Autenticnost amd procesora

poruka: 11
|
čitano: 2.350
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Autenticnost amd procesora

Pozdrav.

Kupio sam novi procesor, ram memoriju, maticnu plocu, u pc shopu, uz dogovor da trgovac postavi komponente.

Prvo je bilo rijec da je procesor stigao ostecen i da ce napravljena nova narudba. Nakon nekoliko dana javili su da je komp gotov.

Sad problem koji imam je,  nema original cpu kutije, dobio sam sivu kutiju, bez naljepnice, bez omota, barcoda.

Komp radi dobro i spomenuti procesor je unutra ali neznam cijela situacija je sumljiva.

Molim za iskusne ljude za neki koristan savjet, hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Autenticnost amd procesora

To na slici je kutija od cpu coolera koja inače dođe u kutiji od procesora (kad dolazi cooler sa procesorom).

 

Zbog nekog razloga ti nisu dali kutiju od procesora, namjerno ili slučajno...

 

Koja trgovina?

Koji procesor?

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
3 godine
neaktivan
offline
Re: Autenticnost amd procesora

Procesor je ryzen 3900x, neznam zasto nisam dobio original kutiju zato i pitam. Neka ime ostane anonimno.

14 godina
moderator
offline
Re: Autenticnost amd procesora

To mi sigurno ne možemo znati...

 

Pitaj trgovca zašto i traži kutiju od njega.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
offline
Autenticnost amd procesora

Jesi uzeo tray verziju proizvoda? ADM je bio prodavao jedno vrijeme tray verzije di dobijes CPU i hladnjak upravo tako kako si ti dobio, i bilo je jeftinije od bulk verzije, no to je bilo prije nekoliko godina.

Wolt 30kn kupon: GKD47
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Autenticnost amd procesora

To i ja mislim da sam dobio tray verziju, prodanu kao novu, problem je da trgovac nije spomenuo da je tray verzija, ocigledno sam platio tray verziju kao novu....

11 godina
offline
Re: Autenticnost amd procesora

tray verzija ne znači da nije nov procesor, ne bi se brinuo na tvom mjestu.

 

 

5 godina
offline
Autenticnost amd procesora

Ako sve radi uredno i ako imaš garanciju, nemoj se brinit. Ako se išta dogodi, garancija te pokriva. Ja se ne bih zamarao. 

Live long and prosper.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autenticnost amd procesora
Filox kaže...

Ako sve radi uredno i ako imaš garanciju, nemoj se brinit. Ako se išta dogodi, garancija te pokriva. Ja se ne bih zamarao. 

 -da/ne .. tj ako će sve raditi (bez kvara-problema) tad je nevažno, no ako se nešto pokvari, upravo je sad vrijeme kad kupac to treba pitati-tražiti-znati, tj bolje odmah nego kasnije ako će se nešto desiti, tj predvidljivost kvara-budućnosti je kao gatanje iz graha, dok račun-jamstvo treba upravo sad dok je svježe provjeriti.

-no zapravo je to 'normalno' tj umjesto retail pakiranja često je oem-rinfuza-tray.. jer je jeftinije (upravo za iznos ambalaže, ali tad formalno ne smije u maloprodaju na policu i sl. ako bi strogo gledali pravila.. na kraju je sve stvar cijene-zarade-isplativosti koju kupac u konačnici plaća kao što ima 'sigurnost' kupnjom u renomiranoj trgovini s računom i jamstvom..).

 

-treba pitati-tražiti sad, ne kasnije, tj to treba tamo u trgovini ako želi.

 

 

+ kao btw, povijest, jedan od domaćih distributera u vrijeme dinosaura, dilao je s 'fejk' cpu-amd.. tj serijama koje su ili fejk ili škart i iz tog doba je tisuće pregorenih durončića-athlona.. ima i toga, tj sve je biz-isplativost (računica) jer se cpu-škart kao i svaki drugi baca-uništava (trošak) a kinesko tržšte tj eu koje to proguta je takvo da će se uvjek naći netko u lancu tko će to umjesto uništavanja prodati.. dok naši trgovci to mogu znati-svjesno, tj računa se na x-postotak neispravnosti-reklamacija i dalje je isplativo + ide se džonom na kupca tj osporava se jamstvo-kvar i to je bila rutina tih godina.. sad imamo zakone-eu itd i sad bi stvar trebala biti bolja, no 'kriza' je pa se radi svašta. Zato bolje odmaj provjeriti-pitati-tražiti.. ne čekati problem jer tad problem može biti daleko veći.. uz recimo 5% šanse da će se bilo što desiti u jamstvu pa je to samo stvar korisnika-kupca tj rizik koji on mora odvagnuti.

-npr sad je manjak VGA i cijene rastu, nije isključeno da će neki trgovac nabaviti sumnjivu pošiljku ili majnanje-polovno i uvaliti kupcu, realno bez jamstva proizvođača .. a tad ide džonom, tj osporava jamstvo, traži ogrebotine i sl. .. tj rutina koja je još u dijelu trgovaca ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Autenticnost amd procesora
Trazi od trgovine original ambalazu, provjeri racun vodi li se cpu pod kakvim serijskim brojem, i svakako - trazi original ambalazu...

Mozda su samo zaboravili poslati, mozda im se kutija poderala.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Autenticnost amd procesora
Po nazivu teme mislio sam da imaš cpu bez AuthenticAMD CPUIDa...
IT me iznevjeri
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice