Popravak ispalih tipki na laptopu

poruka: 14
|
čitano: 46.187
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Popravak ispalih tipki na laptopu

ispala mi je tipka f4 i slovo H, od f4 imam sve djelove posto je ispala prije 5 min, od h nemam, to cu morati kupiti

kako da vratim tipku nazad, sastoji se od 3 djela, sama tipka, i jos 2 djela, izgledaju poput nepravilnih kvadrata, jedan je veci i vidio sam da se on moze prikopcati za podnozje tipkovnice, dok se mali prikopca na doljnji dio same tipke, sada kako da tipku vratim na mjesto?

to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak ispalih tipki na laptopu

slikaj

14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak ispalih tipki na laptopu
posudio sam braticu fotic, a mob ne radi :(((
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
14 godina
offline
Popravak ispalih tipki na laptopu
When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Popravak ispalih tipki na laptopu

Pogledaj ovu sliku, pretpostavljam da su takvi djelovi i kod tebe.

Pogledaj ovo sta lik na slici drzi sa pincetom.

Manji kvadrat ulazi u veci kvadrat i moze se okretat za kojih 30ak stupnjeva. Onda to spljostis i stavis na laptop ko kak su ove okolne tipke.

Nakon tog samo pritisnes tipku na to sve da klikne, i trebalo bi radit.

 

Nisam rastavljo lap ali na mojoj normalnoj tipkovnici je isti sistem posto je niskohodna, i stvarno nije problem slozit (problem je skinut bez da tu i tamo pukne doduse :P)

 

EDIT: ah, prestigli me, i s detaljnijim uputama kolko vidim :P

djelovi tipke djelovi tipke
www.theredsolstice.com - Prvi hrvatski top-down tactical shooter
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 16:12 (horizon).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak ispalih tipki na laptopu

ah teško je znati bez slike

13 godina
neaktivan
offline
Popravak ispalih tipki na laptopu

Napisi bar o kojem se laptopu radi.

 

Kod mene na HP-u (nx6125) bez problema skinem bilo koju tipku tako da uzmem za jedan kraj tipke i silom je podignem (ne znam koliko je to preporucljivo ali cini mi se da nije bas ni toliko riskantno, tipke djeluju prilicno cvrsto). Kad vracam tipku sa njene poledjine trebaju bit dva metalna dijela, kao dvije tanke zice oblika "U", okrenuti jedan prema drugom tako da cine kvadrat, tipku samo pozicioniram dobro i onda je stisnem i vrati se na svoj polozaj.

 

Za tu za koje ti fale te zice (metalna slova "U") ne znam di se moze narucit ali uvik mozes skinut neku drugu tipku istih dimenzija a koju malo koristis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak ispalih tipki na laptopu
horizon kaže...

Pogledaj ovu sliku, pretpostavljam da su takvi djelovi i kod tebe.

Pogledaj ovo sta lik na slici drzi sa pincetom.

Manji kvadrat ulazi u veci kvadrat i moze se okretat za kojih 30ak stupnjeva. Onda to spljostis i stavis na laptop ko kak su ove okolne tipke.

Nakon tog samo pritisnes tipku na to sve da klikne, i trebalo bi radit.

 

Nisam rastavljo lap ali na mojoj normalnoj tipkovnici je isti sistem posto je niskohodna, i stvarno nije problem slozit (problem je skinut bez da tu i tamo pukne doduse :P)

 

EDIT: ah, prestigli me, i s detaljnijim uputama kolko vidim :P

da, tako izgleda samo su ti djelovi od crne plastike, laptop je hp, neznam tocni model...

vidio sam sto trebam napraviti, ali nikako to ne uspjevam, jednostavno je ovaj veci preuzak, budem poslje javio dali sam uspio...

to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
11 godina
neaktivan
offline
Popravak ispalih tipki na laptopu

Jao izvinite molim vas,imam problem takodje sa tipkom na LAP-TOPU ispala mi je tipka i pukla je ona dole
Ispod tipka ...I kada probam da zalepim nece da radi...I kako god nece...Placem i molim Boga samo da mi

kako pomogne..Ova tipka radi ali samo kad pritiscem onaj pipak a kad stavim tiku nece..Pomozite mi.. ..
Bas mi je kriivo ...{#} {#} {#}  

 

gordana
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak ispalih tipki na laptopu
Ovo pomaze ali meni se cini da mi je ova jedna maa plastika kao napukla..Sta da radim a nova tastatura je skupa..A i ne kupuje mi se.. :(
gordana
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak ispalih tipki na laptopu
Danica122 kaže...
Ovo pomaze ali meni se cini da mi je ova jedna maa plastika kao napukla..Sta da radim a nova tastatura je skupa..A i ne kupuje mi se.. :(

Nije baš skupo, koji model tog laptopa? Imaš na njuškalu košta 100-1250kn pa si lijepo kupiš a ovu makneš i staviš drugi i rješena stvar....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak ispalih tipki na laptopu

Model laptopa je..  FUJITSU COMPUTERS SIMENS..http://www.pclaunches.com/entry_images/1108/28/fujitsu-siemens_amilo-sa3650-thumb-450x337.jpg 
Evo linka...Isti laptop..Kupljen prosle godine..

 

gordana
14 godina
neaktivan
offline
Popravak ispalih tipki na laptopu

Također imao problema sa tipkama na laptopu.

 

Naime, meni su na HP-ovom laptopu pukle obje tipke ( strjelice ) i pokušao sam ih naručiti online, na stranici replacelaptopkeys.com .

Međutim, ja sam čekao mjesec dana, tipke nisu stizale, a uplatio sam.

 

Onda sam ih kontaktirao, a bi mi tip rekao da su shipane i vratio mi novac.

I eto, tako se sve završilo.

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak ispalih tipki na laptopu
Znam svasta rade. Tako su uradili i mojoj kcerki za telefon..Ona narucila,a nisu joj poslali a uplatila..
gordana
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice