AMD Ryzen 5000

poruka: 404
|
čitano: 184.017
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Jedino na šta apeliram da stanete jer doslovno rasprava nikud ne vodi...

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
dery kaže...

Kome govoriš? Stav ti je kao da ne razumiješ tko je zatrolao. Tema je ryzen 5000 i stavili smo kako je još uvijek best seller iako su nakon nje izašle dvije intelove serije i jedna amd. Tvoja dobronamjerna intervencija je besmislena.

 stavljate cherrypickani best seller iz jedne ili dvije trgovine kao odgovor na podatke o globalnoj prodaji

 

ajmo 'zatrolat' na isti način s nekom drugom trgovinom

Intel's Core i5-12600K Is Currently Newegg's Best Selling CPU | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

ili pogledat malo izvan majndfaktorija koji rambox pokazuje kao jedinu trgovinu u svijetu

Intel Core i7-12700K Leads Bestselling CPU Charts in US, UK: Ryzen 5 5600X Discounted to $229.99 | Hardware Times

 

Intel’s Core i7-12700K has become the bestselling processor across a multitude of retailers in the US, UK, and Germany. The 12th Gen Alder Lake CPU replaces the AMD Ryzen 7 5800X and Ryzen 9 5900X as the most popular high-end desktop processor.

 da, 5xxx serija je bila best seller dugo vremena, dok nije stigao alder lake

što misliš da je amd spuštao cijene bezveze? i to je bilo u četvrtom mjesecu, koji je u drugom kvartalu, gdje je amd još imao 20% udjela i profit od skoro milijarde dolara

 

a ja sam upozorio na treći kvartal gdje je amd zabiljeđio drastični pad i u prodaji i udjelu i financijama naspram intela 

a ti i dalje trolaš kako ih intel nemere stić, a samo čekaj izvješća za 4. kvartal kad je zen4 trebao popraviti situaciju za amd, a zapravo je ispao katastrofa

tu će amd pasti ispod 10% udjela u prodaji, a financije u debelom minusu

 

i još lupetaš idiotarije da intel prodaje kompanijama, a amd 'onima što znaju'

how yes no, intelovih 84% prodaje desktopa ide na celerone kompanijama, a onih amd-ovih 14% entuzijastima, jel

ovo je natjecanje između intela i amd-a i tu su glavni podaci samih kompanija o isporuci, odnosno prodaji, ne branje trešanja iz majndfaktorija

zato sam i stavio ta izvješća iz 3. kvartala koja najavljuju katastrofu koja se događa i još gore što će se događati dalje, a vidjet će se tek za par mjeseci kad izađu završna izvješća za 2022.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 8:17 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
picajzla0707 kaže...

ajmo 'zatrolat' na isti način s nekom drugom trgovinom

Intel's Core i5-12600K Is Currently Newegg's Best Selling CPU | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

ili pogledat malo izvan majndfaktorija koji rambox pokazuje kao jedinu trgovinu u svijetu

Intel Core i7-12700K Leads Bestselling CPU Charts in US, UK: Ryzen 5 5600X Discounted to $229.99 | Hardware Times

 

 To je bilo prije godinu dana izvukao si vijesti iz naftaline. Opet trolaš mi smo stavili tko je sad best seller. Jedini si troler ti ovde.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Stavio si tko je best seller u jednom ili dvije trgovine. Na majndfktori je i onda 5xxx vodio ispred intela.
Poanta je u tome da stalno linkate jednu trgovinu koja je izuzetak i to predstavljate kao da je tako u cijelom svijetu. A podaci samog amd-a pokazuju suprotno.
Znači i amd zna da je u banani, ali ne, rambox i dery kažu - majnfaktori, maderfakers!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
picajzla0707 kaže...
Stavio si tko je best seller u jednom ili dvije trgovine. Na majndfktori je i onda 5xxx vodio ispred intela.
Poanta je u tome da stalno linkate jednu trgovinu koja je izuzetak i to predstavljate kao da je tako u cijelom svijetu. A podaci samog amd-a pokazuju suprotno.
Znači i amd zna da je u banani, ali ne, rambox i dery kažu - majnfaktori, maderfakers!

 Amazon,newegg, mindfactory, znači na svim stranama svijeta pa čak i u tražilici koji je best seller jel ti treba još ovjera javnog bilježnika.

 

Bero_ng95  interveniraj onome tko trola nije ovo neutralna švica jer ispada kako i ti trolaš offtopičariš.Tema je ryzen 5000 ako te treba podsjetit.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 15:57 (dery).
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 5000

Drago mi je da se svi slazemo kako je amd-ova 5000 serija bolji i isplativiji buy od konkurentnih ekvivalenata intela.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
dery kaže...

 Amazon,newegg, mindfactory, znači na svim stranama svijeta pa čak i u tražilici koji je best seller jel ti treba još ovjera javnog bilježnika.

 

Bero_ng95  interveniraj onome tko trola nije ovo neutralna švica jer ispada kako i ti trolaš offtopičariš.Tema je ryzen 5000 ako te treba podsjetit.

ha dobro, vidjet ćeš za tri mjeseca kad izađu službeni rezultati kakav se potop trenutno odvija sa amd-om

takve su priče bile i s radeonkama, pa su završili na nikad nižih 8% udjela

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

 Amazon,newegg, mindfactory, znači na svim stranama svijeta pa čak i u tražilici koji je best seller jel ti treba još ovjera javnog bilježnika.

 

Bero_ng95  interveniraj onome tko trola nije ovo neutralna švica jer ispada kako i ti trolaš offtopičariš.Tema je ryzen 5000 ako te treba podsjetit.

ha dobro, vidjet ćeš za tri mjeseca kad izađu službeni rezultati kakav se potop trenutno odvija sa amd-om

takve su priče bile i s radeonkama, pa su završili na nikad nižih 8% udjela

 

 

 Ne bi volio to vidjet ni ti ni ja.Nadam se da će se vratit na stare staze sa AM5 kao AM4. Stigli su non x i još samo mbo te 3d cache modeli.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
picajzla0707 kaže...
Znači i amd zna da je u banani, ali ne, rambox i dery kažu - majnfaktori, maderfakers!

 Nikako da shvatiš,šta to znači DIY maloprodaja Desktop procesora i da je tu Ryzen 5000 debelo najprodavaniji=na leđima dugovječnog AM4 socketa.To čak znaju i Klingonci, a ti podebljano stalno mješaš sa ostalim CPU segmentima.Kolko je tko gdje zaradio ili izgubio Intel vs AMD, to je nebitno jer pričamo o DIY maloprodaji procesora fučkaj ga sad.

picajzla0707 kaže...
ha dobro, vidjet ćeš za tri mjeseca kad izađu službeni rezultati kakav se potop trenutno odvija sa amd-om

takve su priče bile i s radeonkama, pa su završili na nikad nižih 8% udjela

 

Desktop je samo mali dio profita za AMD, ili Desktop Ryzen 5000 i dalje če još par mjeseci biti naprodavaniji Desktop DIY procesor.

 

Potop je ovo jer imaš i brojke, samo kao primjer a tu se fakat vrti ogromna lova.Serverski/HPC/Data Centar CPU(GPU) dio prihoda ili profita.Pa sad ti dalje gledaj, kaj je bitnije za Intel i tko gubi ogromnu lovu.

 

Q3 2021=Q3 2022, Intel -27%

 

Q3 2021=Q3 2022, AMD +45%

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 23:29 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
rambox kaže...

 Nikako da shvatiš,šta to znači DIY maloprodaja Desktop procesora i da je tu Ryzen 5000 debelo najprodavaniji=na leđima dugovječnog AM4 socketa.To čak znaju i Klingonci, a ti podebljano stalno mješaš sa ostalim CPU segmentima.Kolko je tko gdje zaradio ili izgubio Intel vs AMD, to je nebitno jer pričamo o DIY maloprodaji procesora fučkaj ga sad.

Desktop je samo mali dio profita za AMD, ili Desktop Ryzen 5000 i dalje če još par mjeseci biti naprodavaniji Desktop DIY procesor.

 

Potop je ovo jer imaš i brojke, samo kao primjer a tu se fakat vrti ogromna lova.Serverski/HPC/Data Centar CPU(GPU) dio prihoda ili profita.Pa sad ti dalje gledaj, kaj je bitnije za Intel i tko gubi ogromnu lovu.

 

Q3 2021=Q3 2022, Intel -27%

 

Q3 2021=Q3 2022, AMD +45%

 

 

to sam tebi ja tumačio odavno kad si predstavljao majndfaktori kao globalni trend prodaje i tu se slažem

samo što to amd sada umjetno održava zahvaljujući spuštanju cijena, jer kad je intel i na tom dijelu počeo biti među najprodavanijima sa 12700k, baba su je kontrirala korekcijom cijena

to je ono što se događa normalno na tržištu i zato nam je potrebna konkurencija, a ne superjaki intel ili amd koji nabija cijene 6core na 300usd

 

a što se tiče servera, to je također dobro za nas - jer iako su nama serveri bitni kao lanjski snijeg - ipak daju amd-u mogućnost da drži glavu iznad vode kad padne prodaja destop i mobile procesora, isto kao i grafičkih kartica, pa ne moraju previše rezati u razvojnom odjelu, što je opet dobro za nas 

 

samo je problemčić u tome da niti serverski dio trenutno ne pokriva sve troškove, pa je amd opet zaronio u minus i to na samom izlasku zen4 

kako i sami znamo da je u Q4 '22. prodaja zen4 bila nikakva, a tu leži para (uz onaj serverski dio) jer se radi o novim procesorima koji visokom cijenom daju visoki profit, situacija za amd će biti još gora u Q4 i to je ono što sam govorio da se tek pokazuje kad je stigao prvi izvještaj o isporukama procesora za Q3, isto kao i financijsko izvješće za Q3

 

zen3 neće dovijeka držati prodaju, ljudi žele novo, a ako amd vrlo brzo ne popravi situaciju sa zen4 (cijene matičnih), udio u globalnoj prodaji će im nastaviti padati

već na kraju Q3 je pao na 14%, na kraju Q4 će biti ispod 10% i to je problem, jer u samo jednoj godini gube sve što su stvarali od izlaska prvih zen procesora i kreću ispočetka sa zen4

doduše, sad je nešto lakše krenuti iznova jer je zen već poznato ime, ali da im je trebalo ovakva katastrofa, baš i nije

 

 

14 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Idealno bi bilo kad bi ryzen 5600 pao na 100 eura i ploče na 50 eura, pa nek si ljudi kupuju nove serije koliko žele od Intela i AMD-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
forumaš kaže...

Idealno bi bilo kad bi ryzen 5600 pao na 100 eura i ploče na 50 eura, pa nek si ljudi kupuju nove serije koliko žele od Intela i AMD-a.

 ne trebaju oni padati ništa niže nego su sad, jer je to bila prilika da se ljudi, kojima nije bitno imati najnovije, obnove s odličnim procesorima

 

samo poslovna taktika amd-a je zakazala i to se sad pokazuje

umjesto da su odmah po izlasku 5600x išli sa 5600 i 5700 i uzeli još 10-20% tržišta, oni su išli kratkoročno na debelu zaradu

tu je prva greška, druga je postavljanje zen4 kao premium brenda gdje su nabili cijene matičnih i onemogućili korištenje jeftinije ddr4 memorije, o guranju maksimuma pod cijenu novonormalnih 95°c da ne govorimo, što je rezultiralo flopom nove serije

 

sve to rezultira time da im je udio na tržištu već do kraja 9mj '22. pao ispod 14%, što je razina otprije pet godina, a financijski rezultati su im pad sa skoro milijarde dolara u plusu na minus

do kraja godine i početak nove .23., što je aktualna situacija, pad će biti još veći, i financijski i po pitanju udjela na tržištu

dopustili su da se intel vrati u igru i sad se vraćaju na početak zen ere

 

u grafičkom odjelu je ista situacija, pali su na samo 8% udjela i konkurentnost je nestala, zato i imamo ovo što imamo - da nevidija slobodno diže cijene koliko god im se hoće

14 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Samo nek nvidija diže cijene, nebumo kupili novu grafu 5-6 godina pa bumo nakon toga kupili polovnu, a oni nek dižu koliko god hoće. A sad ak netko želi plesati kako oni sviraju, neka pleše. Od mene će se slabo opskrbiti novim jahtama, a ja bum i dalje igrao sve po redu  :D

Ryzen 5600/B450-B550 je idealan CPU za gamere kojima je bitno uloženo/dobiveno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
forumaš kaže...

Samo nek nvidija diže cijene, nebumo kupili novu grafu 5-6 godina pa bumo nakon toga kupili polovnu, a oni nek dižu koliko god hoće. A sad ak netko želi plesati kako oni sviraju, neka pleše. Od mene će se slabo opskrbiti novim jahtama, a ja bum i dalje igrao sve po redu  :D

Ryzen 5600/B450-B550 je idealan CPU za gamere kojima je bitno uloženo/dobiveno.

 kratkovidno razmišljaš

što je sa onima koji već par godina čekaju upgrade jer su ih majneri prcali par godina, ti ne mogu više čekati, a grafe i polovne i nove preskupe

 

da je amd ostao konkurentan u gpu diviziji sad ne bi nevidija dizala ovako cijene

što ćeš za 5-6 godina ako i ti naletiš na ovakvu situaciju, kupit novu grafu za 8k ili polovnu za 6k?

ili ćeš ići na malo jaču od svoje za 4k?

 

bez konkurencije smo u kujcu

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
picajzla0707 kaže...

što je sa onima koji već par godina čekaju upgrade jer su ih majneri prcali par godina, ti ne mogu više čekati, a grafe i polovne i nove preskupe

 

 

 Totalno validno, ali nekako besmisleno...

 

Evo i ja cekam ferrari vec 30 godina da pojeftini, preskup mi novi i polovni jednako...... i nece, pa nece....

 

Zezam se, naravno!

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

Samo nek nvidija diže cijene, nebumo kupili novu grafu 5-6 godina pa bumo nakon toga kupili polovnu, a oni nek dižu koliko god hoće. A sad ak netko želi plesati kako oni sviraju, neka pleše. Od mene će se slabo opskrbiti novim jahtama, a ja bum i dalje igrao sve po redu  :D

Ryzen 5600/B450-B550 je idealan CPU za gamere kojima je bitno uloženo/dobiveno.

 kratkovidno razmišljaš

što je sa onima koji već par godina čekaju upgrade jer su ih majneri prcali par godina, ti ne mogu više čekati, a grafe i polovne i nove preskupe

 

da je amd ostao konkurentan u gpu diviziji sad ne bi nevidija dizala ovako cijene

što ćeš za 5-6 godina ako i ti naletiš na ovakvu situaciju, kupit novu grafu za 8k ili polovnu za 6k?

ili ćeš ići na malo jaču od svoje za 4k?

 

bez konkurencije smo u kujcu

 Ak je skupo uzme se xbox serija s za 300 eura, gamepass i igraš. Jebeš nvidiju i amd ako misle držat cijenu, ili ako je pre skupo polovno. Ak nije pre skupo uzme sr RX 6700 za 400 eura, jebeš nvidiju.ryzen 5600, b450, 2x8 gb rama, rx 6700 i igraš  Jebeš nvidiju i intel.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000

ah, defetizam

savršena pozicija za raspravu

14 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Samo praktična prilagodba sitaciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Eto zato se Ryzen 5000 prodaje ko šašav, i to baš za gejming i ostale PC tričarije+upgrade na pet godina stare AM4 matičnjače.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 5000

Upravo mogucnost upgradea je za mene bio no brainer ☝️

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Definitivno olaksava kupovinu i upgrade to sto maticna ploca postaje "optional", ako se ima para i zelje....

Posebice sto u am4 segmentu i nemas neku mid-range plocu ispod 100eura, a nesto imalo bolje je daleko skuplje. Sto zbog potrebe, sto zbog raznih fancy plocica, rgb i slicno, na sto svrsis jednom i nikad vise ne pogledas....

Ovako, ako imas bilo kakvu plocu, uzmes cpu koji zelis, i deri... Ja sam bio skeptican kako ce raditi na staroj b350.... No, bezrazlozno, radi, ne zeza,nikakav problem.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Damir22 kaže...
Ovako, ako imas bilo kakvu plocu, uzmes cpu koji zelis, i deri... Ja sam bio skeptican kako ce raditi na staroj b350.... No, bezrazlozno, radi, ne zeza,nikakav problem.

 naravno da radi, iako su mjesecima lagali da 3xx ploče ne mogu primiti bios za 5xxx procesore da bi prodali što više preskupih x570 ploča

pa su se izvlačili da nisu rekli da će sve matične dobiti podršku, da su rekli da će socket am4 imat podršku, ne i svaki čipset itd.

zato je većina prešla na nove matične, a onda nakon godinu dana čudo - odjednom može i na 3xx

u svakom slučaju, za ljude koji ne nasjedaju hajpu ispalo je dobro, em su sad 5xxx jeftini, em idu na sve ploče

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Meni dobro, iako sam htio promjeniti plocu, za sada nek radi ovako..... A radi.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Damir22 kaže...
Meni dobro, iako sam htio promjeniti plocu, za sada nek radi ovako..... A radi.

 naravno, i ja sam ti savjetovao da ne mijenjaš matičnu

ako ti je dosta ono što imaš na ploči, ne treba ti pcie 4.0, usb 3.2 i slično, čemu mijenjati ono što radi

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Znam, rekao sam da sam skeptican, nije to neka ploca, a sjecam se i problema sa 2200g i pregrijavanjem vrm-a, pa sam se bojao takvih problema, no, stvarno, nista se ne desava, radi bez greske.

Temp normalne, clock stabilan, boost stabilan, cak sam i udervoltao -0.2500, isto sve radi,manja potrosnja (nebitno), manje zagrijavanje (nebitno), cisto probe radi, ploca ionako ne podrzava neke naprednije stvari i podesavanja voltaza, krivulja, offseta i slicno, pa se ni ne zamaram previse.

S boljom plocom bi se mozda vrijedilo pozabaviti time u edukativne svrhe, iako neznam dali postoji potreba...
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Instalirao iz zezancije cinebench r23, i odvrtio...

 

Ostao iznenadjen rezultatom od "samo" 8400 multi core..... 

 

I nista mi nije jasno, gledam, score bi trebao biti veci.

 

Odem u bios, sve ok, sve namjesteno..... no, zakopano medju postavkama, pbo je bio disejblan, iako je clock boostao u igrama.  Promjenio, pokrenio ponovo - 11224. Vec ima smisla.

 

Bemti gigabyte i njihove glupe ploce :)

 

EDIT: blagi undervolt - 11403 multi core.... 

 

???

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 14:51 (Damir22).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 5000

Stock

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Damir22 kaže...

Instalirao iz zezancije cinebench r23, i odvrtio...

 

Ostao iznenadjen rezultatom od "samo" 8400 multi core..... 

 

I nista mi nije jasno, gledam, score bi trebao biti veci.

 

Odem u bios, sve ok, sve namjesteno..... no, zakopano medju postavkama, pbo je bio disejblan, iako je clock boostao u igrama.  Promjenio, pokrenio ponovo - 11224. Vec ima smisla.

 

Bemti gigabyte i njihove glupe ploce :)

 

EDIT: blagi undervolt - 11403 multi core.... 

 

???

 Ako imas vremena, igraj se sa curve optimizatorom, ryzen master ima opciju da ti izracuna kolko bi otprilike mogao ici u - na svakoj jezgri (iako u 95% slucajeva nije tocno, jos treba smanjit brojeve ali bar znas dal mozda mozes krenut sa -20 na svim jezgrama ili sl..), tu bi prakticki mogao nagurat 4.7+ghz sa undervoltom

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Pokusat cu, rekao sam da ploca to nema, no, ipak ima tu opciju samo zagurano i sakriveno da bog nemoze naci.

Gotovanski, no ima li kakav tutorial za to "izracunavanje"?
Hvala!
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 17:36 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen 5000

 Eto moje na stocku i PBO na -30.

pbo -30 pbo -30
stock stock
pbo pbo
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice