AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.420
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma gledam si okvirno samo radi cifre, znam i ja da nije najbolje slozeno, najveci problem mi je CPU+MBO+cooler, da je ulozeno/dobiveno kako treba

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Crucifixion kaže...
The_Fichek kaže...

Moja preporuka za cooler ti je https://www.computeruniverse.net/en/thermalright-hr-02-macho-rev-b, mos vidit i da danas ima 164 pregleda dnevno, a nikakva akcija, najprodavaniji cooler u mindfactory isto. Plocu ne razumijem zasto ne Asus Crosshair VI za 120 eura, kad vec narucujes iz CU? Ostalo kak oces..

 

 

Nisam nekako fan tog izgleda sa shieldovima and shit, ne privlaci me bas. Naravno, usporedit cu funkcionalnosti i ulozeno dobijeno prije svega, ali volio bih prvo estetski da mi nekako pase, a ako ne, prigrmit cemo.

Ovo je nekako okvirno sta san sastavio, jos si moram nac kuciste neko, al pomalo. Sto se rama tice: 

  • DDR4, 3200 MHz (PC4-25600)
  • DIMM 288 Pin, CL16

 

trebao bi bez problema radit out of the box? 

 

 
Naravno, pricekat cu 5700XT non ref da vidimo kakvo ce bit stanje...

 Ako kupujes u svabiji vec imas vegu za 350 eura od sapphire ne za 400, ai ostale komponente mozes ustediti

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Crucifixion kaže...

Ma gledam si okvirno samo radi cifre, znam i ja da nije najbolje slozeno, najveci problem mi je CPU+MBO+cooler, da je ulozeno/dobiveno kako treba

  Ma uzmi si Ryzen 7 3700X - MSI B450 Tomahawk Max i neki normalan zračni cooler od 40 - 50 eura i dobar si.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
Crucifixion kaže...

Ma gledam si okvirno samo radi cifre, znam i ja da nije najbolje slozeno, najveci problem mi je CPU+MBO+cooler, da je ulozeno/dobiveno kako treba

  Ma uzmi si Ryzen 7 3700X - MSI B450 Tomahawk Max i neki normalan zračni cooler od 40 - 50 eura i dobar si.

Radje 3600 ,proda ga iduće godine i sa viškom para ne kupujuci r7 3700x uzme top level 4th gen. To mi je nekako puno bolje.

DeaathDealer
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

Radje 3600 ,proda ga iduće godine i sa viškom para ne kupujuci r7 3700x uzme top level 4th gen. To mi je nekako puno bolje.

 Bavi se i renderanjem pa bi mu ovaj super sjeo, a i stane mu u budjet od 10tkn...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Crucifixion

I/O shield na maticnoj se moze skinut i tak i tak se nece vidit od gromade air coolera, ako ides na to. Inace nije losa stvar protiv skupljanja prasine, pogotovo na audio dijelu, a losa je iznad mosfeta, ali ne pretjerano. Dati 215 eura u 2019. na X470 Taichi je bacanje para po meni. Pametnije ti je 100 eura jeftinija, a nista losija Asus CH6 ili X570, npr. MSI X570 radi akcije u nekim njem. ducanima: https://de.msi.com/Promotion/I-Love-You-3000-AMD (ne vrijedi za CU, ali vrijedi za Cyberport, Caseking sa direktnom dostavom u HR, Caseking npr. jedini ima Noiseblocker ventove po okej cijeni..) pa dobis CM RGB ML240R ili ML240L gratis AIO cooler, model zavisno o kupljenoj ploci. RAMe gledaj od CL15 3000Mhz ili CL16 3200Mhz nadalje prakticki od bilokojeg poznatijeg proizvodjaca. S tim budzetom ti nema smisla 2700, nego gledaj ili 3600 ili 3700X.. Ugl, javi se u temi slaganja konfe kad ces slagat, a mozda nije lose kupit maticnu dok nisu istekle akcije. Ova sa MSI traje do 18.8., a Crosshair VI ne znam zasto je tako jeftina cijena, mozda lagano bjezi s trzista. Inace Ryzen 3000 serija nije neka sreca za overclock, tj. skoro da se ne isplati OC, da ne bacis previse novca na cooler. Kaj se tice SSDa, preporuka NVMe Adata SX8200 Pro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 17:27 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta je sa crosshair viii pločama? Nema ih baš puno u ponudi ni kod nas ni u švabiji.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

400 eura za matičnu  200 eura je po meni granica za maticnu, ali za ove Ryzene ne vidim smisla puno ulagat u maticnu.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ko ne misli kupit PCI-E 4.0 SSD jer mu trebaju te brzine, b450 tomahawk max je ono što treba gledat. 800kn fino matična, ima sve i bolje radi od dosta 570.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Ko ne misli kupit PCI-E 4.0 SSD jer mu trebaju te brzine, b450 tomahawk max je ono što treba gledat. 800kn fino matična, ima sve i bolje radi od dosta 570.

 Pa i nije baš dotična košta 950kn, a za 1250 se uzme X570A PRO koja ima sve potrebno od najnovijeg chipseta. Tih 300kn kroz par godina nebi trebalo pravit razliku kod odabira na duže staze.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Rhodin kaže...

Ko ne misli kupit PCI-E 4.0 SSD jer mu trebaju te brzine, b450 tomahawk max je ono što treba gledat. 800kn fino matična, ima sve i bolje radi od dosta 570.

 Pa i nije baš dotična košta 950kn, a za 1250 se uzme X570A PRO koja ima sve potrebno od najnovijeg chipseta. Tih 300kn kroz par godina nebi trebalo pravit razliku kod odabira na duže staze.

I onda se za jos 200kn manje od 950kn uzme A-PRO, flasha se bios u 10-15min i tih 200kn spremis u djep ili stavis na neku drugu komponenentu... 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
mislioc kaže...
Rhodin kaže...

Ko ne misli kupit PCI-E 4.0 SSD jer mu trebaju te brzine, b450 tomahawk max je ono što treba gledat. 800kn fino matična, ima sve i bolje radi od dosta 570.

 Pa i nije baš dotična košta 950kn, a za 1250 se uzme X570A PRO koja ima sve potrebno od najnovijeg chipseta. Tih 300kn kroz par godina nebi trebalo pravit razliku kod odabira na duže staze.

I onda se za jos 200kn manje od 950kn uzme A-PRO, flasha se bios u 10-15min i tih 200kn spremis u djep ili stavis na neku drugu komponenentu... 

 Ma ne bolje onda onu gigu a320.Još više ti ostane za komponente, a radi sve isto kao i na toj A-PRO.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 9:43 (mislioc).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Ma ne bolje onda onu gigu a320.

 B450 A-PRO vise ne valja iako moze i bez beda drzat 3900x ?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
mislioc kaže...

 Ma ne bolje onda onu gigu a320.

 B450 A-PRO vise ne valja iako moze i bez beda drzat 3900x ?

 Daj ne drobi sa 3900x, kad dođe poteba za njim onda će i on bit legacy.Tvojom logikom danas bi se 1800x trebao prodavat kao čips, a nije tako.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 9:46 (mislioc).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dodao bi, ako se uzima samo CPU+MBO kombo za neki fix iznos npr 3000kn, ako znas koji ces proc, ostatak rokneš na matičnu i to je to.

Situaciju olakšava činjenica da je r5 3600 dosta za sve scenarije danas, a i to da r7 3900 radi na krš matičnoj. :)

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 B450 A-PRO vise ne valja iako moze i bez beda drzat 3900x ?

Pitanje je kaj bi bilo nakon dugotrajnoga većega opterećenja, a još bitnije kaj bi bilo nakon duže vremena korištenja.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sta to sve Tomahawk ima? Koliko ja vidim to je ogoljena ploca bez ikakvih posebnih konektora, sa starim audio codecom i lan controlerom i sve sto zapravo ima je zadovoljavajuci vrm.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DonOscar kaže...
Sta to sve Tomahawk ima? Koliko ja vidim to je ogoljena ploca bez ikakvih posebnih konektora, sa starim audio codecom i lan controlerom i sve sto zapravo ima je zadovoljavajuci vrm.

 Dobro i ? Sta svi ljudi na svijetu moraju imat najbolji audio, sve konektore i lan controler... Kao da je briga gamere za to...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 11:11 (hahhaajaads).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne kazem da mora imati, al takve "feature" (osim bios flasha) ima svaka ploca od 500kn pa je samim time smijesno reci da ima sve i zato sam se na taj dio osvrnuo...
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
DonOscar kaže...
Sta to sve Tomahawk ima? Koliko ja vidim to je ogoljena ploca bez ikakvih posebnih konektora, sa starim audio codecom i lan controlerom i sve sto zapravo ima je zadovoljavajuci vrm.

 Dobro i ? Sta svi ljudi na svijetu moraju imat najbolji audio, sve konektore i lan controler... Kao da je briga gamere za to...

 Normalno da moraju. Zbog toga sam uzeo aorus pro. I zbog optičkog audio izlaza. Ne znam kakva im to sad fora da ih više ne ugrađuju.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo6 kaže...
hahhaajaads kaže...
DonOscar kaže...
Sta to sve Tomahawk ima? Koliko ja vidim to je ogoljena ploca bez ikakvih posebnih konektora, sa starim audio codecom i lan controlerom i sve sto zapravo ima je zadovoljavajuci vrm.

 Dobro i ? Sta svi ljudi na svijetu moraju imat najbolji audio, sve konektore i lan controler... Kao da je briga gamere za to...

 Normalno da moraju. Zbog toga sam uzeo aorus pro. I zbog optičkog audio izlaza. Ne znam kakva im to sad fora da ih više ne ugrađuju.

Je moraju nekim posebnim ljudima, a ta aorus pro jedino ima izgled i te funkcije.. VRM na razini ploce od 200kn...

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

vrm vrm vrm vrm, trkeljate o tome vrmu, kao da je must have i ako nemas pros shit japan made, ploca je smece 

 

bitniji su portovi, konektori i opcije koja ploca nudi i njihov broj od faking vrma 

 

sta ce ti vrhunski vrm za 6/8 jegreni procesor koji se ne isplatni nikako OC-a (200MHz nije nikakav OC)

 

napravili ste nuklearnu fiziku od odabira maticnih ploca

 

kupi lega plocu koja ima konektore koji ti trebaju i koja i ima pregrst, fuckas vrm

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mi volimo vrm ti voliš konektore i šta očeš.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pod broj 1 mora biti jeftina jer AM4 je pred vratima, ne isplati se ulagati. 500-600 kn max.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzet cu si onda ove rame pa nek stoje 3 mjeseca , ako bude kakva akcija na msi b450 ploce cu isto uzet

 

 

http://www.mall.hr/ram-za-osobna-racunala/crucial-memorija-ram-crucial-bx-sport-lt-ddr4-16gb-kit-2x-8-pc4-25600-3200mt-s-cl16-sr-x8

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kad nema više plavih provokatora, crveni se međusobno kolju - razlog nebitan, vrm, konektori, banane... u name it 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

pod broj 1 mora biti jeftina jer AM4 je pred vratima, ne isplati se ulagati. 500-600 kn max.

 Ovo je malo promašen argument jer na AM4 ploču možeš staviti 16 jezgreni proc koji će biti dobar još sljedećih barem 10 godina, i na nju će ići još jedna generacija koja stiže sljedeće godine.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
XXX kaže...

pod broj 1 mora biti jeftina jer AM4 je pred vratima, ne isplati se ulagati. 500-600 kn max.

 Ovo je malo promašen argument jer na AM4 ploču možeš staviti 16 jezgreni proc koji će biti dobar još sljedećih barem 10 godina, i na nju će ići još jedna generacija koja stiže sljedeće godine.

 Možeš ali ako želiš DDR 5 i PCIe 6.0 i procesor sa večim IPC-om ulaganje u trenutni socket preko neke mjere gubi smisao.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Jakovp kaže...
XXX kaže...

pod broj 1 mora biti jeftina jer AM4 je pred vratima, ne isplati se ulagati. 500-600 kn max.

 Ovo je malo promašen argument jer na AM4 ploču možeš staviti 16 jezgreni proc koji će biti dobar još sljedećih barem 10 godina, i na nju će ići još jedna generacija koja stiže sljedeće godine.

 Možeš ali ako želiš DDR 5 i PCIe 6.0 i procesor sa večim IPC-om ulaganje u trenutni socket preko neke mjere gubi smisao.

 

Dakle pci 4.0 može podnijeti bandwith od grafičke koja je 4 puta jača od 2080ti. Trenutnim razvojem dobijemo 20% jači GPU svake dvije godine, a ti pričaš o PCI 6 koji će na mainstream platformama biti tek za najmanje 8 godina, ako ne i više. Ajde malo razmisli (ako možeš).

 

 

Evo test VRM-ova ploča od 200$:

 

 

 

MSI je dosta podbacio.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

 

Evo test VRM-ova ploča od 200$:

 

 

 

MSI je dosta podbacio.

eto $200 ploca sa "smecem" od VRM isti vrag kao $700 ploca sa "pro shit" VRM i to na 12 jezgrenom procesoru nabrijanom do ibera

 

za nas smrtnike koji koriste 6/8 jezgrene, birati plocu po tome koja ima kakav VRM, totalno besmisleno

 

zivjeli konektori i audio chipovi i RGB svjetla 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice