Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.064.966
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, nisam dugo pratio ništa vezano za laptope pa bih vas molio za pomoć. Trebao bih kupiti laptop za najkasnije 2 tj.  

 

ekran: min. 15,6" 
bar 256 Gb SSD
RAM: bar 8 Gb
uporaba: primarno office, filmovi i internet

budžet: do 4000 kn

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzmi ovaj kad bude dostupan, ako bude u tom razdoblju... Lenovo S340

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dash kaže...

Pozdrav svima, nisam dugo pratio ništa vezano za laptope pa bih vas molio za pomoć. Trebao bih kupiti laptop za najkasnije 2 tj.  

 

ekran: min. 15,6" 
bar 256 Gb SSD
RAM: bar 8 Gb
uporaba: primarno office, filmovi i internet

budžet: do 4000 kn

 

 

 uzmi ovo:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-s145-81ut00f8sc-ryzen-7-3700u-12gb-512gb-ssd-radeon-vega-10-15-6-fhd-dos-sivo-014600483

 

do 7.6. Links ima 15% na plaćanje ZABA Mestro/Mastercardom, pa ovaj ispadne 3654 kn

 

uzmeš Lenovo ruksak (isto popust) i produljenje jamstva s 2 na 5 g za 328 kn i za 4060 kn si miran s jačim CPUom i grafikom, više RAMA i SSD-a no što si tražio....

 

Ju je je? Je ju je!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

15% posto je na odabrane lenovo laptope. Ovaj nažalost ne spada u te. https://www.links.hr/hr/special-offers/informatika-IT?specFilters=6388

Bez obzira na to hvala na preporuci. 

 

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ne znam, link koji sam dobio u mail mi otvara sve Lenovo ilaptope i opremu (torbe/ruksake).....

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

sori na offtopicarenju, al mozda nekom pomognem

nakon kaj sam stavil novi RAM u svoj glenovo y700 (preteca legionaY520, metalno kuciste) ostala su mi stara dva keksa

2 x 4 gb ddr4 ram 2133mhz 1.2V (sodimm da nebi bilo zabune)

kome treba, ko zeli a netreba, ne pitam kako i zasto...

po principu ko prvi njegova djevojka DAJEM ram

ne prodajem, ne rezerviram, ne saljem

DAJEM u ruke, slavonski brod

PM me

p.s. sad vidim da je SK hynix

P.S. sori za oftopik

UDOMLJENO

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 4:22 (ED63).
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Pozdrav svim forumašima!

 

 

Imam jednu, nadam se ne kompliciranu molbu za pomoć. 

 

Planiram nabaviti novi laptop u rasponu cijene od oko 4500-6000 kn, pa vas molim, ako nije problem, za neke konkretne preporuke za pristojnije uređaje u tom rasponu cijene. 

 

Možda tražim nemoguće, al u potrazi sam za nešto boljim a povoljnim svestranim laptopom, koji je dobar za multimediju (surfanje, stream-anje filmova, povremena obrada fotki u photoshopu),

ima pristojnu tipkovnicu za duže pisanje s pozadinskim osvjetlenjem i bar malo bolji ekran (IPS tehnologije, bar koliko-toliko solidnog prikaza boja (sRGB) i kuta gledanja). Koristim pretežno

internet preko Wifi veze pa mi je važno da je bežični internet bude dosta brz. 

 

Sve to, po mogućnosti, upakirano u pristojno izrađenom kućištu koje nije baš potpuno jefta već na prvu.   

 

 

Poželjna konfiguracija: 

 

 -Intel i5 ili i7 čip novije generacije i više frekvencije

 - min 8 Gb Ram-a

 - ekran FHD IPS tehnologije, poželjno 15.6 inch

 -neka solidna grafička kartica kao potpora multimediji (ne nužno gamerska)

 -512 gb SSD hard disk (ako ima više još bolje!)

 -više USB konekcija uz poželjno više modernih USB 3.1 i USB type-c, audio ulaz/izlaz

 -ako ima i čitač SD kartica

 - naravno, i web kamera.

 

Sve su mi sugestije dobrodošle, jer nakon dosta gledanja više nisam siguran koji mi je model dobar za sve navedeno

i pouzdan, a da mogu računati da će mi biti dobar u smislu brzog rada i bolje trajnosti. 

 

 

Unaprijed puno zahvaljujem! 

 

 

 

 

                  

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 15:15 (paranoidni_robot).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

trebao bi preporuku za laptop do 1000 eura. Bitno je da je lagan i prenosiv, koristit ce se za Office, lagana multimedija i povremeno uređivanje videa i miksanje pjesama.

 

Ono sto sam vidio te specifikacije otprilike zadovoljavaju Lenovo Yoga i Thinkpad i Asus Zenbook. Ne pratim neko vrijeme kakva je situacija na trzistu laptopa, pa ne znam sto valja. Molio bih savjete za best buy laptop koji odgovara ovim zahtjevima.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mindim kaže...

Pozdrav,

 

trebao bi preporuku za laptop do 1000 eura. Bitno je da je lagan i prenosiv, koristit ce se za Office, lagana multimedija i povremeno uređivanje videa i miksanje pjesama.

 

Ono sto sam vidio te specifikacije otprilike zadovoljavaju Lenovo Yoga i Thinkpad i Asus Zenbook. Ne pratim neko vrijeme kakva je situacija na trzistu laptopa, pa ne znam sto valja. Molio bih savjete za best buy laptop koji odgovara ovim zahtjevima.

 

Hvala!

 

Ako nije problem kupnja vani, mislim da bi ovaj bio dobar, i sam mislim možda uzeti isti jer mi treba puno laganiji od ovog kojeg trenutno imam

 

https://www.notebooksbilliger.de/acer+swift+3+sf314+42+r2ux+662436

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2020 21:56 (segregator).
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
segregator kaže...
Mindim kaže...

Pozdrav,

 

trebao bi preporuku za laptop do 1000 eura. Bitno je da je lagan i prenosiv, koristit ce se za Office, lagana multimedija i povremeno uređivanje videa i miksanje pjesama.

 

Ono sto sam vidio te specifikacije otprilike zadovoljavaju Lenovo Yoga i Thinkpad i Asus Zenbook. Ne pratim neko vrijeme kakva je situacija na trzistu laptopa, pa ne znam sto valja. Molio bih savjete za best buy laptop koji odgovara ovim zahtjevima.

 

Hvala!

 

Ako nije problem kupnja vani, mislim da bi ovaj bio dobar, i sam mislim možda uzeti isti jer mi treba puno laganiji od ovog kojeg trenutno imam

 

https://www.notebooksbilliger.de/acer+swift+3+sf314+42+r2ux+662436

 

hvala na preporuci. jel se zna sta kad ce kod nas doci swiftovi s novim ryzenima? izbjegao bi narucivanje ako je moguce

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mindim kaže...
segregator kaže...
Mindim kaže...

Pozdrav,

 

trebao bi preporuku za laptop do 1000 eura. Bitno je da je lagan i prenosiv, koristit ce se za Office, lagana multimedija i povremeno uređivanje videa i miksanje pjesama.

 

Ono sto sam vidio te specifikacije otprilike zadovoljavaju Lenovo Yoga i Thinkpad i Asus Zenbook. Ne pratim neko vrijeme kakva je situacija na trzistu laptopa, pa ne znam sto valja. Molio bih savjete za best buy laptop koji odgovara ovim zahtjevima.

 

Hvala!

 

Ako nije problem kupnja vani, mislim da bi ovaj bio dobar, i sam mislim možda uzeti isti jer mi treba puno laganiji od ovog kojeg trenutno imam

 

https://www.notebooksbilliger.de/acer+swift+3+sf314+42+r2ux+662436

 

hvala na preporuci. jel se zna sta kad ce kod nas doci swiftovi s novim ryzenima? izbjegao bi narucivanje ako je moguce

 

Ima ih već, ali sa manjim SSD i upola manje memorije, a po većoj cijeni

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-3-nx-hseex-005-ryzen-5-4500u-8gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-14-ips-fhd-windows-10-srebrno-015800293

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
segregator kaže...
Mindim kaže...
segregator kaže...
Mindim kaže...

Pozdrav,

 

trebao bi preporuku za laptop do 1000 eura. Bitno je da je lagan i prenosiv, koristit ce se za Office, lagana multimedija i povremeno uređivanje videa i miksanje pjesama.

 

Ono sto sam vidio te specifikacije otprilike zadovoljavaju Lenovo Yoga i Thinkpad i Asus Zenbook. Ne pratim neko vrijeme kakva je situacija na trzistu laptopa, pa ne znam sto valja. Molio bih savjete za best buy laptop koji odgovara ovim zahtjevima.

 

Hvala!

 

Ako nije problem kupnja vani, mislim da bi ovaj bio dobar, i sam mislim možda uzeti isti jer mi treba puno laganiji od ovog kojeg trenutno imam

 

https://www.notebooksbilliger.de/acer+swift+3+sf314+42+r2ux+662436

 

hvala na preporuci. jel se zna sta kad ce kod nas doci swiftovi s novim ryzenima? izbjegao bi narucivanje ako je moguce

 

Ima ih već, ali sa manjim SSD i upola manje memorije, a po većoj cijeni

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-3-nx-hseex-005-ryzen-5-4500u-8gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-14-ips-fhd-windows-10-srebrno-015800293

 ovaj swift je prosli tj bio 5999kn sto je realno previsoka cijena, a sad mu jos dignu cijenu za 200kn, nisu normalni..

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
segregator kaže...
Mindim kaže...
segregator kaže...
Mindim kaže...

Pozdrav,

 

trebao bi preporuku za laptop do 1000 eura. Bitno je da je lagan i prenosiv, koristit ce se za Office, lagana multimedija i povremeno uređivanje videa i miksanje pjesama.

 

Ono sto sam vidio te specifikacije otprilike zadovoljavaju Lenovo Yoga i Thinkpad i Asus Zenbook. Ne pratim neko vrijeme kakva je situacija na trzistu laptopa, pa ne znam sto valja. Molio bih savjete za best buy laptop koji odgovara ovim zahtjevima.

 

Hvala!

 

Ako nije problem kupnja vani, mislim da bi ovaj bio dobar, i sam mislim možda uzeti isti jer mi treba puno laganiji od ovog kojeg trenutno imam

 

https://www.notebooksbilliger.de/acer+swift+3+sf314+42+r2ux+662436

 

hvala na preporuci. jel se zna sta kad ce kod nas doci swiftovi s novim ryzenima? izbjegao bi narucivanje ako je moguce

 

Ima ih već, ali sa manjim SSD i upola manje memorije, a po većoj cijeni

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-3-nx-hseex-005-ryzen-5-4500u-8gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-14-ips-fhd-windows-10-srebrno-015800293

 

...jeftinije - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2020 23:10 (djigibao).
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MarioVk kaže...
segregator kaže...
Mindim kaže...
segregator kaže...
Mindim kaže...

Pozdrav,

 

trebao bi preporuku za laptop do 1000 eura. Bitno je da je lagan i prenosiv, koristit ce se za Office, lagana multimedija i povremeno uređivanje videa i miksanje pjesama.

 

Ono sto sam vidio te specifikacije otprilike zadovoljavaju Lenovo Yoga i Thinkpad i Asus Zenbook. Ne pratim neko vrijeme kakva je situacija na trzistu laptopa, pa ne znam sto valja. Molio bih savjete za best buy laptop koji odgovara ovim zahtjevima.

 

Hvala!

 

Ako nije problem kupnja vani, mislim da bi ovaj bio dobar, i sam mislim možda uzeti isti jer mi treba puno laganiji od ovog kojeg trenutno imam

 

https://www.notebooksbilliger.de/acer+swift+3+sf314+42+r2ux+662436

 

hvala na preporuci. jel se zna sta kad ce kod nas doci swiftovi s novim ryzenima? izbjegao bi narucivanje ako je moguce

 

Ima ih već, ali sa manjim SSD i upola manje memorije, a po većoj cijeni

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-3-nx-hseex-005-ryzen-5-4500u-8gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-14-ips-fhd-windows-10-srebrno-015800293

 ovaj swift je prosli tj bio 5999kn sto je realno previsoka cijena, a sad mu jos dignu cijenu za 200kn, nisu normalni..

 

stvarno pljackaju maksimalno, ne mogu vjerovat. gledao sam video na youtubu di se predstavlja novi swift sa ryzenom 4700 i kosta 650 dolara, a kod nas ce duplo kostat..

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trenutno sam u Austriji pa sam si baš mislio uzeti ovo. Mislim da kod nas nema ni približno neki ultrabook sa ovakvim specifikacijama za tu cijenu :) 

Znaš možda kako ide sa garancijom s Acerom? Znam da Lenovo ima kao Europsku garanciju pa je možeš iskoristiti bilo gdje neovisno gdje si kupio sam uređaj.


11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Borna41 kaže...

Trenutno sam u Austriji pa sam si baš mislio uzeti ovo. Mislim da kod nas nema ni približno neki ultrabook sa ovakvim specifikacijama za tu cijenu :) 

Znaš možda kako ide sa garancijom s Acerom? Znam da Lenovo ima kao Europsku garanciju pa je možeš iskoristiti bilo gdje neovisno gdje si kupio sam uređaj.


 Nije istina za lenovo sto govoris. Nije za sve uređaje. Pitao sam osobno službene predstavnike Lenovo Hrvatska koji su me uputili na njihov ovlašteni servis te sam dobio odgovor kao što je na slici u prilogu.

Znači ovaj link otvoriš i provjeriš da li ima ili nema, no prije kupnje se možeš posavjetovati za iste pa ti mogu oni provjeriti da li ima ili ne.

 

Ali izgleda da vrijedi samo za IdeaPad i ThinkPad serije laptopa, pogledaj sliku 2. LP

 

Kovačić
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Problem cijena iz SAD je što oni znaju da moraju na tu cijenu dodat state tax, cca 8% , dok mi dodajemo 25%.

Razlika sa Njem recimo je njihov porez od 19% naspram naš 25%.

Uz to idu više marže kod nas.

 

Al dosta stvari kad pogledam da kod odabira RH mi digne cijenu , pa shippung, pa činjenica da je njem. tastatura o da je garancija gore, a ne global... ne isplati se, taman imali 50-70€ dkuplje u RH.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...
Borna41 kaže...

Trenutno sam u Austriji pa sam si baš mislio uzeti ovo. Mislim da kod nas nema ni približno neki ultrabook sa ovakvim specifikacijama za tu cijenu :) 

Znaš možda kako ide sa garancijom s Acerom? Znam da Lenovo ima kao Europsku garanciju pa je možeš iskoristiti bilo gdje neovisno gdje si kupio sam uređaj.


 Nije istina za lenovo sto govoris. Nije za sve uređaje. Pitao sam osobno službene predstavnike Lenovo Hrvatska koji su me uputili na njihov ovlašteni servis te sam dobio odgovor kao što je na slici u prilogu.

Znači ovaj link otvoriš i provjeriš da li ima ili nema, no prije kupnje se možeš posavjetovati za iste pa ti mogu oni provjeriti da li ima ili ne.

 

Ali izgleda da vrijedi samo za IdeaPad i ThinkPad serije laptopa, pogledaj sliku 2. LP

 

 

Hvala na ispravku, nisan znao da baratam sa krivim informacijama. Frendu su popravili normalno laptop tu kupljen u Njemačkoj, ali mislim da on ima ThinkPad tako da ima smisla.

 

Znači najbolje se javit Acer Hrvatska i provjeriti. Napišem tu ako saznam nešto novo :)

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!

 

Treba mi novi laptop. Koristit ću ga samo za razvoj, dakle visual studio i možda android emulator. Grafička nije bitna. SSD obavezno, backlight za tipkovnicu (ništa šareno), solidna tipkovnica, solidan touchpad. Po mogućnosti IPS ekran. Dosad sam koristio 15" i skroz mi ok odgovara. 1080p je dovoljno. Mora bit crni. 

 

Ciljao sam potrošiti oko 1000 eura, ali otvoren sam za prijedloge.

 

Može pomoć?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2020 21:24 (Roko567).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Legion y540. Nema boljeg do 1000 eura. Možeš ubost nekih i7 i 1660ti kad su akcije...a ovako model sa i5 i gtx 1650 već za nekih 6k bi trebao moć..za te aplikacije ti je i taj dosta.

Meni na i5 9300h android emulator i java lete.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Roko567 kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Treba mi novi laptop. Koristit ću ga samo za razvoj, dakle visual studio i možda android emulator. Grafička nije bitna. SSD obavezno, backlight za tipkovnicu (ništa šareno), solidna tipkovnica, solidan touchpad. Po mogućnosti IPS ekran. Dosad sam koristio 15" i skroz mi ok odgovara. 1080p je dovoljno. Mora bit crni. 

 

Ciljao sam potrošiti oko 1000 eura, ali otvoren sam za prijedloge.

 

Može pomoć?

 Ja bih mozda predlozio ovaj IdeaPad umjesto Legiona.

Crn je, ima plavo osvjetljenu tipkovnicu, SSD od 1TB (znaci i vise nego dovoljno ce biti za svakakve projekte i stvari), IPS ekran također. GTX 1650 4GB ce biti dovoljna.

 

Ovdje si mozes pogledat review na youtubeu cisto da dobijes dojam kako izgleda laptop i nesto osnovno rad na njemu.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 9:06 (acmilan2).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala puno obojici na preporukama. Odlučio sam se na taj IdeaPad, ali na ovu varijantu s manjim SSD-om i više RAM-a. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nedavno sam kupio HP Pavilion 15-ec0013nm laptop. Koristim ga već par dana, pa evo čisto da napišem kratke dojmove. 

 

PERFORMANSE: 

Performanse laptopa su u skladu sa specifikacijama. Pošto sam ja prelazio sa stolnog (Ryzen 5 1600, 16GB DDR4 3000, GTX 1050 Ti 4GB. Samsung 970EVO 256GB...), usporedit ću otprilike s tim. Ja osobno u klasičnom korištenju nisam primijetio nikakvu razliku osim da je SSD malo sporiji, ali ništa strašno. Benchmarke koje sam ja odvrtio ovaj CPU (Ryzen 5 3550U) spada otprilike u rang desktop Ryzena 4C/8T stare generacije (mrvicu je brži od R5 1400). S te strane nemam zamjerki nikakvih, mislim da je ovo za tu cijenu i većinu prosječnih korisnika dovoljno. 

RAMa ima dovoljno (16GB), čime je multitasking potpuno fluidan. SSD je, kažem, nešto sporiji prema onom što sam imao u desktopu, ali ništa strašno. I dalje sve ide brzo. 

 

Od igara nisam testirao ništa najnovije (pošto ne gejmam), ali jesam 3D (SolidWorks i AutoCAD) i sve radi bez ikakvih trzaja, usporenja i sl. I zumiranje sklopa u 3D, kao i modeliranje, nikakvih problema nisam do sada imao. GTX 1050 3GB istina nije neka vrhunska grafika za najnovije igre, ali tko to želi vjerojatno ni neće kupiti ovaj laptop, za nešto veću cijenu imate GTX 1660 i sl. 

 

ESTETIKA/DIZAJN: 

S ove strane sam prezadovoljan! Laptop je izrađen jako kvalitetno, od materijala koji se jako lako čisti, a i teško prlja. Tipkovnica je osvjetljena u blago zelenoj boji, a dizajn tipki je oku ugodan. 

 

GRIJANJE/TEST: 

U radu nisam primijetio ništa neuobičajeno po ovom pitanju. Maksimalna temperatura koju sam ja natjerao na CPU je 80C, i to nakon benchmarkanja (Cinebench) ili igranja dužeg. Laptop je poprilično tih (doduše nisam puno probao drugih istog ranga pa ne znam kakav je u usporedi s drugim). Vanjske površine su samo blago mlake na dodir (tek nešto vruće u području ekrana). 

 

NEDOSTATCI: 

Performanse CPU i GPU sustagva su u skladu s očekivanjima i za tu cijenu ovo što se dobije je i više nego odlično. Jedino što bi bilo bolje je veći diskovni prostor (SSD 512GB) ili čak dodatan HDD, ali za cijenu od 5000 kn mislim da je to nemoguće. Također, 2 USB konektora su mi malo (ne znam koliko je običaj kod drugih - ako je isto tako, onda je u tom rangu). 

 

Ja sam laptop na akciji platio 5000kn i za tu cijenu bih definitivno preporučio ga svima. Nikakvih problema, performanse zadovoljavajuće, dizajn i estetika odlična. Kupite si eksterni HDD i neki USB hub i nikakvih problema nećete imati. Osim ako vam ekran od 15,6' nije premali (a realno većina za 5000 kn je te dijagonale). 

 

Tople preporuke. 

 
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

navodno postoji neka internet stranica u kojoj možeš upisati model laptopa i izbaci podatke o voltaži grafičke itd, itd

 

nešto kao "harbour" nešto... nisam uspio pohvatati jer mi je to u pozadini na tv-u drndalo

 

ima tko kakvu ideju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dar01 kaže...

navodno postoji neka internet stranica u kojoj možeš upisati model laptopa i izbaci podatke o voltaži grafičke itd, itd

 

nešto kao "harbour" nešto... nisam uspio pohvatati jer mi je to u pozadini na tv-u drndalo

 

ima tko kakvu ideju 

 Probaj pogledati linkove ovdje pa ako je nesto od toga, super.

Kovačić
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz, gledam malo laptope i odlucio sam uzeti ili lenovo l340 ili legion y540.. 

E sad, ono sto mene zanima dali kod l340 postoji mogucnost nadogradnje rama ili ima samo jedan utor i dali se moze ubaciti jos obican ssd uz NVMe? Koliko sam gledao, trebalo bi, al sam negdje naletio da neke verzije dolaze sa samo jednim utorom za rame, a ne mogu sad naci di sam to procitao..

Jer bi vjerojatno isao na verziju sa i7 9750h, 512ssd i 1650 grafickom, a rame bi kasnije nadogradio sa 8gb na 16gb..

I koja je razlika izmedu i7 9750h i i7 9750hf koji dolazi u y540? 

 

I naravno, ako moze koji savjet jos, dali je bolje uzeti taj legion sa tim procesorom ili da idem na l340?

Takoder, dali bi bio dovoljan i5 naspram i7 ili bolje da platim  malo vise pa sam mozda duze miran s tim?

Koristio bi se za povremeni gaming, nista pretjerano, multimedija i tako..

 

Zasad sam u linksu nasao da je najjeftiniji sa i5 procesorom 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-81lk010dsc-core-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-ips-fhd-dos-crno-015000329

 

ili se isplati dati vise novaca za ovaj sa i7?

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-81lk010asc-core-i7-9750h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-ips-fhd-dos-crno-015000334

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka za laptop do 3500kn.

Gledam Chuwi Lapbook Pro i on tu upada, ali me zanima ima li još nešto za te novce.

 

Snaga nije previše bitna, koristiti će se za surfanje, filmove/serije, light office work.

 

Bitno:

- dizajn

- kompaktnost i mobilnost
- mala težina
- što manje dimenzije
- 13" do 14"
- baterija min. 6-7h
- SSD
- fullHD IPS matrica
- potpuno laminirani ekran
- što veći trackpad sa gestama
- full size tipkovnica

- 8GB RAM, mada je i 4GB dovoljno

 

bonus:
- osvjetljenje tipkovnice

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma daj radje si uzmi Legion y540 sa istim ti speckama za kojih par sto kuna vise. i7 kupovat u toj plastici zvanoj l340 je ludost...ovako dobivas veći premium izrade laptopa, tanji rub ekrana, materijali koji nisu samo plastika, i najbitnije puno puno kvalitetnije hlađenje , što znači da ti laptop neće biti mig 21 dok polijeće stalno kad radiš nešto.

Po nabrojanom za sto ces ga koristiti ne isplati se uzimati i7 naspram i5. Ako su samo igre i multimedija onda radje i5 i 1660ti umjesto i7 i 1650.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2020 4:03 (markec997).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice