AMD FX Club

poruka: 5.910
|
čitano: 830.246
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD FX Club

Kontao sam i ja sad nesto, malo ce biti 4 jezgre 

Najgore mi pada period cekanja na novu plocu, a mjerkao sam 4790 ali su dobro skupi i dalje... :( nista FX it is...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: AMD FX Club

Ma 4790k  nista non k i ostale verzije bar moje misljenje on je nekih 340€ ako se ne varam.Mislim da je to najbolji izbor i neka ploca ne puno skupa do nekih 150€ ostalo sve imas netreba ti nista vise a amd pomalo u zaborav da ide i ja prodajem svoj i plocu ako prodam idem na i7 4790k.

12 godina
offline
Re: AMD FX Club

Ma non k ne bih ni gledao, ali dobro drzi cijenu ta i7....ali onda je i to ddr3, strpicu se do kraja godine garant.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
AMD FX Club

Ma ja mislim da amd nece nesto posebno napraviti sa zen.Ali eto isto sto je bilo sa buldozerom mada sto kazes mozes se strpiti jos nekih 3-4 mjeseca pa cemo vidjeti sto ce biti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...

Ja bas nemam srece sa AMD plocama.

Giga 990xa-ud3 pregorili pinovi sa zadnje strane gdje je ram bio, sad dobijam odmah zamjensku ASUS M5A99X Evo R2.0 samo je 6+2 faza u odnosu na 8+2 gigu.

 

Tacno razmisljam dal prodati sve dok je novo i piknuti neku i5 mozda...

 

Druga kvalitetna ploca koja je vrisnula 

 

Prva stvar zasto se toliko palis na te brojke regulacija 4+1, 5+1, 6+2, 8+2 itd ? Kako znas da je 6+2 fazna na M5A99X Evo losija od 8+2 fazne na Gigici? Znas li u kojoj mjeri se na Gigici grije ta fazna u odnosu na Asus? Prije nego sto krenes odgovarat pomno procitaj sto pise za fazne regulacije za obe ploce jer ti je ocito nesto promaklo...

 

Kvalitetna ploca 990XAUD3? Pa i nije bas kako ti to mislis, to je mozda jedna od boljih ploca za fx 6 serije, ali nista vise od mid range ploce za fx 8 seriju...

 

I da mi kao tebi za zamjenu za tu gigicu daju asisicu i jos revizije 2.0 sa boljim hladenjem nego na starijoj (mojoj 1.01) reviziji, ja bi je s obje rucke rado prihvatio jer je to bolja ploca od gige koju si imao...

 

Takoder 99XEvo sto novije revizije je ploca u rangu FXA UD3, a ne XAUD3 da se zna...Imao sam FXA UD3 starije revizije i sada imam Asusicu starije revizije i vjeruj mi da je Asus ipak u globalu malo bolja ploca...

 

 

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 23:23 (Tomo53nja).
14 godina
offline
AMD FX Club

Odlicno Tomo ja inace nisam ni gledao koja je u pitanju ploca ali iskreno vidi se da je gigica losija od asus po samoj izvedbi hladjenja

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Zato ja na svojoj držim proc na max 4.3 uz isključen turbo, sa tvorničkim naponom uz upaljene sve power saving opcije koje uvijek zadržavaju TDP od 125w bez obzira na podignut klok. Ako nešto optereti proc maksimalno po svim jezgrama i kada temperature porastu, ploča pojedinim jezgrama spusti klok...u principu uvijek više od pola jezgri drži tih 4.3 i usred ljeta sa isključenom klimom. Radi stabilno i kada isključim power saving opcije i drži onda sve jezgre na 4.3 ili više ali onda bogme ode proc na preko 65 stupnjeva i fino se ugrije mašina, chipset nesmiješ ni taknuti i ne sviđa mi se to uopče a neku razliku u igrama ni ne vidim. Za jače klokove uz ugašene power saving opcije treba zvijerska MBO i neko vodeno....naravno pričam za ljeto, po zimi je to manji problem. 

 

Po meni je to za osrednje ploče neki "sigurni" maksimum, evo meni tak radi tri godine i 0 problema  an ne vjerujem da bu niš riknulo ni iduče tri 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club

Znaci ti svoj procesor nesmijes klokati preko 4.5ghz kad je ljeto

16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Nisam to napisao, smijem i mogu ali mi se ne sviđaju temperature u stres testovima pa ne želim. Uostalom pgledaj si službenu CPU listu podrške za 990XA-UD3. 220 W procesori nisu podržani, tj. ne preporučaju se. Tko sam ja da sumnjam u njihove zaključke 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 23:38 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX Club

Veci broj ljudi je clockalo FX preko Giga ploca 990 chipseta dok su za asusice vecinom isli na najjace modele a 99X nekako nisam vidio.

 

Upoznat sam donekle sa faznom regulacijom, 4+1/4+2 sto mu ga znaci da CPU moze dobijati vise snage i u nekim slucajevima ce i manje grijati VRM.

 

Kod 8 faza znam da 4 idu za CPU, 2 za ram 1 je grafika a za zadnju ne znam, iako je za grafu zanemarivo jer ima svoju gledam kako je sad rasporedjeno sa 6+2. Da se razumijemo uzeo sam plocu, necu divlje clockati vidio sam da ljudi sa ovom idu preko 5ghz tacnije 5.3ghz sam vidio rezultate daleko od toga da mi treba...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...

 

Neznam gdje si to gledao ali mi se cini da si slabo gledao...Trenutno sam na laptopu pa ne znam napamet link gdje sam ja pratio clockanje Fx serije, ali sutra ako budem na svom kompu nadam se da cu se sjetiti pa cu postati tu link na kojim plocama se Fx najbolje clockao i koliko se klokao na kojoj ploci...Vjeruj mi da tamo ima i 99X modela dosta kao i fxa ud3, a naravno najboljih clockova uz sto manje napona sa high end plocama kao sabertooth i fxa ud5 (mislim da se radi o overclock.net forumu pa provjeri tamo)...

 

4+1 i 4+2 su manje vise full "gole" fazne regulacije koje sluze da drze procesor i ram vise na stocku uz "turbo" mode ili automatski OC mode koji radi sam bez da se rucno nesto stima i to je vrh onoga koliko one mogu izdrzati...

 

Na dalje 6+2, 8+2 i 12+2 su fazne regulacije za neku ozbiljniju pricu...No opet tu postoji jedna bitna razlika za koju sam ti napomenuo da nisi uocio, a to je DIGITALNA I ANALOGNA regulacija medu kojima postoje razlike...Tu sada ima malo vise objasnjavanja i opisanja pa cu to mozda koji drugi put...

 

Ukratko DIGI 8+2 (6+2) fazna regulacija na nekim plocama je znala davati i bolje i stabilnije rezultate od ANALOG (OBICNE) 8+2 regulacije sto ne mora znaciti da je vise bolje...Digitalna ima par prednosti kod odredenih opcija u biosu i moze se ici vise + kasnije kod samog benchanja, igranja i stress testova moze pokazati bolje rezultate kod clockova i napona...

 

Lijepo ako si uzeo...

 

Na njoj mozes po ovim vrucinama ici izmedu 4.1 i 4.3 Ghz bez da hladis faznu, a ako hladis faznu onda bez problema i na 4.5+ uz naravno dobro hladenje samog proca...

 

Vise se ne sjecam, ali mislim da sam ja na svojoj 99X Evo isao najvise do 4.8 Ghz jer nisam imao vremena da se vise igram...No nadam se da ce doci i ti hladniji dani i vise slobodnog vremena pa cu vidjeti kako ce disati na 5+ Ghz posto je vodeno tu, a primjerak je jako dobar (naravno morat cu polako jer se to tek "probija", a i  rev. 1.01 mi ne daje neke ogromne sanse)...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 0:39 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: AMD FX Club

Da znam za citav odnos digitalna vs analogna fazna regulacija :) da je digitala bolja za clockanje zbog posebnih podesavanja preko bios-a itd

Kod mene je bio na 4.2ghz +0.125V iznad stock, 4.4 je 0250V vise, nisam isao iznad, imam jedan vent koji direktno duva na VRM iznad tako da nisam brinuo za temp, koje su se prije grijale na gigi. Nisam u prilici da testiram nista prije ponedjeljka, ali sigurno cu je malo prziti  razmisljao sam i o novom boljem hladjenju (voda) ne da ga clockam visoko nego jednostavno cu ga dobiti veoma povoljno pa nek radi na 4.4 meni dosta trenutno.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
AMD FX Club

Zasto je uzasno stavljati fx6300, fx8300 na asrockicu 970 extreme3? Dosta po internetu govore protiv toga, ali ne vidim razlog nigdje. Da li je to toliko uzasno za napraviti?

Burek s mesom
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
KKristijan kaže...

Zasto je uzasno stavljati fx6300, fx8300 na asrockicu 970 extreme3? Dosta po internetu govore protiv toga, ali ne vidim razlog nigdje. Da li je to toliko uzasno za napraviti?

 Verovatno se pregrijava i krepaju.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
KKristijan kaže...

Zasto je uzasno stavljati fx6300, fx8300 na asrockicu 970 extreme3? Dosta po internetu govore protiv toga, ali ne vidim razlog nigdje. Da li je to toliko uzasno za napraviti?

Pa nije uzasno ako ces koristiti procesor na stoc frekfenciji ili eventualno lagani OC. 

Zasto ocekivati od jeftine ploce dobre OC rezultate kad za to nije niti namjenjena?

"Koliko para toliko muzike."

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
KKristijan kaže...

Zasto je uzasno stavljati fx6300, fx8300 na asrockicu 970 extreme3? Dosta po internetu govore protiv toga, ali ne vidim razlog nigdje. Da li je to toliko uzasno za napraviti?

 Možeš staviti FX E verzija sa samnjenim TDP-om na 95W uz njihovu napomenu

 

* For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design.

 

http://www.asrock.com/mb/AMD/970%20Extreme3/?cat=CPU

 

U suprotnom dolazi do pregrijavanja ploče.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...

Da znam za citav odnos digitalna vs analogna fazna regulacija :) da je digitala bolja za clockanje zbog posebnih podesavanja preko bios-a itd

Kod mene je bio na 4.2ghz +0.125V iznad stock, 4.4 je 0250V vise, nisam isao iznad, imam jedan vent koji direktno duva na VRM iznad tako da nisam brinuo za temp, koje su se prije grijale na gigi. Nisam u prilici da testiram nista prije ponedjeljka, ali sigurno cu je malo prziti  razmisljao sam i o novom boljem hladjenju (voda) ne da ga clockam visoko nego jednostavno cu ga dobiti veoma povoljno pa nek radi na 4.4 meni dosta trenutno.

 majstore ja sam fx 8320 na toj asus ploci r 2.0 imao na 4.8ghz bez hebemti i to bez pregrijavanja ploce i s zracnim hladenjem kasnije cm nepton 240m dosao no nebitno u pitanju je bio mugen 2 cini mi se..

ta asus s 6+2 razvaljuje samo tako.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 12:23 (toxic).
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

EVO verzija?Ova obicna ima sjeban LLC

 

edit:brijem da pricate o ASUS M5A99X EVO R2.0 a ne  M5A97 R2.0

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr myanimelist:http://myanimelist.net/profile/carrycopter
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 21:07 (kurt).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
toxic kaže...

 majstore ja sam fx 8320 na toj asus ploci r 2.0 imao na 4.8ghz bez hebemti i to bez pregrijavanja ploce i s zracnim hladenjem kasnije cm nepton 240m dosao no nebitno u pitanju je bio mugen 2 cini mi se..

ta asus s 6+2 razvaljuje samo tako.

Moze mala pomoc ovdje.

Nisam siguran za DIGI+VRM power control, ne mogu dobiti nista stabilno 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Proc pod moj pc. HwMonitor temp 80-83c dok igram rust. Jel to tocno i kaj nije to malo previse?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
Sale_ds kaže...
Proc pod moj pc. HwMonitor temp 80-83c dok igram rust. Jel to tocno i kaj nije to malo previse?

To je katastrofa, unistavas CPU pod hitno to trebas hladiti i staviti kvalitetnu termalnu pastu!!!! 


P.S. pogledaj preko AMD OverDrive thermal margin on 100% precizno pokazuje

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...
toxic kaže...

 majstore ja sam fx 8320 na toj asus ploci r 2.0 imao na 4.8ghz bez hebemti i to bez pregrijavanja ploce i s zracnim hladenjem kasnije cm nepton 240m dosao no nebitno u pitanju je bio mugen 2 cini mi se..

ta asus s 6+2 razvaljuje samo tako.

Moze mala pomoc ovdje.

Nisam siguran za DIGI+VRM power control, ne mogu dobiti nista stabilno 

zaboravio sam ti ja to sve na zalost :(

mozda nadem neke postavke sjecam se da sam sejvao profile te sam slikao s mobitelom pa ako nadem posaljem

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
To trebam skinut jel?

Mislim, temerature u idleu su mi 22, a cooler bi to trebao ohladit. Do sad nisam nikada gledao temperature i sve radi tip top, a imam proc vec skoro tri godine. Jel postoji sansa da HwMonotor krivo pokazuje?

I citao sam da treba gledati core temperaturu, a meni to ne izlistava. Samo jednu temperaturu kao za proc. Mozda i ja krivo gledam?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
12 godina
offline
Re: AMD FX Club

Skini AMD Overdrive i tu pogledaj koliki ti je thermal margin, to ti je raspon do sigurne temperature (ispisuje zelenim slovima) a sve iznad je stetno za procesor.


@toxic vec sam se snasao, hvala ;)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Overdrive veli crveno 5 stupnjeva cca. Bum pastu probao promijenit sljedeci tjedan. A mozda bi ga trebalo ocistit malo :D. Kolike bi temperature trebao ocekivati pod loadom s ovim coolerom da je to kak spada, 60c?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club

Znaci da ti cpu radi na odpr. 65c, thermal margin bi ja maximalno dopustao do 10c ništa manje

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
Sale_ds kaže...
Overdrive veli crveno 5 stupnjeva cca. Bum pastu probao promijenit sljedeci tjedan. A mozda bi ga trebalo ocistit malo :D. Kolike bi temperature trebao ocekivati pod loadom s ovim coolerom da je to kak spada, 60c?

Bar ugasi turbo boost u biosu dok cekas, ne valja to nikako 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Ili baci komad mesa na cpu... i roštiljaj!!! 

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
rokonja kaže...

 Ili baci komad mesa na cpu... i roštiljaj!!! 

 Cuj, to je isto opcija :P

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Vi cete sigurno znat... Imam MBO (pogledaj pod moj PC) GA990-XA-UD3 ...uglavnom imao starog phenoma i sad uzeo fx 8350...pokusao sam ga stavit ali ne daje nikakve znakove....kasnije sam se sjetio da trebam BIOS updateat i tako vratim stari phenom,updateam bios i vratim nazad fx 8350 ...komp upalim ,ponovo ne daje sliku i nakon 5-6 sekundi se sam izgasi ...molim pomoc HITNo
DeaathDealer
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice