AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.096.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Inochulum kaže...
forumaš kaže...

Ak intel rasturi to uopće nije loše za kupce, jer će imati izbor najbolji ali skupi intel ili lošiji ali i dalje dovoljno dobar o jeftiniji AMD 

Ako AMD ne bude moga konkurirati performansama, valjda bude mogao cijenom.

Jok! Najbolje za kupce je da AMD propadne jer... šta će nam komplicirat živote bezveze da moramo birat između dvi firme. Ovako Intel nabije cijenu, uzme mi pare, i vrati nas na sandy bridge / phenom ii doba. 

 Upravo suprotno, ak jedna od kompanija ne može parirati mora spustiti cijenu, a to su i dalje dobri proizvodi. Ak su oni uz dlaku, takvu će imati i cijenu, čisti duopol.

Oni kaj prate onda imaju izbor uloženo/dobiveno ili najbolje da mogu biti prvi u selu. Ali vele bolje prvi u selu nego zadnji u gradu :D

Kaj se tiče tih kompanija potpuno su jednake, musti će koliko mogu i koriste kaj znaju i mogu u tu svrhu.

7 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AM5 bracket i LGA 1700 contact frame recenzija

2.5c nizi temp u najboljem scenariju, doduše toga sam bio i svjestan al sam kupio jer barem sprecava pastu da usere CPU pa da nemoram na kemijsko svaki put kod skidanja hladnjaka kako sam napisao vec ranije 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 19:04 (Jacked).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jacked kaže...

AM5 bracket i LGA 1700 contact frame recenzija

2.5c nizi temp u najboljem scenariju, doduše toga sam bio i svjestan al sam kupio jer barem sprecava pastu da usere CPU pa da nemoram na kemijsko svaki put kod skidanja hladnjaka kako sam napisao vec ranije 

 Da odlicna stvar, to bi trebalo dolaziti po defaultu s svakom plocom, der8auer ima test gdje je razlika i do 10°c no to ovisi o vise cimbenika!

9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da upitam ovde ,ko pita ne skita ,uzeo sam sinu novi cpu ryzen 5700x i uz to novi hladnjak 
Thermalright U120EX REV.4 WHITE CPU,prije je imao unutra ryzen 5 3600 sa standardnim hladnjakom koji dolazi uz njega,

evo sta sam primjetio , prije sa ryzen 5 fanovi tj. ventilatori su svi radili normalno,

sa ovim novim ryzenom 7 i ovim hladnjakom primjecujem da svi ventilatori rade ma maximumu,znaci svi 4+2 u hladnjaku ,osim na gpu geforce 1060 6GB ,

oni stoje normalno tek ponekad se ukljuce i ne rade dugo,temperatura se vrti sa igranjem izmedzu 60 i 70C,zasto rade svi ventili na maximum?

Neka sugestija ili kritika,sve dobrodoslo,pozdrav forumu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Podesi ih da rade kako želiš u biosu...i kad kažeš da rade na maximumu na koliko je to RPM-a?

Intsaliraj CPU Z pa pokreni sters test i instaliraj HWMonitor pa vidi rezultatae, bilo bi dobro da postaš slike ovdje da vidimo kaj se događa.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa treba se malo poigrati u BIOS-u ili neki app u OS-u za fan curve i to. Vjerojatno ti je nešto po defaultu učitalo neki profil da se vrti na 100% ili nije možda cooler dobro montiran pa se pregrijava? Treba to malo pogledati i sredi se to.  Taj CPU nema nikakve frke s after market coolerom, ak je sve složeno kako treba. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Pa treba se malo poigrati u BIOS-u ili neki app u OS-u za fan curve i to. Vjerojatno ti je nešto po defaultu učitalo neki profil da se vrti na 100% ili nije možda cooler dobro montiran pa se pregrijava? Treba to malo pogledati i sredi se to.  Taj CPU nema nikakve frke s after market coolerom, ak je sve složeno kako treba. 

 To nisam prijavio , sa strane ako osjetim na staklu ,staklo je vruce vjerovatno zato sto kuler stoji visoko skoro uz samo staklo.

Instaliro sam ovaj kuler sa stranice prema video opisu,e sad.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Provjeri si temperature procesora sa programom hw monitor ili coretemp prilikom nekog benchmarka, zatim odi u bios i podesi ventilatore u silent mode ili pak manualno kako ti želiš, ako se proc pregrijava i oni su namješteni da prate proc i ravnaju se po tome možda ga nisi postavio kako spada ili skinuo foliju sa baze hladnjaka što nije tako rijetko 

 

Vidi te dvije stvari i problem riješen, pa javi

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Podesi ih da rade kako želiš u biosu...i kad kažeš da rade na maximumu na koliko je to RPM-a?

Intsaliraj CPU Z pa pokreni sters test i instaliraj HWMonitor pa vidi rezultatae, bilo bi dobro da postaš slike ovdje da vidimo kaj se događa.

 ne znam vidis li sta ovde?usliko sam na tel.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 14:50 (zte3).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemaš slike kolega, no ni ne treba samo provjeri to što smo ti savjetovali i podesi u biosu

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Provjeri si temperature procesora sa programom hw monitor ili coretemp prilikom nekog benchmarka, zatim odi u bios i podesi ventilatore u silent mode ili pak manualno kako ti želiš, ako se proc pregrijava i oni su namješteni da prate proc i ravnaju se po tome možda ga nisi postavio kako spada ili skinuo foliju sa baze hladnjaka što nije tako rijetko 

 

Vidi te dvije stvari i problem riješen, pa javi

  Prvi put kad sam ga montiro stvarno sam zaboravio foliju da skinem od ozdo sa hladnjaka al sam kasnije skonto po temp. od procesora pa sam ga skino i onda 

i foliju ,al stvarno jbga ulazi se u godine , uglavnom folije nema garant!!!!

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zte3 kaže...
forumaš kaže...

Podesi ih da rade kako želiš u biosu...i kad kažeš da rade na maximumu na koliko je to RPM-a?

Intsaliraj CPU Z pa pokreni sters test i instaliraj HWMonitor pa vidi rezultatae, bilo bi dobro da postaš slike ovdje da vidimo kaj se događa.

 ne znam vidis li sta ovde?usliko sam na tel.

 

 Vidim, max ti vrti na 1450 rpma i to nije kao što kažeš na makismumu, max za taj ventilator je 2150 rpma.

 

Ultra 120EX REV.4 WHITE – Thermalright

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
zte3 kaže...
forumaš kaže...

Podesi ih da rade kako želiš u biosu...i kad kažeš da rade na maximumu na koliko je to RPM-a?

Intsaliraj CPU Z pa pokreni sters test i instaliraj HWMonitor pa vidi rezultatae, bilo bi dobro da postaš slike ovdje da vidimo kaj se događa.

 ne znam vidis li sta ovde?usliko sam na tel.

 

 Vidim, max ti vrti na 1450 rpma i to nije kao što kažeš na makismumu, max za taj ventilator je 2150 rpma.

 

Ultra 120EX REV.4 WHITE – Thermalright

 

Ma uglavnom vrti non stop ,iritantno je i mislim da prije nije ovako sve vrijeme bilo upaljeno...

 

 

 Ma uglavnom vrti non stop ,iritantno je i mislim da prije nije ovako sve vrijeme bilo upaljeno...

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 15:12 (zte3).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako je sve u redu i ne grije se stavi mu da kontrolira preko pwm i stavi ručnu custom krivulju da je blaga odnosno da ne lupa preko 1000rpm do tipa 60c, onda preko mu daj prema gore do nekih 85c na 95% vrtnje ili kako vec tebi pase, bitno dok si u 2d i u desktopu/surfas ti ne buci

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Ako je sve u redu i ne grije se stavi mu da kontrolira preko pwm i stavi ručnu custom krivulju da je blaga odnosno da ne lupa preko 1000rpm do tipa 60c, onda preko mu daj prema gore do nekih 85c na 95% vrtnje ili kako vec tebi pase, bitno dok si u 2d i u desktopu/surfas ti ne buci

 Stavio sve u silent mode ,vrti sve ispod 1000,temperatura ne prelazi 40C ,ali to je kad se ne geima mislim,neka mu sad stoji ovako on se ne zali , to meni smeta kad mu udzem u sobu a ono sve vrti li vrti a i toplo je....

18 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
8 0 hvala 9
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dayum!!! :D
fade to gray
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Qui-Gon-Jinn kaže...

 Puno hvala na informaciji! Taman sam ovih dana mislio kupiti 7700X, a ovo me ispalo jos jeftinije. Zivio! Sad se samo nadam da ovo nije bila pogreska i da ce stornirati narudzbe :D

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Qui-Gon-Jinn kaže...

 Tx, eto i mene u crvene nakon 20g

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
Qui-Gon-Jinn kaže...

 Tx, eto i mene u crvene nakon 20g

 Pa sada će te biti zanimljivo pratiti. Ufff ja na ljeto platio 280 eura svog 5800X3D, da nisam sad bih mijenjao sve, ovako sam se zakunio 2 god. ne diram ništa osim GPU.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Već ste sve razgrabili pederi 🤣 Aj dobro, bar sam zašparao 700-900€ koliko bi me sve skupa došlo s pločom i ramom.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Već ste sve razgrabili pederi 🤣 Aj dobro, bar sam zašparao 700-900€ koliko bi me sve skupa došlo s pločom i ramom.

 bumo vidili bila su samo 3 komada

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 22:53 (Boris grozni).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je je, imaju još 100 komada negdje u skladištu, samo ih trebaju naći

 

Edit: btj idem refreshat i evo ih opet na stanju haha. Borise, da možda ne radiš u Mall-u i prcaš Bugovce?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 23:00 (vrinho).
Moj PC  
2 0 hvala 0
21 mjesec
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Qui-Gon-Jinn kaže...

 346 eura?  u Švabiji je najjeftiniji 483 eura (mindfactory) 

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam mislio na vas forumaše i nisam kupio nijedan

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ubo i ja jednoga, ako ga isporuce imat cu i 7900X i 7900X3D

 

Ludilo!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
1 0 hvala 0
21 mjesec
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kant kaže...

Ubo i ja jednoga, ako ga isporuce imat cu i 7900X i 7900X3D

 

Ludilo!

 

\o/\o/

 Moras skupit sve , i biti bolji od navedenog u tvoj pc .

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 8:28 (Trilogija).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jao Sunce mu, što ja sad ne kupujem novi komp...

a frendu preporučio kupiti 7600X, a 100€ manje, ajmeee

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

čisto za informaciju procesor je i dalje na stanju

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni se nekak cini da bi dosta dio njih mogli zavrsit na njuskalu za jedno 420-430€...

Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice