Ugradnja RAM

poruka: 9
|
čitano: 2.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Ugradnja RAMA x360 hp

Imam pitanje vezano za laptop:

 

14m-dw0xxx (x360 HP-pavilion) - konkretno: 14-dw0156ng

 

Na https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/hp---compaq/pavilion-x360-14m-dw0xxx-series piše 

Slots: 2 (2 banks of 1)

Standard memory: 4GB to 16GB non-removable


Konkretan laptop ima: Radna memorija: 1x 8GB DDR4 3200MHz (1x SoDIMM, max 8GB).

 

Dosta sam istraživao i mislim da je taj jedan ram zalemljen u laptopu, ali da vrlo vjerojatno ima 2 slota pa mogu staviti dodatni ram da radi u dual channelu (8gb+8gb), je li to točno?

Mogu li staviti uspješno taj dodatan RAM iako je prvi zalemljen? 

I pitanje dalje je koji točno RAM da kupim, gledao sam ovaj: CRUCIAL CT8G4SFRA32A, taj bi se trebao poklapati s karakteristikama ugrađenog, valjda.

 

Već sam pitao negdje drugdje na ovom forumu, ali nisam dobio odgovor, molim Vas ako netko ima vremena mrvu istražiti da mi javi.

 

Puno hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ugradnja RAM

nema više. to ti je to

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ugradnja RAM

Poprilično sam siguran da ima jos jedan slot, i po yt videovima i po crucialu, tako da nije sigurno to što kažeš, a moram imati sigurnu info prije kupovine i otvaranja.

Možda je ovdje slučaj da HP ne želi da se otvara laptop i prčka po RAMU (vjerojatno radi garancije, time može reći izgubili ste garanciju ako ste prčkali po RAMu), nije prvi put da kaže nešto, a da se ipak može i više od toga. Molim pomoć 😊

 

Pođimo od vrlo vjerojatne činjenice da 2 slota postoje. Koje su mi mogućnosti tada?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 18:19 (Matej221).
15 godina
offline
Ugradnja RAM

kao što ti piše u specifikacijama (neovisno o tome što ja pišem), imaš 1 x 8 i to je najviše moguće (dakle, ne postoji dodatni slot). ako ti vrag ne da mira, jedina sigurna mogućnost je hp servis (jer tamo znaju i koji paše, ako se može dodati; ako si u zg, imaš ih preko nekoliko). ne prtljaj sam ako ne znaš točno što radiš! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ugradnja RAMA x360 hp
Matej221 kaže...

..


Konkretan laptop ima: Radna memorija: 1x 8GB DDR4 3200MHz (1x SoDIMM, max 8GB).

 ..

 - ignoriraš teh.spec-podatke.. tj ako kaže da je 1x tad je jedan, nisu dva.. odnosno, otvoriš i vidiš jer ako ćeš ugraditi moraš otvoriti (ali nećeš otvarati ako nema smilsa-potrebe.. pa pitaš, no zato postoje teh.spec kojima recimo vjerujemo ili ipak provjerimo fizički-osobno..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ugradnja RAMA x360 hp

Evo na spomenutom laptopu iz uvoda piše sljedeće:

 

Slots used 1 of 2 (za ram), znači ipak se može nadodati još ram memorije? Riječ je o laptopu hp x360 14-dw0156ng.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 13:52 (Matej221).
15 godina
offline
Re: Ugradnja RAMA x360 hp
Matej221 kaže...

Evo na spomenutom laptopu iz uvoda piše sljedeće:

 

Slots used 1 of 2 (za ram), znači ipak se može nadodati još ram memorije? Riječ je o laptopu hp x360 14-dw0156ng.

 ne. win taskmanager vidi mogudćnost ali ne zna da fizički ne postoji drugi dimm utor za ram.

-moraš 'vjerovati' teh.specifikacijama proizvođača ili otvoriš-probaš-vidiš.. Stvar je u tome da normalno postoje dva utora, ali na ovom modelu je samo jedan, drugi ne postoji, nije zalemljen.

-drugi problem, deklariran max kapacitet je 8gb i toliko već imaš, tad više od deklariranog ne mora raditi tj ovisi o biosu tj opet o proizvođaču koji ipak zna bolje što je napravio. (ali postoji mala šansa da možeš izvaditi 8gb i da bi 16 dimm modul radio ako bios podržava.. tj to po spec ne radi ali ako probaš možda radi i tad znaš 100% .. + čak nije svejedno koji modul tj koje gustoće (broj chipova, 8-16 jednostrano-dvostrano.. jer o tome ovisi bios-podrška-prepoznavanje i može se desiti da tad umjesto 16gb računalo vidi-prepozna samo 50%-pola tj opet 8gb koje već imaš..).

 

-to je laptop ograničenih mogućnosti, netbook-sublaptop tj može biti ista osnova ali je ograničen brojem utora jednako tako neko računalo može imati više-manje usb utora dok taskmanager-win to ne može znati jer vidi samo chipset-mogućnost.

 

-ako već želiš najsigurniji način je odnjeti u neku (manju) trgovinu i tražiti ugradnju tj ako može-radi kupiš ako ne ne kupiš.. i to manje trgovine često ugrade besplatno tj možeš se dogovoriti-pitati.

-ili ako nešto želiš naučiti, otvori računalo, potraži yt-klipiće (model-disassembly..) i tad otvoriš-vidiš (znaš 100%). Soft to ne može a u podacima-specifikacijama ili online su moguće greške, dok ono što vidiš je činjenica neovisno što netko kaže-napiše ili što taskmanager detektira.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Ugradnja RAM

Hvala na odgovoru, otvorio sam ga, na njuškalu uzeo sada isti dodatan ram od 8gb, kad se vratim odmah stavljam i javljam radi li 😁 Zasad se čini da sam bio u pravu.

 

Ponavljam, radi se o 14-dw0156ng, nigdje na netu prije kupovine se ne može naći konkretno za ovaj da može imati više od 8gb, vidjet ćemo može li vrlo uskoro. Što daje naznanje da ne treba vjerovati svemu što piše.

 

EDIT: Evo super, 16gb očitano, rade kako trebaju raditi. Neka je teme, možda će nekome koristiti. Laptop je inače fin. Dobro će služiti uz Legion 5i.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 16:53 (Matej221).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ugradnja RAM

super.. pozitivno iznenađenje :)

-primjer (izuzetak) kad ni teh.spec proizvođača nisu relevantne tj staro pravilo vidiš-probaš.. i radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice