Međuovisnost SATA port-ova na MBO-u

poruka: 2
|
čitano: 1.039
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Međuovisnost SATA port-ova na MBO-u

Koristim MBO - Asrock ConRoeXFire-eSATA2 sa Intel 945P chipset-om (socket 775) sa southbridge controller-om ICHR7. MBO ima sveukupno 4 SATA II porta i ja koristim sva četiri.

Zanime me dali je nekome poznato da postoji neka poznata/opisana međuovisnost između tih portova (pitanje je općenito vezano i za druge novije soutbridge controller-e ).

Pokušao sam google-ati informacije o SATA controller-ima no nisam uspio pronaći neko objašnjenje.

 

Simptomi koje sam doživo.

Koristim četiri HDD-a na sva četiri SATA porta (WinXP na portu 0). Jednom prilikom pokvario se HDD na portu 1 i nije bio vidljiv u BIOS-u. Nakon podizanja WinXP, HDD na portu 3 je nedostupan (iako vidljiv u BIOS-u).

Taj pokvareni HDD (inače Seagate 640GB 7200.11) sam premjestio na port 2 -> i dalje on nije vidljiv u BIOS-u i sada se ni WinXP(HDD na port 0) ne želi podići.

Moj zaključak - na dotičnom MBO-u SATA port 0 i 2  su međuovisni te isto tako port 1 i 3.

Nešto što je ometalo komunikaciju između pokvarenog HDD-a i SATA controller-a na nekom portu, također je onemogućavalo komunikaciju i na međuovisnom portu.

 

Ima li ovo smisla? Dali nekome ovi simptomi zvuče poznato? Postoji li neki link gdje bi mogao pročitati više o SATA cotroller-ima a da bi to objasnilo ove simptome.

 

 

Uskoro namjeravam kupiti novo računalo pa želim kuiti konfiguraciju na kojoj bi svi HDD-ovi bili potpuno neovisno povezani tj. konfiguraciju bez međuovisnih SATA portova.

 

Thanks!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Međuovisnost SATA port-ova na MBO-u

Ne bi smjelo biti. Jedino ako je uključen legacy mode, pa ih Windows vidi kao IDE diskove koji su na istom kabelu, iako mi je i to objašnjenje čudno.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice