Razbio sam ekran na laptopu

poruka: 51
|
čitano: 42.510
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Razbio sam ekran na laptopu

Laptop je "Lenovo SL510" pa me zanima gdje mogu odnijeti na servis, najbolje negdje u ZG? Gdje je najjeftinije?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
Nick ti pase. :D
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Razbio sam ekran na laptopu

ha-ha, bilo kakva pomoć dobrodošla, radi se o 15.6 inčnom LED ekranu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu

 

http://www.olegon.hr/index.htm

 

Tu probaj. Mislim da ti se više isplati kupiti novi.

16 godina
odjavljen
offline
Razbio sam ekran na laptopu

Odi ovdje.....oni ti nece odmah drmnuti novi na njega i masno naplatiti... pokusat ce naci ili zamjenski ili reparaciju... isplati se...

 

http://www.sentinus.hr/

resistance is futile
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Razbio sam ekran na laptopu

Bravo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Razbio sam ekran na laptopu

U Zagrebu imaš Moj servis.

 

www.mojservis.hr

 

Valentin
 
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Razbio sam ekran na laptopu

http://www.ebay.com/itm/New-A-15-6-LCD-Screen-Display-Panel-LTN156AT05-fits-Lenovo-SL510-/330636728272?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cfb7c17d0#ht_3455wt_1139

 

naručiš ovako, i sastaviš jednostavno.

Mjenjanje ekrana na laptopima je "mačiji kašalj" ja sam ih zamjenio bar 30ak i nikad nije trajalo više od 10 minuta s tim da ideš super oprezno...

Imaš tutorijale na netu, i polako...

u krajnjem slučaju, platiš nekome 50kn da ti ga zamjeni...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
Valentin17 kaže...

U Zagrebu imaš Moj servis.

 

www.mojservis.hr

 

U tome servisu popravljaju samo LCD, a meni treba LED.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu

Ako ti treba odmah a imaš na njuškalu koliko oš, a jedino moraš pazit na tip model jer ti model pišu iza ekrana ili monitora, Zašto je važno kod tip i model? Radi toga da mora odgovarat spoj flat kabela.

Sam svoj majstor. :)
15 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu

Možda se provučeš bez ičega {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Razbio sam ekran na laptopu

Našao na njuškalu za 600-700kn, pa mi je to zasada daleko najbolje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
razbijach** kaže...
Valentin17 kaže...

U Zagrebu imaš Moj servis.

 

www.mojservis.hr

U tome servisu popravljaju samo LCD, a meni treba LED.

A kaj je LED nego LCD? LED ekran sigurno nemaš...lol..

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
DamageHigh kaže...

A kaj je LED nego LCD? LED ekran sigurno nemaš...lol..

http://img593.imageshack.us/img593/3604/47513066.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2012 20:28 (razbijach**).
14 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
razbijach** kaže...
DamageHigh kaže...

A kaj je LED nego LCD? LED ekran sigurno nemaš...lol..

http://img593.imageshack.us/img593/3604/47513066.jpg

Krivo piše.

Poanta mog posta je da je i popularni "LED" - LCD. LED je samo tip pozadinskog osvjetljenja. Slika se svejedno stvara tekućim kristalima iliti LCD tehnologijom.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
DamageHigh kaže...

Krivo piše.

Poanta mog posta je da je i popularni "LED" - LCD. LED je samo tip pozadinskog osvjetljenja. Slika se svejedno stvara tekućim kristalima iliti LCD tehnologijom.

aha, u redu onda.

12 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu

Da se nadovezem na ovu temu.

Sestra se vratila iz Italije i kaze da je otvorila ekran i nakon sto je palila laptop dobila je ovakvu sliku na ekranu.
Ekran i sam laptop nisu nimalo osteceni, laptop nikad nije pao i nikakvih puknuca na ekranu od laptopa nema, samo ovo sto se trake vide na displayu. 

Ime laptopa- Asus a53sd. Kupljen je prije 8mj u Emmezeti imam granciju i racun. Moze li tu sta garancija pomoci ili cu morati platiti u servisu? Ako cu morati platiti, zna li tko otprilike koliko kosta zamjena ekrana?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 20:31 (dinos3).
14 godina
neaktivan
offline
Razbio sam ekran na laptopu

odi do servisa neka ga rastave (ekran, malo se je stresao u vožnji ni prvi ni zadnji, pa gubi kontakt (to naravno plačaš ne važi garancija)

Kada malo bolje pogledam sliku taj je čošak malo i nagnječen.

http://www.youtube.com/glodalica
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 20:41 (spojka).
Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
spojka kaže...

odi do servisa neka ga rastave (ekran, malo se je stresao u vožnji ni prvi ni zadnji, pa gubi kontakt (to naravno plačaš ne važi garancija)

Kada malo bolje pogledam sliku taj je čošak malo i nagnječen.

Znas li otprilike koliko ce me to kostati?

12 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
spojka kaže...

odi do servisa neka ga rastave (ekran, malo se je stresao u vožnji ni prvi ni zadnji, pa gubi kontakt (to naravno plačaš ne važi garancija)

Kada malo bolje pogledam sliku taj je čošak malo i nagnječen.

Ma kakvo gubljenje kontakta, pa jasno se vidi da je ekran puko.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
razbijach** kaže...

Laptop je "Lenovo SL510" pa me zanima gdje mogu odnijeti na servis, najbolje negdje u ZG? Gdje je najjeftinije?

 

 

Skupo ce te to kostati...skoro kao cijeli laptop.

 

Ako bi sam znao zamijeniti ekran prosao bi puno jeftinije. Kosta oko 60$ na ebayu.

 

Broj panela je FRU 42T0650 ali pasu i FRU 42T0672 , FRU 42T0686 i FRU 42T0660.

 

Ovdje imaju instrukcije za rastavljanje...(Oko str. 100)  http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles_pdf/60y3635_05.pdf

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 20:58 (fade).
12 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
testerica kaže...
spojka kaže...

odi do servisa neka ga rastave (ekran, malo se je stresao u vožnji ni prvi ni zadnji, pa gubi kontakt (to naravno plačaš ne važi garancija)

Kada malo bolje pogledam sliku taj je čošak malo i nagnječen.

Ma kakvo gubljenje kontakta, pa jasno se vidi da je ekran puko.

I meni na to vuce. Znas li koliko bi me izaslo?

fade kaže...
razbijach** kaže...

Laptop je "Lenovo SL510" pa me zanima gdje mogu odnijeti na servis, najbolje negdje u ZG? Gdje je najjeftinije?

 

 

Skupo ce te to kostati...skoro kao cijeli laptop.

 

Ako bi sam znao zamijeniti ekran prosao bi puno jeftinije. Kosta oko 60$ na ebayu.

 

Broj panela je FRU 42T0650 ali pasu i FRU 42T0672 , FRU 42T0686 i FRU 42T0660.

 

Ovdje imaju instrukcije za rastavljanje...(Oko str. 100)  http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles_pdf/60y3635_05.pdf

 

Fade nisi trebao odgovarati razbijachu jer je njegov post star, 9 mjeseci. A u to vrijeme je sigurno popravio lap.

12 godina
offline
Razbio sam ekran na laptopu

možda joj laptop bio primjerice u ruksaku a ona se nagnula na nešto i eto puknuća displaya ili je na laptop stavila tešku prtljagu i eto što se desi. ja sam na svojem laptopu promijenio ekran. najbolje ti je naručiti ga sa ebaya. ako imaš sreće proći čće bez carine i koštat će te 500 kn. u suprotnom, nešto više. što se tiče zamijene, to je bar lako. odvidaš sve šerave koji drže masku, zatim sa nekim tankim predmetom ju odvojiš(tamo gdje se stražnja i prednja maska spajaju) i na poslijetku odšerafiš 4 šerafa koja drže display za okvir. nije komplicirano :-)

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
peace_of_cake kaže...

možda joj laptop bio primjerice u ruksaku a ona se nagnula na nešto i eto puknuća displaya ili je na laptop stavila tešku prtljagu i eto što se desi. ja sam na svojem laptopu promijenio ekran. najbolje ti je naručiti ga sa ebaya. ako imaš sreće proći čće bez carine i koštat će te 500 kn. u suprotnom, nešto više. što se tiče zamijene, to je bar lako. odvidaš sve šerave koji drže masku, zatim sa nekim tankim predmetom ju odvojiš(tamo gdje se stražnja i prednja maska spajaju) i na poslijetku odšerafiš 4 šerafa koja drže display za okvir. nije komplicirano :-)

Nekih sat vremena sam proucavao kako to oni rastavljauju na par prijenosnika pa cak i na jednom koji je slican sestrinom i sve ''kopce'' i ste kao njene.
E sad me zanima o cemu zavisi hoce biti carine? Ako da koliko bi ona bila?
Trazio sam tu http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=a53sd+screen&_sacat=0&_odkw=a53sd&_osacat=0&_from=R40. I cinilo mi se ovo http://www.ebay.com/itm/Laptop-notebook-LCD-Screen-LED-Display-FOR-Asus-A53SD-TS71-15-6-WXGA-new-A-/200831068358?pt=US_Laptop_Screens_LCD_Panels&hash=item2ec276e8c6 kao najbolja ponuda...

14 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu

A što ne pogledaš kod nas? Ljudima rikne matična pa prodaju lap u dijelovima, možda bi mogao naći ekran.

Winter is coming...
12 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
kratos091 kaže...

A što ne pogledaš kod nas? Ljudima rikne matična pa prodaju lap u dijelovima, možda bi mogao naći ekran.

Ma sve sam procesljo, nema.

Zna li tko koliko uzmu u servisu za narucivanje i monitoranje?  Otprilike?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 22:42 (dinos3).
12 godina
offline
Razbio sam ekran na laptopu

ja sam 90% siguran da servisi isto kupuju sa ebaya. naravno, službeni servisi nabavljaju originalne djelove iz drugih izvora, ali ostali servisi vjerojatno sa ebaya. najjeftinije ćeš proći ako naručiš sa ebaya

edit: kad rastaviš ekran iza nega ti je naljepnica na kojoj ti piše model displaya i po tome se ravnaj. tako ćeš prije nać!!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 22:57 (peace_of_cake).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Razbio sam ekran na laptopu
peace_of_cake kaže...

ja sam 90% siguran da servisi isto kupuju sa ebaya. naravno, službeni servisi nabavljaju originalne djelove iz drugih izvora, ali ostali servisi vjerojatno sa ebaya. najjeftinije ćeš proći ako naručiš sa ebaya

Da, oni ce s ebaya uzet. Koliko bi ruke napravitili?

I kolike su cijene na ovlastenom servisu? Jer imam garanciju, a ako sam popravim onda gubim garanciju. 

12 godina
offline
Razbio sam ekran na laptopu

garancija ne uključuje mehanička oštećenja. ili ćeš u ovlaštenom servisu dat laptop pa ce ti oni zamijenit display i masno naplatit, ili ćeš sam sa ebaya naručit i sam promijenit

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 23:04 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice