AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.217.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

bespotrebno bacas 2000kn na nesto sto ti nece nikako opipljivo pomoci, ako mislis na igranje samo, 8GB ti je sasvim dovoljno, a sto se tice brzine niti to te ne treba previse zabrinjavati

 

taj FPS koji bi dobio sa brzom memorijom ionako neces vidjet jer se igras na 60Hz, a pogotovo nije vrijedan ulaganja 2000kn, a jos manje je vrijedan ovih gluposti da mjenjas MBO+CPU za Intel

 

ako bas moras imati 16GB, onda si radije kupi dodatni keks od 8GB ove memorije koju imas

 

ako te bas svrbi lova radije si kupi NVMe disk, recimo Samsung 960 od 500GB 

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvme je bacanje love bez potrebe jer neces osjetiti brzinu u normalnom koristenje.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Luci šta ti radiš u ovoj temi, izgleda da te malo češe ovaj rizen aaaaa. Nisi baš miran s tim svojim. Pokopat će tvog zen2 ako ne i zen+. Ustvari sam sebe je več pokopao sa meltdown spectre.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 15:46 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...
Nvme je bacanje love bez potrebe jer neces osjetiti brzinu u normalnom koristenje.

covjek ima 120GB SSD, kad vec ide trosit 2000kn, onda mu je pametnije da kupi 500GB NVME nego memoriju koju ne treba uopce.

 

 

 

 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...

onda mu je pametnije da kupi 500GB NVME nego memoriju koju ne treba uopce.

A još pametnije mu je da uzme SATA model i spremi ostatak te uloži u nešto pametnije.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Brze memorije nisu potrebne nego poželjne na ryzenu, neka uzme neku malo jeftiniju i overclocka je, nije to toliki problem 

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Pokopat će tvog zen2 ako ne i zen+. Ustvari sam sebe je več pokopao sa meltdown spectre.

Hahaha sa cime ce ga pokopat sa 5 posto visim taktovima

 

a ovo za meltdown je poseban biser 

,
 

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...

ako te bas svrbi lova radije si kupi NVMe disk, recimo Samsung 960 od 500GB 

 Nije sve u stvarnosti kako pise na papiru, ti diskovi su zesce bacanje para...

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...
Trident z i flare je jedan te isti ram, oba su samsung b die i oba ce raditi bez problema na specificiranim brzinama.

 Flare X ima manje latencije od toga koji je on linkao 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...
chaselol kaže...

Ne lazi covjeka, pomislice da ce dobiti nesto posebno a s tom grafom nema razlike bio on na 4 ili 16 jezgri na 5ghz 


A taj 1600 ce izgurati i gtx 1080 bez problema 

Jesi ti trknut ili kaj? uopce nisam niti pricao hoce li ili nece nabrijati FPS u igrama sa novim procesorom, vec sam komentirao ispaltivost kupnje i sta mu je pametnije umjesto bacat 250 eura na RAM za procesor od 200 eura kod nas u ducanima. Sa 8700k je miran za sljedece 3 generacije GPU flagshipova, sa rizom jedva i trenutnu gtx 1080 

 

A kaj se tice ryzena izgurat ce gtx 1080 kako spada jedino na 4k pa nadalje, ispod toga hoce zastucat itekak (pogotovo ako je na 1080p), zadnje sta sam gledao je kako ga PUBG unistava, nemoze gtx 1080 preko 75 posto izgurat na 1440p... 

 Laž.

 

3440x1440 @100 fps Ryzen 1600 prva liga...

Kod mene su sve igre gdje nema 100 fpsa 99% gpu usagea tako da.. vidim i dalje meljes praznu slamu.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...
dery kaže...

Pokopat će tvog zen2 ako ne i zen+. Ustvari sam sebe je več pokopao sa meltdown spectre.

Hahaha sa cime ce ga pokopat sa 5 posto visim taktovima

 

a ovo za meltdown je poseban biser 

,
 

 Ti sigurnosni propusti su dovoljno sranja napravili nama Intel korisnicima, manje NVME SSD performanse i do 30%, u mnogim radnjama (osim igara) je udar na performanse i do 40%, neki čak pišu da je i java kompajliranje primjetno usporeno. Meni je sve ovo dovoljno da pređem na zen+ threadripper, ili izdržat do 2019 pa na zen 2.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ovisno koja je ploca dosta memorija ne radi niti na deklariranim brzinama i latencijama, a ti bi ocao neki jeftini ram, aj molim te...
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Ovisno koja je ploca dosta memorija ne radi niti na deklariranim brzinama i latencijama, a ti bi ocao neki jeftini ram, aj molim te...

 

Ja sam najjeftiniji ddr4 2400mhz cl17 crucial ram overclocka na 3000mhz cl15 te 1.5v  i nemam nikakvih problema, ja sam zadovoljan, nikakvih problema ni sa matičnom nisam ima, ništa od tih gluposti što vas većina spominje nije istina

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I to kotistuis za 24/7? Aj bas stavi sliku cpu-z i pusti aidu, ovo ce uci u povijest ak je istina, u sto cisto sumnjam...
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
I to kotistuis za 24/7? Aj bas stavi sliku cpu-z i pusti aidu, ovo ce uci u povijest ak je istina, u sto cisto sumnjam...

 ??

 

pa na pce forumu ima par likova koji su sporiji ram kloknuli na 2800/3000mhz na Ryzenu i tago ga drze 24/7

1.5 je safe napon..

 

Ako je chip okey ide to lijepo.

Musice koje je Ryzen imao su gotovo nestale ili ih vise uopce nema.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
I to kotistuis za 24/7? Aj bas stavi sliku cpu-z i pusti aidu, ovo ce uci u povijest ak je istina, u sto cisto sumnjam...

 od aide ti imam samo trial verziju pa nije sve pokazano ali ti mogu sliku cpu z-a il ono izvješće dati, memorija je i dalje stabilna, koristim stalno tako ali ne provodim puno vremena baš sada na kompu i nisam do sada nikakav bsod doživio, jedino mi je visoka voltaža na procu jer sam i dalje na prvoj verziji biosa, nisam nikako mjenja pa ću se sljedećih dana pozabaviti time, trenutno je 3.9v na 3.8 ghz  

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
war3_tft kaže...
I to kotistuis za 24/7? Aj bas stavi sliku cpu-z i pusti aidu, ovo ce uci u povijest ak je istina, u sto cisto sumnjam...

 ??

 

pa na pce forumu ima par likova koji su sporiji ram kloknuli na 2800/3000mhz na Ryzenu i tago ga drze 24/7

1.5 je safe napon..

 

Ako je chip okey ide to lijepo.

Musice koje je Ryzen imao su gotovo nestale ili ih vise uopce nema.

 

Vidio sam lik ima isto crucial al je na 2133mhz cl15 i uspio je isto overclockat na 3000mhz cl15, čak je bio i na cl14

 

klik

 

Mislio sam i ja brži ram uzeti ali pored ovoga nije bilo smisla

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Samo nek on sliku nabaci il neki dokaz, ja isto tak svoj cpu drzim na 7ghz i hladim ga case fanovima.

Izgleda da se dogodio veliki obrat, preko noci iz cista mira rami poceli raditi kak spada, a da stvar bude bolja strategija je uzet najjeftiniji i najsporiji ram jer se oni najbolje klokaju na ryzenu.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Daj ti meni svoju sliku, a ne tu neke izolirane slucajeve sto si nasao.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Samo nek on sliku nabaci il neki dokaz, ja isto tak svoj cpu drzim na 7ghz i hladim ga case fanovima.

Izgleda da se dogodio veliki obrat, preko noci iz cista mira rami poceli raditi kak spada, a da stvar bude bolja strategija je uzet najjeftiniji i najsporiji ram jer se oni najbolje klokaju na ryzenu.

 nije preko noci... samo ima vas nekoliko zatucanih u pm i misle da ce biosi ploca biti na verziji 1 zauvijek..

gledam npr svoju asrock svako malo update bios svaki tjedan vidim novi ram u support listi.. pametnome dosta..

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Samo nek on sliku nabaci il neki dokaz, ja isto tak svoj cpu drzim na 7ghz i hladim ga case fanovima.

Izgleda da se dogodio veliki obrat, preko noci iz cista mira rami poceli raditi kak spada, a da stvar bude bolja strategija je uzet najjeftiniji i najsporiji ram jer se oni najbolje klokaju na ryzenu.

 

Koji dokaz hoćeš? Ja sam se na svoje oči uvjerio da je sve dobro i to sa "šrot" pločom kako vi to nazivate, slike ti mogu stavit ali ti nemaju nikakvog smisla bez nekog testa, od aide imam samo trial, predloži alternativu ili plati licencu za aidu 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
war3_tft kaže...
Samo nek on sliku nabaci il neki dokaz, ja isto tak svoj cpu drzim na 7ghz i hladim ga case fanovima.

Izgleda da se dogodio veliki obrat, preko noci iz cista mira rami poceli raditi kak spada, a da stvar bude bolja strategija je uzet najjeftiniji i najsporiji ram jer se oni najbolje klokaju na ryzenu.

 nije preko noci... samo ima vas nekoliko zatucanih u pm i misle da ce biosi ploca biti na verziji 1 zauvijek..

gledam npr svoju asrock svako malo update bios svaki tjedan vidim novi ram u support listi.. pametnome dosta..

 

Ja sam još uvijek na prvoj verziji biosa, promjenit ću kasnije 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...
war3_tft kaže...
Samo nek on sliku nabaci il neki dokaz, ja isto tak svoj cpu drzim na 7ghz i hladim ga case fanovima.

Izgleda da se dogodio veliki obrat, preko noci iz cista mira rami poceli raditi kak spada, a da stvar bude bolja strategija je uzet najjeftiniji i najsporiji ram jer se oni najbolje klokaju na ryzenu.

 

Koji dokaz hoćeš? Ja sam se na svoje oči uvjerio da je sve dobro i to sa "šrot" pločom kako vi to nazivate, slike ti mogu stavit ali ti nemaju nikakvog smisla bez nekog testa, od aide imam samo trial, predloži alternativu ili plati licencu za aidu 

 pukni mu cpuz print screen na memory tabu

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo covjek gore ima prvi bios pa rastura, a dokaza nigdje...

Jel tvoj ram napokon dosao na listu?
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Evo covjek gore ima prvi bios pa rastura, a dokaza nigdje...

Jel tvoj ram napokon dosao na listu?

 yep ali samo 16gb verzija. ocekujem kroz mjesec dana i svojih 2 x 8gb.

 

https://www.asrock.com/MB/AMD/AB350%20Pro4/index.asp#Memory

 

DDR4ADATA3000300016GBAX4U3000316G16 (Dazzle)

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Evo covjek gore ima prvi bios pa rastura, a dokaza nigdje...

Jel tvoj ram napokon dosao na listu?

 

Kako misliš listu, sa raznim benchmarkovima nisam upoznat, ili misliš na provjerene ramove

 

 

 

Jedini problem oko svega je šta zbog nekog razloga nakon izlaska iz biosa ili treban čekat dosta vremena da se ponovno počne bootat ili ga trebam gasit i ponovno palit i onda čekam neko vrijeme, to je nakon izlaska iz biosa

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 yep ali samo 16gb verzija. ocekujem kroz mjesec dana i svojih 2 x 8gb.

 

https://www.asrock.com/MB/AMD/AB350%20Pro4/index.asp#Memory

 

DDR4ADATA3000300016GBAX4U3000316G16 (Dazzle)

 Znaci nakon skoro god dana nakon izlaska ploce ce navodno doci na red, aj barem je dosao.

petarjukic kaže...

 

Kako misliš listu, sa raznim benchmarkovima nisam upoznat, ili misliš na provjerene ramove

 

 

 

Jedini problem oko svega je šta zbog nekog razloga nakon izlaska iz biosa ili treban čekat dosta vremena da se ponovno počne bootat ili ga trebam gasit i ponovno palit i onda čekam neko vrijeme, to je nakon izlaska iz biosa

 Govorim o listi na maticnoj koju toxic ima, to s izlaskom iz biosa i cekanjem je normalno za ryzene kolko sam skuzio kad se radi oc.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
toxic kaže...

 yep ali samo 16gb verzija. ocekujem kroz mjesec dana i svojih 2 x 8gb.

 

https://www.asrock.com/MB/AMD/AB350%20Pro4/index.asp#Memory

 

DDR4ADATA3000300016GBAX4U3000316G16 (Dazzle)

 Znaci nakon skoro god dana nakon izlaska ploce ce navodno doci na red, aj barem je dosao.

petarjukic kaže...

 

Kako misliš listu, sa raznim benchmarkovima nisam upoznat, ili misliš na provjerene ramove

 

 

 

Jedini problem oko svega je šta zbog nekog razloga nakon izlaska iz biosa ili treban čekat dosta vremena da se ponovno počne bootat ili ga trebam gasit i ponovno palit i onda čekam neko vrijeme, to je nakon izlaska iz biosa

 Govorim o listi na maticnoj koju toxic ima, to s izlaskom iz biosa i cekanjem je normalno za ryzene kolko sam skuzio kad se radi oc.

 zapravo nije.. kada je OC problematican dogada se da npr kada iz windowsa resetiras racunalo nece se bootat pa ga moras izgasit i ponovo upalit dakle ili je oc prevelik ili je napon premali

Moze biti oc rama ili proca svejedno...

 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što se tiče rama, trenutno ne bi išao kupovati s obzirom sa cifre koje su takve kakve jesu.

Pitao sam čisto informativno jer čitam različita mišljenja u vezi nabrojanih ram-a al generalno nema beda sa niti jednim. Pričekati ću još pola godine pa vidjeti da li će se cijene spustiti pa uzmem najjeftiniji 3000Mhz kit ili uzmem još jeftiniju pa oc-am.

Što se tiče SSD-a,  tek ću iduće godine uzimat 500GB sata model. Za divno čudo 128GB mi je za sada ok dok mi NVMe disk iskreno nije potreban.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

 Ti sigurnosni propusti su dovoljno sranja napravili nama Intel korisnicima, manje NVME SSD performanse i do 30%, u mnogim radnjama (osim igara) je udar na performanse i do 40%, neki čak pišu da je i java kompajliranje primjetno usporeno. Meni je sve ovo dovoljno da pređem na zen+ threadripper, ili izdržat do 2019 pa na zen 2.

 Šta klepečeš u prazno, hajde daj pokazi nam te testove gdje si gledao, narocito me ovo za nvme SSD zanima 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice