Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.822
|
čitano: 13.261.380
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darko099 kaže...
cecenac kaže...
darko099 kaže...

Jel mozete navest par novih prijenosnika oko 5ooo kn, znaci trebaju mi najjace mogice performanse za 5000 kn...
 
Unaprijed zahvaljujem!  

http://www.svijet-medija.hr/p/Satellite-L850-13R-PSKDNE-00900DY4/38479/

 

to je onda ovo, najjaci procesor za laptope trenutno plus vrlo jaka grafika.

 

za sta ti sluzi laptop?

 

 

Za sve od gaminga (cod4 i LoL), pa sve do skole(na godinu fax) i wordovi prezentacije...

Na tvom mjestu bi bez razmisljanja uzeo ovo: http://futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=ACR-NX.RZPEX.007

 

i5 i vise nego dovoljan za fax i word.. a grafika dovoljno jaka za cod4 i lol besprijekoran

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cecenac kaže...
...

zaboravi klokanje na laptopima, turbo boost je tehnologija u kojoj laptop radi na od 0 ghz do 2.2 ghz u nezahtjevnom radu, pa kad upalis nesto zesce ide na 3.1ghz automatski. Intelov fake novitet, jer kad malo bolje razmislis mogli su jednostavno stavit laptop da radi od 0-3.1 ghz isti kura*. 

 

posto je budzet mal, ja bi ovako: http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=Lenovo++E520 pa dodao 2gb rama (kazes im da stave jos jednu plocicu od 2gb, to ti je 100kn )

 

Ili http://www.notebook.hr/product_info.php?products_id=19229

 

ili http://www.svijet-medija.hr/p/630-A6F11EA/36659/

 

iako bi prvi plus 2gb rama bili pun pogodak

 

nije ni onaj samsung sto si predlozio los, ona grafika u njemu ti je malo bolja od intelove integrirane grafike, tako da i nije neki pogodak, jedva moze pokrenit zahtjevnije naslove.

Hvala puno na prijedlozima, ali vjerojatno ću Samsunga uzeti jer je s njim u bundleu torba + miš - ali to ću još ujutro nazvati da provjerim.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TheExaltedOne kaže...

Zaboravih spomenuti... izgled mi je takoder bitan, uz sve mogucnosti navedene u prijasnjem postu. Eh, znam da sam malo komplicirana al sto ces :p Ovi dva pavilion i inspirion su jedni od rijetkih koji mi se nimalo ne svidaju dizajnom, previse su mi "muski", recimo to tako. Svidaju mi se svi "elegantniji" - toshibe, asus, acer.... (ako su u boji moze biti samo plus hehe). Pa ako ti nije problem staviti neke od tih u uzi izbor, slicnog cjenovnog ranga i performansi. Nadam se da postoji to sto trazim ^^

 

*bump*

 

I dalje trazim...jel moze netko bacit pogled please? Znaci, NE svidaju mi se pavilion ni inspiron. - Sve ostalo dolazi u obzir.

Asus K53 je bio prekrasan laptup "za zene" jer je dolazio i u bojama.

Njegov nasljednik je Asus K55 i koliko vidim na Asus stranicama i on dolazi u bojama: http://www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K55VD/#specifications

 

Graficka nije bas nesto...

 

Imas kod nas nabaviti verziju K55VM koja dolazi sa GT630M s kojom se moze i pristojno poigrati, ali on dolazi samo u smedjoj boji, pa ako ti to nije problem: http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.C4E71064-307E-4B63-B4B7-13FB00FAB0AD.aspx

Po specifikacijama je to jedan stvarno lijepi "strojcic"

If you're not paranoid, you're not paying attention
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cecenac kaže...
Infinitus kaže...

Da li je ASUS K75VM-TY027 dobar omjer uloženo/dobiveno? 

I kako vam izgleda ta smeđa boja, meni nekako nije muška :D (ima bolje ovdje).

dobar je omjer ulozenog dobivenog. laptop ce godinama bit u toku sa softwareom i winsima zbog cetverojezgrenog ivyija, grafika je zadovoljavajuca, al ne i najbolja. nije najbolji gaming izbor, al je odlican laptop

Hvala na odgovoru. Laptop nije primarno za gaming, dovoljno mi je samo da može pokrenuti najnovije igre, nije potrebno da budu postavke na high.

Da li ti imaš kakav drugi prijedlog laptopa za tu cijenu, ali da bude 17.3''?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Infinitus kaže...

Hvala na odgovoru. Laptop nije primarno za gaming, dovoljno mi je samo da može pokrenuti najnovije igre, nije potrebno da budu postavke na high.

Da li ti imaš kakav drugi prijedlog laptopa za tu cijenu, ali da bude 17.3''?

eventualno ovako nesto: http://www.vixus.hr/shop2/prijenosna-racunala-acer/10008601-ACER-Aspire-V3-771G---NXM1WEX023.html

 

slabiji procesor al puno jaca grafika. puno bolji zbor za gaming. a onaj asus je kvalitetniji laptop, bolji zvuk, ekran.. samo grafika slabija. iako dovoljno dobra da pokrene sve igre (ne bas sve an high).

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz

Treba mi laptop do 3500 kn.Moglo bi se navuc na 3700.Po mogucnosti sa 17" ekranom jer mi je u AutoCAD-u sa vecim ekranom lakse radit.

 

Imate preporuke?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Odi na adm.hr i pod acerovim laptopima nadi 7750zg, bolje neces naci, ima b950 i hd6650 i bolji je od vecine acera po kvaliteti izrade... Mislim da dode 3.7k
LoL NordicEU : Heineken01
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KraljTomislav kaže...

Zanima me ovaj prijenosnik

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=11731

Čini mi se ok stvar po ok cijeni, jedino sam čuo razne negativne komentare na račun toga šro je Dellov ["ajme, to će ti se raspasti za 2 dana"], pa me zanima ima li itko iskustva s ovom konfiguracijom i s Dellom općenito.

Hvala unaprijed :D

Kako nisam previše doživljen, volio bih kad biste se ovaj put uključili. Dakle, ovaj DELL je još u igri, ali mi je par HPovih upalo u oko, da ih sad sve ne linkam. Dakle, budžet bi bio do 6500kn, a tražim sljedeće:

Procesor: obavezno INTELov, i5 ili i7, radije i7 iako mislim da neću okusiti razliku uz slabu grafičku

RAM: minimalno 4GB, idealno 6+

Grafička: Preferiram NVIDIju, ali kako se u tom pordučju ne razumijem previše, ne znam koju seriju, isplati li se više novija serija 1GB ili starija od 2, to prepuštam vama

Zaslon: obavezno 17 inčni!

 

E sad, volio bih preporuke ne samo po konfiguraciji nego ako mogu i neka osobna iskustva pasti, jer mi je zasad Dell favorit [osim što sam već naglasio kako ga moji poznanici, relativni experti, ne vole]. Ne znam koliko mogu vjerovati ACERu, ASUSu i Toshibi, ali čujem lijepe stvari o Lenovu i HPu. I kad bi mi netko rekao što o navedenom Dellu misli, super {#}

 

0 Dell je nepouzdan
6 Dell je ok
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KraljTomislav kaže...
KraljTomislav kaže...

Zanima me ovaj prijenosnik

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=11731

Čini mi se ok stvar po ok cijeni, jedino sam čuo razne negativne komentare na račun toga šro je Dellov ["ajme, to će ti se raspasti za 2 dana"], pa me zanima ima li itko iskustva s ovom konfiguracijom i s Dellom općenito.

Hvala unaprijed :D

Kako nisam previše doživljen, volio bih kad biste se ovaj put uključili. Dakle, ovaj DELL je još u igri, ali mi je par HPovih upalo u oko, da ih sad sve ne linkam. Dakle, budžet bi bio do 6500kn, a tražim sljedeće:

Procesor: obavezno INTELov, i5 ili i7, radije i7 iako mislim da neću okusiti razliku uz slabu grafičku

RAM: minimalno 4GB, idealno 6+

Grafička: Preferiram NVIDIju, ali kako se u tom pordučju ne razumijem previše, ne znam koju seriju, isplati li se više novija serija 1GB ili starija od 2, to prepuštam vama

Zaslon: obavezno 17 inčni!

 

E sad, volio bih preporuke ne samo po konfiguraciji nego ako mogu i neka osobna iskustva pasti, jer mi je zasad Dell favorit [osim što sam već naglasio kako ga moji poznanici, relativni experti, ne vole]. Ne znam koliko mogu vjerovati ACERu, ASUSu i Toshibi, ali čujem lijepe stvari o Lenovu i HPu. I kad bi mi netko rekao što o navedenom Dellu misli, super {#}

 

Taj  dell nije los sto si ga ti izabarao, ali mislim da je ta graficka pre slaba na toj rezoluciji , za novije igra , ali ako ces gledati filmove i raditi u nekim programima nije los :)

Ako mene pitas uzmi neki dell sa manjom rezolucijom ako ti nije toliko bitna , ili si izabari neki HP pavilon . Za tu cijenu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KraljTomislav kaže...

Kako nisam previše doživljen, volio bih kad biste se ovaj put uključili. Dakle, ovaj DELL je još u igri, ali mi je par HPovih upalo u oko, da ih sad sve ne linkam. Dakle, budžet bi bio do 6500kn, a tražim sljedeće:

Procesor: obavezno INTELov, i5 ili i7, radije i7 iako mislim da neću okusiti razliku uz slabu grafičku

RAM: minimalno 4GB, idealno 6+

Grafička: Preferiram NVIDIju, ali kako se u tom pordučju ne razumijem previše, ne znam koju seriju, isplati li se više novija serija 1GB ili starija od 2, to prepuštam vama

Zaslon: obavezno 17 inčni!

 

E sad, volio bih preporuke ne samo po konfiguraciji nego ako mogu i neka osobna iskustva pasti, jer mi je zasad Dell favorit [osim što sam već naglasio kako ga moji poznanici, relativni experti, ne vole]. Ne znam koliko mogu vjerovati ACERu, ASUSu i Toshibi, ali čujem lijepe stvari o Lenovu i HPu. I kad bi mi netko rekao što o navedenom Dellu misli, super {#}

Pusti relativne experte, sa sigurnoscu ti mogu reci da svi brendovi koje mozes kupit na nasem trzistu imaju odlicnih laptopa, al također svi imaju i losih serija laptopa. hp-ova lower end rjesenja imaju losa hlađenja i problema sa ispuhom prasine, acerova lower end rjesenja imaju slabija hlađenja al su u prosli onu fazu rikavanja maticnih itd..  uglavnom do 6500 kuna ako je gaming namjena a 17.3 must onda:  http://www.vixus.hr/shop2/prijenosna-racunala-acer/10008601-ACER-Aspire-V3-771G---NXM1WEX023.html

 

odlicna grafika i i5-ica. 8gb rama. Inace gigabajti kod grafike ti nisu nikakvo mjerilo kvalitete. gt520mx ima 2gb vrama i opet je jadna. bitan je gpu, a on je u ovom slucaju jak i efikasan kepler. moja preporuka.

 

imas ode i review, odlican posal od strane acera: http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V3-771G.75724.0.html

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 18:13 (cecenac).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
josipp kaže...

Pozz

Treba mi laptop do 3500 kn.Moglo bi se navuc na 3700.Po mogucnosti sa 17" ekranom jer mi je u AutoCAD-u sa vecim ekranom lakse radit.

 

Imate preporuke?

http://www.analogbit.hr/index.php/Lenovo/LENOVO-59-316608/flypage.tpl.html

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što mislite koliki bi bio rok trajanja Asusa N76VZ? Ima garanciju 2 godine, ali me zanima bi li izdržao barem 5 godina, inače mi je neisplativo uzeti ga?

I ne znam da li bi bilo bolje da se uzme laptop do 4-5 tisuća sad i onda opet za 3-4 godine novi u tom cjenovnom rangu, ili sad uzeti ovaj za 8 tisuća pa ga imati cijelo vrijeme studiranja, a možda i kasnije?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
NeZnam kaže...

Taj  dell nije los sto si ga ti izabarao, ali mislim da je ta graficka pre slaba na toj rezoluciji , za novije igra , ali ako ces gledati filmove i raditi u nekim programima nije los :)

Ako mene pitas uzmi neki dell sa manjom rezolucijom ako ti nije toliko bitna , ili si izabari neki HP pavilon . Za tu cijenu.

Eto, pogodio si, baš sam Pavilione gledao. Predlažeš li neki konkretan? [hvala puno]

 

EDIT: tipa ovaj

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 19:43 (KraljTomislav).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KraljTomislav kaže...
NeZnam kaže...

Taj  dell nije los sto si ga ti izabarao, ali mislim da je ta graficka pre slaba na toj rezoluciji , za novije igra , ali ako ces gledati filmove i raditi u nekim programima nije los :)

Ako mene pitas uzmi neki dell sa manjom rezolucijom ako ti nije toliko bitna , ili si izabari neki HP pavilon . Za tu cijenu.

Eto, pogodio si, baš sam Pavilione gledao. Predlažeš li neki konkretan? [hvala puno]

 

EDIT: tipa ovaj

Tomislave dao sam ti gore objasnjenje i prijedlog laptopa...

 

@topgun nikad ne znas sta moze otkazat na laptopu, kao ni na pc-u. uzmi taj laptop neces pozalit!

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
topgun1 kaže...

Što mislite koliki bi bio rok trajanja Asusa N76VZ? Ima garanciju 2 godine, ali me zanima bi li izdržao barem 5 godina, inače mi je neisplativo uzeti ga?

I ne znam da li bi bilo bolje da se uzme laptop do 4-5 tisuća sad i onda opet za 3-4 godine novi u tom cjenovnom rangu, ili sad uzeti ovaj za 8 tisuća pa ga imati cijelo vrijeme studiranja, a možda i kasnije?

 

Laptop je fenomenalan nečeš se pokajati :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KraljTomislav kaže...
NeZnam kaže...

Taj  dell nije los sto si ga ti izabarao, ali mislim da je ta graficka pre slaba na toj rezoluciji , za novije igra , ali ako ces gledati filmove i raditi u nekim programima nije los :)

Ako mene pitas uzmi neki dell sa manjom rezolucijom ako ti nije toliko bitna , ili si izabari neki HP pavilon . Za tu cijenu.

Eto, pogodio si, baš sam Pavilione gledao. Predlažeš li neki konkretan? [hvala puno]

 

EDIT: tipa ovaj

Pogledaj ovaj 

HP Pavilion G6-i7 quad core,AMD HD7670 2GB,6GB Ram-a,...,jedino što je ekran 15,6".

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 19:51 (tomo4vk).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

da li ne tko ima iskustva sa ovim prijenosnikom Acer V3-571G?

Prema specifikacijama mi se čini odličan, ali znam da je dosta ljudi imalo problema s acerom pa me zanima da li je još uvijek tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mauro kaže...

Asus K53 je bio prekrasan laptup "za zene" jer je dolazio i u bojama.

Njegov nasljednik je Asus K55 i koliko vidim na Asus stranicama i on dolazi u bojama: http://www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K55VD/#specifications

 

Graficka nije bas nesto...

 

Imas kod nas nabaviti verziju K55VM koja dolazi sa GT630M s kojom se moze i pristojno poigrati, ali on dolazi samo u smedjoj boji, pa ako ti to nije problem: http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.C4E71064-307E-4B63-B4B7-13FB00FAB0AD.aspx

Po specifikacijama je to jedan stvarno lijepi "strojcic"

 

Steta sto ima samo u smedoj boji, preferiram malo "zivlje". Ali nije uopce los, svida mi se. Inace da, performanse su zadovoljavajuce, tako nesto trazim. Prije 2-3 dana sam u centro.hr ugledala neku crvenu toshibu Qosmio, za 5500kn tu negdje, slicnih performansi...zaboravih bookmarkati i sad je izgleda nestao iz ponude! :( Zna netko na sto tocno mislim? Pa mozda nadem u drugom ducanu.... Mozda naidem na jos nesto do 6000kn, tako nesto.  Acera dosta ima u boji, ali su nazalost svi preslabi. 

 

Ovaj tjedan cu u shopping, pa ako netko u meduvremenu ima prijedlog,  sendajte PM :P

 

EDIT: mauro, ako se odlucim na smedi, ovaj bi trebao biti OK, zar ne? i7 ima... i kako to da je bolji od k55 koji je kazes, nasljednik? :p 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.b9214e3bcba446288e4743a93609d129.asus-k53sm-sx160.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 20:15 (TheExaltedOne).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nm4st3r kaže...

Pozdrav,

da li ne tko ima iskustva sa ovim prijenosnikom Acer V3-571G?

Prema specifikacijama mi se čini odličan, ali znam da je dosta ljudi imalo problema s acerom pa me zanima da li je još uvijek tako?

Vec sam ga vise puta predlozio. best buy do 5000 kuna. Kvaliteta ista kao i kod ostalih brendova, nemoras se bojat, uostalom internet ti je pun reviewa pa citaj.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cecenac kaže...

Tomislave dao sam ti gore objasnjenje i prijedlog laptopa...

 

@topgun nikad ne znas sta moze otkazat na laptopu, kao ni na pc-u. uzmi taj laptop neces pozalit!

Ma sve 5, sviđa mi se taj isto. Sad me samo zanima mišljenje o tom Pavilionu i onda odlučiti između ta 3, imam popust u jednoj trgovini u kojoj je samo DELLov, pa sam moram odlučiti, ali super su vam prijedlozi.

Tomo, nažalost samo 17 inčni igraju.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav moze neka preporuka laptopa do 5000kn? ako je velika razlika maksimalno se mogu rastegnut do 6000 ni lipe vise. Treba mi za faks,ali recimo da mi treba za gejmanje ;). Mislio sam kupit asus n55 koji ima nvidiu 555m ali nema ga vise u ponudama. Pa me zanima koji je laptop najbolji za gaming u tom cjenovnom rangu. Svaka pomoc dobrodosla :)
''We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails''
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
CvrleZg kaže...
Pozdrav moze neka preporuka laptopa do 5000kn? ako je velika razlika maksimalno se mogu rastegnut do 6000 ni lipe vise. Treba mi za faks,ali recimo da mi treba za gejmanje ;). Mislio sam kupit asus n55 koji ima nvidiu 555m ali nema ga vise u ponudama. Pa me zanima koji je laptop najbolji za gaming u tom cjenovnom rangu. Svaka pomoc dobrodosla :)

http://www.magazinrs.hr/prijenosno-racunalo-acer-v3-571g-53218g75maii/ACR-NX.RZPEX.007

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cecenac kaže...
Nm4st3r kaže...

Pozdrav,

da li ne tko ima iskustva sa ovim prijenosnikom Acer V3-571G?

Prema specifikacijama mi se čini odličan, ali znam da je dosta ljudi imalo problema s acerom pa me zanima da li je još uvijek tako?

Vec sam ga vise puta predlozio. best buy do 5000 kuna. Kvaliteta ista kao i kod ostalih brendova, nemoras se bojat, uostalom internet ti je pun reviewa pa citaj.

Hvala na odgovoru, znam da ih ima, pročitao sam i pogledao par reviewa, ali sam htio biti još sigurniji, ne kupuje se prijenosnik svaki dan:D

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

moze za prijatelja laptop do oko 4000kn.. vidia sam oni lenovo z570 tako nes.. on bi najrade lenovo ili asus.. 

If you can't make it good, at least make it look good. (c) Bill Gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TheExaltedOne kaže...
EDIT: mauro, ako se odlucim na smedi, ovaj bi trebao biti OK, zar ne? i7 ima... i kako to da je bolji od k55 koji je kazes, nasljednik? :p 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.b9214e3bcba446288e4743a93609d129.asus-k53sm-sx160.aspx

Bolji je od onog kojeg sam ja linkao koji ima i5, a ovaj kojeg si linkala ima i7.

K55 kao nasljednik ima Ivy Bridge procesore dok K53 koristi Sandy Bridge procesore.

Iako je Ivy Bridge novija generacija ipak je i7 Sandy Bridge jaci od i5 Ivy Bridge.

 

Medjutim, ako zelis Core i7 u istom ducanu imas i Asus K55 sa Core i7 procesorom: http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.A534A05D-F646-483D-85DC-15947EBEE80A.aspx

Ovaj Ivy Bridge je jaci od Sandy Bridge i7 u K53, a kako je radjen u manjem proizvodnom procesu trebao bi se i manje grijati i manje struje trositi.

 

Razlika je sto K53 ima 8GB RAM-a dok K55 ima 6GB RAM-a.

S druge strane K55 bi trebao imati vise USB3.0 portova.

Cijena im je ista, pa mislim da se vise isplati uzeti K55 zbog novije generacije procesora bez obzira na 2GB manje RAM-a.

RAM je ionako jeftin i lako se nadogradi.

 

Bez obzira kojeg uzela sa Core i7 QM procesorom to je brutalno brz laptop.

Kako im je rezolucija 1368*768, a graficka GT630M moci ce se na njemu i lijepo poigrati.

 

Imam laptop sa Core i7 2630QM procesorom koji je sporiji od oba gore navedena i laptop je brutalno brz.

Doduse, kod mene je 16GB RAM-a i SSD, pa su mu performanse strasne, a zbog GTX560M i igre na njemu lete.

If you're not paranoid, you're not paying attention
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
topgun1 kaže...

Što mislite koliki bi bio rok trajanja Asusa N76VZ? Ima garanciju 2 godine, ali me zanima bi li izdržao barem 5 godina, inače mi je neisplativo uzeti ga?

I ne znam da li bi bilo bolje da se uzme laptop do 4-5 tisuća sad i onda opet za 3-4 godine novi u tom cjenovnom rangu, ili sad uzeti ovaj za 8 tisuća pa ga imati cijelo vrijeme studiranja, a možda i kasnije?

 

Nikada ne znas da li ce laptop izdrzati 5 godina bez da rikne kao niti za bilo koju komponentu. Taj laptop kao takav je kvalitetan i s tim nema problema, ali da li ce bas tvoj primjerak riknuti ili ne nikada ne znas bez obzira koji laptop kupio.

Imamo laptopa u firmi koji su "umirovljeni" nakon godina rada bez greske, a imali smo slucajeva kada su otkazivali unutar garancije. Sve je stvar "srece".

 

Ako mislis da li ce izdrzati 5 godina kao brzi stroj - pa pogledaj najjace laptope od prije 5 godina. Sve su to manje vise kante za danasnje pojmove od kojih su i low end modeli brzi.

Znaci, za 5 godina to ce biti dobrano zastarjeli kompjuter. Medjutim, sve radnje osim igranja ce i dalje besprijekorno odradjivati i dalje.

Jedino moras biti svjestan da ce nakon 5 godina baterija gotovo sigurno biti mrtva.

If you're not paranoid, you're not paying attention
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kupujem laptop i Interesuje me Acer Aspire V3 771g inace planiram uzeti i5 ivy bridge verziju sa gt650m i 8GB Rama.Da li se isplati doplatiti jos 1800 kn za i7 verziju ili da za te pare kupim Asus n76vz.Laptop mi treba za gaimng prvenstveno i zelim laptop od 17 inca.Ako nadjete jos koji u ovome cjenovnom rangu recite.
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi moze pomoc moze neki laptop za oko 4000 kn  /+ 200 kn . Moram biti 17" i imat barem 2 godine jamstva. Sluzio bi za crtanje, modeliranje i zaigro bi neku igru ne mora biti na high. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trebam laptop do 7000 kuna.....za igranje je najvise....da ima bar 4 usb ako moze....hard nevazan vadim iz starog momentus xt i stavljam.....a ostalo ak je za igre znate sta treba....i ak je +/- do 1000 kn cjena za nest bolje stavite slobodno.... lajkam toshibu jer je imam 5 god i radi 0/24 i nikaki problema al vec mu je vrijeme za mirovinu...al ak ima sta drugo da je bolje uzecu stacu :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice