Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.608.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
11 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
matija656 kaže...
Ja svoje ne planiram držati na manje od 700 rpm, neka zrak cirkulira unutar kućišta...

 a jbga, ti imaš zahtjevniji proc i slabiji hladnjak, ali svejedno na idle i s ugašenim case-ventovima ne bi imao nikakvih problema i kad zatreba matična im digne okretaje

nema nikakve potrebe za radom ventova na idle, zato danas imaš grafe i napajanja koja to gase, ja bi to uveo i za ove case ventove

 

meni trenutno proc idla na 30 stupnjeva, grafa sa zaustavljenim ventovima na 37 stupnjeva - tu ne treba nikakva cirkulacija i nakon par sati bez case ventova možda bi se digla temp za koji stupanj

 

10 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Minos Kakva je Vega? Performanse, buka, toplina?

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ansha, zasto naopako?

 

Kako si zadovoljan kucistem generalno (temp, buka, izrada)?

11 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Lucidius kaže...

Ansha, zasto naopako?

 pa vidiš na prvoj fotki da mu kućište stoji s lijeve strane stola, ako s desne nema mjesta i neće da mu prozor kante gleda u zid nema druge

zato ovo i jest fora, jer imaš masu ljudi koji imaju takav raspored u stanu

14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Lucidius kaže...

Ansha, zasto naopako?

 

Kako si zadovoljan kucistem generalno (temp, buka, izrada)?

Buke nema sta se njegovih ventova tice (Silent Wings 3 1000rpm), zvucna izolacija je isto dobra, na obicnoj verziji kucista sigurno jos i bolja ali ja hocu prozor :)

Naopako je jer mi tako idealno popunjava prostor ispod stola a da mogu pristupit prednjim portovima i power gumbu. Doduse jos moram eksperimentirat sta se polozaja i orijentacije ventova tice, mozda stavim i straznji da mi bude upuh, sta ti mislis kako je idealno s obzirom na to da graficka puse prema dolje?

 

Otvorena vratasca takodjer utjecu na temperaturu gpu-a jedno 3-4°C.

 

Izrada je vrlo solidna, 8/10 recimo..

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Pumpa ti je najviša točka "loopa" pa bi ti to mogao postati problem s vremenom, jel možeš prebacit aio rad negdje da to izbjegneš?

14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
_mark0_69 kaže...

Pumpa ti je najviša točka "loopa" pa bi ti to mogao postati problem s vremenom, jel možeš prebacit aio rad negdje da to izbjegneš?

Zasto mislis da ce biti problem? Ne mogu je prebacit, do prednje strane se ne dobaci, a iznad grafe nema smisla, jedino ispuh dolje al i onda je preblizu grafi i cijevi treba dosta savijat i nabijat posto je preblizu cpu..

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
ansha kaže...
_mark0_69 kaže...

Pumpa ti je najviša točka "loopa" pa bi ti to mogao postati problem s vremenom, jel možeš prebacit aio rad negdje da to izbjegneš?

Zasto mislis da ce biti problem? Ne mogu je prebacit, do prednje strane se ne dobaci, a iznad grafe nema smisla, jedino ispuh dolje al i onda je preblizu grafi i cijevi treba dosta savijat i nabijat posto je preblizu cpu..

 Ako tako idemo gledati onda nije dobro ni da je pumpa najgornja točka loopa... Idealno bi bilo da je cijeli AIO sustav na istoj razini, onda je pumpi najlakše pumpati (vući/tjerati) rashladnu tekućinu.

Mislim da u ovom (i inače kod AIO rashladnih riješenja) nije to od ikakvog primjetnog značaja jer crijeva nisu duža od 20cm. Ušinkovitost pumpe ovdje ovisi o snazi i protočnosti.

Dok se podigne temperatura procesora mislim da pumpa ne pumpa ništa jače nego se poveča rpm ventilatora na radijatoru, dakle protočnost pumpe je konstantna.

 

Pumpe za bilo koji tekući/viskozni medij su i namijenjene da savladavaju visinsku razliku između mjesta di jesu i di trebaju biti, zato postoje razne izvedbe pumpi ovisno o okolini i uvijetima (potisne, centrifugalne, klipne, rotacione...)

 

Baš me zanima kakva je izvedba pumpe u tim AIO riješenjima...

14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Entropija kaže...

Mislim da on misli na mogucnost da se zrak iz sistema zadrzava u pumpi sta bi joj stetilo, al to se cuje...

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Da, zbog zraka, pogotovo jer aio već ima staža.

14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
_mark0_69 kaže...

Da, zbog zraka, pogotovo jer aio već ima staža.

Zato je tu 5 godina garancije, dabogda crklo :)

8 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
ansha kaže...

 sta ti mislis kako je idealno s obzirom na to da graficka puse prema dolje?

 Ja bi testirao ovako:

 

front: 3 x 140mm (ubacivanje) u tom slucaju za treci vent na vrhu trebas kupit dust filter

top: 2 x 140mm (izbacivanje)

rear: 140mm (ubacivanje) vent je ispod grafe pa ce vecinu toplog zraka od grafe ionako gornji ventovi kupiti, u tom slucaju mi se cini bolje da je zadnji upuh pa tjera svjezi zrak preko proca i maticne... (također razmisli o dust filteru sa straznje strane)

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Lucidius kaže...

 

To ce pricekat da kupim jos ventova, jel ok uzet pure wings 2 umjesto jos silent wingsa 3? Ovi pjevaju 170kn komad...

 

Za straznji nisam siguran jer vidim da izbacuje dosta topal zrak, ma dovoljno mi je i ovako, al vjerojatno cu napravit da bude 2x 140 sprijeda i 2x gore...

8 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Silent wings 3 su skuplji jer imaju dosta duzi vijek trajanja zbog kvalitetnijeg motora i boljih lezajeva, te su tisi 4db. Kaj se tice samih performansi stoje skoro u egalu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
D3lBoy kaže...

Minos Kakva je Vega? Performanse, buka, toplina?

@D3lBoy

 

Pozdrav, za sada prezadovoljan viđenim, doduše nisam jos ulovio vremena tweakat oc-at undervoltat itd...prekjucer mi stigla, ubacio u komp odigrao par rundi BF-a temperature oko 73-75c, vent iznenađujuce tih, na defaultu se vrti oko 2000-2400rpma i drzi gpu do 75c, u igrama kolko vidim balanced mod se drzi clock gpu-a oko 1350mhz, turbo mod oko 1450mhz (+/- taktovi dosta variraju), hbm2 800mhz, prema gpuz potrošnja u balanced modu oko 160w u turbo oko 190w kad ulovim vremena poigrat cu se da probam dobiti undervoltanu na nekih stabilnih 1500-1600mhz/hbm2 900, kartica fizicki djeluje kvalitetno, robusno, tesko, debeli backplate - no sagg allowed

 

e da updejtali gpuz, sad ispravno prikazuje proizvođaca hbm-a (samsung, prije prikazivalo micron) i uz GPU temerature dodatne dvije temperature "HBM temperature" i "GPU temperature (Hotspot)"

steam/origin - Jerryy_Cro
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 18:53 (Minos).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Minos kaže...

 debeli backplate - no sagg allowed

 

 To dodaje masu kartice i povećava napor na PCI-e socketu i bracketu.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
chutac kaže...
Minos kaže...

 debeli backplate - no sagg allowed

 

 To dodaje masu kartice i povećava napor na PCI-e socketu i bracketu.

 hehe aj dobro da imam asusov fensišmensi pcie safeslot

 

 

steam/origin - Jerryy_Cro
13 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Da ali odmah je i PCI-e utikač na kartici opterećeniji.

Moj savjet je da napraviš nekakav potporanj da olakša život bracketu i socketu.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Bas trebam neke ideje za potporanj. Kako ste to rijesili?

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ja sam ovako. Lijepo mi izgleda i radi vijka imaš praktički beskonačno mnogo pozicija i ako ti se da, možeš karticu učiniti poptuno vodoravnom.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ajme da, sad sam se sjetio. Dobra fora, al imam plexy pa ne bih drvce. :)

 

Ista drugo, kabelima mozda s gornje pozicije zategnuti?

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
metallic kaže...

Bas trebam neke ideje za potporanj. Kako ste to rijesili?

Jednostavno, jeftino i brzo riješenje je da omotaš vezicu oko PCI-E kabela, odnosno njegovoga konektora i povežeš negdje na vrh kućišta,

možeš napraviti i ovo što je kolega napravio kod sebe.

Moj prijedlog ti je ovo, KLIK.

 

 

Mrak. :D Mrak. :D
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
metallic kaže...

Ajme da, sad sam se sjetio. Dobra fora, al imam plexy pa ne bih drvce. :)

 

Ista drugo, kabelima mozda s gornje pozicije zategnuti?

 Ako imaš neku bespotrebnu fasciklu sa gumicom, skini gumicu, poveži negdje na gornji dio kućišta i hladnjak grafičke i zategni koliko ti treba.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=335&jumpto=5391449&sort=asc&view=flat

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Htio sam naruciti Atlas stalak za GPU kako je Valentin preporucio ali za 60$s postarinom odustajem i krecem u diy projektic. Pozz

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

jedno pitanje

koliko je kod nas vremenski dozvoljeno čekanje za povrat robe koju si kupio, za povrat sredstava, tj para koje si platio ??

pitam zbog toga jer, s obzirom da sam dobio 2200rpm be quiet sw3, drugačiji proizvod od specificiranog na ponudi, zanima me koliko imam fore od dostave da se javim trgovini da radim povrat robe, dal je to 7 ili 14 dana zakonski, ili je to kako koja trgovina ima određeno ??
jer trgovina čeka na odgovor dobavljača dal je dobavljiva normalna verzija, kad će mi to javit neznam, moram stupiti u kontakt s njima da provjerim za dobavljača i povrat proizvoda

rekli su mi da mogu napravit povrat samo tog jednog proizvoda, pa da mi se ne desi da mi prođe rok za napravit povrat proizvoda, jer je proizvod dostavljen prošlu srijedu

pitam zbog toga jer to još nisam nikad radio, pa da budem upućen u neke zakonske okvire, a i na poslu sam i pišem putem mobitela, i nemam mogućnost da o tome trenutno istražujem na internetu...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Zakonski, narudžba na daljinu - 14 dana.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Sada je taj atlas stand manje od 18 dolara a iznad 25 je free shiping...ja bi isto uzeo sam nemam kak kupit pa ako netko moze kupit na sebe i u zg je mozemo narucit 2 komada ili vise..da se skupimo....

razorblade
14 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

@roby27

 

Hm, dobra je ta cijena na gearbestu, mada ja takve stvari nebi kupovao on-line, a i kako ide garancija preko on-line kupnje i ima li je opće?

 

Inaće micro sd 64Gb u Hrv nema ispod 200Kn, bilo kojeg proizvođaća...

Da sam kupio onaj san disk za 100Kn više, mogao bi i osobno reći da su me oderali, al za cijene u Hrv, ono mi se čini dobar deal...

 

BTW: sad sam išao kopat po računima, 2011 sam kupio micro sd samsung MB-MPAGA 16Gb class 10 za 154Kn (36mj gar) u Protisu, danas cijena takvih kartica je 60-ak kuna, cijena im je drastično pala, tada nije bilo većeg kapaciteta od 64Gb, a 32Gb je bilo oko 300-ak kuna

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
roby27 kaže...

bome su te dobro oderali, na gearbestu 22$

Slazem se, super ponuda, a 32GB model je jednako isplativo kupiti u npr. Mall.hr gdje je 119kn, a 64GB im je sjecam se jedno vrijeme kostao nekih 160kn, dok je sada preskup.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2017 18:06 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Pogresna tema :) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2017 21:09 (oipoi).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice