AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.079
|
čitano: 5.231.910
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CrossDeath kaže...

Takoder, kad bi svi gledali koju memoriju kupiti prema qvl-u, izbor bi bio prilicno ogranicen. S 99% memorije ne bi trebalo biti problema, a taj qvl je tu valjda reda radi.

 

Mislim da i sami proizvodjaci jedu govna. Konkretno, sa proslim setupom (Asus Z170K i 6700K) sam isto imao memoriju koja nije QVL (pogledao tek nakon valjda 6 mjeseci jer nisam uopce znao sta je QVL). I posaljem im mail sa tocnim opisom setupa i modelom memorije i kazem im da stvar funkcionira bez greske (slao i screenshote i svasta). Ali nisu nikad update-ali listu.

OK, ne ocekujem da naprave update cim netko javi da radi ali jebemu mater - valjda bi trebali imati na raspolaganju sve moguce aktualne kitove i isprobati sta sa kojom plocom radi a sta ne radi, ne?

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 11:06 (Friday).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
CrossDeath kaže...

Takoder, kad bi svi gledali koju memoriju kupiti prema qvl-u, izbor bi bio prilicno ogranicen. S 99% memorije ne bi trebalo biti problema, a taj qvl je tu valjda reda radi.

 

Mislim da i sai proizvodjaci jedu govna. Konkretno, sa proslim setupom (Asus Z170K i 6700K) sam isto imao memoriju koja nije QVL (pogledao tek nakon valjda 6 mjeseci jer nisam uopce znao sta je QVL. I posaljem im mail sa tocnim opisom setupa i modelom memorije i kazem im da stvar funkcionira bez greske (slao i screenshote i svasta). Ali nisu nikad update-ali listu.

OK, ne ocekujem da naprave update cim netko javi da radi ali jebemu mater - valjda bi trebali imati na raspolaganju sve moguce aktualne kitove i isprobati sta sa kojom plocom radi a sta ne radi, ne?

Pa da, slazem se. Ja sam na svojoj maticnoj prije trenutnog RAM-a imao corsair 2x8gb koji takoder nije na qvl listi, a opet je sve radilo kako treba. Ali ovako se na primjer moze desiti da te proizvodac maticne zezne kad ti nesto ne radi na racunalu, da oni tu ne mogu nista jer kao ta memorija nije sluzbeno podrzana, a problem moze biti skroz trece ili slicno.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
CrossDeath kaže...

Takoder, kad bi svi gledali koju memoriju kupiti prema qvl-u, izbor bi bio prilicno ogranicen. S 99% memorije ne bi trebalo biti problema, a taj qvl je tu valjda reda radi.

 

Mislim da i sami proizvodjaci jedu govna. Konkretno, sa proslim setupom (Asus Z170K i 6700K) sam isto imao memoriju koja nije QVL (pogledao tek nakon valjda 6 mjeseci jer nisam uopce znao sta je QVL). I posaljem im mail sa tocnim opisom setupa i modelom memorije i kazem im da stvar funkcionira bez greske (slao i screenshote i svasta). Ali nisu nikad update-ali listu.

OK, ne ocekujem da naprave update cim netko javi da radi ali jebemu mater - valjda bi trebali imati na raspolaganju sve moguce aktualne kitove i isprobati sta sa kojom plocom radi a sta ne radi, ne?

 

Ja se ne bi čudio da te liste namjerno drže malenima da mogu zaj*** kad ti nešto ne radi, iako to nije razlog

4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da imaju dil sa proizvođačima memorija te da su to jednostavno plačene reklame kao preporučenih modula. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

.....

(G)jokaCRO ingame
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 13:55 (red_bull).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

3300X i 3100 review, doslovno su pojeli cijelo trziste rabljenih Intela

 

 

 

 

 

Meantime in Intel HQ..

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 15:27 (nixass).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad ce se 6700K prodavati za 50 eura. Dobro sam svoj uvalio na vrijeme

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad su dionice AMD bila po tridesetak dolara ja sam se dvoumio... Jebemti ziherasa...

Truth in engineering.
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

3300X je jako dobar za gaming, prosjecno bolji od 1600AF, 2600, 3400G, i5-9400F, na razini 2700X i jako blizu 3600 prema HW unboxed.

 

Pitanje je koji je CPU usage u zahtjevnijim igrama, ali sumnjam da je tesko zatvorit koji program vise onima na budzetu.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I tako... Ryzen 4xxx kompatibilan samo s B550 / X570 plocama.

 

https://www.pcgamer.com/amd-ryzen-4000-zen-3-motherboard-compatibility/

 

 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

3300X je jako dobar za gaming, prosjecno bolji od 1600AF, 2600, 3400G, i5-9400F, na razini 2700X i jako blizu 3600 prema HW unboxed.

 

Pitanje je koji je CPU usage u zahtjevnijim igrama, ali sumnjam da je tesko zatvorit koji program vise onima na budzetu.

 odlicno sad ces i 2700x moci kupiti za 50€ pokenjase se oni sa ovim procesorom na intel a i na 1-2 generaciju amd ryzena dohvatli su i 3 generaciju ako nista sad ce biti smeca na njuskalu moci ces sebi svasta odabrat prosirila se ponuda.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

I tako... Ryzen 4xxx kompatibilan samo s B550 / X570 plocama.

 

https://www.pcgamer.com/amd-ryzen-4000-zen-3-motherboard-compatibility/

 

 

 Smijeh... al dobro rekli su da ce socket trajati 3 godine, nisu rekli da ce chipset

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dedaa kaže...
Minneyar kaže...

I tako... Ryzen 4xxx kompatibilan samo s B550 / X570 plocama.

 

https://www.pcgamer.com/amd-ryzen-4000-zen-3-motherboard-compatibility/

 

 

 Smijeh... al dobro rekli su da ce socket trajati 3 godine, nisu rekli da ce chipset

 Intelova politika pokenjase se opet ovo je bilo pod bubrege znaci nisu nista bolji.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije bas Intelova politika, nego je fizicki izgleda nemoguce strpat tolko microcodova u BIOS za 300 seriju maticnih, a za 400 bi bilo upitno pa bi se ljudi vjerojatno previse zalili u slucaju da im nebi radio zadnji Ryzen. Izgleda da AMD zeli clean launch, a ne da im ljudi seru po glavi ko prije jer ne radi neka memorija ili neki procesor iz prve.

 

Postavlja se pitanje je li moguce npr. da 400 ploca s nekim posebnim BIOSom podrzava samo 2., 3. i 4. generaciju ili cak samo 3. i 4., tako neke kombinacije, no vjerojatno nije moguce.. Drugo pitanje, sto je s MSI MAX plocama koje imaju prosireni kapacitet BIOSa. Hmm hmm, we shall see..

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Nije bas Intelova politika, nego je fizicki izgleda nemoguce strpat tolko microcodova u BIOS za 300 seriju maticnih, a za 400 bi bilo upitno pa bi se ljudi vjerojatno previse zalili u slucaju da im nebi radio zadnji Ryzen. Izgleda da AMD zeli clean launch, a ne da im ljudi seru po glavi ko prije jer ne radi neka memorija ili neki procesor iz prve.

 

Postavlja se pitanje je li moguce npr. da 400 ploca s nekim posebnim BIOSom podrzava samo 2., 3. i 4. generaciju ili cak samo 3. i 4., tako neke kombinacije, no vjerojatno nije moguce.. Drugo pitanje, sto je s MSI MAX plocama koje imaju prosireni kapacitet BIOSa. Hmm hmm, we shall see..

 Isto sto i intel radi nije mogao 10th gen utrpat 1151 pa su napravili 1200 a ici ce 11th gen a onda ce ga zabiberiti sa 1700 socketom u 12th gen.Eto amd je izdrazao 3 generaciju bolji su od intela za 1gen proceosora intel svaku drugu generaciju zamjeni socket.A amd ce svaku 3th generaciju i pocemu su bolji jedni od drugih.Prosla su vremena tehnike gdje su nasi starci u ono vrijeme kupe ves masinu i zamjene je nakon 30 godina 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 16:21 (dreadmoore).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dedaa kaže...
Minneyar kaže...

I tako... Ryzen 4xxx kompatibilan samo s B550 / X570 plocama.

 

https://www.pcgamer.com/amd-ryzen-4000-zen-3-motherboard-compatibility/

 

 

 Smijeh... al dobro rekli su da ce socket trajati 3 godine, nisu rekli da ce chipset

Nije to nikakav problem, kad u AM4 socket(A320 ili B350 ili B450 jeftine matične) moš ubacit do 16/32 Ryzen 3000 procesor.Vidi ovaj primjer, ili za A320 matične je bilo najavljeno kako uopče i neče podržavat Ryzen 3000.Na kraju eto kaj sad imaš, u ovu šepavu Asus matičnu može sjest i Ryzen 9 3950X.

 

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-A320M-K/HelpDesk_CPU/

 

Pitaj vlasnike i7 7700K ili i5 9400, koji najači proc moš ubacit u njihov socket.

 

Ja bi ipak pričekal Zen 3 lansiranje, i tek onda buš videl realnu situaciju "bez obzira na trenutnu najavu AMD-a."

 

Realno kako god ispadne ok, ponavljam samo uzmimo u obzir ovo zeleno to je dosta za razuman zaključak.

 

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
dedaa kaže...
Minneyar kaže...

I tako... Ryzen 4xxx kompatibilan samo s B550 / X570 plocama.

 

https://www.pcgamer.com/amd-ryzen-4000-zen-3-motherboard-compatibility/

 

 

 Smijeh... al dobro rekli su da ce socket trajati 3 godine, nisu rekli da ce chipset

 Intelova politika pokenjase se opet ovo je bilo pod bubrege znaci nisu nista bolji.

kada je bila intelova politika da su supportali 3 generacije procesora na istom socketu?

AMD-u se nema zbilja kaj prigovoriti, a vidi se da im se trazi dlaka u jajetu samo da ih se diskreditira, a ubili su intela u pojam u zadnje tri godine i nastavit ce jos bar dvije dok ovi ne uspiju iskopirat zaljepljene jezgre

(red je da i nicky ubaci koji biser)

 

 

iskreno, sto bi AMD trebao napraviti da ti, nicky i jos par vas napokon predju preko svog ponosa?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 16:23 (nixass).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Ovaj 3300X je mala mrcina 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda da se tu radi o sluzbenoj podrsci od strane AMD (dakle samo B550 / X570 za Ryzen 4xxx), ali kao sto rambo kaze vrlo moguce da ce proizvodaci starijih chipseta osigurati podrsku... Bar se nadam da ce to bit slucaj :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A jbt ljudi pa dajte nemojte biti cigani. Najbolje jos da djeci i unucima ostavite istu plocu pa da unutra ubodu Zen50...

Freak Show Inc.
 
12 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

A jbt ljudi pa dajte nemojte biti cigani. Najbolje jos da djeci i unucima ostavite istu plocu pa da unutra ubodu Zen50...

 Pa nego. Ocekujem da na moju B350 plocu bar jos stane 3-4 generacije, i naravno ddr5 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Friday kaže...

A jbt ljudi pa dajte nemojte biti cigani. Najbolje jos da djeci i unucima ostavite istu plocu pa da unutra ubodu Zen50...

 Pa nego. Ocekujem da na moju B350 plocu bar jos stane 3-4 generacije, i naravno ddr5 

 pa nije ves masina koja je proizvdena 1970 i danasnja koja se proizvodi da ima guma i bubanj pasu  prosla su ta vremena 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
The_Fichek kaže...

Nije bas Intelova politika...

 Eto amd je izdrazao 3 generaciju bolji su od intela za 1gen proceosora intel svaku drugu generaciju zamjeni socket.A amd ce svaku 3th generaciju i pocemu su bolji jedni od drugih.

Odgovorio si sam sebi na pitanje :) 3 generacije je puno vise od 2, pogotovo kada su dvije uzastopne Intelove generacije skoro pa jedno te isto sranje. Haswell-Broadwell, Skylake-Kaby Lake.. Da, za AMD se u neku ruku moze reci isto, 1. i 2. generacija Ryzena, no 3. generacija je combo breaker. Vjerujem da ce bit nekih pokusaja podrske za 4. gen, ako nista barem kod MSI MAX ploca. AMD se isto moze premislit do 9.mj. Mozda je ovo bait da se kupe B550 ploce koje su se cekale cijelu vjecnost.

15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne pada mi na pamet ponovo kupovati MBO.

Na ovu koju imam poslje staviti neki Zen2 R5/R7/R9 ovisno o mogućnostima i deri dok MBO traje.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...

Ne pada mi na pamet ponovo kupovati MBO.

Na ovu koju imam poslje staviti neki Zen2 R5/R7/R9 ovisno o mogućnostima i deri dok MBO traje.

 

Dogovorimo se za moj 3900x

Freak Show Inc.
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Batista kaže...

Kad su dionice AMD bila po tridesetak dolara ja sam se dvoumio... Jebemti ziherasa...

Ja sam ih htio kupovati oko 10$ pa je rečeno da je donji limit 50k kuna. Zato sam odustao, to mi je bio preveliki zalogaj.

Vjerojatno postoji način doć i do manjeg paketa dionica, ali ne preko domaće burze/brokera, a nemam vani nigdje račun otvoren.

 

Nisi ništa fulao, to je dobro u ideji, ali rizik i teško provedivo za "običnog čovjeka". Nije to IPO domaćeg startupa.

15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
fromcelltohell kaže...

Ne pada mi na pamet ponovo kupovati MBO.

Na ovu koju imam poslje staviti neki Zen2 R5/R7/R9 ovisno o mogućnostima i deri dok MBO traje.

 

Dogovorimo se za moj 3900x

 Bumo vid'li, rekoše slepci ;)

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
Batista kaže...

Kad su dionice AMD bila po tridesetak dolara ja sam se dvoumio... Jebemti ziherasa...

Ja sam ih htio kupovati oko 10$ pa je rečeno da je donji limit 50k kuna. Zato sam odustao, to mi je bio preveliki zalogaj.

Vjerojatno postoji način doć i do manjeg paketa dionica, ali ne preko domaće burze/brokera, a nemam vani nigdje račun otvoren.

 

Nisi ništa fulao, to je dobro u ideji, ali rizik i teško provedivo za "običnog čovjeka". Nije to IPO domaćeg startupa.

kakve gluposti od strane njih..

imas na netu brokera koji ti daju da ulazes iz hrvatske (interactive brokers npr) i ulazes u kaj hoces kolko hoces. banke i brokeri su preskupi u hrvatskoj.

dobro se posavjetovat oko poreza i naknada i samo udri :)

mislim, sad je proso voz za AMD (rast ce jos al nece rast 30x ko od 2016.) al uvijek ima nesto interesantno za ulozit, ako nista drugo ima ETF-ova (za dugorocno)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 17:19 (nixass).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
Batista kaže...

Kad su dionice AMD bila po tridesetak dolara ja sam se dvoumio... Jebemti ziherasa...

Ja sam ih htio kupovati oko 10$ pa je rečeno da je donji limit 50k kuna. Zato sam odustao, to mi je bio preveliki zalogaj.

Vjerojatno postoji način doć i do manjeg paketa dionica, ali ne preko domaće burze/brokera, a nemam vani nigdje račun otvoren.

 

Nisi ništa fulao, to je dobro u ideji, ali rizik i teško provedivo za "običnog čovjeka". Nije to IPO domaćeg startupa.

Kakvo ograničenje pa još u Kunama !? :) ... od domaćih, npr. u ZBTraderu (ZaBa) možeš kupovati kako hoćeš, samo treba pripremiti debele živce za plesanje grafova :)

Da ne bude previše offtopic, za taj sport je dovoljan i neki Ryzen APU spojen na 40/43" 4K monitor sa PiP i PnP mogućnostima.

 

 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
dreadmoore kaže...
The_Fichek kaže...

Nije bas Intelova politika...

 Eto amd je izdrazao 3 generaciju bolji su od intela za 1gen proceosora intel svaku drugu generaciju zamjeni socket.A amd ce svaku 3th generaciju i pocemu su bolji jedni od drugih.

Odgovorio si sam sebi na pitanje :) 3 generacije je puno vise od 2, pogotovo kada su dvije uzastopne Intelove generacije skoro pa jedno te isto sranje. Haswell-Broadwell, Skylake-Kaby Lake.. Da, za AMD se u neku ruku moze reci isto, 1. i 2. generacija Ryzena, no 3. generacija je combo breaker. Vjerujem da ce bit nekih pokusaja podrske za 4. gen, ako nista barem kod MSI MAX ploca. AMD se isto moze premislit do 9.mj. Mozda je ovo bait da se kupe B550 ploce koje su se cekale cijelu vjecnost.

Ni Broadwell nije išao u orig Haswell ploče H87 nego samo u H97.. zaje..li su me tu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice