Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

poruka: 127
|
čitano: 32.322
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Kupio sam 7800X3D i stoji mi neotvoren u ormaru skoro 2 tjedna jer su taman izašle vijesti da AMDovi procesori krepavaju, tope se i eksplodiraju. Tako da sada vrlo ozbiljno razmišljam vratit AMD i uzet intela. Cooler koji sam kupio je Corsair H150i Elite Capelix i vjv će mi trebat mounting kit za LGA1700 kojeg nigdje u hrvatskoj nisam našao. Znači još cca 15ak eura za naručivanje tog sranja sa amazona. Što vi preporučate? Jel se isplati riskirati sa A(nother)M(assive)D(issapointmentom) ili ići na ever reliable Intel? Problemi sa AMDom nit su popravljeni, nit se zna kad će to bit nit se zna koliko štete taj problem može napraviti za godinu-dvije. Intel imam od 2014, i5-4690K overclockan otkad je kupljen i bez problema vrti eto već 9 godina. Uzeo sam taj X3D jer kao bolji je u MMO-ovima i strategijama al rađe ću žrtvovati 10% performansi za procesor koji se neće uništiti.

24 Intel
58 AMD
 
0 29 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

patetičan pokušaj trolanja....

Ju je je? Je ju je!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Kakvo trolanje?? Tražim savjet jer mi se stvarno neda zajebavat sam AMDovom patetičnom quality kontrolom. Ak trebam visit po jebenom BIOSu i pazit na napone i updejtat UEFI svaki tjedan dok se to nerješi radije bi intela.

12 godina
online
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

 

ZA stari BIOS : 

 

Stavi SoC i VDDIO 1.3 te VDDP na 1.1 (Jufes simple solution)

 

Ili novi bios koji to radi za tebe.

 

 

Ovo je tako prenapuhano sranje (u rangu s vapour chamberom), da boli glava kolko je mutavo.

 

GN je doslovno morao iscenirati situaciju da se proc zapali.

 

Evo ti jedan FrameChasers koji baš sere po AMD-u, sve kaže 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
iwan997 kaže...

Kakvo trolanje?? Tražim savjet jer mi se stvarno neda zajebavat sam AMDovom patetičnom quality kontrolom. Ak trebam visit po jebenom BIOSu i pazit na napone i updejtat UEFI svaki tjedan dok se to nerješi radije bi intela.

 Ne znam zasto gubis vrijeme na forumu onda? Otidi kupi Intela i kraj price.

15 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
iwan997 kaže...

Kupio sam 7800X3D i stoji mi neotvoren u ormaru skoro 2 tjedna jer su taman izašle vijesti da AMDovi procesori krepavaju, tope se i eksplodiraju. Tako da sada vrlo ozbiljno razmišljam vratit AMD i uzet intela. Cooler koji sam kupio je Corsair H150i Elite Capelix i vjv će mi trebat mounting kit za LGA1700 kojeg nigdje u hrvatskoj nisam našao. Znači još cca 15ak eura za naručivanje tog sranja sa amazona. Što vi preporučate? Jel se isplati riskirati sa A(nother)M(assive)D(issapointmentom) ili ići na ever reliable Intel? Problemi sa AMDom nit su popravljeni, nit se zna kad će to bit nit se zna koliko štete taj problem može napraviti za godinu-dvije. Intel imam od 2014, i5-4690K overclockan otkad je kupljen i bez problema vrti eto već 9 godina. Uzeo sam taj X3D jer kao bolji je u MMO-ovima i strategijama al rađe ću žrtvovati 10% performansi za procesor koji se neće uništiti.

 Makni to iz ormara da se ne dogodi:

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
iwan997 kaže...

Kakvo trolanje?? Tražim savjet jer mi se stvarno neda zajebavat sam AMDovom patetičnom quality kontrolom. Ak trebam visit po jebenom BIOSu i pazit na napone i updejtat UEFI svaki tjedan dok se to nerješi radije bi intela.

 Reci neku cijenu za 7800X3D, ali razumljivu s obzirom da je poluproizvod, nudim 200€..

12 godina
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Ja bih ga zadržao samo zbog dobrog odnosa performansi/potrošnje (power efficiency)!

Više: https://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-7-7800x3d-cpu-review/2

Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Hvala na ovom video. Izgleda da ipak ostajem na intelu. Nek se AMD malo uozbilji. Netrošim 4000kn na proc da "findam out".

7 godina
neaktivan
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Totalno nevažna stavka IMO... Zadnja stvar na koju mislim kad kupujem hardware je hoće li trošit 60W ili 160W. Big fucking deal.

7 godina
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

neznam kako ide s rma nakon ovih gluposti, ali s našim trgovcima nebi riskira.
ajde na intela i ne zamaraj se. na amdu sam godinama ali ovo nema smisla. tvornicki naturpijan polu-proizvod.

 

da nebi bilo da sam intel fanboj evo vam link na par validacija.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 89 

Moj PC  
2 1 hvala 0
3 godine
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Neki nikada da nauce samo Intel kume moj

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
Jaooo zašto, pripremimo se na postove frustriranih amdovaca
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
dabar_solta_V2 kaže...

neznam kako ide s rma nakon ovih gluposti, ali s našim trgovcima nebi riskira.
ajde na intela i ne zamaraj se. na amdu sam godinama ali ovo nema smisla. tvornicki naturpijan polu-proizvod.

 

da nebi bilo da sam intel fanboj evo vam link na par validacija.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 89 

7800X3D je polu proizvod, a Asus i Gigabyte su proizvodi i pol, bez greske 

15 godina
suspendiran
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Ako stvarno ima takvih ozbiljnih problema, hajde na sigurno. Intel dakle.

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
cijela platforma je polu proizvod,možda na neki nacin slicno ko x299
16 godina
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Kod mene u kvartu barem jednom tjedno se zapali kuća od nekog AMD-ovca.

 

Strašno!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
23 0 hvala 2
15 godina
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

safety first

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 13:10 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Ja sam svoj x3d stavio u podrum. Nikad se ne zna ako grune, odoše obrve.

 

Nakon toga sam povikao "Dok'urca" i zabio vile u asfalt.

 

iwan997 kaže...

Kupio sam 7800X3D i stoji mi neotvoren u ormaru skoro 2 tjedna jer su taman izašle vijesti da AMDovi procesori krepavaju, tope se i eksplodiraju. Tako da sada vrlo ozbiljno razmišljam vratit AMD i uzet intela. Cooler koji sam kupio je Corsair H150i Elite Capelix i vjv će mi trebat mounting kit za LGA1700 kojeg nigdje u hrvatskoj nisam našao. Znači još cca 15ak eura za naručivanje tog sranja sa amazona. Što vi preporučate? Jel se isplati riskirati sa A(nother)M(assive)D(issapointmentom) ili ići na ever reliable Intel? Problemi sa AMDom nit su popravljeni, nit se zna kad će to bit nit se zna koliko štete taj problem može napraviti za godinu-dvije. Intel imam od 2014, i5-4690K overclockan otkad je kupljen i bez problema vrti eto već 9 godina. Uzeo sam taj X3D jer kao bolji je u MMO-ovima i strategijama al rađe ću žrtvovati 10% performansi za procesor koji se neće uništiti.

 

Ok sad sam i ja zbunjen...Par pitanja za forumaše. 

 

Jel baš tim redosljedom ili moguće da npr. eksplodira, otopi se i krepa ?

 

Ako se npr. samo otopi kako da ga pošaljem na reklamaciju ? U čaši od jogurta ?

 

Ako eksplodira, kako onda reklamirat ako je otišao paramparčad ?

 

On the serious note...Pokušavam shvatit jel ovaj post troll bait, turbo sarkazam ili ozbiljno pitanje. Svaka ćas OPiu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 13:57 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Ozbiljno pitanje. I odlučio sam da ću vratiti AMD i ipak uzet i7-icu.

2 godine
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

 Tipični spavač, šest godina je čekao povoljan trenutak kako bi pokrenuo temu i razorio i forum i cijeli klub.

Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
iwan997 kaže...

Ozbiljno pitanje. I odlučio sam da ću vratiti AMD i ipak uzet i7-icu.

 Tvoje pravo. Mislim da gubiš zbog običnog yt fuda. Meni je proc super. Nema spajkova, naponi ručno podešeni, radi ko urica i bit će sve bolji.

 

Više sam sranja imao sa 5800x kojeg sam kupio po izlasku. Poslje je radio ko urica.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

uzmi intela. glede krepanja procesora bio sam stajalista da je jako jako rijetko i samo od prevelikih oc napona ili dead on arrival, dok vlasnik jednog hr informatickog ducana nije izjavio - ne bi vjerovao koliko amda imamo na reklamacijama... to je bilo u vrijeme 5000 serije, ne znam sada kako je sada sa 7000

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 14:20 (Petar hw).
 
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Mene bi više bilo strah demoliranja zgrade od ovog 13700k kad vidim ovu brojku watima.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

A razlike AMD-ov je problem kod kasnije prodaje, nakon godine dana ga moras dati u bescijenje

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
Boris grozni kaže...

A razlike AMD-ov je problem kod kasnije prodaje, nakon godine dana ga moras dati u bescijenje

 5% jači i 24% efikasniji od intelića ptića nikakva razlika da da ahahahaha. Bit će jači efikasniji i od sljedeče gen svete krave intela. Nema potrebe mijenjat ga idučih pet god buahahahaha. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 15:59 (dery).
16 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
Boris grozni kaže...

A razlike AMD-ov je problem kod kasnije prodaje, nakon godine dana ga moras dati u bescijenje

 5900x kupio sam 6. studenog 2020. 

 

I kod mene bude još barem godinu-dvije.

 

A onda ga mogu i baciti, ne prodavati, tako svejedno. 

 

Niti stare tenisice ne prodajem...

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
6 godina
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Dolaze zakrpe. 3D V cache je ozbiljna tehnologija i silicij mora bit vrhunske kvalitete. AMD je razvio svoj boost algoritam do savršenstva, overclock je prošlost. Derbauer je baš napravio test na 13 R5 7600 procesora gdje je vidljiva kvaliteta pojedinog čipa. Isto tako je vidljiv i napon, takt, potrošnja... Za one koji se boje update biosa, raznih igranja i možebitnog požara (LMAO ) samo intel, nvidia i VW golf.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 16:14 (cvaja997).
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
dery kaže...

 5% jači i 24% efikasniji...

cvaja997 kaže...

Derbauer je baš napravio test na 13 R5 7600 procesora gdje je vidljiva kvaliteta pojedinog čipa...

 i zato ove gore postotke od derya možemo zaboraviti, jer razlike između pojedinih 7600 procesora mogu biti poprilično velike

doduše, vjerojatno je i na intelu ista situacija, ali poanta je da linkanje recenzija može itekako zavarati, a razlike u perfomansama usporedivih konkurentskih procesora su više-manje nebitne

 

ono što jest bitno je subjektivna naklonost nas forumaša, pa će tako amdovac kupiti rajzena i zažmiriti na stevina upozorenja o brojim bugovima platforme

isto tako će intelovac kupiti intela i zaboraviti koliko se nekad rugao buldožerima za potrošnju i grijanje

 

sve je to manje-više isti klinac, pogotovo za gejmanje

sam 7800x3d je teška pušiona od kupnje, 87% više love za 0-12% više perfomansi

ali nekima, pogotovo ovdje na forumu, isplativost je ionako najmanje bitna stavka, najbitnija je zadovoljstvo kad kupiš ono što si htio i pogotovo kad to sam upogoniš

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 19:39 (picajzla0707).
3 godine
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

 5% jači i 24% efikasniji...

cvaja997 kaže...

Derbauer je baš napravio test na 13 R5 7600 procesora gdje je vidljiva kvaliteta pojedinog čipa...

 i zato ove gore postotke od derya možemo zaboraviti, jer razlike između pojedinih 7600 procesora mogu biti poprilično velike

doduše, vjerojatno je i na intelu ista situacija, ali poanta je da linkanje recenzija može itekako zavarati, a razlike u perfomansama usporedivih konkurentskih procesora su više-manje nebitne

 

ono što jest bitno je subjektivna naklonost nas forumaša, pa će tako amdovac kupiti rajzena i zažmiriti na stevina upozorenja o brojim bugovima platforme

isto tako će intelovac kupiti intela i zaboraviti koliko se nekad rugao buldožerima za potrošnju i grijanje

 

sve je to manje-više isti klinac, pogotovo za gejmanje

sam 7800x3d je teška pušiona od kupnje, 87% više love za 0-12% više perfomansi

ali nekima, pogotovo ovdje na forumu, isplativost je ionako najmanje bitna stavka, najbitnija je zadovoljstvo kad kupiš ono što si htio i pogotovo kad to sam upogoniš

 

 

 Najbitnije je da eksplodiras od srece

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice