AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.113
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Msi B550M mortar najlošija, gigabyte odradio najbolje, tomahawk isto dobra. Još treba vidit asus i asrock kako su odradili.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 13:16 (dery).
Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo jedan dobar video 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 13:29 (dreadmoore).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Msi B550M mortar najlošija, gigabyte odradio najbolje, tomahawk isto dobra. Još treba vidit asus i asrock kako su odradili.

 Jel moguce ovo ? 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Evo jedan dobar video ...

Nije baš kronološki točan, Jerry (Sanders ? :) je morao u rupu već nakon Thubana (Phenom II, X6) koji se još koliko toliko držao protiv i7 (bar cijenom).

Za ovu trojicu razbijača je trebalo bolje podijeliti uloge, bar jedan iz HEDT kategorije, taj bi najgore prošao :).

 

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Msi B550M mortar najlošija, gigabyte odradio najbolje, tomahawk isto dobra. Još treba vidit asus i asrock kako su odradili.

 Jel moguce ovo ? 

 Je. Na Masteru.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Preporucena hladenja za 3000XT seriju

 

primjetit cete da za ono sto AMD naziva "optimalan rad" nema 240 AiO sistema

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je vjerojatno vise za ljude koji bi ostavili stock cooler na bilocemu. Nema apsolutno nikakvog smisla stavljati 280mm AIO na npr. 3600XT, ako 3600 normalno hladi Freezer 34. Znaci eventualno malo bolji hladnjak i to je to. Malo mi je cudno da uopce ovakvo sto reklamiraju, ali oke.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moraju gurat skupi kič. Iako je boost viši pri nižoj temperaturi, meni se nebi isppatilo kupit R5 3600XT i uparit ga sa boljim od freezera 34 ili LC CC120.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

Preporucena hladenja za 3000XT seriju

 

primjetit cete da za ono sto AMD naziva "optimalan rad" nema 240 AiO sistema

 

 

LOL za kaj? Za 100MHz više?

 

Ta XT serija je isto čini mi se flop kao i Intelov 'KS' bullshit...Jedino ako se daju clockati bolje u što sumnjam.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo jedan primjeren broju stranice

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Msi B550M mortar najlošija, gigabyte odradio najbolje, tomahawk isto dobra. Još treba vidit asus i asrock kako su odradili.

 Jel moguce ovo ? 

 Samo master. Tomahawk sa 10 faza, veliki odmak od b450, je bolja od gige pro.

 

XT procesori ne hvala, za taj cjenovni rang je bolji intel.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 22:46 (dery).
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.tweaktown.com/news/73229/amd-rumored-to-delay-next-gen-ryzen-4000-cos-3000-is-too-good/index.html

 

Kao sto i je Intel do sad radio - al bez novog socketa.

Dakle jednom godisnje refresh i 100Mhz vise. Sad to radi AMD sa XT modelima. Jer im se moze.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

https://www.tweaktown.com/news/73229/amd-rumored-to-delay-next-gen-ryzen-4000-cos-3000-is-too-good/index.html

 

Kao sto i je Intel do sad radio - al bez novog socketa.

Dakle jednom godisnje refresh i 100Mhz vise. Sad to radi AMD sa XT modelima. Jer im se moze.

 

 Nemoj te rumore uopce tu stavljat, AMD je sam rekao da zen 3 dolazi ove godine. Ovi "rumori" su ti ljudi koji nemaju nist drugo za radit nego izmisljat te price i dijelit ih dalje, drugi povjeruju i sl... I AMD je OPET po drugi put najavio da zen 3 DOLAZI ove godine.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Već je AMD rekao da 4000 serija izlazi krajem 2020 i da neće biti odgode izlaska te linije procesora.

https://www.techpowerup.com/268650/amd-confirms-vermeer-zen-3-not-delayed-to-launch-in-2020

BF3:fluffy_inside
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

https://www.tweaktown.com/news/73229/amd-rumored-to-delay-next-gen-ryzen-4000-cos-3000-is-too-good/index.html

 

Kao sto i je Intel do sad radio - al bez novog socketa.

Dakle jednom godisnje refresh i 100Mhz vise. Sad to radi AMD sa XT modelima. Jer im se moze.

 

 Što se mene tiće AMD se ne treba niti puno žuriti sa izdavanjem Ryzen 4xxx serije procesora,Ryzen 3000x se prodaje sjajno a i sazrio je proizvodni proces tako da mogu izvlačiti najviše profita iz 7nm.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Puno se prodaje i 2xxx, jer je tu zapravo value, makar je sad skuplje 20% nego prije korone,

al opet se isplati.

 

https://geizhals.at/?cat=cpuamdam4&xf=25_8%7E820_AM4

R7 2700 sam kupio za 155€, sad je 190€, a R7 3700X je 290€,

kad sam kupovao, gledao sam razlike, i 3700X nije 2x brzi, ali je 2x skuplji,

tako da nije bilo smisla kupiti taj procesor, osobito za virtualizaciju, ili za 5 slicica vise u igrama.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Citajuci malo ovu temu vidim da dosta vas preporuca Asus TUF B450-PRO GAMING. Sad me zanima, jel mi moze netko rec da li bi ta maticna podrzavala AMD Ryzen 3 3200G ''out of box'', znaci bez update-a biosa?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bero666 kaže...

 Asus TUF B450-PRO GAMING. Sad me zanima, jel mi moze netko rec da li bi ta maticna podrzavala AMD Ryzen 3 3200G ''out of box'', znaci bez update-a biosa?

Hvala.

 Na kutiji onda pise AMD RYZEN" DESKTOP 3000 READY.

Ipravak; 3200G je 2 generacija TJ 12 NM ZEN znaci da ce svaka b450 ploca podrzavati baren mislim... ali danas su ionako vecina novih ploca sa tim stikerom. Osim ako uzimas polovno pa neznas ako nema kutije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 17:28 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Uzeo sam nedavno Asus strix b450 E i ima podršku out of box za 3 gen Ryzena. Puno veća šansa je da ima podršku, nego da nema. Čisto sumnjam da će te potrefit neka s lagera koja je prije proizvedena i dugo stajala .
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neće si to dozvolit.

Ak ju kupiš preko weba možeš ju vratit unutar 14 dana, a nikako im se me isplati radit povrat i prodavat ju kao refurbished.

Stavljaju ih eventualno u konfe gdje sami onda flashaju novi BIOS, te sam siguran da su ih se tom metodom već riješili svih.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 18:52 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Te Asus TUF B450-PRO GAMING bas i nema u puno trgovina koliko vidim, dosta njih i koji je imaju u ponudi nemaju je na lageru. Ali na MALL navodno ima i cijena je 831kn sto nije puno s obzirom na cijenu iste ploce u drugim trgovinama. Sad neznam taj MALL koliko je pouzdan sto se tice tih stvari.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bero666 kaže...

Te Asus TUF B450-PRO GAMING bas i nema u puno trgovina koliko vidim, dosta njih i koji je imaju u ponudi nemaju je na lageru. Ali na MALL navodno ima i cijena je 831kn sto nije puno s obzirom na cijenu iste ploce u drugim trgovinama. Sad neznam taj MALL koliko je pouzdan sto se tice tih stvari.

ja sam si kupio tu maticnu upravo na mall.hr i tople preporuke, i za plocu i za trgovinu

6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

tko misli na Oc ta ploča ima 4+2 VRM phase dok ne skuplja TUF B450M-PRO GAMING ima 10 phase na VRM

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jos da je B450M jeftinija od B450 Pro TUF di bi im bilo kraja, tj. da uopce imaju u ponudi matx verziju..

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Jos da je B450M jeftinija od B450 Pro TUF di bi im bilo kraja, tj. da uopce imaju u ponudi matx verziju..

 https://www.nabava.net/maticne-ploce/asus-tuf-b450m-pro-gaming-maticna-ploca-cijena-socket-am4-amd-b450-4x-ddr4-75582851

 

sve su matX ...

tko neće po jeftiniju u extreme digital gdje je 799 kn ima u ADM-u za 899 kn.. za 10 phase se isplati.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakvih 10 faza, o cemu vi. To su nekakvi doubleri u prici ili nesto, nema sanse da ima 10 pravih faza. Naravno da se ne isplati kupovat u ED, sve da ima 50 faza..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kakvih 10 faza, o cemu vi. To su nekakvi doubleri u prici ili nesto, nema sanse da ima 10 pravih faza. Naravno da se ne isplati kupovat u ED, sve da ima 50 faza..

10 faza s doublerima moze jednako "juice-a" isporucit kao i pravih 10 faza... Ako imaju iste power stage-eve, naravno...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Anđeo bez falinge kaže...

tko misli na Oc ta ploča ima 4+2 VRM phase dok ne skuplja TUF B450M-PRO GAMING ima 10 phase na VRM

 Well...

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kakvih 10 faza, o cemu vi. To su nekakvi doubleri u prici ili nesto, nema sanse da ima 10 pravih faza. Naravno da se ne isplati kupovat u ED, sve da ima 50 faza..

 Ni nema 10 već 4+2 kao i ATX 

Sinoć sam naletio na strani review gdje čovjek lijepo objašnjava kako to malo govance ima 10 phase ...užas i ja baš naletim na taj rivjuing 

 

Evo, rivju od Tome od hardvera https://www.tomshardware.com/news/asus-tuf-b450m-pro-gaming-motherboard,38881.html

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 10:59 (Anđeo bez falinge).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice