AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.996
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
dreadmoore kaže...
Pa kao da je on sam na svijetu pa samo kod njega ima kupiti racunalo.

 ako mogu nabavit lokalno bez plaćanja poštarine jer neke on line trgovine su lukave, pa umjesto u 1, pošalju u tri paketa (10€ tarifa kod DHL,30 € za poštarinu, DHL je još najjeftini, moraš čekati par dana duže od ostalih načina dostave)..samo očito ne mogu...uzalud se nadam..

 Pa gdje se nalazis ? Ono gore su cijene da boli glava 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pozdrav, trenutno imam ryzen 5 1600, planiram ga zamijeniti s ryzen 5 3600, zanima me moze li sve bez problema raditi sa plocom i ramom koji trenutno imam, a to je: mbo - asrock ab350pro4 i crucial ballistix sport 2400mhz
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Grom kaže...
Pozdrav, trenutno imam ryzen 5 1600, planiram ga zamijeniti s ryzen 5 3600, zanima me moze li sve bez problema raditi sa plocom i ramom koji trenutno imam, a to je: mbo - asrock ab350pro4 i crucial ballistix sport 2400mhz

 Moze, samo je ovaj spori ram problem. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Steve iz hub-a je pokazao da je 2400 ok ako se zategnu latencije i digne fclk, samo to je bilo sa b-die.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mislim se uzet samo novi cpu ili ubost ovaj bundle iz ADM-a, koliki problem ce predstavljat taj spori ram?
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Problem je jedino ako ti je bitan high rr gaming, 144 ili 240 fps-a, ili ako igras far cry 5 lol.

Ide taj ram do 2800 sigurno ako ga clockas.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
144hz mi je bitan, znaci bolje mi je onda i brzi ram uzet
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Grom kaže...
Mislim se uzet samo novi cpu ili ubost ovaj bundle iz ADM-a, koliki problem ce predstavljat taj spori ram?

 Pa poprilicni kad si rekao da ciljas 144hz pogotovo sa RX 580. I intel i AMD vole brze rame kad je u pitanju high rr gaming, tako da optimalno je 3000 CL15/3200 CL16. Iako bi bilo najbolje da uberes jedan 2x8 Ballistix Sport 3000 CL15 koji se kloka dosta visoko.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa ostavi za sada tako i uzmi novi cpu, ram lako kasnije kupis i zamjenis, nije da neće raditi jer imaš sporiji ram, izgubit ćeš na performansama kako u kojoj igri.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

uzmi si taj bundle sa 2x8gb to je dobar deal

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 12:47 (Taraba).
4 godine
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

optimalna brzina rama za Ryzen 3000 je 3600Mhz, radi infinity fabrica koji radi na 1800MHz.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
u Aalenu sam
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
u Aalenu sam

 Trebao sam samo drzavu a ne i grad 

 

 Uglavnom, ako si iz Njemacke onda narucis iz Mindfactorija. Zasto bi davao tipa 228€ za 2600X, kad mozes uzet 3600 za 166€.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svaka njemu cast , u media marktu 2600x 140e.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisam rekao da bih uzeo kod tog lika, nego sam naveo kako drži cijene i ne realnu maržu...
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

Pogledao sam jučer recenziju najnovijeg i5 od strane Tech City (konkurent je R5 3600)



.... lik koliko god da mi je drag, kao da navlači ljude na Intel, zar je moguće da u recenzijama koristi igre koje su optimizirane za Intelove procesore??? Kod drugih "testera" koje pratim rezultati su posve drugačiji...tu su negdje oba, pluis minus 5% razlika u performansama..
U jednom od komentara pročitao sam da nova ploča za LGA 1200 u Švedskoj košta toliko da si tamošnji prosječni kupac može uzeti dvije matične temeljene na chipsetu B450 za socketAM4 .... znači dotična košta iznad 100€, a za ukupnu cijenu , možete kod Mindfactory uzeti najjeftiniju B450cu, 16GB RAM na 3000/3200 MHz i ovisno osobnom afinitetu R5 1600AF ili R5 2600...što je više nego dovoljno za prosječnog korisnika...

 Jubitu mulec za lovu, ima i on korisnih videa ali ovaj nije jedan od njih fučkaj ga.

 

Človek ignorira činjenice, i još je usput spomenul da je Intelov stock CPU hladnjak bučniji itd.

 

- trenutno nema jeftinih matičnih ploča za i5 10400

 

- kad ih bude bit če ograničene samo na 2666mhz memoriju

 

 

 

Kaj se tiče AM4 socketa, čak i najeftinije A320 matične ploče podržavaju barem 3200mhz memoriju.

 

Ali ipak oprez, ako se ikad misli koristit APU(4K/60hz rezolucija zaslona) treba dobro pazit pa izabrat samo matičnu sa HDMI 2.0 utorom.90% jeftinih B450 matičnih ploča nema HDMI 2.0, a nadam se da ne bude ista praksa sa B550 najeftinijim maitčnim pločama.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094534&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094561&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 14:18 (rambox).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 

Ali ipak oprez, ako se ikad misli koristit APU(4K/60hz rezolucija zaslona) treba dobro pazit pa izabrat samo matičnu sa HDMI 2.0 utorom.90% jeftinih B450 matičnih ploča nema HDMI 2.0, a nadam se da ne bude ista praksa sa B550 najeftinijim maitčnim pločama.

 

 

 najavljene su neke kombo ploce sa novim apu-ima koji daju podrsku hdmi 2.1 znaci 4K 120

https://www.heise.de/news/AMD-Ryzen-Kombiprozessoren-B550-Mainboards-mit-HDMI-2-1-4727167.html?wt_mc=rss.red.ho.ho.rdf.beitrag.beitrag

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 14:20 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ova B550 Tomahawk izgleda i po slikama i po speckama njam 

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
Blendy kaže...
* * *

* * * Intel s druge strane se ponovo okrenuo dizanju MHZ svojim procevima jer to im je jako pomoglo za vrijeme P4 ere, di ih je Amd pojeo za dorucak. Jednostavno su napravili to jer nemaju drugu ideju kako parirat Amd-u sad trenutno, prodaja mora ic makar kasnio u razvoju.

 

* * *

 

Prosli su dani di si imao izbor veliki po svemu, VIA, Nvidia chipseti, nvidijine i amdove vlastite graficke. 

Znam da je jebada kad imas problem s necime, ono gledas wtf, pa nadji zasto se to desava, pa pokusaj popravka svega toga. To uzrokuje frustracije jebene bezveze.

 

* * *

Slažem se sa skoro svime što si rekao (i to sam sklonio sa ovim zvjezdicama) ali sa ovim žutim i ne baš.
Sjećam se toga kao jučer, bila je to utrka do prvog GHz gdje je AMD na kraju i pobjedio ali ni blizu nečega opisivog kao "pojeo za doručak" nego je to bilo 0,2-0,8% brže performanse u Intelovom nedodirljivom segmentu operacije sa pomičnim zarezomDovoljno da svijet upozna ime AMD jer do tada je bio vječito drugi. tj. ne bi bio ni drugi da Intelu IBM nije naredio da mora dati licencu drugom prozvođaču čipova.

Sa druge strane Intel je već pripremio arhitekturu (mislim da se zvala Nortwood) sa dugim cjevovodima (pipeline) koji su najavljivali već od 2000-te da će krajem tog stoljeća, ako se ne varam 2009. već prestaviti procesor od 11 GHzšto znači da im je to uspjelo danas bi imao 2c/4t od (lupam) 100 GHz koji bi bukvalno jeo sve ove 32-jezgrene zvijeri. Dakle ništa ni od 11 GHZ x86 CPU-a niti of ovog mog fiktivnog 100 GHz, ljudi se vratili na staro i skoro AMD odveli u stečaj (Cyrix je prvi platio VIA druga takoreći "glavom", a onda i non-CPU maker i ATI).

Uvijek se teži ka većim taktom (što li 5G mreže rade na tako fisokoj frekfenciji i tako širikim rasponom? Hipotetičko pitanje) jer primjerice možeš danas napraviti i CPU od 100 MHz ali da bi konkurirao današnjem procesoru bukvalno bi morao imati nekih 256c/512t (lupam) i SW optimiziran za tako nešto.

Intel je OEM koji je jednostavno jedan od 10 prstiju na rukama Američke ekonomijie a AMD manje više PlayStation/XBOX i nešto sitno Retail prodaje ali koji uvijek ubode Intel u gu*icu kad treba.
Uprvao kao što se sad dešava.. dok ljudi skontaju moć ovog Ryzena, i dok najveći OEM vendori počnu na prste jedne ruke umjesto 5 Intelovih konfiguracija (Laptopa, Desktopa, AIO, Workstationa čega god) ugratiti njih 4 i jednu od AMD-a eto Intela nazad sa svojim 10nm procesorom i sa Saphire arhitekturom vraća AMD ponovo na "reviziju", a budući da cijeli proizvodni krug jedino Intel ima, može komotno obarati (kao što sada već obara) cijene da AMD dok plati TSCM-u ili Samsungu dobije par lipa zarade.

Ali opet za nas smrtnike životni vijek PC-a se tako produljio da će uskoro biti kupnja nove konfiguracije isplativa kao kupnja novog automobila (Čitaj: Neisplativo. Primjer: Dobio sam Lenovo X1 Carbon za 1000 kn mašina koja je prije 3 godine koštala 20.000 kn. ne volim laptope ali ću ga istaviti sebi za biznisa). Prodao sam u ovoj krizi trocifren broj računala od toga nove generacije Intela ili AMD-a mogu na prste jedne ruke nabrojati. 

Uglavnom, kao što rekoh slažem se u svemu napisanom sa tobom ali da ja AMD sa Athlonom jeo za doručak AMD i ne baš. Znam ugradio sam ih kamaru i njegov serveski derviat Opteron za koji valjda jedini CPU koji je crkavao i to odkako znam za CPU-ove. Čak i Intelovi servesrki koji nisu imali TDP kočnicu, kroz "krljljanje" i BSoD-a znali su oživiti.

Generalno mi se ne sviđa ovo pumpanje jezgri jer generalno to SW ne može da prati nego se opet kroz instrukcije unutar arhitekture moraju stvari sređivati. Pa zato sada najbolji gemerski CPU je onaj Intelov i5 6c/6t (uslovno najbolji jer za nešto malo više FPS cijenu moraš multiplicirati na skupljim Intel/AMD derivatima)

Eh sada ovo zelenošto sam ti markirao. Meni to nekako nisu bile frustracije (jest da je tamo negdje 2000-tih Nvidia "jela go*na" sa svojim čipsetom i hvala-bogu-dragom da se iz tog dijela povukla) nego nekako slatki-zanat. Ah da.. da su nekad Premium" marke kao što je Asus spao na niske grane... fakat je. Da ne kupujem sebi brandirane gotove konfiguracije ne bi ni gledao koja je marka na ploči nego bi uzeo onu koja ima više regulatora napona (Na vrh su mi jezika one kockice kod CPU-a) i to je to.

Biostar i MSI nekad su bili low-end marke danas za polovne mogu dati garanciju bolje nego za neke nove Asusove.


 

Valentin17 kaže...
* * *

Ne sudjelujem u ovakvim raspravama Intel vs AMD, ne pljujem više po AMDu, nek si svatko bira kaj hoće,

tko sam ja da sudim onima koji kupuju AMD.

ps. i sam sada slažem drugima AMD Ryzen konfiguracije.

Moram prizanti da ona moja čuvena rečenica o AMD-u mi više nije toliko zanimljiva tako da niti ja ne sudjelujem u ovim raspravama pogotovo kada provališ godište određenih kolega forumaša ili saznaš da je završio Fakultet za Organizirano trolanje u Informatici (FOI) a sebe uvjerava da je završio NASA-in raketni program.
Jedino što definitivno ne mogu još uvijek preporučiti jeste AMD-ova dGPU odjel, stalno neki problemi.
 

 Mislim to je sve subjetkivno, kolko se sjecam tad je Amd bio u velikim problemima zbog onog sranja sto su proizvodili za intel (il tako nesta) te su se odjednom pojavili i ponudili proizvod koji valja, dok se intel vodio takvom finom politikom da sam mogao jaja pec na mom procu tada (p4 3.0ghz).

Al opet nisam imao pristup serverskim procevima tak da nemam pojma sta se desavalo, vise manje se moje znanje svodilo na zajebanciju oko vlastitog kompa i odlaske na lanove.

 

Ja sam obozavao te frustracije, jer doslovno sve se moglo rijesiti, samo treba nac di je taj problem i eliminirat ga. Sada mi to sve generalno ide na kurac, nekak sam se uljenio, al opet sam uzivao sastavljajuci novu konfu.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Ova B550 Tomahawk izgleda i po slikama i po speckama njam 

Opet ušteda MSI kretenčine ili budaletine, i tu su nalemili HDMI 1.4 pa eto uživa.Tebi je to njam, a meni viš realno ipak za posrati.

 

 
 

 

MSI Matična ima i Display Port. Ali po defoltu ako se misli spojit na 4K TV, pa 99% ljudi če logično TV prvo spojit na matična HDMI utor.

 

24hz/4K ne moš ne primjetit,pa još kad ljudi skuže da TV nema Display Port,nego vjerojatno taj novi HDMI 2.1 baš super.Ajd sad još kupovat Display Port=HDMI adapter, a to baš i nije jeftino ako je malo kvalitetniji kabel.

 

Čudo neviđeno, kao danas baš niko PC komp/HTPC ne spaja na 4K TV.Ali eto MSI bedaki i na B550 matičnu nisu stavili barem HDMI 2.0, baš gledam koja je godina hm pa bogme je 2020.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094534&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094561&sort=asc&view=flat

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
hahhaajaads kaže...

Ova B550 Tomahawk izgleda i po slikama i po speckama njam 

Opet ušteda MSI kretenčine ili budaletine, i tu su nalemili HDMI 1.4 pa eto uživa.Tebi je to njam, a meni viš realno ipak za posrati.

 

  

 

 

 

 

 Nemam HDMI, nemam 2160p monitor/tv, imam grafu pa mi to ne igra neku ulogu 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 15:45 (hahhaajaads).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel bi se mogao ocekivat pad cijena zbog korone? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matecro007 kaže...

Jel bi se mogao ocekivat pad cijena zbog korone? 

Misliš rast..?

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sumnjam.. čak je recimo memorija skočila.. a bome i matične ploče...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matecro007 kaže...

Jel bi se mogao ocekivat pad cijena zbog korone? 

 Procesora da, posto sad uskoro izlazi Ryzen XT.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

S obzirom na situaciju Washington-Peking sretni smo ako cijene ostanu iste do kraja godine, kakve su sada.

Dođe li do danjeg zahlađenja odnosa, moglo bi biti svega.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
matecro007 kaže...

Jel bi se mogao ocekivat pad cijena zbog korone? 

 Procesora da, posto sad uskoro izlazi Ryzen XT.

Ali to s koronom nema veze. A i na početku XT verzije neće biti cijenom gdje su sada 'obične' verzije, a 'obične' verzije neće odmah pasti, pogotovo ne kod nas.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
hahhaajaads kaže...

Ova B550 Tomahawk izgleda i po slikama i po speckama njam 

Opet ušteda MSI kretenčine ili budaletine, i tu su nalemili HDMI 1.4 pa eto uživa.Tebi je to njam, a meni viš realno ipak za posrati.

 

  

 

MSI Matična ima i Display Port. Ali po defoltu ako se misli spojit na 4K TV, pa 99% ljudi če logično TV prvo spojit na matična HDMI utor.

 

24hz/4K ne moš ne primjetit,pa još kad ljudi skuže da TV nema Display Port,nego vjerojatno taj novi HDMI 2.1 baš super.Ajd sad još kupovat Display Port=HDMI adapter, a to baš i nije jeftino ako je malo kvalitetniji kabel.

 

Čudo neviđeno, kao danas baš niko PC komp/HTPC ne spaja na 4K TV.Ali eto MSI bedaki i na B550 matičnu nisu stavili barem HDMI 2.0, baš gledam koja je godina hm pa bogme je 2020.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094534&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094561&sort=asc&view=flat

 

 

 

 Ni ja fakat ne mogu da skuzim da netko u 2020. godini gura taj 1.4 standard u bilo sta.

Kada vidim da neke posljednje serije laptopa imaju 1.4 HDMI port pa dodje mi da se po*erem na njega i to bas iz razloga sto sve vise ljudi koristi televizore kao sekundarni monitor.

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taman se poveselio brzoj dostavi GLS-a za Ryzen 3600 kupljen na garage sale u linksa, kad ono DoA.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
insomniac kaže...

Taman se poveselio brzoj dostavi GLS-a za Ryzen 3600 kupljen na garage sale u linksa, kad ono DoA.

 Si siguran da je do proca?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice