Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.260.264
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Gaming Laptopi

Lenovo Legion 5 Pro sa Ryzenom 5800h i RTX 3060.

Čini mi se dobar rezultat ^^

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 Je. Ja sam kupio dva ili tri Win Pro ključa tijekom prijašnjih akcija i sve normalno radi.

2 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav, tražim laptop za gaming ali ništa preozbiljno, dovoljno mi je da ima barem i5 procesor i gtx 1650. Moje pitanje je da li ima išta bolje u ovom cjenovnom rangu. Hvala unaprijed. 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Acer-Nitro-5-NH-Q7JEX-008%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-Intel-Core-i5-10300H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX-1650-Ti%2C-laptop/p/EK000325311

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
9 godina
offline
Gaming Laptopi

Hvala na odgovoru.

Ima samo 8GB ram ali vidim da se moze dodat u dual chanel pa bi trebalo sljakat.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gaming Laptopi

Pripazi malo na ovaj mobileshop.eu/hr ljudi se žale na shop da je prevara žešća.

Imaju najniže cijene ali, možeš zaboraviti garanciju u većini slučajeva,

Ljudi dobijaju mobitele s punjačima koji su za druga tržišta, kada šalju ovlaštenom serviseru IMEI je nevažeći i nema popravka

Bolje platit 500 kuna više pa mirno spavaš

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

 Kakvo je grijanje/hladenje?

Ja sam imao jedan Acer prije 3 god kupljen i jaaaako se zagrijavao 

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
unknown kaže...

 Kakvo je grijanje/hladenje?

Ja sam imao jedan Acer prije 3 god kupljen i jaaaako se zagrijavao 

 Poboljšali su to, novi modeli 2020/2021 nemaju takvih problema više.

2 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi
Pozdrav svima ima li još gdje u hrvatskoj kupit laptop lenovo legion 5 pro sa AMD rizen 7 5800 h i RTX 3070 grafičkom?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
karlitos kaže...
Pozdrav svima ima li još gdje u hrvatskoj kupit laptop lenovo legion 5 pro sa AMD rizen 7 5800 h i RTX 3070 grafičkom?

 Mikronis trenutno ima.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Pozdrav!

Za mjesec dana kupujem laptop te se već pripremam za odabir. Spreman sam potrošiti 10 000 kuna, možda dodatnih 1000 ako je stvarno dobar, a laptop bih uglavnom koristio za gejmanje, gledanje serija i programiranje (studiram FER). Imam jeftin laptop star 4 godine koji ima 4 GB RAM-a i dosta je spor te ga moram mijenjati. Prvotno sam htio sa amazon.de naručiti ali ipak mislim da je bolje iz neke od trgovina u RH. Sad, koje trgovine preporučujete? Tražio sam na stranicama od santa-domenice i Instara, no kakvi su mikronis i Links?

Ciljam na laptop kojeg neću morati mijenjati barem sljedećih 5 godina. Jesam li u pravu ako pretpostavim da će mi svaki laptop od oko 10 000 kuna biti dobar u narednih 5 godina što se tiče programiranja (npr. imam često otvorene pdf-ove, gomilu internet browser tabova, intellij i slicno)? Za gaming znam da će kad tad dotrajati jer će izlaziti igre koje su sve zahtjevnije na računalne resurse.

Moj plan je izraditi popis laptopa (pretragom po web-stranicama trgovina poput instara, santa-domenice i slicno) te onda usporediti laptope po 4 kriterija (RAM, procesor, GPU, pohrana) te onda odabrati najbolji. Zelim minimalno 15.6" display, 16GB RAM i 512 GB SSD, a sad za procesor i GPU imam pitanja, kako točno uspoređivati što se njih tiče? Također, je li pametno odabrati laptop s 32GB RAM-a? 16GB je dovoljno, ali ne znam hoce li unutar 5 godina to postati premalo.

Imate li neke laptope koje preporučujete ili neki plan? Gledam stranice https://gpu.userbenchmark.com/ i https://cpu.userbenchmark.com/ i planiram tamo praviti usporedbe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2021 17:48 (grasshopper1998).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Definitivni best buy trenutno ti je Lenovo Legion 5 Pro, moje skromno mišljenje. Ulazi ti u 10000kn + 1000kn budžet ako se ne varam..

Imam obični Legion 5 Ryzen 7 4800H, 16gb DDR4, 15.6 144Hz sRgb, RTX 2060, 512 SSD i moram priznat da je laptop zvijer samo takva, tako da Legion 5 Pro može biti samo još bolji..

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2021 18:25 (Mastakilla22).
 
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Gledam, postoji ovaj:https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-5-pro-82js000lsc-ryzen-5-5600h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3050ti-4gb-16-wqxga-165hz-bez-os-sivo-015000672

koji je 9k, a nasao sam i ovaj od 12k (https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-legion-5-pro-amd-ryzen-7-5800h-3-20ghz-16gb-1tb-ssd-freedos-16-ips-wqxga-2560x1600-165hz-nvidia-geforce-rtx-3060-6gb-p-n-82jq0024sc/24656)

 

Ovaj skuplji je bolji koliko sam vidio po performansama CPU i GPU, zanima me hoce li ovaj od 9k biti dobar? 12k bas i ne mogu izdvojiti, a koliko vidim tvoj laptop ima RTX 2060, a ovaj od 9k ima RTX 3060 a na https://gpu.userbenchmark.com/ sam provjerio da RTX 2060 ima bolje performanse i brzine pa sad... isto vrijedi i za procesor. 

Je li ovaj acer nitro dobar odabir https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-acer-nitro-an515-55-500w-nh-qb2ex-002.html ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2021 19:55 (grasshopper1998).
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
grasshopper1998 kaže...

 Kao prvo, userbenchmark kao stranicu prekriži debelim flomasterom, apsolutno je beskorisna i već duže vremena jako naginje jednoj firmi i namještava rezultate do komične razine.

 

Nego, vidim da na ovom laptopu od 9k s 3050Ti, ta kartica dolazi s 4GB vram-a, što znači da je vrlo vjerojatno da će doći do bottleneckanja zbog VRAM-a u novijim igrama. Njega bih, nažalost, izbjegavao upravo iz tog razloga ako ti je gaming imalo bitan.

 

Inače savjet, benchove gledaj više na YT, npr. upišeš 3050Ti vs 2060 benchmark, često su najbolja indikacija kako će se računalo ponašati u stvarnosti, a i nađe se pokoja pametna u komentarima.

Say hello to my little friend
2 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Acer Nitro 5 je solidan laptop ali lošije izrade od legiona i s puno lošijim ekranom u odnosu na obični legion 5,a kamoli pro

Istina ima rtx 3060 ali od 80 W, koji je samo 5% jači od rtx 2060 115W koji se nudi u legionu 5,ali legion 5 ima mux switch a Acer nema,to ukratko znači boost u gamingu za 10-15%, tako da je legion i za gaming bolji

Ekran je loš zato jer ima samo 60% sRGBa naspram 100% kolko je standard,odnosno boje izgledaju isprano 

Procesor je jedina stavka koja je odlična na Aceru, hlađenje je osrednje,lošije od Legiona, tako da po meni za oko 10K kuna je legion 5 s ryzen 7 i rtx 2060 i dalje best buy, jer ima vrhunski full hd ekran, odlično hlađenje i tipkovnicu, 2060 115w je između 20-30% bolja kartica od 3050ti + ima 6GB VRAMA što je dovoljno za ultra detalje na velikoj večini igara, naspram  3050ti koja s 4GB VRAMA ne može pokrenut npr rdr 2 u ultra detaljima ,jer u vram ograničava, dok Legion 5 pro s rtx 3060 je solidan izbor, ali RTX 3060 ako se igra u QHD rezoluciji je po performansama sličan rtx 2060 115w, tako da je prava grafička za legion 5 pro zapravo rtx 3070 koja pokreće igre u QHD rezoluciji bez problema,ali i košta 14 tisuća kuna

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
grasshopper1998 kaže...

Pozdrav!

Za mjesec dana kupujem laptop te se već pripremam za odabir. Spreman sam potrošiti 10 000 kuna, možda dodatnih 1000 ako je stvarno dobar, a laptop bih uglavnom koristio za gejmanje, gledanje serija i programiranje (studiram FER). Imam jeftin laptop star 4 godine koji ima 4 GB RAM-a i dosta je spor te ga moram mijenjati. Prvotno sam htio sa amazon.de naručiti ali ipak mislim da je bolje iz neke od trgovina u RH. Sad, koje trgovine preporučujete? Tražio sam na stranicama od santa-domenice i Instara, no kakvi su mikronis i Links?

Ciljam na laptop kojeg neću morati mijenjati barem sljedećih 5 godina. Jesam li u pravu ako pretpostavim da će mi svaki laptop od oko 10 000 kuna biti dobar u narednih 5 godina što se tiče programiranja (npr. imam često otvorene pdf-ove, gomilu internet browser tabova, intellij i slicno)? Za gaming znam da će kad tad dotrajati jer će izlaziti igre koje su sve zahtjevnije na računalne resurse.

Moj plan je izraditi popis laptopa (pretragom po web-stranicama trgovina poput instara, santa-domenice i slicno) te onda usporediti laptope po 4 kriterija (RAM, procesor, GPU, pohrana) te onda odabrati najbolji. Zelim minimalno 15.6" display, 16GB RAM i 512 GB SSD, a sad za procesor i GPU imam pitanja, kako točno uspoređivati što se njih tiče? Također, je li pametno odabrati laptop s 32GB RAM-a? 16GB je dovoljno, ali ne znam hoce li unutar 5 godina to postati premalo.

Imate li neke laptope koje preporučujete ili neki plan? Gledam stranice https://gpu.userbenchmark.com/ i https://cpu.userbenchmark.com/ i planiram tamo praviti usporedbe.

 Ako ne planiraš mijenjat laptop slij. 5+ godina mislim da ti se definitivno isplati "protegnut" do legion-a 5 pro, trenutno mikronis ima model sa rtx 3060 https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-legion-5-pro-amd-ryzen-7-5800h-3-20ghz-16gb-1tb-ssd-freedos-16-ips-wqxga-2560x1600-165hz-nvidia-geforce-rtx-3060-6gb-p-n-82jq0024sc/24656?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click za 11.399 kn (za jednokratno plaćanje)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Da, citao sam o Acer Nitro 5 i vidim da ljudi imaju problem sa zagrijavanjem, tako da odustajem od njega, ipak cu skupiti za 12k (tj. 11.4k nakon popusta) za ovaj Lenovo Legion Pro iz mikronisa, hvala svima na savjetima.

2 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Za sve je zvijer Legion 5 pro, ali jednostavno 6gb vrama na 1440p nativnoj rezoluciji nije dovoljno za gaming, pogotovo u bližoj budućnosti kada će minimum za 1080p gaming bit 6gb vrama, a za 1440p gaming 8gb vrama, tako da jedini future proof izbor koji će moći pokretati igre u nativnoj 1440p rezoluciji bez problema jelegion 5 pro s  rtx 3070 i s 8gb vrama, istina dosta je skuplji ali i jači... Mislim uvijek možeš smanjit rezoluciju na laptopu kada se igraš na 1080p, ali slika tada postaje dosta mutna i gora nego na laptopima koji imaju nativnu 1080p rezoluciji... Legion 5 pro je vrhunski za gledanje videa i surfanje netom + ima prednost zbog toga što ima 16:10 ekran i osvjetljenje od čak 500 nitsa, no u ovom slučaju je GPU koji je inače vrhunski za 1080p, ograničavajući faktor za igranje na 1440p, pogotovo za igranje AAA naslova u bliskoj budućnosti koji će zahtjevati 8gb vrama na 1440p. Ovaj rtx 3060 je 40% jači od 3050ti tako da možemo reći da je zlatna sredina legiona 5 pro, i ocjenu koju bih mu dao je 9.5/10, za 99% korisnika će biti i više nego dovoljan, ali samo za najzagriženije gamere nedovoljan, tako da kada sve sumiramo odličan izbor za laptop, svakako puno bolji izbor od acera:)

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Ispravka ekran na legionu 5 pro je 1600p ne 1440p, tako da je još zahtjevnije za gaming i rtx 3070 bi bila savršenstvo

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Gaming Laptopi

S obzirom da grasshopper studira FER, mislim da nema baš previše vremena za gejming 😉, tako da će mu 5 pro sa rtx 3060 bit odličan izbor za njegove potrebe. Naravno da bi rtx 3070 bio savršen izbor, ali je i 2000+ kn iznad njegova (rastegnutog do krajnjih granica) budžeta.
Navodno (prema recenzijama legiona 5 pro) da slika i nije tolko mutna da smeta u igrama kad se smanji rezolucija na 1200p.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Francesco007 kaže...

Za sve je zvijer Legion 5 pro, ali jednostavno 6gb vrama na 1440p nativnoj rezoluciji nije dovoljno za gaming, pogotovo u bližoj budućnosti kada će minimum za 1080p gaming bit 6gb vrama, a za 1440p gaming 8gb vrama,

 to su bedastoće

prvo i osnovno, nisu sve igre iste, kod nekih bi možda 6gb moglo biti premalo, kod drugih će biti sasvim dovoljno

no ionako na toj rezoluciji sam čip neće biti dovoljan za maxanje budućih eye candy igara, pa čim smanjiš postavke sa ultra, past će i potražnja za vramom

fala bogu to je pc, nije konzola na kojoj nemereš namještat postavke

3 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
Francesco007 kaže...

Ispravka ekran na legionu 5 pro je 1600p ne 1440p, tako da je još zahtjevnije za gaming i rtx 3070 bi bila savršenstvo

 Da li bi se eksternim FHD monitorom eliminirao taj problem? 🤔

2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Da eksterni full hd monitor eliminira taj problem

2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

6GB vrama nije dovoljno za 1600p gaming budućih AAA naslova na ultra detaljima, a za ostalih 90% igara je dovoljno na maksimalnim podešavanjima

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice