Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.034.147
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
defranko kaže...

Pozdrav svima,

 

Trebao bih preporuku za laptop do 5000 kuna.

Konkretno laptop bi mi ponajviše koristio za potrebe fakulteta, ali u slobodno vrijeme znam nekada zavrtjeti pokoju igricu (GTA V najčešće) ili složiti koji video sa CS paketom tako da mi je bitna naravno brzina, fluidnost te grafika naravno. SDD ne mora biti veći od 512GB (ako i toliko za tu cijenu mogu dobiti)

Windows mi ne treba, što veći ekran je poželjan (17,3", ali za jače komponente žrtvovao bih za manji ekran). 

 

Laptop bi uzeo karticom na rate i 5500 mi je gornji limit tako da iznad toga ne dolazi u obzir. 

 

Hvala unaprijed na prijedlozima

 Najbolje komponente sto mozes uzet za te pare - KLIK

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bombica kaže...

Pozdrav, 

 

može neka preporuka za kupnju laptopa do nekih 5000 - 5500 tisuća kn. 

Najviše bih ga koristio za faks i multimediju i neki lagani gejming (Rocket league (može i na low settings, rez: 1080p, 60 fps, valorant...)

Zanima me treba li biti posebna grafička ili je dovoljna integrisana kao u Ryzen 5 i 7?

Volio bih da je kompaktiniji, 14" zaslon, ali može i 15".

 

 

Sada su na popustu laptopi na e-kupi, pa ako netko želi ubrati koji dobar deal!

 

 Za rocket league mozes 4500u ryzena (imaju oni lenovi za 3800kn)

 

Za malo zahtjevnije igrice onda ovaj sto sam naveo u postu prije za 5580kn

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Cimet kaže...

Pozdrav,
gledam uzeti laptop, i vidim da su najbolji izbor u mom cjenovnom rangu (3500 +-koja stotica) Ideapadovi 3 od Lenova.
I zapeli su mi za oko ova 2:
LENOVO IdeaPad 3 81W4006QSC / Ryzen 5 4500U, 8GB, 512GB SSD
LENOVO IdeaPad 3 81W4006NSC / Ryzen 3 4300U, 8GB, 512GB SSD

koji su def odličan izbor oba, ali ovaj sa Ryzenom 5 je 400kn skuplji (i to je model za 45Wh baterijom, što mu isto igra u korist).
Pitanje je sad, jel se isplati dati tih 400kn više za taj model?

 Sve je na tebi i sto ti treba za tvoje potrebe. 3 4300U ima 4jezge/4threada 5 4500 ima 6jezgri/6threadova

 

Vecu bateriju i fast charge je uvijek lijepo za imati ako ga cesto koristis van (kafic, faks, knjiznica itd)

 

Opravdana je razlika od 400kn zbog ove gore dvije stavke

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala!

 

Nažalost, dućan ne daje kupovinu na više od 12 rata, tako da ova opcija otpada :( 

 

 

DDD
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

trebao bih novi laptop za uglavnom svakodnevne studentske poslove i online predavanja, do nekih 4500 kn. 

Znači za gaming nisu bitne performanse, najviše da je pouzdan, brz i da je web kamera ok (720p).

Vidio sam prijedloge za Ideapad, čine mi se ok, ali me konkretno zanima kakva je kamera, pročitao sam nešto da nisu ni 720p? Je li to standard ili ima sličnih laptopa s boljom kamerom?

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ljudi treba mi laptop iskljucivo za gaming do 8000kn, no ukoliko more jeftinije bolje.

od zahjeva jedino da ukoliko moze 17,3" ekran.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Studentica u nevolji traži laptop do 3000 kuna. Da kupim ovaj laptop https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-ultraslim-3-amd-ryzen-3-3250u-2-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-amd-radeon-rx-vega-3-p-n-81w100ahsc/13932 ili da čekam Black Friday/Cyber Monday za mjesec dana? Mislite li da ću tada naći nešto bolje za te novce?

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

trebam savjet za kupovinu prijenosnika, totalno sam ispala iz igre.

Ono što tražim je manji laptop, 13 ili max 14 inča, pouzdan, sa dobrom baterijom.

Koristila bi ga manje više za pisanje znanstvenih radova, nešto minimalno, ali stvarno minimalno programiranja.

Budžet nemam definiran, bilo bi super kad bi bilo oko 5k, ali bitnije mi je da ga ne moram nosati po popravcima svakih par mjeseci ili mjenjati za dvije godine.

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tvirgi kaže...

Pozdrav svima,

 

trebam savjet za kupovinu prijenosnika, totalno sam ispala iz igre.

Ono što tražim je manji laptop, 13 ili max 14 inča, pouzdan, sa dobrom baterijom.

Koristila bi ga manje više za pisanje znanstvenih radova, nešto minimalno, ali stvarno minimalno programiranja.

Budžet nemam definiran, bilo bi super kad bi bilo oko 5k, ali bitnije mi je da ga ne moram nosati po popravcima svakih par mjeseci ili mjenjati za dvije godine.

 

Hvala!

 

 https://www.hgshop.hr/laptop-acer-swift-3-ryzen-5-4500u-8gb-512gb-ssd-amd-radeon-rx-vega-14-fhd-freedos-nx-hseex-00m/proizvod/280685

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
1950Killer kaže...

ljudi treba mi laptop iskljucivo za gaming do 8000kn, no ukoliko more jeftinije bolje.

od zahjeva jedino da ukoliko moze 17,3" ekran.

 

Hvala!

 Sta planiras igrat? Da se zna koja grafa ti je uopce potrebna.

Brbelina kaže...

Pozdrav!

 

Studentica u nevolji traži laptop do 3000 kuna. Da kupim ovaj laptop https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-ultraslim-3-amd-ryzen-3-3250u-2-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-amd-radeon-rx-vega-3-p-n-81w100ahsc/13932 ili da čekam Black Friday/Cyber Monday za mjesec dana? Mislite li da ću tada naći nešto bolje za te novce?

 

Hvala :)

 Ako ti stvarno nije hitno, strpi se do BF-a, sigurno će bit popusta, a i ako ne bude ova trenutna ponuda neće poskupiti tako da neće ti naškodit pričekat, možeš samo naletit na nešto jeftinije/bolje.

7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako vam se čini ova ponuda (-100e sa nekim kodom dole)?

Ima li neko bolji prijedlog za otprilike 1100e?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
slavenP22 kaže...

Kako vam se čini ova ponuda (-100e sa nekim kodom dole)?

Ima li neko bolji prijedlog za otprilike 1100e?

 1100€ ti odmah dam ja za njega ako ga dopeljaš u RH :P

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

može preporuka za laptop, uglavnom za CAD programe, word... Ne triba za igranje. Budžet je oko 5k.

Kakav je ovaj: https://www.sancta-domenica.hr/notebook-lenovo-ideapad-gaming-l340-15-6-81lk01lcsc.html

unaprid hvala

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nikako ne mogu pronaći koje je frekvencije zalemljeni RAM na ovom laptopu. Servis mi nudi da ugradim 8gb 3200Mhz za 500 i nešto kuna, a za te novce mogu uzeti 16gb 2666Mhz.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 19:16 (paranatox).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U videu samo kaže 8gb DDR4 

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ispod videa pise 2666mhz , mozes skinut cpuz i saznat koje je brzine , ako je 2666mhz kupi jos jedan od 2666mhz.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam pogledao opis... Hvala na informaciji, budem si našao jeftiniji RAM onda 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako budeš donosio Rhodinu i ja bukiram jedan, može isto za 1100€ haha

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 9:22 (Sumath).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MarioVk kaže...
1950Killer kaže...

ljudi treba mi laptop iskljucivo za gaming do 8000kn, no ukoliko more jeftinije bolje.

od zahjeva jedino da ukoliko moze 17,3" ekran.

 

Hvala!

 Sta planiras igrat? Da se zna koja grafa ti je uopce potrebna.

 sta se igrica tice puno razlicitih zarnova, od lola, gta, preko forze pa cod-ove, bf-ove...

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...
slavenP22 kaže...

Kako vam se čini ova ponuda (-100e sa nekim kodom dole)?

Ima li neko bolji prijedlog za otprilike 1100e?

 1100€ ti odmah dam ja za njega ako ga dopeljaš u RH :P

 Hahah i meni bi ga neko donio, nisam iz RH nego iz BiH

Dosta su jeftiniji tamo nego ovdje,a i ovakvi se ne mogu ni kupiti ovdje još uvijek

 

BTW pitao sam i kažu da ovaj nemaju na skladištu niti znaju kad će ga imati pa sam tražio neku zamjenu u istom cjenovnom rangu pa sam pronašao ovaj.

Šta mislite o tom modelu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 12:22 (slavenP22).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bih prijedloge Best Buy prijenosnika u HR (WEB) trgovinama iz 2 segmenta do 3.500-4.000 kn i do max. 5.000 kn.

Minimalno 8 GB RAM-a uz mogućnost nadogradnje, diskretna grafička kartica (nije uvjet), 480/512 GB SSD,...

 

EDIT: Možda Lenovo, nije uvjet.

Ne pratim stanje na tržištu, je li bolje uzeti Intel i5 ili Ryzen 5 ?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 13:14 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MarioVk kaže...
1950Killer kaže...

ljudi treba mi laptop iskljucivo za gaming do 8000kn, no ukoliko more jeftinije bolje.

od zahjeva jedino da ukoliko moze 17,3" ekran.

 

Hvala!

 Sta planiras igrat? Da se zna koja grafa ti je uopce potrebna.

Brbelina kaže...

Pozdrav!

 

Studentica u nevolji traži laptop do 3000 kuna. Da kupim ovaj laptop https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-ultraslim-3-amd-ryzen-3-3250u-2-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-amd-radeon-rx-vega-3-p-n-81w100ahsc/13932 ili da čekam Black Friday/Cyber Monday za mjesec dana? Mislite li da ću tada naći nešto bolje za te novce?

 

Hvala :)

 Ako ti stvarno nije hitno, strpi se do BF-a, sigurno će bit popusta, a i ako ne bude ova trenutna ponuda neće poskupiti tako da neće ti naškodit pričekat, možeš samo naletit na nešto jeftinije/bolje.

Hvala ti puno na odgovoru! jel imas mozda ideju kad krecu akcije za BF? da znam kad pocnem pratit jer stvarno nisam u tome bas

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupio sam Acer Aspire 5 sa IPS ekranom i poprilično me razočarao, ekran mi je praktički iste kvalitete kao moj stari laptop sa TN panelom, tako da bih volio neku preporuku za laptop od 5k do 7.5k kn. Edit: Odabrao sam 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 20:41 (paranatox).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
paranatox kaže...

Kupio sam Acer Aspire 5 sa IPS ekranom i poprilično me razočarao, ekran mi je praktički iste kvalitete kao moj stari laptop sa TN panelom, tako da bih volio neku preporuku za laptop od 5k do 7.5k kn. Hvala 

 To ja trubim za Acer "IPS" već mjesecima, on je u rangu TN panela. Ovaj moj Chuwi od 1500kn ima tri koplja bolji IPS display.

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

planiram kupit 8-core 17 inch laptop.

Za oko mi zapeo:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-tuf-gaming-fa706iu-h7120-cijena-173-1920x1080-amd-ryzen-7-4800h-1tb-512gb-ssd-108799451

 

1. Postoji li neki inozemni/EU shop gdje bih mogao ovo dobiti jeftinije?
2. Ima li smisla čekat Black friday popuste?  (vjerojatnost da će past cijena >500kn+)?

Hvala

 

0 Kupiti u ino shopu?
0 Da
1 Ne
12 Čekati black Friday?
0 Da
0 Ne
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 13:31 (thezemo55).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dolaze li inače ThinkPadi kao ovaj na popust za crni petak?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav,
Tražim laptop pretežno za faks. Od programa se koristi autocad. Do koliko novaca po vama da uzimam laptop? Do sad sam bio dosta zadovoljan sa lenovo laptopima.
Šta mislite o ovom?
Hvala
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-3-81w100k6sc-ryzen-5-3500u-12gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-sivo-014600608
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Rekao bih da se više isplati uzeti ovaj model ako je za vjerovati benchmarku.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice