AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.144
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...



 Budimo realni, malo je ljudi sa b350 i 3xxx procevima. Koliko čitam na forumima, dosta je tu mušica. Evo ja prvi ne bih na svoju Asrock b350pro4 stavljao Rižu 3700, ne zato što ne može, nego zato što bih se jebavao mjesec dana da to sve proradi kako spada.

 

Druga priča sa b450 i x470. Tu nema previše problema koliko mi se čini i jako puno ljudi je na TomahawkMax + 3xxxx.

 

Ista stvar će biti i sa 4xxxx. Na x570 bude legao super, na x470 malo teže, a b350 bude na kapaljku.. 

 

Možda griješim.

 Nije ih malo, malo ih je kad ih nit ne vidis da pisu po redditu i sl... Nema musica jer imaju support kao i B450 maticne, tipa vec znam da ce buduci 3600 kojeg cu uzet za 1000kn (ili manje) 100% radit dobro jer sam vec vidio dosta ljudi sa ovom mojom maticnom i 3600 procom. Isto tako ima dosta ljudi koji na A320 plocama drze 3600, isto nigdje problema (da, cak nema problema sa pregrijavanjem VRMa). Evo gledam da je jedan lik na redditu (mozda i vise ima, neda mi se trazit) i par njih na ryzen master grupi stavilo 3900x na ovu moju plocu i to je jos stariji post, sve ima radi kak treba (jedino su trebali kao stavit mali ventic da puse direkt u vrm jer je bio malo pretopao)

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Na koju foru bi te upgrade kostao jos 800-1000kn vise? Taj Futurin kombo je ukupno 50kn popusta za gotovinu u odnosu na to da se svaki kupuje posebno. 3600 je isplativije uzet u drugim ducanima, ide od 1400kn u HR. Ukljucujuci onih 50kn popusta to je 600kn vise, a ne 800-1000 kako si ti napisao. S eventualno nekom drugom maticnom bilo bi 550kn vise. Postoji sansa da bi imao mušica kako kaze DarthMarkus s upgradeom na 3600. Kupnjom svega u komadu bi imao jamstvo da je sve u redu, ali to nije nagovaranje, nego samo kazem kakva je situacija. 1600AF je svakako best buy i isplativija kupovina, pogotovo zato sto igras i starije igre. Nema naznaka da je 16GB malo za gaming niti da ce uskoro biti malo. Svakako si ulozi u SSD, ako vec nemas. 

 

 

 Nisam previše gledao sve shopove ali nabava kaže najeftiniji 3600 je 1400kn što je opet samo procesor cca 500/600kn razlike, plus malo više zbog ploče, dođe tu negdje. SSD imam tako da sam sa njim za sada miran (i 4TB hard driveova za backup) 

 

Uglavnom hvala svima na pomoći i raspravi, odluka mi ipak pada na 1600AF, nisam toliko gabarita da mi trenutno treba jače, mislim da ću se i sa ovime preporoditi naspram trenutnog stanja  

Stoja
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tako je, 500/600, a ne 800/1000kn. Ne treba ti posebna ploca za 3600, postoji malena sansa da neka funkcionalnost nebi radila, ali zato je tu jamstvo i mogucnost povrata robe. Uglavnom, dobra odluka, uzivaj u 1600AF 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
cvaja997 kaže...

Kao i u suprotnom taboru. Onaj tko ce sa 14nm r5 1600 prijec na 4xxx seriju ce vidjet pravu stvar. Sve to na svojoj staroj B350 ploci od par sto kuna. Gubit ce neke stvari, ali pomak ce bit ogroman. Ionako je glupo ic svake godine na novi chip kad znas da nece bit velikog poboljsanja. 
rocker55555  svaka cast na primjerku, tvoj je pravi. Moj nece ni bootat bez 1.35V @4.0

 Budimo realni, malo je ljudi sa b350 i 3xxx procevima. Koliko čitam na forumima, dosta je tu mušica. Evo ja prvi ne bih na svoju Asrock b350pro4 stavljao Rižu 3700, ne zato što ne može, nego zato što bih se jebavao mjesec dana da to sve proradi kako spada.

 

Druga priča sa b450 i x470. Tu nema previše problema koliko mi se čini i jako puno ljudi je na TomahawkMax + 3xxxx.

 

Ista stvar će biti i sa 4xxxx. Na x570 bude legao super, na x470 malo teže, a b350 bude na kapaljku.. 

 

Možda griješim.

 

na mojoj b350m mortar doslovno sam updejtao bios na zadnji, izvadio 1300x i ubacio 3600 unutra, i namjestio brzinu memorije na 3200 nakon toga te pbo i auto oc uključio, niš više. Radi ko podmazano zadnjih mjesec dana a nadam se da će i duže, samo da nabavim kvalitetniji cooler za hladit to.

15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo da i ja potvrdim da mi stroj konačno radi bez ikakvih problema.

Nema više nikakvih problema sa stutteringom zvuka ili random reseta systema, kao što mi se događalo.

Također, i RAM radi na XMP profilu što nije bio slučaj prije, dok je ta PCI WiFi kartica bila na MBO.

Stvarno zanimljivo, a tko bi se toga dosjetio. Meni je trebalo dobrih 2 mjeseca da skužim što radi probleme.

Bio sam tu pisao tada, u nadi da će netko možda znati o čemu je riječ.

Na kraju sam na internetu pronašao mogući uzrok problema, LatencyMon mi je pokazao da mi vjerojatno WiFi adapter radi probleme jer je program očitavao da su latencije za adapter izrazito visoke.

Pa sam deinstalirao najnoviji driver i instalirao driver za Windows 8.1 što je otklonilo problem nakratko, da bi se isti ponovo počeo javljati nakon nekog vremena.

Dobro pa sam skužio da se događa to kad bi komp bio spojen wireless na kućnu ili Tele2 mobilnu mrežu, dok recimo, kad bih spojio putem USB tetheringa sve bi radilo OK.

I na kraju sam maknuo taj nesretni ASUS PCI-N10 Wireless-N150 PCI iz kompa jer sam konačno u mogućnosti spojit komp žičano na Iskon Optiku.

Srećom, nisam slao novu MBO na reklamaciju, em bi me gledali u čudu em bi se sve skupa oteglo tko zna koliko dugo, pa bih bio bez kompa.

Tigar Krezumica
Moj PC  
7 0 hvala 2
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...

Evo da i ja potvrdim da mi stroj konačno radi bez ikakvih problema.

AMD ima takvih mušica, na Intelu sigurno ne bi imao te probleme.

Npr. kolega sa TR 1950x je imao problema da mu PC nije prepoznao mikser za muziku dok je isti na starijem laptopu radio normalno.

ps. ja osobno imam dvije kartice kao ta tvoje i nemam ama nikakvih problema, oba Intel strojevi.

ps. 2 i to je razlog broj jedan zbog kojega sam i dalje na Intelu i zbog kojega nemam u planu nadogradnju na AMD iako nude puno više od Intela.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 14:00 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
fromcelltohell kaže...

Evo da i ja potvrdim da mi stroj konačno radi bez ikakvih problema.

AMD ima takvih mušica, na Intelu sigurno ne bi imao te probleme.

Npr. kolega sa TR 1950x je imao problema da mu PC nije prepoznao mikser za muziku dok je isti na starijem laptopu radio normalno.

ps. ja osobno imam dvije kartice kao ta tvoje i nemam ama nikakvih problema, oba Intel strojevi.

ps. 2 i to je razlog broj jedan zbog kojega sam i dalje na Intelu i zbog kojega nemam u planu nadogradnju na AMD iako nude više od Intela.

 Ispeglat ce oni to sa vremenom, zato intel ima drugih musica spectre i meltdown itd sve sami sigrnosni propusti. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 14:04 (dreadmoore).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže..

 Ispeglat ce oni to sa vremenom, zato intel ima drugih musica spectre i meltdown itd sve sami sigrnosni propusti. 

Slažem se oko toga, ali eto mušteriji u uredu i7 9700k sa Aorus Z390 Pro i 32 GB RAMa sa GTX 1660 Super radi ko sat,

AutoCAD, Catia za 3D konstruiranje rade bez greške, ne smetaju mu ni spectre ili meltdown, za računalo ni ne znaš,

dok nema dana da se ljudi koji imaju AMD moraju odreći nečega, ovaj npr. ovdje više ne može koristiti karticu koju je platio,

on možda i može bez nje, ovaj sa miksetom se snašao pa istu spojio na LAN, ali jebga, nije to to, AMD je napravio veliki korak,

ali tu ima stvari koje stvaraju probleme, a Ryzeni dominiraju već dosta dugo.

Sve je to dobro za nekoga tko se ima vremena, volje i znanja boriti s tim, ali uzmi neki ured koji koristi računalo za zaradu,

nekog korisnika koji ne želi podešavati stalno nešto, nego želi upaliti i koristiti računalo, a takvih je ipak više.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

ps. 2 i to je razlog broj jedan zbog kojega sam i dalje na Intelu i zbog kojega nemam u planu nadogradnju na AMD iako nude puno više od Intela.

Lol, znaci pun si neke opskurne periferije s kojom zaradjujes za zivot pa ti je kljucna maksimalna kompatibilnost sa usb stapnim mixerom?

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Lol, znaci pun si neke opskurne periferije s kojom zaradjujes za zivot pa ti je kljucna maksimalna kompatibilnost sa usb stapnim mixerom?

Samo primjer jedan, ostalo imaš navedeno u ovoj temi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 14:16 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Lol, znaci pun si neke opskurne periferije s kojom zaradjujes za zivot pa ti je kljucna maksimalna kompatibilnost sa usb stapnim mixerom?

Samo primjer jedan, ostalo imaš navedeno u ovoj temi.

 Ja cu ti dat primjer sto ti ne prelazis na amd, a to je sigurno jedan od vise razlog koje si ti sad pokusao nabrojati.Jer se nemozes pomiriti sa cinjenicom da bi isao na amd platformu, moras puno novaca izgubiti s obzirom da si intel placao po dvostruko vecim cijena za sto vrijedi.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Jer se nemozes pomiriti sa cinjenicom da bi isao na amd platformu, moras puno novaca izgubiti s obzirom da si intel placao po dvostruko vecim cijena za sto vrijedi.

Priznajem da sam Intel plaćao po paprenim cijenama, ali nije to razlog vjeruj mi.

Razlog je upravo ova tema, gledam ljude ko Friday kako stalno nešto podešavaju, isprobavaju, testiraju, nemam snage ni volje za to,

ASUS IX Formula sa i7 7700k, i7 8700k sa ASUS X Formula, složeno jednom, procesor 5 GHz, RAM 3200 CL14 i gotovo, bez diranja ičega,

nikada se niti jedan PC nije smrznuo, restartao, zablokirao, i7 9700k sa Gigabyte Z390 UD isto 5.0 GHz, RAM 3200 CL15 od prve,

složen jednom i danas vrti kaj god hoćeš, čak i ASUS PCI-N10 WLAN karticu.

Imao si ili još imaš i7 6700k i sigurno se nisi mučio s njime kako se muče ovi sa AMDom, iako priznam da si ga platio previše ko i ja svoga.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...

Jer se nemozes pomiriti sa cinjenicom da bi isao na amd platformu, moras puno novaca izgubiti s obzirom da si intel placao po dvostruko vecim cijena za sto vrijedi.

Priznajem da sam Intel plaćao po paprenim cijenama, ali nije to razlog vjeruj mi.

Razlog je upravo ova tema, gledam ljude ko Friday kako stalno nešto podešavaju, isprobavaju, testiraju, nemam snage ni volje za to,

ASUS IX Formula sa i7 7700k, i7 8700k sa ASUS X Formula, složeno jednom, procesor 5 GHz, RAM 3200 CL14 i gotovo, bez diranja ičega,

nikada se niti jedan PC nije smrznuo, restartao, zablokirao, i7 9700k sa Gigabyte Z390 UD isto 5.0 GHz, RAM 3200 CL15 od prve,

složen jednom i danas vrti kaj god hoćeš, čak i ASUS PCI-N10 WLAN karticu.

Imao si ili još imaš i7 6700k i sigurno se nisi mučio s njime kako se muče ovi sa AMDom, iako priznam da si ga platio previše ko i ja svoga.

 Imam ga i nemjenjam ga jos, nema potrebe za ono sto koristim.A igram igrica sta drugo na njemu mogu i raditi.Pastu nisam mjenjao odkad sam ga delidao a ima vec 2,5 godine nemam nikavih problema kuca kao sat. 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

nemam nikavih problema kuca kao sat. 

To je ono o čemu govorim, ja osobno kad dođem s posla se želim zavaliti i odigrati partiju novoga CODa, a ne da me računalo još razje.. za kraj.

Razumijem da je ekipi ovdje AMD bolja opcija, jebga, daje više za manje novaca, ali sebi ne želim tako nešto.

i7 8700k i ploču sam prodao davno još, i7 7700k koristim i dovoljan mi je, ali da uzimam novo, uzeo bih polovan i7 9700k čim jeftinije,

kupio novu ploču i vozi, ne bi OS brisao sigurno, sigurno ne bi dao novce za i9 ili nedao Bog ovaj novi i9 10900k koji troši ko manji elektro motor.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da bi izbjegli probleme sa bilo kojom platformom, treba kupovati jednu generaciju unatrag,

gdje su sve musice popeglane i rijesene, te se nedostatci i pouzdanost moze pratiti.

 

Primjerice, kod nas je pravilo u firmi da narucujemo uvjek generaciju unatrag, gdje sam OEM

moze garantirati da su popeglali sve nedostatke, bez da moramo u pol godine 6x mijenjati BIOS,

rebootati masine i slicno. Primjerice, aktualni su HP G5, dok mi narucujemo G4. Razlika u performansama minimalna,

a u pouzdanosti i mogucim problemima - velika.

 

Isto i sa AMD konfiguracijama - gledas generaciju iza, dakle Ryzen 2xxx i ploce 4xx su toliko ispeglane da nema problema.

Bitnije su ploce od procesora, al kombinacija druge generacije radi savrseno - kod mene sve plug-and-play,

i jos mala ITX konfiguracija pretrpana do krajnjih granica - ni da bi stucnulo, sve radi po specifikacijama.

 

E sad, da sam se odlucio za Ryzen 3xxx i plocu 5xx (u ovom slucaju samo 570 jer 550 jos nije vani),

bio bi kvazi "beta tester" ploca i kompatibilnosti hardwarea.

 

Prva generacija je imala problema sa kompatibilnosti RAM-a, druga generacija je to donekle ispravila,

i usavrsila da sve radi stabilno. U trecoj je napravljen korak naprijed, al zbog cinjenice

da AMD omogucava trecu genraciju procesora na prvoj i drugoj generaciji ploca, i dalje su moguci problemcici i nestabilnost,

bas zbog cross-platform podrske.

 

Mogao sam se odluciti i za zadnju generaciju i biti tester, al necu. Nit cu placati dodatnu cijenu "eksluzive" na najnoviju tehnologiju.

Trenutna najbolja kupnja su provjerene B450 ploce, i vrlo dobro snizene X370 ploce. Od procesora svakako 1600 AF koji je prepakirani

2600 u 12nm sa IMC-om prve generacije, no performansama je u 99% jednak 2600, tako da nema dvojbe zasto je dobar.

 

AMD je napravio dobru stvar sa novom generacijom TR-a - kao i Intel, nov Socket, nova platforma, nove musice,

s tim da nisu ugasili ni podrsku ni prodaju prve generacije TR-a.

 

No i dalje ce firme uzimati Intela, ako se drze te platforme, zbog kompatibilnosti. Dovoljno je uzeti bare metal image sa HP G1 PC-a, Intel 4xxx procesori,

i recoverati na HP G5 sa Intel 9xxx procesorima - radi, nema BSOD-a. Nije idealno, ali u slucaju da nema izbora, moze se i to odraditi.
(makar zato postoje i rezerni G1-G5 PC-i, dakle svake generacije, novi nekoristeni, kao rezerni dijelovi i masine)

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 16:10 (Čitatelj).
Moj PC  
7 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

 

AMD je napravio dobru stvar sa novom generacijom TR-a - kao i Intel, nov Socket, nova platforma, nove musice,

s tim da nisu ugasili ni podrsku ni prodaju prve generacije TR-a.

 

Pa ne bas, niti jednom proizvodjacu vise ne pada na pamet update-at bios na x399 platformi. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

To je ono o čemu govorim, ja osobno kad dođem s posla se želim zavaliti i odigrati partiju novoga CODa, a ne da me računalo još razje.. za kraj.

 

http://prntscr.com/rw6wkd

 

Ovo je "malo" vise od partije, a nikad problema. Rust se isto ne crasha, valjda su najnoviji nvidijini driveri to sve sredili 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Pa ne bas, niti jednom proizvodjacu vise ne pada na pamet update-at bios na x399 platformi. 

 

Pa i cemu? Nema napretka, nema podrske za nove procesore, AGEIS-a je tu gdje je, i sve radi po planu.

Eventualno kad bude bilo krpanja HW-skih propusta, tad ocekivati nove BIOS-e za TR-a prve generacije.

 

Makar ako pogledas, dosta TR4 ploca su dobile zadnju nadogradnju u sijecnju 2020., sto nije tako davno,

dakle to je zrela platforma, s obzirom da su ploce iz 2017.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni su i Intel platforme znale raznorazna sranja radit tako da ja osobno to AMDu i ne zamjeram toliko jer je ipak dosta jeftiniji, iako sa zadnje 4 konfice koje su bile ryzen nisam imao nikakvih mušica. Doduše uvijek sve odradim pedantno, najnoviji bios, driveri, windowsi itd itd pa je možda i to razlog..

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...

nemam nikavih problema kuca kao sat. 

To je ono o čemu govorim, ja osobno kad dođem s posla se želim zavaliti i odigrati partiju novoga CODa, a ne da me računalo još razje.. za kraj.

Razumijem da je ekipi ovdje AMD bolja opcija, jebga, daje više za manje novaca, ali sebi ne želim tako nešto.

i7 8700k i ploču sam prodao davno još, i7 7700k koristim i dovoljan mi je, ali da uzimam novo, uzeo bih polovan i7 9700k čim jeftinije,

kupio novu ploču i vozi, ne bi OS brisao sigurno, sigurno ne bi dao novce za i9 ili nedao Bog ovaj novi i9 10900k koji troši ko manji elektro motor.

 

Od 2009-te kad sam stavio sedmicu, imam jednu te istu instalaciju u kompu...promijenio 3 matične, 3-4 grafičke i procesora, prebacio 

par puta OS kloniranjem (HDD, pa sata SSD, pa M2 PCI-E SSD)...sve radi ko sat čitavo vrijeme. Probaj to na Intelu

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cemu takvo zaziranje od reinstalacije OS-a? Ja sam devloper kojem treba hrpa pizdarija za rad i svejedno ne vidim problem u tome. Kakve to specificne situacije imate da morate drzati isti OS u pogonu neograniceno dugo vremena?

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Cemu takvo zaziranje od reinstalacije OS-a?

Kad ti tako nešto postane jednim dijelom posao, onda u to želiš gledati čim manje jer ti je dosta toga tijekom dana.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Barem je instalacija Windowsa, drivera, BIOS sve jednostavnija, dosta toga već može biti spremno na USBu.

Ljudima se ne da ili su zaboravili što su kako postavili.
SSD koliko si mi života uštedio...
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Cemu takvo zaziranje od reinstalacije OS-a? Ja sam devloper kojem treba hrpa pizdarija za rad i svejedno ne vidim problem u tome. Kakve to specificne situacije imate da morate drzati isti OS u pogonu neograniceno dugo vremena?

 nije bilo nužde, primjerice - klincima sam stavio rajzen 2400g umjesto intel pentiuma 4560, ostavio kingston ssd sa win10 i bez ikakvog problema sve fercera 

jedino se kod prvog starta win par minuta prilagođavao novom hardveru, mislim da se jednom i restartirao i to je bilo to

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Cemu takvo zaziranje od reinstalacije OS-a?

Kad ti tako nešto postane jednim dijelom posao, onda u to želiš gledati čim manje jer ti je dosta toga tijekom dana.

 

Bas zato bih sebi to onda napravio kako spada...

 

picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

Cemu takvo zaziranje od reinstalacije OS-a? Ja sam devloper kojem treba hrpa pizdarija za rad i svejedno ne vidim problem u tome. Kakve to specificne situacije imate da morate drzati isti OS u pogonu neograniceno dugo vremena?

 nije bilo nužde, primjerice - klincima sam stavio rajzen 2400g umjesto intel pentiuma 4560, ostavio kingston ssd sa win10 i bez ikakvog problema sve fercera 

jedino se kod prvog starta win par minuta prilagođavao novom hardveru, mislim da se jednom i restartirao i to je bilo to

 

Prvenstveno mislim na kolegu sa sedmicom instaliranom od 2009. Ovo tvoje jos i moze proci iako se na svom stroju ne bih nikada odlucio za tako nesto.

Frisko instalirani windowsi su kao svjeze okrecena kuca - treba jos sve staviti na svoje mjesto ali taj miris svjezine nema cijenu...

 

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Prvenstveno mislim na kolegu sa sedmicom instaliranom od 2009. Ovo tvoje jos i moze proci iako se na svom stroju ne bih nikada odlucio za tako nesto.

Frisko instalirani windowsi su kao svjeze okrecena kuca - treba jos sve staviti na svoje mjesto ali taj miris svjezine nema cijenu...

 

 bogme, na mojoj konfi win10 upgrejdani sa sedmice bez fresh instalacije stoji otkako je izašao

apasolutno nikakvih problema niti usporavanja

da miris svježine 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
 

Prvenstveno mislim na kolegu sa sedmicom instaliranom od 2009. Ovo tvoje jos i moze proci iako se na svom stroju ne bih nikada odlucio za tako nesto.

Frisko instalirani windowsi su kao svjeze okrecena kuca - treba jos sve staviti na svoje mjesto ali taj miris svjezine nema cijenu...

 

 

Apgrejdano je na desetku čim je izašla, naravno. Nakon 40 godina bavljenja računalima izgubio se negdje gušt, sad samo bitno da radi...da kupim full

novo računalo onda bi stavio od nule vjerojatno, ali ovako kad mijenjam 1 do 2 komponente, nemam volje

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 Bas zato bih sebi to onda napravio kako spada...

Radi ko sat svaki put, svaki dan, sa tipkom restart otpojenom. 

Kad radiš za novce, onda mora biti kako treba jer je gubitak višestruki ako nešto ne radi i računalo se vrati natrag. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 18:49 (Valentin17).
4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imam maticnu a320m hdv a narucia san ryzen 5 1600af zanima me jel mi maticna supporta procesor jer na njihovoj stranici nije napisana u supported cpus, ali mislim da je greska posto je supportan ryzen 7 3700 tipa , tako da nema smisla
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Supports AMD Socket AM4 A-Series APUs (Bristol Ridge) and Ryzen Series CPUs (Matisse, Picasso, Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge)

 

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_5/1600

 

YD1600BBM6IAF

Summit Ridge

 

 

 

 

Podržava

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice