjesečno

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Stric_Jura kaže...

 

ako uzmeš dječji doplatak, uzdržavanu ženu, ne plaćaš crkveni porez, to je oko 3300 € mjesečno

 

Jel to dobra placa u Njemackoj? Mislim, s obzirom na troskove stanovanja i to

Freak Show Inc.
14 godina
online
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Nije baš...

 

dvije takve plaće su OK, jer standardna kuća u manjem mjestu /selu od nekih 150 m2 ti je više od 600.00 €....

 

nije to loše, ali nije ni nešto odlično...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Jel to brutto ili netto ?

PSN: user432b2b
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Stric_Jura kaže...

Nije baš...

 

dvije takve plaće su OK, jer standardna kuća u manjem mjestu /selu od nekih 150 m2 ti je više od 600.00 €....

 

nije to loše, ali nije ni nešto odlično...

 

Ja gledam tu i tamo poslove u Austriji. Pristao bih na manju placu onoliko kolika je razlika u stanarinama izmedju Irske i Austrije. Ali cini mi se da su generalno place u Austriji (barem u IT-u, ne znam za ostale grane) osjetno manje nego u Irskoj. Gledam bas sad neki posao u Becu, traze senior DBA a nude od nekih 43 tisuce eura ali eto voljni su platiti i vise za pravog covjeka. Pa kakve su to cifre majko moja?

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Friday kaže...

 

Ja gledam tu i tamo poslove u Austriji. Pristao bih na manju placu onoliko kolika je razlika u stanarinama izmedju Irske i Austrije. Ali cini mi se da su generalno place u Austriji (barem u IT-u, ne znam za ostale grane) osjetno manje nego u Irskoj. Gledam bas sad neki posao u Becu, traze senior DBA a nude od nekih 43 tisuce eura ali eto voljni su platiti i vise za pravog covjeka. Pa kakve su to cifre majko moja?

 Manje su u svim branšama nego u Irskoj, ali generalno država je puno sređenija. A nije da su baš i rente puno puno manje, jesu u odnosu na Dublin i centar Corka, ali ne moraš ni u Irskoj živjet u Dublinu 1 ili na St Patrick quayu u Corku. Ja bih rekao da trebaš odvagati što ti je bitnije trenutno u životu po pitanju prednosti života u jednoj i drugoj državi, obje opcije imaju prednosti i mana. 

 

I da, problem kod rentanja stana tamo je što dobiješ prazan bez namještaja najčešće...Također traže po 3 depozita unaprijed najčešće i ugovori su na par godina pa ako hoćeš izaći neki ne žele vratiti depozit (naravno to je u ugovoru) itd itd. Prednost je jedino što je kvaliteta tih stanova vrhunska, u usporedbi s Irskom to je space shuttle 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Ranko Kukumar kaže...

 Manje su u svim branšama nego u Irskoj, ali generalno država je puno sređenija. A nije da su baš i rente puno puno manje, jesu u odnosu na Dublin i centar Corka, ali ne moraš ni u Irskoj živjet u Dublinu 1 ili na St Patrick quayu u Corku. Ja bih rekao da trebaš odvagati što ti je bitnije trenutno u životu po pitanju prednosti života u jednoj i drugoj državi, obje opcije imaju prednosti i mana. 

 

I da, problem kod rentanja stana tamo je što dobiješ prazan bez namještaja najčešće...Također traže po 3 depozita unaprijed najčešće i ugovori su na par godina pa ako hoćeš izaći neki ne žele vratiti depozit (naravno to je u ugovoru) itd itd. Prednost je jedino što je kvaliteta tih stanova vrhunska, u usporedbi s Irskom to je space shuttle 

 

U Irskoj izvim na istoj adresi od samog pocetka jer smo vrlo zadovoljni tu. Znam da je Austrija izuzetno uredjena, to me i privlaci. Irska je realno takva rupcaga da je to smijesno. Ja se na nista ne mogu pozaliti ali definitivno je drlog od zemlje. Sa proslim hrvatskim veleposlanikom ovdje sam bio u dobrim odnosima te je jednom prilikom covjek rekao "kad vidim kako neke stvari ovdje funkcioniraju onda shvatim da u Hrvatskoj i nije tako lose".

A kvaliteta gradnje ovdje je sprdacina u zasebnoj ligi. To je nesto sto covjek mora vidjeti vlastitim ocima da bi povjerovao.

 

Najvise me muci to sto sam ovdje vec prosao pola puta do ostvarenja prava na mirovinu. Otici sada bi bilo poprilicno blesavo. Plan je da nakon jos nekih 5-6 godina idemo nazad za HR i kupimo kucu na moru. Iako, ja bih radije to preostalo vrijeme proveo u Austriji koju apsolutno obozavam

Freak Show Inc.
10 godina
online
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Friday kaže... 

Ja gledam tu i tamo poslove u Austriji. Pristao bih na manju placu onoliko kolika je razlika u stanarinama izmedju Irske i Austrije. Ali cini mi se da su generalno place u Austriji (barem u IT-u, ne znam za ostale grane) osjetno manje nego u Irskoj. Gledam bas sad neki posao u Becu, traze senior DBA a nude od nekih 43 tisuce eura ali eto voljni su platiti i vise za pravog covjeka. Pa kakve su to cifre majko moja?

 Mene je neka Austrijska firma kontaktirala za 116 000 / godina. Tako da vjerojatno niska cifra 

Nadglednik dina
16 godina
odjavljen
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Entry Point kaže...

 Mene je neka Austrijska firma kontaktirala za 116 000 / godina. Tako da vjerojatno niska cifra 

 

116k godisnje je super placa. Ali ja ni na jednom oglasu (u svojoj domeni) nisam vidio takve cifre. Jucer vidio oglas, traze senior full stack engineer i nude 50k godisnje. Pa to je bas lose

Freak Show Inc.
10 godina
online
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Mene su neki rekruteri kontaktirali. 50-50 rad onsite/od kuće. Neka DevOps pozicija.
Ali da, većina plaća u ostatku EU je niska u usporedbi s Irskom, ali opet, veći su porezi, manje je IT divova i kompanija i to sve skupa utječe na plaću.
Doduše za Austriju bi čovjek i prihvatio manje jer je prekrasna zemlja za život.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Entry Point kaže...
Mene su neki rekruteri kontaktirali. 50-50 rad onsite/od kuće. Neka DevOps pozicija.
Ali da, većina plaća u ostatku EU je niska u usporedbi s Irskom, ali opet, veći su porezi, manje je IT divova i kompanija i to sve skupa utječe na plaću.
Doduše za Austriju bi čovjek i prihvatio manje jer je prekrasna zemlja za život.

 

Ma prihvatio bih ja manje ali ne bih bas prihvatio 40% manje, to mi nema smisla. Vec sam ja rekao manageru da pita u HR da li imamo ured u Austriji pa da se preselim tamo i nastavim raditi za istu kompaniju. To bi mi bilo najbolje jer po svemu sudeci ne bi mi dirali placu uopce. Ali mislim da nemamo tamo ured. Imamo u Njemackoj a tamo mi se ne ide nikako

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Friday kaže...

 

U Irskoj izvim na istoj adresi od samog pocetka jer smo vrlo zadovoljni tu. Znam da je Austrija izuzetno uredjena, to me i privlaci. Irska je realno takva rupcaga da je to smijesno. Ja se na nista ne mogu pozaliti ali definitivno je drlog od zemlje. Sa proslim hrvatskim veleposlanikom ovdje sam bio u dobrim odnosima te je jednom prilikom covjek rekao "kad vidim kako neke stvari ovdje funkcioniraju onda shvatim da u Hrvatskoj i nije tako lose".

A kvaliteta gradnje ovdje je sprdacina u zasebnoj ligi. To je nesto sto covjek mora vidjeti vlastitim ocima da bi povjerovao.

 

Najvise me muci to sto sam ovdje vec prosao pola puta do ostvarenja prava na mirovinu. Otici sada bi bilo poprilicno blesavo. Plan je da nakon jos nekih 5-6 godina idemo nazad za HR i kupimo kucu na moru. Iako, ja bih radije to preostalo vrijeme proveo u Austriji koju apsolutno obozavam

 Ma dobro ne treba pretjerivat toliko. Generalno ima stvari koje su u HR bolje ali isto tako ima u Bosni stvari koje su bolje nego u HR. Možeš u svakoj državi tako naći nešto bolje. Ne bi imao sigurno tako kvalitetan život u HR po financijskom pitanju kao u Irskoj tako da je ipak bolje. Ali da neke stvari ne valjaju u Irskoj - ne valjaju. Većina iraca piči za Australiju/Kanadu u zadnje vrijeme i Novi zeland baš iz svih tih razloga. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Ranko Kukumar kaže...

 Ma dobro ne treba pretjerivat toliko. Generalno ima stvari koje su u HR bolje ali isto tako ima u Bosni stvari koje su bolje nego u HR. Možeš u svakoj državi tako naći nešto bolje. Ne bi imao sigurno tako kvalitetan život u HR po financijskom pitanju kao u Irskoj tako da je ipak bolje. Ali da neke stvari ne valjaju u Irskoj - ne valjaju. Većina iraca piči za Australiju/Kanadu u zadnje vrijeme i Novi zeland baš iz svih tih razloga. 

 

Ma nama je dobro u Irskoj, ne mogu se pozaliti. Ali da je po pitanju mase stvari totalna rupcaga - je.

Freak Show Inc.
6 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ja se lomim između Švedske i Austrije. Švedska it branša ima veće plaće, ali je i život skuplji, pogotovo nekretnine. Što se tiče Austrije, načuo sam da na cijene it-a utječu i Slovenci koji rade u Austriji.  

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Austrija uvijek prije Švecke. Imaš godišnja doba, predivna zemlja, kultura, kvaliteta života itd. I ako baš želiš doma, na autocestu i tu si za par sati.
Nije u parama sve.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 13:40 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Gdje gledate oglase za poslove za AT? Linkedin ili nesto drugo?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Equi kaže...
Sanchez_1 kaže...

Dakle, oni za praksu pitaju takve stvari, i covjek otpadne ako ne zna odgovoriti na jedno pitanje?

nije nista izgubio, ako radi toga nije prosao

 Nije bilo radi jednog pitanja, nisi pročitao moj odgovor. Najveća zamjerka je bila što nije koristio MVC.
Ja sam čuo jako pozitivne stvari za CROZ.

 Sve 5, ali od nekog tko ide na praksu ne bi ocekivao da je kompletna osoba. 
Ako je isao na praksu, nije za neocekivati da nije koristio mvc... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice