Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.603.063
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

izvone

Oduvijek su mi se sviđale MSI-jeve kartice mljac mljac

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 18:04 (hummer0).
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
izvone kaže...

Uhvatio odlicnu ponudu na ebay aukcijama.

Uz to mi napajanje od 650W nije htjelo uopce upalit,pa sam od minera imao jedno kilovatno sa strane i zamijenio.

Bome hrabar potez, ja se ovo ni u ludilu ne bi usudio napraviti.

Nemoguće ako je napajanje ispravno i ako je sve ispravno spojeno, tu karticu pogoni kvalitetno napajanje od 550W bez problema.

ps. problem može biti ako si povezao dva PCI-E konektora sa istoga kabela, zato je idealno koristiti jedan kabel i jedan konektor.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
izvone kaže...

Uhvatio odlicnu ponudu na ebay aukcijama.

Uz to mi napajanje od 650W nije htjelo uopce upalit,pa sam od minera imao jedno kilovatno sa strane i zamijenio.

Bome hrabar potez, ja se ovo ni u ludilu ne bi usudio napraviti.

Nemoguće ako je napajanje ispravno i ako je sve ispravno spojeno, tu karticu pogoni kvalitetno napajanje od 550W bez problema.

ps. problem može biti ako si povezao dva PCI-E konektora sa istoga kabela, zato je idealno koristiti jedan kabel i jedan konektor.

 Tako je, nema razloga da ne radi na 650w napajanju osim ako nije neispravno. Napisao bih što ja gonim na 650w napajanju ali me malo sram lol.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Jakovp kaže...

 Tako je, nema razloga da ne radi na 650w napajanju osim ako nije neispravno. Napisao bih što ja gonim na 650w napajanju ali me malo sram lol.

10980XE?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Promster kaže...
Jakovp kaže...

 Tako je, nema razloga da ne radi na 650w napajanju osim ako nije neispravno. Napisao bih što ja gonim na 650w napajanju ali me malo sram lol.

10980XE?

 Ne baš ali blizu :) 1950x i 1080ti, ali na stocku sve, nema nikakvih problema.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

To zapravo i je bio problem,jedino što nije bilo na modularnom napajanju free utora za dodat još jedan PCI-E kabel pa sam uzeo kilovatno od više izlaza.

Kad sam s iste grane spojio nije htio uopće na gumb reagirati.

 

A i bio je šok,s jednog odmah skok na 3 kabla :D

 

EDIT:kaj se tiče hrabrosti uzimanja na ebay aukcijama,seller je imao preko 2000 recenzija s 99,1 posto pozitivnih,tako da sam bio siguran da me neće zeznut.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 23:59 (izvone).
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
hummer0 kaže...

izvone

Oduvijek su mi se sviđale MSI-jeve kartice mljac mljac

 Od nje mi jedino ljepša aorus extreme s onim linijama ispred ventilatora. Ostale se mogu sakrit 

4 godine
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

lion002bome ta Fuma II rastura na testovima sve zivo, kod nas je jos nema, barem ne na nabavi, gdje si to uzeo i koliko si platio? cista kopija Noctue!

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 0:41 (Igrozni93).
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

...sa ebay-a..60 eura - ima i na https://www.computeruniverse.net/de/scythe-fuma-2 za 50 eura, ali mi se nije dalo čekati 2 tjedna na isporuku. Da sam znao prije za nju kupio bih ju umjesto freezera 34 esports duo. Razlika je 20-ak eura više za Fumu 2 ali se isplati/preporuka svakako. Ali nema veze, 34-a ide na R5 1600 gdje je i prije bio. Ko je mislio kupovati freezera 34 nek se protegne (ako može) još 20-ak eura više /vrijedi svakako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 2:36 (lion002).
16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
thund3rdom3 kaže...

Malo sam presložio loop i izmjenjao neke sitnice 

 Sfera izgleda TOP

Stric_Jura kaže...

PS: slike hardvera - novi Redmi Note 8T, ne dam iznad 1500 kn za mob nikome....

 Istina, meni je inače bila gonja granica 1000kn za polovne mobitele, a sada sam podigao do 1500kn. Vjv če next phone biti neki Xiaomi ili P30 Lite.

LOL: Crobrother
8 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Xiaomiji su zakon, kad firma prestane davat službene skoro sigurno idem na nešto njihovo :)

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

MSI Ventus RTX 2070 OC

 

 

(Malo me brine sto je dosla nova iz future, a izgleda otvarana?!)

 

 Možda je to još kinez dva puta u tvornici ljepio...A kakva je kutija, tj. jel ima onaj 'seal' i dal je on 'obeščašćen'?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 16:35 (Promster).
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Kutija izgleda ni nema seal, gledao sam jel mozda skinut, no nema tragova ljepila, pogledao sam jedan unboxing na yt i ni njegova nije imala (osim ak nije ranije skinuo). Ugl. kartica radi, ali mi nije baš po volji ako je korištena a tobože nova

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
D3lBoy kaže...

Kutija izgleda ni nema seal, gledao sam jel mozda skinut, no nema tragova ljepila, pogledao sam jedan unboxing na yt i ni njegova nije imala (osim ak nije ranije skinuo). Ugl. kartica radi, ali mi nije baš po volji ako je korištena a tobože nova

Ljudi kupuju pa vracaju iz kojekakvih razloga, jasno da te kartice idu dalje u prodaju, to je normalno. Bitno je da imas garanciju...

12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
D3lBoy kaže...

Kutija izgleda ni nema seal, gledao sam jel mozda skinut, no nema tragova ljepila, pogledao sam jedan unboxing na yt i ni njegova nije imala (osim ak nije ranije skinuo). Ugl. kartica radi, ali mi nije baš po volji ako je korištena a tobože nova

 Testiraj čim više možeš kad još imaš opciju vraćanja.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Da rekli su da mogu vratit ako želim i da oni tu karticu nemaju u trgovini vec su ju narucili direkt od dobavljača, ne znam nije neki bed, nije ni da mi se da čekat drugu. Nema drugih tragova korištenja.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
@Almin94

 

a da probaš to malo podmazati i nekako malo ublažiti??

staviti nešto unutra kučišta da se ono isto malo ispuni i smanji odzvanjanje kučišta dok se tipka (recimo tanka spužvica ili ona mrežica za police protuklizna)

jer to nije neki veliki posao, a može dosta promijeniti zvuk same tipkovnice

 

i ja sam bio istog mišljenja o stabilizatorima na svojoj ozone strike battle, cherry mx brown, sve dok ih nisam malo podmazao i napravio sitnicu na njima 

ja na svojoj imam obične žičane stabilizatore, mislio sam da im nema pomoći što se tiče zvuka, i nedavno sam probao sitnicu koja mi ih je totalno promijenila (zvukom)

prije su imali malo lufta i mogao si ih pomaknuti, te nisu imali ugodan zvuk (mislim da svi znamo koji je to zuvk), nisu bili fiksno na svojoj poziciji

nije to bilo puno lufta, ali dovoljno da se čuju dok se tipka 
to sam riješio da sam skinuo dolje žice i kopče, da je ostala samo rupa gdje su bili, i preko te rupe zalljepio izolir traku, razrezao po sredini da mogu gurnuti kopču unutra, montirao nazad sve, i nakon toga ja stabilizatore više ne čujem, samo prekidač i tipke

normalno stavio sam i na mjesta gdje žica ulazi u kopču i na kukicama na tipki isto malo masti da to podmaže

nisam očekivao takvu razliku u zvuku, i nisam mislio da tako jednostavna stvar može toliko pomoći 

 

još sad jedino tražim ideju kako da si ispunim kučište iznutra, probao sam spužvu, pomogne, ali nije mi to to, napinje mi kučište

planiram još probati ovo sa mrežicom za police, da vidim kako to bude pomoglo 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 6:42 (matija656).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
matija656 kaže...
@Almin94

 

a da probaš to malo podmazati i nekako malo ublažiti??

staviti nešto unutra kučišta da se ono isto malo ispuni i smanji odzvanjanje kučišta dok se tipka (recimo tanka spužvica ili ona mrežica za police protuklizna)

jer to nije neki veliki posao, a može dosta promijeniti zvuk same tipkovnice

 

i ja sam bio istog mišljenja o stabilizatorima na svojoj ozone strike battle, cherry mx brown, sve dok ih nisam malo podmazao i napravio sitnicu na njima 

ja na svojoj imam obične žičane stabilizatore, mislio sam da im nema pomoći što se tiče zvuka, i nedavno sam probao sitnicu koja mi ih je totalno promijenila (zvukom)

prije su imali malo lufta i mogao si ih pomaknuti, te nisu imali ugodan zvuk (mislim da svi znamo koji je to zuvk), nisu bili fiksno na svojoj poziciji

nije to bilo puno lufta, ali dovoljno da se čuju dok se tipka 
to sam riješio da sam skinuo dolje žice i kopče, da je ostala samo rupa gdje su bili, i preko te rupe zalljepio izolir traku, razrezao po sredini da mogu gurnuti kopču unutra, montirao nazad sve, i nakon toga ja stabilizatore više ne čujem, samo prekidač i tipke

normalno stavio sam i na mjesta gdje žica ulazi u kopču i na kukicama na tipki isto malo masti da to podmaže

nisam očekivao takvu razliku u zvuku, i nisam mislio da tako jednostavna stvar može toliko pomoći 

 

još sad jedino tražim ideju kako da si ispunim kučište iznutra, probao sam spužvu, pomogne, ali nije mi to to, napinje mi kučište

planiram još probati ovo sa mrežicom za police, da vidim kako to bude pomoglo 

 Nova je tipkovnica tako da na mjestima koja si spomenuo da treba podmazati vec ima nanesena mast, vidi se. Ali evo ne smeta toliko jer ne pomjeram cesto tipkovnicu. Ono se cuje samo ako stisnem malo jace na rubove ali nije big deal. Dok kucam ne cuje se nista. 
Samo da sutabilizatori malo bolji bilo bi super, prvenstveno spacebar.

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Kalmageddon kaže...

Zavrsena konacno druga konfiguracija , prezadovoljan i izgledom i performansama :D

Grafička kartica ti je ružna ko porez, a i neke crne ekstenzije za kabele napajanja ne bi škodile.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 15:11 (Valentin17).
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Sideswipe kaže...

Zavrsio sam build prosle godine pred zimu i tek se sad sjetih da objavim RGB beast!! 

Šteta kaj ventilatori na vrhu nisu RGB.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
  • Meni se cini veci problem sto nema Razer monitor.
  • Zna to zasmetati kad imas unificiranu periferiju! ;)
coffe,coffe,coffe.....
14 godina
odjavljen
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Šteta je tu grafičku ne staviti vertikalno, da se vidi efekt na ventilatorima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...
Isporuka kucista kasni, pa trenutno testiram ITX racunalo na stolu.
Sve je tu osim 240mm radijatora, nema potrebe da ga jos montiram dok ne dtigne kuciste. 

 daj malo istestiraj tu xfx-icu, dosta je ekipe nepovjerljivo nakon prvog fušanja

dobro bi bilo da imamo iskustva iz prve ruke, tako da kad uleti nekom dobra cijena da se ne misli 

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...

 daj malo istestiraj tu xfx-icu, dosta je ekipe nepovjerljivo nakon prvog fušanja

dobro bi bilo da imamo iskustva iz prve ruke, tako da kad uleti nekom dobra cijena da se ne misli 

 Nije to ta. Prvo je imao Thicc 2 pa je uzeo Thicc 3 (vratio pa uzeo Thicc 3 jer je bila na akciji), ova Thicc 3 je isto tako dobra kao i Pulse/Red Dragon/Gigabyte i sl...

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...

 daj malo istestiraj tu xfx-icu, dosta je ekipe nepovjerljivo nakon prvog fušanja

dobro bi bilo da imamo iskustva iz prve ruke, tako da kad uleti nekom dobra cijena da se ne misli 

 Nije to ta. Prvo je imao Thicc 2 pa je uzeo Thicc 3 (vratio pa uzeo Thicc 3 jer je bila na akciji), ova Thicc 3 je isto tako dobra kao i Pulse/Red Dragon/Gigabyte i sl...

 ma znam da je mijenjao dvojku za trojku, samo sam zabrijao da je i trojka dobila poboljšanje, odnosno da nije niti s njom bilo odmah sve ok

u svakom slučaju prekrasna grafa, ali neka je ipak malo nafrlji - u guru3d su isto na otvorenom benču dobili temperature preko 70 stupnjeva i 1.800rpm

kad je čitatelj strpa u minijaturno kućište mogla bi to biti dobra zujalica

14 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...

 daj malo istestiraj tu xfx-icu, dosta je ekipe nepovjerljivo nakon prvog fušanja

dobro bi bilo da imamo iskustva iz prve ruke, tako da kad uleti nekom dobra cijena da se ne misli 

 Nije to ta. Prvo je imao Thicc 2 pa je uzeo Thicc 3 (vratio pa uzeo Thicc 3 jer je bila na akciji), ova Thicc 3 je isto tako dobra kao i Pulse/Red Dragon/Gigabyte i sl...

 ma znam da je mijenjao dvojku za trojku, samo sam zabrijao da je i trojka dobila poboljšanje, odnosno da nije niti s njom bilo odmah sve ok

u svakom slučaju prekrasna grafa, ali neka je ipak malo nafrlji - u guru3d su isto na otvorenom benču dobili temperature preko 70 stupnjeva i 1.800rpm

kad je čitatelj strpa u minijaturno kućište mogla bi to biti dobra zujalica

 

Problem je što ima zatvorenu stranicu gdje je grafa. Sa perforiranom bi bilo odlično hlađanje, slično onome na otvorenom.

 

Ali da, ni ta 3 nije nešto impresivno s obzirom na veličinu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Jakovp kaže... 

Problem je što ima zatvorenu stranicu gdje je grafa. Sa perforiranom bi bilo odlično hlađanje, slično onome na otvorenom.

 

Ali da, ni ta 3 nije nešto impresivno s obzirom na veličinu.

 taman sam htio usporediti sa svojom gtx 1070 koja na 1300rpm drži bez problema temperature ispod 70 stupnjeva, no ova xfx ima duplo veći tdp - nije nit čudo da je to teško za ohladiti

huh, grafa srednje klase kao i moja 1070 svojevremeno pa toliko veći tdp, nisu se baš iskazali u efikasnosti obzirom na manji proizvodni proces i skoro četiri godine razlike

14 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže... 

Problem je što ima zatvorenu stranicu gdje je grafa. Sa perforiranom bi bilo odlično hlađanje, slično onome na otvorenom.

 

Ali da, ni ta 3 nije nešto impresivno s obzirom na veličinu.

 taman sam htio usporediti sa svojom gtx 1070 koja na 1300rpm drži bez problema temperature ispod 70 stupnjeva, no ova xfx ima duplo veći tdp - nije nit čudo da je to teško za ohladiti

huh, grafa srednje klase kao i moja 1070 svojevremeno pa toliko veći tdp, nisu se baš iskazali u efikasnosti obzirom na manji proizvodni proces i skoro četiri godine razlike

 Ref model ima tdp od 225w, a neki partner modeli su se totalno raspištoljili, sve do 300w. Već i ref model je prešao točku max efikasnosti, a partner modeli su otišli još dalje, u extreme. Sam navi je jako efikasan kad je u dobrom dijelu krivulje što se vidi na 5600 xt koji ima puno veću perf/watt.

 


Ima i modela koji su ok po tom pitanju, poput gaming oc od gigabyte-a.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Svejedno je to korak unazad
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...

Temperature bez stakla na GPU strani:

GPU: 74°C

GPU (hot spot): 86°C

VRAM: 78°C

VRM: 76°C

hvala za testove

uglavnom, očito to nije grafa za mala kućišta

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice