AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 788.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Mislis, 8 dretvi ?! ;)

coffe,coffe,coffe.....
4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
gummyslaw kaže...

Hvala. Nisam dobro gledao. Ova prva je nova za 100e... kid nas je nova preko 200e. Cak I da dodjem autom u Zagreb I catarina I gorivo opet mi se isplati

 Pozdrav. Znam da dizem temu iz mrtvih Ali da se zahvalim svim kolega a na sugestijama. Iako je proslo skoro godinu Dana od mog obracanja evo da se pohvalim ucinjenim. Upgrade naponske jedinice CM V850 gold 80+ 65e novo. Cooler CM 212 Turbo 35e novo,  bila odlicna akcija cijena za ovaj divni CM komplet. GPU MSI RX 470 Gaming X 4GB OC dobio Sam je za 40e pod uslovom da je popravim(rudarila). Popravio (rebowling, I opste sredjivanje termalna pasta I novi cooleri trosak 7e sa ebay.) CPU I dalje 6300 stabilno clock an na 4.5 Ghz, mada Sam vratio na default taktove jer gura bez problema I Mafia 3, I GTA 5 I Wolfenstein The old blood... Naravno I dalje primarni sluzi da pretvori TV u Smart TV 😁Eto malo da se pohvalim I cujem vase uvazeno misljenje kolega FX ovaca. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 23:36 (gummyslaw).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

Dobri su to još procesori ma šta god tko rekao,za prosječnog korisnika odlični. To kaj ovi brojači frejmova imaju svoje brije, neka briju. Bolje prase da se vrti i fx doma, nego 10900k i putrić na kruhu 

15 godina
offline
Re: AMD FX Club

Teško mi prijeć na Ryzena.....pogledaj u opisu..radi na defaultu 99% vremena, malo ga zezaju BF5 i Division 2.... na Division 2 sam malo štela grafičke postavke, tako da sada glatko radi (šteta što se u igri AA ne da skroz ugasiti)..

14 godina
offline
AMD FX Club

Pozz

Ima li još ljudi sa fx-evima

Imam pitanjce...
Fx8350, koja je safe temperatura i napon, za temperaturu se pisalo oko 60C° koliko sam pročitao unazad par stranica ove teme... (na netu se svašta piše, jedni pišu 1.5V max, drugi 1.55V max), može mi netko sa sigurnošću potvrditi?
Naime, ja sam jedan od rijetkih koji je kupio fx pred kraj, platio sam ga novog cca 630Kn u Adm-u prošle godine, još mi je pod garancijomLINK

Matičnu nisam mogao birati, tj mogao sam između Asrock-a 970 pro3 i Gigabyte GA-970A DS3P, odlučio sam se na gigabajticu, jer sam naviknut na njihov uefi bios također je još pod garancijom LINK

E sad, najviše šta sam uspio oveclocknuti 8350 je bilo 4.6 i to mi boota windowse, ali nije stabilno, na 4.5 je stabilan ko singerica i to sam postigao kad sam dizao samo množitelj i napon, malo sam se okušao drugačijom metodom, smanjio množitelj, te povećao fsb, povećao frekvenciju ram memorije sa 1866Mhz na 2218Mhz uz 50mV povećanja napona ram memorije da bi bilo stabilno, te mi je sa gain-om fsb-a i nb frekvencija veća, sa 2200Mhz skočila na 2288Mhz (napon nb stock), frekvencija proca sa 4500Mhz na 4576Mhz, te što je interesantno, na ovaj način sam čak uspio dobit i da uz niži napon radi stabilno, 4.500Mhz sa množiteljem zahtjeva 1.480V, a 4.576Mhz sa fsb-om zahtjeva 1.460V (20mV manje) + uključio sam loadline calibration da mi dodatno stabilizira napon, tj da nemam oscilacija napona (padove napona što bi rezultiralo nestabilnosti)...

Te bih pitao, koji program je najpouzdaniji za mjerenje napona na procesoru?
Gledam napon preko aide64 i cpuz i imam različita očitanja mjerenja, razlika jednog i drugog je mala (cca 40mV), ali ne znam koji je ispravan, bez obzira što sam podesio napon na 1.460V, ponekad mi prikažu tjekom full load-a 1.500V što je neki peak napon i preko toga do sada nisam imao mjerenja, pa nisam ziher koliko mi je pouzdano ovako držati system i dali je tih 1.500V stvarno 1.500V, matična nema nikakve test point-ove di bi čovjek mogao taj napon sa multimetrom precizno mjeriti...

 

Bottleneck za veći overclock mi je vjerujem matična, em je slabiji chipset (AMD970) em je 4+1 fazna ragulacija napona što je preslabo za dobar overclock...

Mada osjetim gain u performansama pc-a sad kad sam ga kloknuo preko fsb-a, pa sam digao sve frekvencije (i cpu i ram i nb) nego kad sam samo cpu clocknuo, stabilno je, odvrtio sam testove i drži pod full opterećenju, samo me zanima koliko je to sad safe na duže staze, temperatura je u idle oko 42C°, u full load-u 50C°, a kad opteretim i grafičku, cpu dođe do 55C°, vodeno je podešeno sa custom profilima da bude čim tiše, tako da se ove temperature mogu još i smanjit, samo će biti bučnije...

 

Znam da mi je cpu bottleneck za rx-icu, pa pokušavam izvuć max koliko se da

 
 
 

 BTW:
Malo sam razočaran što se tiče overclock potenciala ovog fx-a, tj rekao bi da je tvornički već dosta napet, pa se neda baš puno juice-a izvuć...
Sa tvorničkih 4.0Ghz mogu bez beda dobit gain od 0.5Ghz, na 4.5Ghz...

Ali mi se čini da sam dosta limitiran naponom i radnom temperaturom, nekada su procesori bez beda radili na 80C° u full load-u...
Kad se samo sjetim, davno sam clockao intel pentium e5200, sa tvorničkih 2.5Ghz sam ga dobio na 4.0Ghz stabilno što je gain od 1.5Ghz na p35 chipsetu koji je bio mid range, proc ništa posebno, nikakav black edition, ništa, sjećam se da sam u single core performance brijao q6600 koji je bio avion u to doba (prije 13 godina)

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2020 18:21 (1BIT).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club

Nemam FX, ali evo jedan video sa korisnim informacijama i postupku OC-a FX-a. Može ti biti koristan...

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
AMD FX Club

Ma bottleneck za veći overclock mi je matična, 4+1 fazna regulacija vrm-a i 4 pinski konektor za napajanje cpu-a su preslabi za 125W+ oc tdp fx-a šta god ja napravio...

 

A velim kad sam kupovao prošle godine sve novo, nisam imao izbora, mada cijena je bila kikiriki, pa se ne mogu žalit

 

990FXA polovnu traže oko 550Kn +-50Kn, toliko sam ja dao za ovu 970A novu iz dućana

Al sa 990FXA bi možda i 5Ghz mogao postić, 8 pinski konektor za cpu, 8+2 fazna regulacija vrm-a, brži chipset...
Samo mi je neisplativo davat tolku lovu za stari socket, rađe dodam +200Kn i kupim AM4 matičnu, pričekam neku akciju ryzena, piknem ram i više profitiram sa uloženim...

Mada opet se ne mogu oteti dojmu da se slabo clockaju ti fx-evi, em si usko limitiran naponom i temperaturom koju ne smiješ prijeć da ne dođe do oštećenja, em su gladni i žedni ti fx-evi, pa ti za dobar clock treba i dobra matična da bi išta postigao, mada dobro, velim tvornički su oni već dosta napeti, da je fx 8350 tvornički na 3.5Ghz i da ima iste oc sposobnosti ga dovesti do 4.5Ghz, bolje bi izgledalo, ovako sa 4Ghz lupit u plafon već na 4.5Ghz meh, ko kratak sex

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club

 

I ja svog Phenoma mogu "vozati" na 4GHz, ali zbog 4+1 fazne regulacije i zeznutog vdropa to nije stabilno. Nemam opcija load line calibration i ostalih džidža, nego mogu "zaobići" problem tako što mu mogu dati još napona, preko 1.5, pa da vdrop ne izazove BSOD, ali onda dobijem još veće zagrijavanje CPU + napojne regulacije. To je jednostavno tako kod medium ploča, nisu za neki ekstremni OC. Mislim da bi i na 990FX dobio možda 200-300 MHz veći clock + još veće zagrijavanje, ali to nebi dalo zadovoljavajuće performanse.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Nemoj se zamarati, 4.5GHz je odlicno za fx-a. Gain nakon toga ti je minimalan a potrosnja i grijanje se drasticno povecavaju. 

Eventualno vidi ako mozes jos iscijediti northbridge clock, koliko se sjecam fx je skalirao s northbridge oc-om, dok je phenom 2 volio ht clock..

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
dedaa kaže...

Nemoj se zamarati, 4.5GHz je odlicno za fx-a. Gain nakon toga ti je minimalan a potrosnja i grijanje se drasticno povecavaju. 

Eventualno vidi ako mozes jos iscijediti northbridge clock, koliko se sjecam fx je skalirao s northbridge oc-om, dok je phenom 2 volio ht clock..

Zapravo je suprotno i za Phenoma, HT OC ne donosi vidljive performanse, dok mu NB OC fino paše. No kako je napisao već je oc-a NB, jedino mu ostaje da poveća množitelj NB jer core clock neće više dizati.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
offline
AMD FX Club

Poslije 4.5 ghz za fx-a je mučenje,a ne dobijes nista osim topline i potroška energije.Sve u svemu bolje da to utopis negdje  i kupis nekoga ryzena jer ces vidjeti pošteni boost.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
funny games kaže...

Poslije 4.5 ghz za fx-a je mučenje,a ne dobijes nista osim topline i potroška energije.Sve u svemu bolje da to utopis negdje  i kupis nekoga ryzena jer ces vidjeti pošteni boost.

 Bolje mu je prijeci na  ryzen 1 generacije 4/8, nego klokati fx 8350 jer nema nikakve koristi.Nista nece dobiti osim potrosnje el energije.

15 godina
offline
Re: AMD FX Club

Pa čovjek samo želi zasada da iskoristi maximum od onog što ima. Overclockingom čitavog sistema (CPU, NB, RAM) će dobiti par % povećanja performansi. Ništa pretjerano značajno, a smanjit će i eventualne frame dropove. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
boxer kaže...

Pa čovjek samo želi zasada da iskoristi maximum od onog što ima. Overclockingom čitavog sistema (CPU, NB, RAM) će dobiti par % povećanja performansi. Ništa pretjerano značajno, a smanjit će i eventualne frame dropove. 

 Ali nema tog maximuma nista nece dobiti od 500mhz samo potrosnju i zagrijavanje taj procesor je od amd veliki promasaj.

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
boxer kaže...

Pa čovjek samo želi zasada da iskoristi maximum od onog što ima. Overclockingom čitavog sistema (CPU, NB, RAM) će dobiti par % povećanja performansi. Ništa pretjerano značajno, a smanjit će i eventualne frame dropove. 

 To sam i ja radio i zaključio da nema koristi pogotovo za moderne igre.Najbolja mu je opcija prodati to sve i ubosti ryzena prve generacije i ima svoj mir.

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...

 Ali nema tog maximuma nista nece dobiti od 500mhz samo potrosnju i zagrijavanje taj procesor je od amd veliki promasaj.

 

funny games kaže...

 To sam i ja radio i zaključio da nema koristi pogotovo za moderne igre.Najbolja mu je opcija prodati to sve i ubosti ryzena prve generacije i ima svoj mir.

 Pa to zna i bez vas , ovo je tema o FX-u i dobit će u nekim igrama porast performansi, nešto od CPU/NB/RAM a nešto i od veće iskoristivosti GPU. 

 

Imate na onom videu testiranje, nije ekstra puno, ali se vidi.  Pa ni jedna arhitektura iz tog doba ne daje jaw-dropping boost kroz OC.

Svakako povećanje clocka ne donosi linearni dobitak u performansama. 

Ne znam koji onda kurac postoje ovakve teme ako će se na njima samo govoriti "da od toga nema ništa kupi i prijeđi na novo".  To svi znamo. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Mozda ne zna otkud ja znam.Ja samo kazem da nece dobiti nista, svi smo pokusali i porosili novce na aftermarket coolere nista nismo dobili.Fx je dobar za multitasking ali za igranja nije mu bas najbolji, jer se sve igre doslovno baziraju na single core preformanse. Ja to govorim iz iskustva imao sam vise tih fx-ova i nema neke velike razlike medju njima.
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
boxer kaže...

...Pa ni jedna arhitektura iz tog doba ne daje jaw-dropping boost kroz OC

 to baš i nije istina, sandy bridge je imao jako dobre rezultate s ocanjem

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
1BIT kaže...

Ma bottleneck za veći overclock mi je matična, 4+1 fazna regulacija vrm-a i 4 pinski konektor za napajanje cpu-a su preslabi za 125W+ oc tdp fx-a šta god ja napravio...

 

A velim kad sam kupovao prošle godine sve novo, nisam imao izbora, mada cijena je bila kikiriki, pa se ne mogu žalit

 

990FXA polovnu traže oko 550Kn +-50Kn, toliko sam ja dao za ovu 970A novu iz dućana

Al sa 990FXA bi možda i 5Ghz mogao postić, 8 pinski konektor za cpu, 8+2 fazna regulacija vrm-a, brži chipset...
Samo mi je neisplativo davat tolku lovu za stari socket, rađe dodam +200Kn i kupim AM4 matičnu, pričekam neku akciju ryzena, piknem ram i više profitiram sa uloženim...

Mada opet se ne mogu oteti dojmu da se slabo clockaju ti fx-evi, em si usko limitiran naponom i temperaturom koju ne smiješ prijeć da ne dođe do oštećenja, em su gladni i žedni ti fx-evi, pa ti za dobar clock treba i dobra matična da bi išta postigao, mada dobro, velim tvornički su oni već dosta napeti, da je fx 8350 tvornički na 3.5Ghz i da ima iste oc sposobnosti ga dovesti do 4.5Ghz, bolje bi izgledalo, ovako sa 4Ghz lupit u plafon već na 4.5Ghz meh, ko kratak sex

 Slaba matična za FX-a min 6+2 fazna da bude , veliki napon ti treba za 4.5GHz tako da ti je to nemoguća misija ganjati 5ghz i da uzmeš bolju ploču cpu treba taj napon i na njoj za 4.5GHz. Ja imam FX 8320 4.7GHz na 1.428V i to se već može hladiti komotno bez problema već za 5GHz treba napon preko 1.5V i to mogu hladiti al nije mi potrebno. Uzmi polovnu AM4 platformu i vozi.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
picajzla0707 kaže...
boxer kaže...

...Pa ni jedna arhitektura iz tog doba ne daje jaw-dropping boost kroz OC

 to baš i nije istina, sandy bridge je imao jako dobre rezultate s ocanjem

 Pa imao je rezultate, ali i dalje je istina ono što sam rekao - da simpllificiram 10% povećanje brzine ne donosi ni blizu % povećanja performansi. To je bit onoga što sam govorio kroz postove. Ako nastavimo otići ćemo samo u offtopic. 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
AMD FX Club

Hvala svima na odgovorima

 

Svjestan sam da je proc banana, oc-om cpu, nb i ram-a sam postigao maximum koji se dao izvući, furam ga malo preko 4.5Ghz pri 1.464V, temperatura ne prelazi 55°C radi stabilno i neću dalje ništa dirati...
Čekam neki dobar deal ryzena, neku akciju, mada nebi baš prvu generaciju piknuo, rađe 2xxx ili 3xxx seriju 5ce ili 7ce, šta naleti, a do tada sam mislio izvuć šta se izvuć da iz fx-a, ali je ispao šipak...nema tu sex-a

 

Tako sam piknuo i ovog fx-a, nisam pretjerano pratio procesore, pa sam se zeznuo, prije nego su ih povukli iz prodaje, 8350 je bio kikiriki, a prešao sam sa phenom-a II 965BE, pa mi se u tom trenu činio kao dobar buy preć sa 4 jezgre na 8, mada su se već onda kad sam kupovao fx-a nudili ryzeni prve generacije, pa nebi opet kupio nešto na zalazu prodaje...

 

Meni bi se najviše isplatilo da mi se ovaj fx pokvari i da ga odfuram na reklamaciju (jer mi je još pod garancijom), te da kao zamjenu dobim neki ryzen, pa makar i 3ku kako fx-a više nema u prodaji

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 17:31 (1BIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
1BIT kaže...

Hvala svima na odgovorima

 

Svjestan sam da je proc banana, oc-om cpu, nb i ram-a sam postigao maximum koji se dao izvući, furam ga malo preko 4.5Ghz pri 1.464V, temperatura ne prelazi 55°C radi stabilno i neću dalje ništa dirati...
Čekam neki dobar deal ryzena, neku akciju, mada nebi baš prvu generaciju piknuo, rađe 2xxx ili 3xxx seriju 5ce ili 7ce, šta naleti, a do tada sam mislio izvuć šta se izvuć da iz fx-a, ali je ispao šipak...nema tu sex-a

 

Tako sam piknuo i ovog fx-a, nisam pretjerano pratio procesore, pa sam se zeznuo, prije nego su ih povukli iz prodaje, 8350 je bio kikiriki, a prešao sam sa phenom-a II 965BE, pa mi se u tom trenu činio kao dobar buy preć sa 4 jezgre na 8, mada su se već onda kad sam kupovao fx-a nudili ryzeni prve generacije, pa nebi opet kupio nešto na zalazu prodaje...

 

Meni bi se najviše isplatilo da mi se ovaj fx pokvari i da ga odfuram na reklamaciju (jer mi je još pod garancijom), te da kao zamjenu dobim neki ryzen, pa makar i 3ku kako fx-a više nema u prodaji

 tolike godine na forumu i nisi znao da ima tema preporuka za kupovinu novog racunala ili tako nesto

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...

 tolike godine na forumu i nisi znao da ima tema preporuka za kupovinu novog racunala ili tako nesto

 haha, sve ja to znam, ali slabo pratim i ne pitam

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
1BIT kaže...

Hvala svima na odgovorima

 

Svjestan sam da je proc banana, oc-om cpu, nb i ram-a sam postigao maximum koji se dao izvući, furam ga malo preko 4.5Ghz pri 1.464V, temperatura ne prelazi 55°C radi stabilno i neću dalje ništa dirati...

  

Dobro ti je to šta će ti jače...

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Gee kaže...

 

Dobro ti je to šta će ti jače...

 A trebao bi si monitor kupit neki novi, pa se isto ne mogu odlučit dal uzet 1080p ili 1440p, ovaj 20" 1050p samsung je već odavno za penziju

Mada služi vjerno

Uzeo bi 27", te si mislim da bi mi 1080p za par godina opet bio outdate-d, a gejmat na 2k sa fx-om bi bilo napeto

16 godina
offline
Re: AMD FX Club
1BIT kaže...

Al sa 990FXA bi možda i 5Ghz mogao postić, 8 pinski konektor za cpu, 8+2 fazna regulacija vrm-a, brži chipset...
Samo mi je neisplativo davat tolku lovu za stari socket, rađe dodam +200Kn i kupim AM4 matičnu, pričekam neku akciju ryzena, piknem ram i više profitiram sa uloženim...

Mada opet se ne mogu oteti dojmu da se slabo clockaju ti fx-evi, em si usko limitiran naponom i temperaturom koju ne smiješ prijeć da ne dođe do oštećenja, em su gladni i žedni ti fx-evi, pa ti za dobar clock treba i dobra matična da bi išta postigao, mada dobro, velim tvornički su oni već dosta napeti, da je fx 8350 tvornički na 3.5Ghz i da ima iste oc sposobnosti ga dovesti do 4.5Ghz, bolje bi izgledalo, ovako sa 4Ghz lupit u plafon već na 4.5Ghz meh, ko kratak sex

 Ja imam FX8350 i 990FXA matičnu. Evo već skoro 4 godine ga držim na 4.5Ghz sa 1.3V, nikakvih problema nemam. Corsair H100i vodeno ga bez problema i ljeti drži ispod 50°C i kad se satima igram. Svi pokušaji OC-a su manje više završili sa problemima, imao sam i 5Ghz, ali nasumično sam dobivao BSOD-e, tako da sam na kraju odustao.

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
1BIT kaže...
Gee kaže...

 

Dobro ti je to šta će ti jače...

 A trebao bi si monitor kupit neki novi, pa se isto ne mogu odlučit dal uzet 1080p ili 1440p, ovaj 20" 1050p samsung je već odavno za penziju

Mada služi vjerno

Uzeo bi 27", te si mislim da bi mi 1080p za par godina opet bio outdate-d, a gejmat na 2k sa fx-om bi bilo napeto

 Ma FHD, si ti vidio cijene grafičkih u zadnje vrijeme, nemaš bioničke oči, jedan dobar FHD monitor s free ili g syncom, ja imam samsung 2232 bw nikako da krepa...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 19:59 (Gee).
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Gee kaže...
1BIT kaže...
Gee kaže...

 

Dobro ti je to šta će ti jače...

 A trebao bi si monitor kupit neki novi, pa se isto ne mogu odlučit dal uzet 1080p ili 1440p, ovaj 20" 1050p samsung je već odavno za penziju

Mada služi vjerno

Uzeo bi 27", te si mislim da bi mi 1080p za par godina opet bio outdate-d, a gejmat na 2k sa fx-om bi bilo napeto

 Ma FHD, si ti vidio cijene grafičkih u zadnje vrijeme, nemaš bioničke oči, jedan dobar FHD monitor s free ili g syncom, ja imam samsung 2232 bw nikako da krepa...

 i ja iam taj monitor i jos uvijek radi :) al igram odavno na na 107cm  telki ,prije bi uzo neki tv od  oko 120cm  neg novi monitor

nekaj me zeza komp u zadnje par dana,ak mi je ukljucen cool and quiet onda proc ne prelazi 2.310mhz,kad ga zgasim radi normalno..ima ko neku ideju kaj bi to moglo bit?

to sa defoltnim postavkama u biosu

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 20:11 (Žiga82).
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Možda ti ne javlja dobro program kojim pratiš...zašto nisi podigao množitelj?
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Gee kaže...
Možda ti ne javlja dobro program kojim pratiš...zašto nisi podigao množitelj?

 pratim sa vise njih ,nebi reko da svi krivo pokazuju:),a nisam dizo vise jer sam htjeo za pocetak da bude na 3500 za probu,a on stoji na 2300 ak je cool and quiet on

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice