Acer aspire 5530 problem slika

poruka: 5
|
čitano: 3.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Acer aspire 5530

Pozdrav svima novi sam na forumu. Imam problem s laptopom radi se o acer aspire 5530 (turion dual 2.0, graficka nvidia 8600 m gs, 2,5 GB rama). Danas mi se desilo odjednom sam ostao bez slike na displayu laptopa (igrao sam igricu) ostalo samo pozadinsko svijetlo, prije kvara temperatura s pokrenutim windowsima je bila: cpu od 48 do 56 stupnjeva, a gpu od 52 do 58 znaci samo windowsi skype i web browser, nakon puno pokusaja i otvaranja (ciscenja) laptopa nisam uspio dobit sliku, onda sam je uspio dobit na vanjskom monitoru spojenom na vga izlaz, ali mora mi display od laptopa bit istekan s maticne (flat kabal) kad je spojen nedobivam sliku na vanjskom monitoru. Probao sam display na drugom laptopu display radi, nisam samo mogao isprobat flat kabal jer je drugaciji prikljucak na maticnoj ploci. Sad me zanima u cemu bi mogao bit problem grafickoj, maticnoj ili flat kablu. Oprostite ako je nestrucno napisan. Hvala unaprijed 

ivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5530

Evo jos isprobavam uspio sam spojit vanjski monitor i display od laptopa istovremeno samo mi na displayu od laptopa pozadinsko osvijetljenje radi dok na vanjskom monitoru koji je spojen preko vga kabla radi normalno slika, igrao sam igru oko pola sata  i pratio temperaturu graficke i procesora cpu oko 77 stupnjeva, gpu isto tako dali je je to ok  molim vas ako neko ima kakav prijedlog bio bih jako zahvalan 

ivan
13 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5530
ivanvk kaže...

Evo jos isprobavam uspio sam spojit vanjski monitor i display od laptopa istovremeno samo mi na displayu od laptopa pozadinsko osvijetljenje radi dok na vanjskom monitoru koji je spojen preko vga kabla radi normalno slika, igrao sam igru oko pola sata  i pratio temperaturu graficke i procesora cpu oko 77 stupnjeva, gpu isto tako dali je je to ok  molim vas ako neko ima kakav prijedlog bio bih jako zahvalan 

To je serija laptopa poznata po kvarovima koji su slični tvom.
Kvar je u NVidia čipu na ploči,grafičkoj kartici ili samoj ploči.


Imam Acer Aspire 5520G koji je isto tako počeo s takvim kvarom i eno ga sad stoji sa strane sa krepanom pločom.
Prvo je krepala grafička kartica - 8600M GT koju sam popravio, tj. zamjenio ,al je malo poslije toga ploča krepala skroz.

Sad kad ga upalim dobijem jedino skroz zeleni ekran ili nešto slično tome - uglavnom,ploča je otišla.

 

LP 

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5530

Hvala probac cu se igrat jos malo snjim nepredajem se, probat cu negdje flat kabal nac pa isprobat, spajao sam ga na hdmi (hdmi laptop na hdmi plazma) i najnormalnije radi znaci sve radi osim laptopovog ekrana jos uvijek samo pozadinsko osvijetljenje radi a slike nema. cak kad ga spajam dok je laptop upaljen (spojen s plazmom) cuje se zvuk u win spajanja kao kad se spoji usb stick i onda u postavkama od graficke vidim ekran i kad napravim clon podjelu slike upali se samo osvijetljenje na ekranu. da prije nego sto ce prestat radit znalo mi se desavat kad drmnem malo ekran da mi onako zatitra slika kao zatrese se,  ako jos ima ko kakav savjet nek kaze bio bih zahvalan sve savjete primam s zadovoljstvom

ivan
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire 5530
ivanvk kaže...

Hvala probac cu se igrat jos malo snjim nepredajem se, probat cu negdje flat kabal nac pa isprobat, spajao sam ga na hdmi (hdmi laptop na hdmi plazma) i najnormalnije radi znaci sve radi osim laptopovog ekrana jos uvijek samo pozadinsko osvijetljenje radi a slike nema. cak kad ga spajam dok je laptop upaljen (spojen s plazmom) cuje se zvuk u win spajanja kao kad se spoji usb stick i onda u postavkama od graficke vidim ekran i kad napravim clon podjelu slike upali se samo osvijetljenje na ekranu. da prije nego sto ce prestat radit znalo mi se desavat kad drmnem malo ekran da mi onako zatitra slika kao zatrese se,  ako jos ima ko kakav savjet nek kaze bio bih zahvalan sve savjete primam s zadovoljstvom

To što imaš hdmi na laptop tada je to model 5530G jer on u sebi ima grafičku karticu a kod modela 5530 znači da ima internu grafu ali nema hdmi nego dvi. Razlika u modeli a obrati pažnju na slovo G.

Vidim da si objasnio da grafa grije ko ludo 77 stupnjeva a u pravilu nebi smio toliki temperature jer će tad dolazi do crkavanjem.

 

Ako laptop ima garanciju odnesti na čišćenje. Ako nema garu, otvori i vjerovatno kod hladnjaka pun prašine pa se on guši kod zagrijavanje pa bi to trebalo očistiti. I nakon toga bi trebalo u normali.

Sam svoj majstor. :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice