Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.347
|
čitano: 2.340.254
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...

nek mi netko objasni ovo jer ja sam trenutno zbunjen{#} pokrenuo sam single core test;

a on niti jednu jezgru ne vrti na 100% nego i dalje dijeli na 4 threda...{#}  WTF i hebeni haswell{#} mislim da mu je odzvonilo kod mene....

evo i skor od 150

lp

Čime se ti opterečuješ... {#}

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
sudy_freak kaže...

Čime se ti opterečuješ... {#}

pa mene to ne opterecuje cisto me zanima zasto je tako?...nekuzim{#}

Intel Core™ i7-4770S inside
13 godina
offline
Intel i7 Club

{#}

Taj Valens s njuškala je preskup, s obzirom da prodaje CPU-ove i druge komponente bez garancije.

Kome je dobra ponuda i7 4771 za 1.700Kn bez garancije, stvarno ne znam što bih mu rekao na to (klik - Box pakiranje s originalnim hladnjakom za okruglih 2K Kn za cash + besplatna dostava)

{#}

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Caesar et Brutus kaže...

{#}

Taj Valens s njuškala je preskup, s obzirom da prodaje CPU-ove i druge komponente bez garancije.

Kome je dobra ponuda i7 4771 za 1.700Kn bez garancije, stvarno ne znam što bih mu rekao na to (klik - Box pakiranje s originalnim hladnjakom za okruglih 2K Kn za cash + besplatna dostava)

{#}

 

sad je poskupio{#} meni je davao 4770k za 1700kn a 4771 i ovaj 4770s za 1600kn i dao mi "svoju" garu 3 godine...tko je jamio, jamio je!

Intel Core™ i7-4770S inside
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club

Nisam na kraju kupio i7-4771 radi financijske situacije.. Kupit cu sve kad cu kupovat cijeli komp sredinom 7. mj. Do tad bi trebali izaci haswell refresh procesori i h97, z97 ploce pa mozda taj valens nesto nabavi.

 

@Caesar et Brutus Kaj se tice cijene tebi se cini malo, ali meni 300 kn popusta nije malo, pogotovo zato sto kupujem apsolutno sve novo. Da imam samo 100kn popusta na svaku komponentu koju mislim kupiti ustedio bi valjda 1200kn. Kaj se tice garancije mislim da se to moze rjesiti i preko intelove stranice, a ako ne zamolio bih covjeka da mi rjesi svoju garanciju. Box i hladnjak me uopce ne zanimaju na kraju krajeva. To sam mislio rjesit prenarudzbom Themis EVO-a ili necim kao npr. LC cc-95 kojeg ima Stjepanj posto cu najvjerojatnije ici na nonclock proc.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 14:46 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
The_Fichek kaže...

Nisam na kraju kupio i7-4771 radi financijske situacije.. Kupit cu sve kad cu kupovat cijeli komp sredinom 7. mj. Do tad bi trebali izaci haswell refresh procesori i h97, z97 ploce pa mozda taj valens nesto nabavi.

 

@Caesar et Brutus Kaj se tice cijene tebi se cini malo, ali meni 300 kn popusta nije malo, pogotovo zato sto kupujem apsolutno sve novo. Da imam samo 100kn popusta na svaku komponentu koju mislim kupiti ustedio bi valjda 1200kn. Kaj se tice garancije mislim da se to moze rjesiti i preko intelove stranice, a ako ne zamolio bih covjeka da mi rjesi svoju garanciju. Box i hladnjak me uopce ne zanimaju na kraju krajeva. To sam mislio rjesit prenarudzbom Themis EVO-a ili necim kao npr. LC cc-95 kojeg ima Stjepanj posto cu najvjerojatnije ici na nonclock proc.

rade se protegni cca 50kn za drasticno bolji Rajintek Aidos! ne kazem da je ovaj lc-cc95 los no ak ti ne igra 50 kn ulogu svakako velika preporuka pogotovo ak ces ici na modele od 85w!

http://www.magazinrs.hr/hladnjak-za-procesor-raijintek-aidos-heatpipe-cpu-cooler-pwm-92mm/CPRT-001

Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 15:02 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club

Ili to ili themis evo. Konfu mi kupuje stara pa zato gledam ustede na svim mogucim dijelovima, ali kaj se kulera tice to cu ja kupit pa mislim da cu ustedit dosta za themis evo jer mi je jednostavno predivan. Kaj se fana na tim raijintek kulerima tice bas sad gledam s cim bih ih se dalo zamjenit posto su po meni prebucni. Cini mi se da je glide stream pwm 120mm ventilator najbolja opcija sto se tice tisine, a da performanse ostanu dobre. Problem je sto ovdje na slici taj vent uopce ne lici na ovog (mozda je na ekupi.hr slikano sa straznje strane koja bas ne lici na prednju?). To je jedini takav jos dobavljiv model po nabavi.net, drugi sycthe-ov glide stream cpu je 140mm ali kompatibilan za 120mm. Tu me opet zabrinjava slika jer nema okvira oko fana i mislim uostalom da to ne bi bilo pametno stavljat na raijintek themisa ili aidosa jer bi cini mi se shebalo kompatibilnost ram-ova. Izgleda da cu trebat zvat jos te ducane da se uvjerim kako ustvari izgledaju ti modeli. Enermax cluster mi se isto cini dobra opcija umjesto stock venta. Slobodno preporucis nest drugo.. Sorry za malo offtopic teme..

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 16:18 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

neznam zasto komplicirati i trositi novce za bezveze, ak ti je budet ogranicen uzmi Rajintek Aidos koji sam ti preporucio, bez obzira sto je 92mm ima 4 heat pipa i hladit ce fenomenalno, moj trenutni slabasni LC cc-95 ima samo 2 heat pipa i trenutno ovako undervoltan jedva dolazi do 60°c u primeu95!lp


Intel Core™ i7-4770S inside
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Hmmm kada je i7 se poceo proizvoditi ? i kada mislite da bi mogao izaci sljedeci serijal nekakav i8 ili i9 =

Suba
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Save kaže...

Hmmm kada je i7 se poceo proizvoditi ? i kada mislite da bi mogao izaci sljedeci serijal nekakav i8 ili i9 =

2008., i nikad.

i9 je (bio) neslužbeni naziv za hexacore i7.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K // 6GB DDR3 // GTX770? // Ereboss // Silencio 652
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Znaci ako budu izbacili novu seriju procesora nece se zvat vise Ixx ...
Suba
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
8ax kaže...
Save kaže...

Hmmm kada je i7 se poceo proizvoditi ? i kada mislite da bi mogao izaci sljedeci serijal nekakav i8 ili i9 =

2008., i nikad.

i9 je (bio) neslužbeni naziv za hexacore i7.

kad vec spominjete prve i7-ice;

evo i moj prvi i7 920 kojem sam tada dusu izvadio{#}

 

s stocka 2,6 na solidnih 4,4ghz, inace to je sve letilo na daleko poznatoj P6T DELUXE V2 po meni i dalje najbolesnija ploca, tko ju je imao zna o cemu pricam{#}

http://valid.canardpc.com/2619321

lp

Intel Core™ i7-4770S inside
11 godina
offline
Intel i7 Club

Pozz u pon idem po i7 4770K u extreme digital kupio sam asus maximus hero VI pa me zanima ja bi jako htio formula VI zbog onog metalnog pokloplca na maticnoj jel zna neko jel ima di za kupit taj backplate za maticnu VI Hero naknadno ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 15:17 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Ne primate u svoj klub "nas bagru" sa mobilcima i7? :D

Dell Precision M6600
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
darkydark kaže...

Ne primate u svoj klub "nas bagru" sa mobilcima i7? :D

Zašto ne ovo je klub i7 i ako imaš takav proc u klubu si.

Dobro nam došao.

{#}

nicky.sl
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Pozz u pon idem po i7 4770K u extreme digital kupio sam asus maximus hero VI eo par fotki pa me zanima ja bi jako htio formula VI zbog onog metalnog pokloplca na maticnoj jel zna neko jel ima di za kupit taj backplate za maticnu VI Hero naknadno ?

pa jedino da se javis u msan servis i pitas dali se to moze naruciti posebno! jesi provjerio dali pase?, meni zgleda da imaju isti layout da bi pasalo!LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Pozz u pon idem po i7 4770K u extreme digital kupio sam asus maximus hero VI eo par fotki pa me zanima ja bi jako htio formula VI zbog onog metalnog pokloplca na maticnoj jel zna neko jel ima di za kupit taj backplate za maticnu VI Hero naknadno ?

pa jedino da se javis u msan servis i pitas dali se to moze naruciti posebno! jesi provjerio dali pase?, meni zgleda da imaju isti layout da bi pasalo!LP

eo me u klubu http://i.imgur.com/UAfiVo9.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 15:21 (Nvidia GTX 680).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

ovak imam problem namontirao sam vodeno CM seidon120v i temp su mi dosle do cak 85°c nakon samo 1 min{#} zgleda da cu morati skidati to sve i stavljati ponovno...{#}

jer po ovome testu moj i7 4770s od 65w bi trebao trzati poprilicno hladnim...

http://dvtests.com/?p=14425

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 17:12 (Stjepanj).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

Svi smo znali da si "nab" na podrucju hardwera.{#}

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
13 godina
online
Re: Intel i7 Club

 Jesi uštekao pumpu na matičnu ??

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
itomic009 kaže...

 Jesi uštekao pumpu na matičnu ??

pumpa svijetli i osjeca se cirkuliranje kroz cijevi....odoh sad to skinuti nekaj gadno ne stima, a ne vidim kaj malo me prostor odnosno ploca karaqu sve mi je mikro i skuceno...{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

Ja bi prije reko da se krivo ocitavaju temperature.

Kada bi bila takva temp,voda bi sigurno nesto prenjela i do killera pa bi se osjetio "mlak" zrak.

A i culi bi se ventovi i pumpa poprilicno dobro.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
16 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Pokušaj dignuti radijator iznad visine pumpe, ako već nisi. I stegni dobro bazu, znaš kako Haswell ima lošu TIM pa je dobar i jak kontakt baze i procesora jako bitan.

Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Penryn kaže...

Pokušaj dignuti radijator iznad visine pumpe, ako već nisi. I stegni dobro bazu, znaš kako Haswell ima lošu TIM pa je dobar i jak kontakt baze i procesora jako bitan.

izgleda da nesto s molex konverterom nije valjalo{#} maximalnih 50°c

prime95 100% load! max 50°c prime95 100% load! max 50°c
sad sve savrseno radi! stvarno ovaj 4770S je mrtav hladan{#} ! za 399 kn ja prezadovoljan trenutno{#}

push-pull push-pull
komplet case komplet case
LP SVIMA!

 

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2014 15:15 (Stjepanj).
11 godina
offline
Intel i7 Club

http://www.pcgamer.com/uk/2014/03/21/chipgasm-intel-talks-up-new-processor-releases-and-celebrates-an-anniversary/?utm_source=fb&utm_medium=emp kaj ovo znaci brodwell next year? a sad dolazi onda i7 4790K neka verzija koja ce bit bolja za OC ak sam skuzio dobro?plz neka neko to obrazloži bolje ja sam idiot :D

 

i7 4790 info http://www.digitaltrends.com/computing/intels-upcoming-devils-canyon-cpus-are-built-with-overclockers-in-mind/#!AMugt

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2014 13:40 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

http://www.pcgamer.com/uk/2014/03/21/chipgasm-intel-talks-up-new-processor-releases-and-celebrates-an-anniversary/?utm_source=fb&utm_medium=emp kaj ovo znaci brodwell next year? a sad dolazi onda i7 4790K neka verzija koja ce bit bolja za OC ak sam skuzio dobro?plz neka neko to obrazloži bolje ja sam idiot :D

da stavit ce bolju pastu(tim) ispod heatspreadera...{#} to je najveci fjičr{#} tako da ce se novi procesori moci klokati iznad 4,5ghz s zracnim coolerima a da nisu na 90°c...{#}

 

kad su tako pametni mogli su izbaciti neku specijalnu seriju za oc bez tog heatspredera kao sto su nekad procesori bili pa nek hladnjak nalijeze drito na cip pa da vidis cuda s zrakom...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2014 13:47 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

http://www.pcgamer.com/uk/2014/03/21/chipgasm-intel-talks-up-new-processor-releases-and-celebrates-an-anniversary/?utm_source=fb&utm_medium=emp kaj ovo znaci brodwell next year? a sad dolazi onda i7 4790K neka verzija koja ce bit bolja za OC ak sam skuzio dobro?plz neka neko to obrazloži bolje ja sam idiot :D

da stavit ce bolju pastu(tim) ispod heatspreadera...{#} to je najveci fjičr{#} tako da ce se novi procesori moci klokati iznad 4,5ghz s zracnim coolerima a da nisu na 90°c...{#}

 

kad su tako pametni mogli su izbaciti neku specijalnu seriju za oc bez tog heatspredera kao sto su nekad procesori bili pa nek hladnjak nalijeze drito na cip pa da vidis cuda s zrakom...

ovi spominju da ce mo morat nabavit nove MBO zbog toga i7 4790K a ja sam taman prije 7 dana uzo novu asus hero VI i i7 4770k pa jbm mater -.- mislio sam prodat kasnije ovaj svoj za 100 eura manje i kupit 4790k al sad kad cujem da moram i novu MBO nikaj od toga ne kuzim zakaj nova matcina mora ic na 4790K kad je j*beni haswell isto -.-

15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

...ovi spominju da ce mo morat nabavit nove MBO zbog toga i7 4790K a ja sam taman prije 7 dana uzo novu asus hero VI i i7 4770k pa jbm mater -.- mislio sam prodat kasnije ovaj svoj za 100 eura manje i kupit 4790k ...

Za tebe je valjda predviđen Pentium 20th Anniversary Edition, ovaj gorenavedeni "4790K" zahtjeva novi čipset...

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
11 godina
offline
Intel i7 Club

naci novi 4790 nejde na z87?

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

Nezna se!

 

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice