GA-X79-UD5 CPU Support

poruka: 9
|
čitano: 3.303
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
GA-X79-UD5 CPU Support

Dali ima ovdje forumaša s pločom iz naslova?


Zanima me koji su xeoni supportani?

Ne vjerujem onome što piše na stranici proizvođaća, jer u xy situacija s xeonima sam si potvrdio suprotno.

Planiram ubost E5 2670v2 ili E5 2680v2, no vidim i druge 2011 xeone s 10/20 no na điđabajtovoj stranici ne piše ništa konkretno.

Ploču sam ubo za 200kn, neispravan kondić, izmjenio ga ploča radi full uredno.

Prije toga je bacala D0 grešku(ram memorija), no sve je bilo u tom kondiću.

 

 

I7 me ne zanima, samo xeon ;) 

Slažem si par xeon konfi doma, 775(x5450) 1366(x5650) i sad ovaj 2011 na koji želim 10/20 xeona strpati.

 

 

Po AliExpressu ih ima hrpetina povoljnih 10/20.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
GA-X79-UD5 CPU Support

Uzmi koji hoćeš, pa kada probaš, počet ćeš vjerovati onome što piše na stranicama proizvođača. 

 

Oni samo odlučuju što će supportati u microcode-u, i ti oko toga ne možeš apsolutno ništa, bez obzira što chipset prima i druge proceve.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
GA-X79-UD5 CPU Support

... + da zna kako se modificira bios (dodati microkod za cpu) tad bi to bilo moguće uz rizik, no tad ne bi postavio pitanje :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GA-X79-UD5 CPU Support
ihush kaže...

... + da zna kako se modificira bios (dodati microkod za cpu) tad bi to bilo moguće uz rizik, no tad ne bi postavio pitanje :)

 Znam ne sekiraj se ;) Samo moram bit 100% siguran da funkcionira i na X79 :) 

Jer mi je ovo prvi susret s tim chipsetom. 


Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
15 godina
offline
Re: GA-X79-UD5 CPU Support
kruskar kaže...
ihush kaže...

... + da zna kako se modificira bios (dodati microkod za cpu) tad bi to bilo moguće uz rizik, no tad ne bi postavio pitanje :)

 Znam ne sekiraj se ;) Samo moram bit 100% siguran da funkcionira i na X79 :) 

Jer mi je ovo prvi susret s tim chipsetom. 


- ne sekiram se.. :)

- najmanje je problem x79 .. tj sam chipset.

- problem je proizvođač mbo koji nije izbacio novi-adekvatni bios.. pa možeš sam, ali tad rizik da dobiješ 'ciglu' smeće.. pogotovo na ovakvoj mbo koja ima hrpu dodatnih fičera koje druge nemaju i time problem višestruko veći osim ako započneš rad kao bios programer.. nije teško, kao bilo što s računalima, manje-više klikanje-tipkanje :)) naravno ako znaš + kad imaš proizvođačeve specifikacije koje nemaš..

- s baznim modelom koji nema toliko dodatnih fičera bi imao 1% bolje šanse, ovako su zanemarivo male, tj pitanje koje si sam postaviš i daš odgovor je što stvarno želiš i tad to napraviš.. ne trebam se ja 'sekirati' .. :)

 

... tj pošto ne mogu pomoći, mogao bi šutjeti.. no to nije čar foruma, pa NHF .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: GA-X79-UD5 CPU Support
ihush kaže...
kruskar kaže...
ihush kaže...

... + da zna kako se modificira bios (dodati microkod za cpu) tad bi to bilo moguće uz rizik, no tad ne bi postavio pitanje :)

 Znam ne sekiraj se ;) Samo moram bit 100% siguran da funkcionira i na X79 :) 

Jer mi je ovo prvi susret s tim chipsetom. 


- ne sekiram se.. :)

- najmanje je problem x79 .. tj sam chipset.

- problem je proizvođač mbo koji nije izbacio novi-adekvatni bios.. pa možeš sam, ali tad rizik da dobiješ 'ciglu' smeće.. pogotovo na ovakvoj mbo koja ima hrpu dodatnih fičera koje druge nemaju i time problem višestruko veći osim ako započneš rad kao bios programer.. nije teško, kao bilo što s računalima, manje-više klikanje-tipkanje :)) naravno ako znaš + kad imaš proizvođačeve specifikacije koje nemaš..

- s baznim modelom koji nema toliko dodatnih fičera bi imao 1% bolje šanse, ovako su zanemarivo male, tj pitanje koje si sam postaviš i daš odgovor je što stvarno želiš i tad to napraviš.. ne trebam se ja 'sekirati' .. :)

 

... tj pošto ne mogu pomoći, mogao bi šutjeti.. no to nije čar foruma, pa NHF .. :)

 Sva sreća pa je dual bios ploča :)
Možete pomoć na način da me uputite gdje da pronađem mikrokodove :D 

Ostalo ću sam ;) 

Ni prva ni zadnja hehe, onih 775 sam se izmodao ja mislim za cijeli život

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
15 godina
offline
Re: GA-X79-UD5 CPU Support

-gdje? ako google ne zna (pronaći) tad nigdje.. tj kad tako nešto tražiš, tad tražiš i nađeš ako postoji ili neke upute kako to napraviti, kojim programatorom itd..

-sve što trebaš od podataka imaš, tj znaš koja mbo i pronađeš koji microcod treba dopisati u modani bios na koju hex adresu.. to je recimo sve, + sreća.. :)

npr obično to ne radiš s 'normalnim' flasherom za bios (koji možda provjerava verziju pa ne mora dozvoliti neki modani bios ili verziju..) tad koristiš uniflash i sl. a tad znaš da prije nego bilo što napraviš moraš znati posljedice tj ako je pogrešno tad imaš ciglu.. tj ni dualbios ne jamči da će raditi tj ovisi što oštetiš, jer sve je to samo soft a bios da bi radio mora biti ispravan, no recimo da si s dual malo mirniji tj imaš mogućnost popravka štete pa 'hrabro' kreni ..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: GA-X79-UD5 CPU Support
Ziher postoji način za inducirat microdove traženog procesora u modani bios.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GA-X79-UD5 CPU Support
ihush kaže...

-gdje? ako google ne zna (pronaći) tad nigdje.. tj kad tako nešto tražiš, tad tražiš i nađeš ako postoji ili neke upute kako to napraviti, kojim programatorom itd..

-sve što trebaš od podataka imaš, tj znaš koja mbo i pronađeš koji microcod treba dopisati u modani bios na koju hex adresu.. to je recimo sve, + sreća.. :)

npr obično to ne radiš s 'normalnim' flasherom za bios (koji možda provjerava verziju pa ne mora dozvoliti neki modani bios ili verziju..) tad koristiš uniflash i sl. a tad znaš da prije nego bilo što napraviš moraš znati posljedice tj ako je pogrešno tad imaš ciglu.. tj ni dualbios ne jamči da će raditi tj ovisi što oštetiš, jer sve je to samo soft a bios da bi radio mora biti ispravan, no recimo da si s dual malo mirniji tj imaš mogućnost popravka štete pa 'hrabro' kreni ..

 

 Frende ne tražim pametovanje i soljenje pameti jer znam posljedice neispravnog biosa, a i da uhebem, uzet ću drugi čip biosa i izmjeniti kao da je to problem.

Sva sreća, kalupi su tu, kao i BGA stanica ;) 

Opet ponavljam xy 775 biosa sam modao i ni jedne greške!

X58 također ;) 

Pa sad je red na X79, a vrlo vjerojatno i na X99 ;)  

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 23:49 (kruskar).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice